مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

Риал Краесис

عضو جدید
سلام دوستانمن یه لبتاب asus n43 sn دارم که گاهی صفحه اش برفکی میشه و بعد فنش به شدت شروع به کار میکنه و فقط با دکمه پاور میشه خاموشش کرد یا دراوردن باتری ممنون میشم اگر راهنماییم کنید ...

2احتمال کلی میدم:1- ویروس 2-مشکل سخت افزاری
با انتی ویروس به روز سیستمتو اسکن کن،اگه مشکل حل نشد به احتمال زیاد مشکل از گرافیکته البته برای احتیاط درایور گرافیکتم به روز کن بعد اگه مشکل حل نشد بدنه سیستم رو باز کن و سیستم رو از گرد و خاک خالی کن. اگر باز هم افاقه نکرد دیگه گرافیکتو باس عوض کنی.:D

m-m-h

عضو جدید
2احتمال کلی میدم:1- ویروس 2-مشکل سخت افزاری
با انتی ویروس به روز سیستمتو اسکن کن،اگه مشکل حل نشد به احتمال زیاد مشکل از گرافیکته البته برای احتیاط درایور گرافیکتم به روز کن بعد اگه مشکل حل نشد بدنه سیستم رو باز کن و سیستم رو از گرد و خاک خالی کن. اگر باز هم افاقه نکرد دیگه گرافیکتو باس عوض کنی.:D

ویروس یابیش کردم ویروسی پیدا نشد گرافیکشم اپدیت کردم تا حالا دو بار و هر بار به مدت یک ماه صفحه برفکی میشد و خود به خود مشکلش رفع میشد البته اینم باید بگم این دوبار حسابی ازش کار کشیدم که اینجوری شد

Риал Краесис

عضو جدید
ویروس یابیش کردم ویروسی پیدا نشد گرافیکشم اپدیت کردم تا حالا دو بار و هر بار به مدت یک ماه صفحه برفکی میشد و خود به خود مشکلش رفع میشد البته اینم باید بگم این دوبار حسابی ازش کار کشیدم که اینجوری شد

هومممممممممممم پس احتمالا از فن گرافیکته همون که گفتم باید داخلشو از خاک خالی کنی.
احتمالش هست که گرافیکتم نیمسوز شده باشه.

esmail zareshahi

عضو جدید
سلام.دوست عزیز. من یک کیس دارم که از ایتالیا آوردم ولی هر کاری میکنم بعد از 5 سال الان موس و کیبرد آن در حالت خواب است واصلا نتونستم رمز اون را ÷یدا کنم وتمام گزینه هاش غیر فعاله چه کنم؟

Риал Краесис

عضو جدید
سلام.دوست عزیز. من یک کیس دارم که از ایتالیا آوردم ولی هر کاری میکنم بعد از 5 سال الان موس و کیبرد آن در حالت خواب است واصلا نتونستم رمز اون را ÷یدا کنم وتمام گزینه هاش غیر فعاله چه کنم؟

یکم بیشتر توضیح بده مهندس رمز چیو میخوای پیدا کنی؟موس و کیبورد؟

Риал Краесис

عضو جدید
یکم بیشتر توضیح بده مهندس رمز چیو میخوای پیدا کنی؟موس و کیبورد؟

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام
برای اتصال دو کیس به یه مانیتور چه قطعه ای نیاز است؟ قیمتش چنده ؟ چه مارکی خوبه؟؟
؟/

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام
در صورت خرابی پاور امکان تعمیر آن به چه صورت است؟
قیمت پاور تستر چند است|؟دیجیتال بهتر است یا آنالوگ؟ مارک خوب آن چیست ؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام
آیا می شود به جای پاور تستر از مولتی متر استفاده کرد؟
عملکرد پاور تستر و مولتی متر چیست؟
با تشکر

Adnan175

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. ن ماوس لپ تاپم کار میکنه ن ضربه تاچ پد!!
اپدیت کردم، ولی بعد از resart دوباره شد مثل اولش!!
چیکارکنم؟؟

mahdipsd

عضو جدید
سلام.کامپیوترم نمی دونم چشه یهو یه پنجره باز می کنه یا وقتی دارم یه چیزی می نویسم یه متنی اضافه می شه یا کامپیوتر خاموش میشه البته قبل از این که این اتفاقات بیوفته یه صدای میده کل درایو هامو با انتی ویروس اسکن کردم ولی چیزی پیدا نشد لطفا کمک کنید

!Game Over

عضو جدید
سلام و عرض ادب خدمت همه عزیزان

آقا فریم ویر یه هارد رو میخوام اگه دوستان لطف کنند و قرار بدن

CO : Seagate
SN : Z2F0B1XC
Model : ST2000DM001
FirmWare : CC43

پیشاپیش یک دنیا ممنون

it_solver

عضو جدید
سلام.کامپیوترم نمی دونم چشه یهو یه پنجره باز می کنه یا وقتی دارم یه چیزی می نویسم یه متنی اضافه می شه یا کامپیوتر خاموش میشه البته قبل از این که این اتفاقات بیوفته یه صدای میده کل درایو هامو با انتی ویروس اسکن کردم ولی چیزی پیدا نشد لطفا کمک کنید

با یه آنتی ویروس بوتیبل ویروس یابی کنید ببینید چیزی پیدا میکنه یا نه؟
هیچ پیغام خطایی بهتون نمیده؟ اگر داره اینجا بنویسید. هنگام انجام کار خاصی این مشکل پیش میاد؟
ویندوز را نیز بفرمایید لطفا؟

O . P . O . S

عضو جدید
بهترین موس بی سیم باقیمت حدود۸۰ هزارتومان از نظر شما چیست؟

بهترین موس بی سیم باقیمت حدود۸۰ هزارتومان از نظر شما چیست؟

سلام دوستان....
من میخوام یه موس بی سیم خیلی خوب بخرم برای لپ تاپم.بیشترین کاری هم که انجام میدم مکس و اتوکد و پاورپوینت هم تا حدودی وکارهای روزانه.
میانگین ۷ ساعت در روز بالپ تاپ کار میکنم.

باقیمت حدود۸۰ هزارتومن چه موسی(البته بی سیم) رو پیشنهاد میکنید؟
خیلی وقت ندارم .کمک لطفا....
اینم بگم که استعداد خاصی در خراب کردن موس دارم
:D
مخصوصا قسمت اسکرولش(فکر کنم به خاطر مکس باشه
;))

SARA 62

عضو جدید
لرزش تصویر مانیتور

لرزش تصویر مانیتور

سلام :اگه کسی مشکل سخت افزاری داره.بگه.ممنون

سلام
صفحه ی مانیتور من لرزش دارد به آدرس properties/settings/advanced/monitor رفتم اما گزینه ی properties آن غیر فعال می باشد چه باید کنم
ممنون از راهنماییتون:que:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام
صفحه ی مانیتور من لرزش دارد به آدرس properties/settings/advanced/monitor رفتم اما گزینه ی properties آن غیر فعال می باشد چه باید کنم
ممنون از راهنماییتون:que:
سلام
درایور مانیتور و کارت گرافیک را نصب کنید.

mahdipsd

عضو جدید
سلام.آره اسکن کردم.ویندوزم7.راستی من یه کارت صدا و یه مانیتور خریدم.فک کنم از وقتی که این دو رو خریدم این اتفاقا پیش میاد.

some1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میشه راهنماییم کنید سرییییییییییییییعععع؟
چه جوری تنظیمات پرینترو عوض کنم؟
مودمم رو مبین نتم تنظیم شده حالا میخوام رو adsl تنظیمش کنم چی کار باید بکنم؟
لطفا زود تر راهنماییم کنید
مدل پرینترم : HP LaserJet Professional M1217nfm MFP

sayebun

عضو جدید
سلام دوستان 2 تا رم apacer 4GB با باس 1600 دیروز خریداری کردم حال که بر روی مادر برد EP43T-UD3L نصب میکنم بوق ممتد میزنه با این وجود بایوس را آپدیت کردم ولی بازم نشد .در ضمن سیستم فوق در حال حاضر با kingmax 2GB 1333 داره کار می کنه .فکر کردم رم خریداری شده خراب است ولی با یک مادربرد دیگه چک کردم مشگلی نداشت . حال باید چکار کنم ؟ روی برد مادر بردم نوشته +DDR3 1600 و FSB 1600 oc و در توضیحات مادر برد نوشته تا 16 گیگ رم ساپورت میکنه.

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان 2 تا رم apacer 4GB با باس 1600 دیروز خریداری کردم حال که بر روی مادر برد EP43T-UD3L نصب میکنم بوق ممتد میزنه با این وجود بایوس را آپدیت کردم ولی بازم نشد .در ضمن سیستم فوق در حال حاضر با kingmax 2GB 1333 داره کار می کنه .فکر کردم رم خریداری شده خراب است ولی با یک مادربرد دیگه چک کردم مشگلی نداشت . حال باید چکار کنم ؟ روی برد مادر بردم نوشته +DDR3 1600 و FSB 1600 oc و در توضیحات مادر برد نوشته تا 16 گیگ رم ساپورت میکنه.
سلام
رم هایی که خریدی دو طرفشون چیپ داره یا یه طرفشون؟
اگه دو طرف رم چیپ داره که جای امیدی هست!
اگه یه طرف رم ها چیپ داره باید عرض کنم خدمت شما که این مدل های جدید ، رو سیستم های قدیمی با مشکل مواجه میشن
من خودم دوتا 4 گیگ اپیسر باس 1600 خریدم ، انداختم رو مادربرد(مدل مادربرد p55-ud3l) وقتی سیستم رو روشن میکردم هیچی بالا نمیومد ولی تو تنظیمات بایوس 8گیگ رم شناسایی میشد، تکی رم ها رو انتخاب کردم نشد ، رفتم 2تا 4گیگ باس1333 گرفتم بازم همون حالت قبل بود ، دست آخر رفتم دوتا رم رو که مدل 2013 اپیسر بودن و یه طرفشون چیپ داشت رو با دوتا رم قدیمی اپیسر مدل 2011 عوض کردم ، تازه به یارو هم مقداری پول، سر دادم :D
راستی رم هارو تکی رو سیستم چک کن ببین نتیجه چیه.
هر رم رو به صورت تکی با اسلات های مادر برد چک کن.
اگه به جایی نرسیدی برو سراغ فروشنده و بهش بگو رم هایی که بهم دادی رو سیستمم نصب نمیشه، بگو نمیخوامشون، در نهایت اگه قبول نکرد بگو 10 تومن از قیمتش کم کن ورشون دار، خلاصه هرجور که شده ردشون کن بره وگرنه صاحاب اول و آخرش خودتی ، اگرم بخوای به کس دیگه ای بفروشی ضرر میکنی.

sayebun

عضو جدید
سلام
رم هایی که خریدی دو طرفشون چیپ داره یا یه طرفشون؟
اگه دو طرف رم چیپ داره که جای امیدی هست!
اگه یه طرف رم ها چیپ داره باید عرض کنم خدمت شما که این مدل های جدید ، رو سیستم های قدیمی با مشکل مواجه میشن
من خودم دوتا 4 گیگ اپیسر باس 1600 خریدم ، انداختم رو مادربرد(مدل مادربرد p55-ud3l) وقتی سیستم رو روشن میکردم هیچی بالا نمیومد ولی تو تنظیمات بایوس 8گیگ رم شناسایی میشد، تکی رم ها رو انتخاب کردم نشد ، رفتم 2تا 4گیگ باس1333 گرفتم بازم همون حالت قبل بود ، دست آخر رفتم دوتا رم رو که مدل 2013 اپیسر بودن و یه طرفشون چیپ داشت رو با دوتا رم قدیمی اپیسر مدل 2011 عوض کردم ، تازه به یارو هم مقداری پول، سر دادم :D
راستی رم هارو تکی رو سیستم چک کن ببین نتیجه چیه.
هر رم رو به صورت تکی با اسلات های مادر برد چک کن.
اگه به جایی نرسیدی برو سراغ فروشنده و بهش بگو رم هایی که بهم دادی رو سیستمم نصب نمیشه، بگو نمیخوامشون، در نهایت اگه قبول نکرد بگو 10 تومن از قیمتش کم کن ورشون دار، خلاصه هرجور که شده ردشون کن بره وگرنه صاحاب اول و آخرش خودتی ، اگرم بخوای به کس دیگه ای بفروشی ضرر میکنی.
سلام دوست عزیز , همینطور که گفتی رم های خریداری شده یک طرفش چیپ داره , من تک تکروی اسلات های مختلف چک کردم , سیستم اصلا بالا نمی یاد که بخواهمبرم توی بایوس ببینم ساپورت میکنه یا نه؟ آیا بنظر شما اگر برند دیگه ای بگیرم امکان داره ساپورت کنه ؟

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز , همینطور که گفتی رم های خریداری شده یک طرفش چیپ داره , من تک تکروی اسلات های مختلف چک کردم , سیستم اصلا بالا نمی یاد که بخواهمبرم توی بایوس ببینم ساپورت میکنه یا نه؟ آیا بنظر شما اگر برند دیگه ای بگیرم امکان داره ساپورت کنه ؟
از من میشنوی کیس ت رو بردار برو پیش فروشنده ، بهش بگو رم هایی که بهم دادی رو سیستمم کار نمیکنه، ازش چندتا مارک دیگه بگیر همونجا رو سیستمت تستش کن، اگه کار کرد چه بهتر اگرم کار نکرد، پولتو ازش بگیر.(اگه گفت مادربردت خرابه زیربار نری ها :smile:)

setareh26

عضو جدید
سلام ..من ویندوز کامپیوتر رو عوض کردم و بعد از اون برنامه اتوکد رو که قبلا ریخته بودم دیگه نمیتونم بریزم از DVD تا 220 مگ اکسترکت میکنه و بعد گیر میکنه ... کسی میدونه مشکل از کجاست ؟
دی وی دی رام را عوض کردم از درست بودن DVD هم مطمئنم ..
شرایط سخت افزاری کامپیوترم هم با شرایط برنامه کاملا صدق میکنه ...
مشکل از کجا میتونه باشه ؟
اگه میشه لطفا منو راهنمایی کنین که بدجوری گرفتار شدم ... ممــــنــــون

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام ..من ویندوز کامپیوتر رو عوض کردم و بعد از اون برنامه اتوکد رو که قبلا ریخته بودم دیگه نمیتونم بریزم از DVD تا 220 مگ اکسترکت میکنه و بعد گیر میکنه ... کسی میدونه مشکل از کجاست ؟
دی وی دی رام را عوض کردم از درست بودن DVD هم مطمئنم ..
شرایط سخت افزاری کامپیوترم هم با شرایط برنامه کاملا صدق میکنه ...
مشکل از کجا میتونه باشه ؟
اگه میشه لطفا منو راهنمایی کنین که بدجوری گرفتار شدم ... ممــــنــــون
سلام
پیشنهاد اول: نسخه کرک دار نرم افزار winrar رو دانلود کن!
پیشنهاد دوم: محتوای dvd رو تو یه درایو دیگه اکسترک کن.

از این پیج میتونی winrar رو دانلود کنی(نسخه انگلیسی رو دانلود کن)
http://www.softgozar.com/WebPage/Do...12&Title=WinRAR-5.01-Final-/-Persian-x86/x64-

chipset

عضو جدید
سلام دوستان .
چند مدل سوکت واسه CPU رو مادربورد داریم ؟
ZIF رو میدونم . بازم مدل های دیگه وجود داره ؟