مشکلات خود در درس سيستم عامل را اينجا مطرح کنيد

it_solver

عضو جدید
سلام از بنده جناب رضایی
حرف شما متینه
معمولا یه فایل به اسم windows.old ایجاد میشه و فقط فایلهای کاربر رو نگه میداره مثل اطلاعات داخل My Document یا My Picture و این ها، البته در صورتی که ویندوز قبلی رو فرمت نکرده باشه همچین اتفاقی می افته

بستگی داره اگر نصب مجدد ویندوز شروع بشه ولی درایو c فرمت نشده باشه در اون صورت windows.old خواهد ساخت اما اگر از محیط ویندوز آپگرید به ورژن بالاتر انجام بشه قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد و باید فایل ها سر جاشون باشند البته ممکنه برای برنامه های نصبی که غیر اورجینال هستند مشکل پیش بیاد.

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام

اگر یک برنامه ای چند نخی تولید نشده باشد امکان چند نخی کردن آن توسط سیستم عامل وجود دارد توضیح دهید؟

باتشکر

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام دوستان

سوال 1
مشخص کنید هر یک از نسخه های جدید تر سیستم عامل ویندوز از معمولی و سرور در حالت smp پشتیبانی می کند؟
سوال 2
چه سیستم عاملی در زمینه smpعملکرد بهتری دارد؟

اگر می توانید من را راهنمایی کنید
ممنون

sadaf jooon

عضو جدید
سلام چندروز پیش برادرم سیستمو که روشن کرده ویندوزم xp هست یه گزینه زده موقع لاگین شدن
حالا ویندوز با یه یوزر محدود میاد بالا اصلنم نمیشه تغیرش داد
باید چکارش کنم حالا؟

silverman24

عضو جدید
بچه های کامپیوتر دست به دامانتان! آقا یه مشکل نرم افزاری دارم هر کی حل کنه 100میلیون دلار جایزه داره. شوخی کردم، 100 میلیون بار دعاش میکنم. یه نرم افزار میخوام نصب کنم (نرم افزار تانک، مال مکانیکه) نصبش 57 تا مرحله داره. تا مرحله 56 رو کاملا درست و مطابق آموزش جلو رفتم، مرحله آخر ارور میده. بیچاره کرده منو. من سر در نمیارم، گفتم احتمالا بچه های کامپیوتر بدونن. کسی میدونه یعنی چه؟ ارورش اینه:
tank.png

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام چندروز پیش برادرم سیستمو که روشن کرده ویندوزم xp هست یه گزینه زده موقع لاگین شدن
حالا ویندوز با یه یوزر محدود میاد بالا اصلنم نمیشه تغیرش داد
باید چکارش کنم حالا؟

سلام دوست عزیز
شما باید باuser ادمین وارد شوید و user محدود شده را پاک کنید.

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کسی درمورد مدل نایتینگل چیزی می دونه استادم گفته برای نوشتن survey بایداز این مدل در پاورپوینت استفاده کنید؟

rasmom

عضو جدید
با سلام
اگه لطف کنید برا درس سیستم عامل که واسه ارشد بشه ازش خوند.چیز کاملی باشه ممنون میشم لینک شو بذارید یا راهنمایی ام کنید.

omid65

عضو جدید
با سلام.زمزویندوز7 رو گم کرده بودم.باطری بایوس رو در آوردم.بعدش خواستم که ویندوزو عوض کنم تو مرحله فشار یک کلید برای بوت از روی دی وی دی کیبورد کار نمیکرد .منم یه ویندوز xpخواستم نصب کنم.دیدم نوشته پارتیشنی نیست و پارتیشن ها حذف شده بودو به ناچار ویندوز و نصب کردم تو یه درایو.حالا میتونم اطلاعاتو برگردونم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟حالا چیکارکنم به نظر شما.لطفا یارس برسونید.

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام.زمزویندوز7 رو گم کرده بودم.باطری بایوس رو در آوردم.بعدش خواستم که ویندوزو عوض کنم تو مرحله فشار یک کلید برای بوت از روی دی وی دی کیبورد کار نمیکرد .منم یه ویندوز xpخواستم نصب کنم.دیدم نوشته پارتیشنی نیست و پارتیشن ها حذف شده بودو به ناچار ویندوز و نصب کردم تو یه درایو.حالا میتونم اطلاعاتو برگردونم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟حالا چیکارکنم به نظر شما.لطفا یارس برسونید.

به این قسمت مراجعه کنید بیشتر راهنمایی تون میکنن
http://www.sarzamindownload.com/131...ایل-های-پاک-شده---Auslogics-File-Recovery-3.5

amir_4475

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
سوالی دارم در خصوص نصب ویندوزهای 7 و 8 و10 با توجه به اینکه cpu سیستم مورد نظر باید سوکت478 را داشته باشه (که خیلی از سیستمهای جدید دارنش) میخوام لیست cpuهایی که این سوکت رو ندارن بدست بیارم یا اینکه درکل کدوم cpuها این ویندوزها رو ساپورت نمیکنن؟؟؟؟؟

(بطور کلی چطور از اسم cpu بفهمم که ویندوز7 به بالا جواب میده)

با تشکر :gol::gol:
ممنون میشم زودتر جواب بگیرم

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سوکتهای 478 مربوط به پنتیوم ها تا نسخه 4 بودن
بعد از اون 775 اومد و چند سال پیش هم 1150 و 1155 و... اومدن که مخصوص چند هسته ای ها مثل i7,i5,i3 ,... بودن
من به عنوان تجربه شخصی پیشنهاد می کنم موقع نصب ویندوزهای 7 به بالا حداقل از یک سی پی یو دو هسته ای به بالا استفاده کنید
پس قاعدتا سوکت 478 زیاد مناسب نیست
البته امکان نصب ویندوز 7 و حتی 8.1 و 10 روی اونها هست ولی پردازشها توی اون کمی سنگین تر خواهد بود....
معمولا با مراجعه به ساتهای سازنده برد اصلی و سی پی یو توضیحات بیشتری نوشته شده که می تونه بدردتون بخوره..
طبق اعلام مایکروسافت جداقل سی پی یو با سرعت 1000 مگاهرتز می تونه ویندوز 10 رو پشتیبانی کنه ولی من الان با یه سی پی یو i7 بهتون پیشنهاد می کنم زیاد به حداقل ها اعتماد نکنید بیشتر آماری هستن... موارد توصیه شده بیش از این چیزهاست

ab 84

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من سوالی داشتم با اجازتون میپرسم:
تاریخ لپ تاپم خود به خود یه روز عقب میره.
از قسمت سمت راست پایین صفحه درستش میکنم اما خاموش روشنش که میکنم دوباره یه روز میره عقب تر.
برای نصب یه نرم افزار که مرتبط با کارم هست حتما باید به روز باشه.
لطفا کمکم کنید؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
من سوالی داشتم با اجازتون میپرسم:
تاریخ لپ تاپم خود به خود یه روز عقب میره.
از قسمت سمت راست پایین صفحه درستش میکنم اما خاموش روشنش که میکنم دوباره یه روز میره عقب تر.
برای نصب یه نرم افزار که مرتبط با کارم هست حتما باید به روز باشه.
لطفا کمکم کنید؟

احتمال زیاد باتری بایوس خرابه ببرید نمایندگی درستش است

chapgard

عضو جدید
با سلام
چرا دو سیستم عامل را روی یک پارتیشن نصب نمیکنند
اگر نصب شود چه میشود

SHRP

کاربر ممتاز
با سلام
چرا دو سیستم عامل را روی یک پارتیشن نصب نمیکنند
اگر نصب شود چه میشود
چون قسمتهای مشابه برای هر دو وجود دارد(program files) امکان رونویسی اطلاعات یک سیستم عامل در سیستم عامل دیگر وجود دارد

chapgard

عضو جدید
با سپاس
من روی لپ تاپ لینوکس نصب کردم و ویندوز دیگه بالا نمیاد چطور میشه متوجه شد ویندوز دارم یا نه
چه راهی برای بازگشت فایلهای ویندوز هست

SHRP

کاربر ممتاز
با سپاس
من روی لپ تاپ لینوکس نصب کردم و ویندوز دیگه بالا نمیاد چطور میشه متوجه شد ویندوز دارم یا نه
چه راهی برای بازگشت فایلهای ویندوز هست
دو حالت وجود داره
یا در زمان نصب بدون توجه به پیامها گزینه ای رو اصتفاده کردید که تمام درایوها رو حذف کرده و فقط لینوکس رو در حالت کلین نصب کرده که دیگه راهی ندارید تقریبا
و یا خوش شانس هستید و فقط بوت ویندوز رو از دست دادید که فایلهای ویندوز باید بتونید در لینوکس ببینید یا حداقل با سی دی های لایو می تونید اطلاعاتتون رو بردارید
امیدوارم که درایوهاتون رو حذف نکرده باشید

میخکوب

عضو جدید
باسلام
ویندوز لپ تاپ من اورجینال هستش ... اون اول که لپ تاپ را گرفتم از ویندوزش بکاپ گرفتم ... حالا میخوام ازشون استفاده کنم و ویندوز رو دوباره ب حالت دیفالت دربیارم ... چطوری این کار و بکنم ؟چطوری از سی دی های بکاپ استفاده کنم؟

SHRP

کاربر ممتاز
باسلام
ویندوز لپ تاپ من اورجینال هستش ... اون اول که لپ تاپ را گرفتم از ویندوزش بکاپ گرفتم ... حالا میخوام ازشون استفاده کنم و ویندوز رو دوباره ب حالت دیفالت دربیارم ... چطوری این کار و بکنم ؟چطوری از سی دی های بکاپ استفاده کنم؟
قاعدتا باید اول سیستم رو با سی دی بوت کنید و اونو بازیابی کنید
اگر سی دی هایی که دارید با برنامه خاصی گرفته شده حتما بوت است اما اگر با ویندوز گرفته شه باید با بوت ویندوز بالا بیاید و برید قسمت ریکاوری و اونوقت اطلاعات رو از روی سی دی ها برگردونید
بد نیست از یه نفر آدم وارد بصورت حضوری کمک بگیرید

yummy

عضو جدید
دوستان کسی حل المسائل کتاب آقای تننباوم به نام Distributed Operating System سیستم عامل توزیع شده رو داره (کتاب جلد سبز)

yummy

عضو جدید
جواب این سوال رو می خواستم
crossbar switch allow a large number memory request to be processed at ones ,giving excellent performance,why are they rarely used in practice

manadd

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میتونه به من بگه اروری که عکسشو ضمیمه کردم مربوط به چیه؟
نرم افزارو که اجرا میکنم این ارور میاد.......Capture.JPG

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی میتونه به من بگه اروری که عکسشو ضمیمه کردم مربوط به چیه؟
نرم افزارو که اجرا میکنم این ارور میاد.......مشاهده پیوست 258306
این خطا یا به دلیل بد کرک شدن برنامه بوجود اومده یا تنظیمات مورد نیازش رو نتونسته پیدا کنه...و شاید نسخه سازگار با پردازنده شما نیست

miss.eghb

عضو جدید
سلام وقت بخیر
من ویندوز 8.1 روی لپ تاپم نصبه.
گزینه هایبرنت رو واسش فعال کردم یکبار درست عمل کرد وقتی زمان خاموش شدن این گزینه رو زدم لپ تاپ خاموش شد اما برنامه هام بسته نشد. اما الان درست نمیکنه.
وقتی این گزینه رو میزنم انگار که سیستم رو shatdown کردم.
وقتی هم کر درب لپ تاپ رو میبندم به جای اینکه sleep بشه shatdown میشه.
تنظیماتش روهم انجام دادم

SHRP

کاربر ممتاز
سلام وقت بخیر
من ویندوز 8.1 روی لپ تاپم نصبه.
گزینه هایبرنت رو واسش فعال کردم یکبار درست عمل کرد وقتی زمان خاموش شدن این گزینه رو زدم لپ تاپ خاموش شد اما برنامه هام بسته نشد. اما الان درست نمیکنه.
وقتی این گزینه رو میزنم انگار که سیستم رو shatdown کردم.
وقتی هم کر درب لپ تاپ رو میبندم به جای اینکه sleep بشه shatdown میشه.
تنظیماتش روهم انجام دادم
بستن در لپ تاپ و خاموش شدن دقیقا بستگی به تنظیمات داره که می فرمایید ست کردید.
پس ممکنه اگر مشکل در قسمتهای مختلف خواب یا خاموش کردن دارید مربوط به 1. درست نصب نبودن یا قدیمی بودن درایور کارت گرافیک و چیپ ست مادر برد باشه .2 تنظیمات نادرست باشه 3.رجیستری ویندوز مشکل داشته باشه
در مورد اول باید آخرین نسخه درایورها رو از سایت سازنده بگیرید و نصب کنید
در مورد دوم دوباره تنظیمات رو به حالت پیش فرض ریست کرده و دوباره ست کنید
و سوم با برنامه های رفع مشکل رجیستری رو بررسی کنید
اگر رم 8 یا بالاتر داره این لب تاپ و حوصله دارید بد نیست ویندوزش رو به 10 ارتقا بدید شاید مشکل حل بشه ولی قبل از انجام هر کاری از داده های مهم خودتون نسخه پشتیبان بگیرید چون هر نصب یا حذفی ممکنه باعث از بین رفتن اطلاعات شما بشه

miss.eghb

عضو جدید
بستن در لپ تاپ و خاموش شدن دقیقا بستگی به تنظیمات داره که می فرمایید ست کردید.
پس ممکنه اگر مشکل در قسمتهای مختلف خواب یا خاموش کردن دارید مربوط به 1. درست نصب نبودن یا قدیمی بودن درایور کارت گرافیک و چیپ ست مادر برد باشه .2 تنظیمات نادرست باشه 3.رجیستری ویندوز مشکل داشته باشه
در مورد اول باید آخرین نسخه درایورها رو از سایت سازنده بگیرید و نصب کنید
در مورد دوم دوباره تنظیمات رو به حالت پیش فرض ریست کرده و دوباره ست کنید
و سوم با برنامه های رفع مشکل رجیستری رو بررسی کنید
اگر رم 8 یا بالاتر داره این لب تاپ و حوصله دارید بد نیست ویندوزش رو به 10 ارتقا بدید شاید مشکل حل بشه ولی قبل از انجام هر کاری از داده های مهم خودتون نسخه پشتیبان بگیرید چون هر نصب یا حذفی ممکنه باعث از بین رفتن اطلاعات شما بشه
تازه ویندوز عوض کردم یک هفته.
دیروز صفحه آبی مرگ روهم مشاهده کردم.
میفرمایید تنظیمات باید چطور ست باشه؟
از کجا بفهمم که چه درایور هایی مشکل دارن؟
دقیقا هرزمان که دکمه sleep رو میزنم صفحه آبی مرگ میاد؟
مشکل از چیه؟

آخرین ویرایش:

SHRP

کاربر ممتاز
تازه ویندوز عوض کردم یک هفته.
دیروز صفحه آبی مرگ روهم مشاهده کردم.
میفرمایید تنظیمات باید چطور ست باشه؟
از کجا بفهمم که چه درایور هایی مشکل دارن؟
دقیقا هرزمان که دکمه sleep رو میزنم صفحه آبی مرگ میاد؟
مشکل از چیه؟
احتمال زیاد درایور کارت گرافیک و برد اصلی بهتره دوباره نصب بشه...و البته آخرین نسخه اون باشه...قبل از نصب درایورهای جدید بهتره تمام قبلی ها رو حذف کنید یا کلا ویندوز جدید نصب کنید