مشورت برای خرید Samsung Galaxy S6

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوستان میخواستم نظرتون رو در رابطه با خرید گوشی Samsung Galaxy S6 بپرسم ....

مشخصات گوشی

گوشی سامسونگ گالکسی اس۶ – Samsung Galaxy S6
سیستم عامل Android 5
اندازه صفحه نمایش ۵.۱-inch
وضوح صفحه نمایش ۱۴۴۰ x 2560
حافظه ۳GB
گنجایش ذخیره سازی ۳۲GB/64GB/128GB
باتری ۲۵۵۰mAh
دوربین عقب ۱۶MP
دوربین جلو ۵MP

چند مساله در مورد این گوشی برام سوال هست ؟
* سه ویژگی بارز و مهم «باتری قابل تعویض»، «پشتیبانی از کارت حافظه‌ی microSD » و «مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار» که پیش از این در گلکسی اس5 وجود داشت، در اس6 حذف شده است.
** ظرفیت کم باتری به نسبت صفحه نمایش پر مصرف ( گوشی به یک باتری لیتیوم یونی با ظرفیت 2550 میلی‌آمپر‌ساعت )

__________-
آیا با توجه به همه نقاط قوت این گوشی به نسبت قیمت آن ارزش خریدن داره در مقایسه یا گوشی Samsung note 4 یا Galaxy S5 بهتر هستند ؟

گوشی Samsung Galaxy Note 4
سیستم عامل Android 5
اندازه صفحه نمایش ۵.۷-inch
وضوح صفحه نمایش ۲۵۶۰×۱۴۴۰
حافظه ۳GB
گنجایش ذخیره سازی ۳۲GB
باتری ۲۲۰mAh
دوربین عقب ۱۶MP
دوربین جلو ۳.۷MP
ممنونم از راهنماییتون

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
تنها مشکلی که از اس 6 شنیدم، مشکل رمش بود که قرار بود طِی یک آپدیت برطرف شه. حالا نمی دونم سامسونگ درستش کرد یا نه.

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدا از این بحث ها! من اگه جات بودم برای گوشی پولمو هدر نمی دادم.

با 500 تومن هم می شه گوش ای داشت که هم دوربین اش مناسب باشه هم سیستم عامل اندرویدش به روز باشه و هم جوابگوی اینترنت و شبکه باشه

Major Geologist

کاربر ممتاز

با 500 تومن هم می شه گوش ای داشت که هم دوربین اش مناسب باشه هم سیستم عامل اندرویدش به روز باشه و هم جوابگوی اینترنت و شبکه باشه

با 500.000 که نه. اگه می گفتی 1 میلیون، قابل قبول بود.

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام
البته راهنمایی های کامل رو توی تلگرام کردم صدیق عزیز
اما بهتره که اینجا هم بگم که برای باقی دوستان هم راهنمایی بشه
با اینکه دید خوبی نسبت به آندروید و گوشیهاش ندارم! ولی:
برای خرید, من نظرم روی مدل Edge این گوشی هست که صفحه های خمیده هم داره,زیبایی منحصر به فردی داره
هرچند برای برداشتنش از روی سطح صاف به مشکل برمیخورید, اما به نظرم پرداخت مبلغی بالاتر برای صفحه و طراحیش معقول به نظر میاد
همونطور که میدونی S6 یک کپی تمام عیار از آیفونه ولی اس 6 Edge این مساله رو نداره و طراحی بدنه ی زیبایی داره
از لحاظ سخت افزاری ارضائت میکنه و دوربین فوق العاده ای داره.
تکنولوژی بالایی توی ساخت صفحه اش به کار رفته و کیفیت بالا و جلوگیری از ایجاد صدمه توی خوردن زمین رو داره
من s6 Edge رو با گارانتی هماهنگ که یه وایرلس شارجینگ هم روی میده بهتون پیشنهاد میکنم

دوست عزیز oneunited
هر فرد بسته به نیاز خود اجناس رو میخره, ممکنه برای کسی مهم نباشه که ماشین زیر پاش یه ماشین 6 میلیونی یا یه ماشین 600 میلیونی باشه و سعی میکنه پولشو برای جای دیگه سرمایه گذاری کنه ولی برای فرد دیگه این اهمیت داشته باشه و اون ماشین رو بخره
سلایق متفاوت و احترام به سلایق واجبه
طبیعتا" امکاناتی که این گوشی داره هیچ گوشی ای در رنج خودش نداره

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
با 500.000 که نه. اگه می گفتی 1 میلیون، قابل قبول بود.

سلام
دخالت نمی خوام بکنم ....
صلاح مملکت خویش خسروان دانند ...
اما با نظر دوستمون موافقم ...
گلکسی گراند پرایم سامسونگ از رنج 400 تا 600 گوش داره و مناسب هم هست ...
هوآوی هم که ماشالا ...
سن شما رو نمیدونم اما اگر جوون هستی ، کم کم باید زندگی بر مبنای صرفه اقتصادی رو یاد بگیری و توی رقابت ، خرج و برجت رو بتونی کنترل کنی ...

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوستان از همراهی و راهنمایی همگی سپاسگزارم , نظراتتون کمک زیادی میکنه ؛

البته در رابطه با پیشنهاد و صحبت دو نفر از دوستان خوب برای خرید گوشی با مبلغی کمتر ...

سلام
دخالت نمی خوام بکنم ....
هوآوی هم که ماشالا ...
سن شما رو نمیدونم اما اگر جوون هستی ، کم کم باید زندگی بر مبنای صرفه اقتصادی رو یاد بگیری و توی رقابت ، خرج و برجت رو بتونی کنترل کنی ...

راستش دوستان خوبم نمیدونم تا چه میزان همراه بودن یک وسیله کاربردی مثل گوشی در شغل و رشته تخصصی شما تاثیر گذار هست ولی مطمئنا این مساله در رشته من تاثیر مشخص و کمک بزرگی هست به عنوان مثال نیاز به یک دوربین با کیفیت که همیشه امکانش باشه که همراهت باشه یک ضرورت هست و دوربین های گوشی های ذکر شده ( که البته بدیهی هست امکانات گسترده تری از دوربین رو ارائه میدن ) به من کیفیتی رو که لازم دارم میدن ؛
کاربردهای گسترده ای دوربین با کیفیت برای من داره مثلا گاهی یک کف سازی خوب یا یک مصالح استفاده شده در یک نما رو من میتونم به یک تکسچر که در کار 3D و ارائه سه بعدی پروژه ای دیگر استفاده کنم یا مسائل اجرایی در یک پروژه .... و مساله اینجاست که همیشه دوربین حرفه ای همراه من نیست و کیفیت لازم رو دوربین گوشی باید داشته باشه
و استفاده ها و کاربرد های متنوعی که میتونه داشته باشه ! پس گوشی موبایل برای افرادی مثل من میتونه یک ابزار باشه برای کار

ممنونم از نظرات همگی دوستان

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان میخواستم نظرتون رو در رابطه با خرید گوشی Samsung Galaxy S6 بپرسم ....

مشخصات گوشی

* سه ویژگی بارز و مهم «باتری قابل تعویض»، «پشتیبانی از کارت حافظه‌ی microSD » و «مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار» که پیش از این در گلکسی اس5 وجود داشت، در اس6 حذف شده است.
** ظرفیت کم باتری به نسبت صفحه نمایش پر مصرف ( گوشی به یک باتری لیتیوم یونی با ظرفیت 2550 میلی‌آمپر‌ساعت )

__________-
آیا با توجه به همه نقاط قوت این گوشی به نسبت قیمت آن ارزش خریدن داره در مقایسه یا گوشی Samsung note 4 یا Galaxy S5 بهتر هستند ؟

ممنونم از راهنماییتون

در رابطه با کارت حافظه میتونم بگم شما میتونید فلش همیشه همراهتون داشته باشید که خیلی راحت به گوشیتون کانکت میشه
و میتونید اطلاعاتتون رو توش نگهداری کنید

درباره مصرف شارژش هم باید بگم درسته مصرفش بالاست اما از طرفی خیلی سریع شارژ میشه و کمتر از نیم ساعت باطریش فول میشه

اما ضد آب و گردوغبار نیست دیگه که فکر نمیکنم نت هم ضد آب نباشه ظاهرا فقط اس 5 ضد آب هست

Major Geologist

کاربر ممتاز
"
همونطور که میدونی S6 یک کپی تمام عیار از آیفونه"
با این قسمت حرف کاملا موافقم. شاسی اس6 بسیار بسیار شبیه آیفونه. ولی تفاوت إج با معمولیش فقط تو صفحه نمایشه که فرد باید تصمیم بگیره حاضره واسه خوشگلی چند صد هزار تومن بیشتر بده یا نه.​

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام
دخالت نمی خوام بکنم ....
هوآوی هم که ماشالا ...
جدای از علاقه، شخصی که سر و کارش با ابزار آلات دیجیتال باشه، پرچمدار یا بالا رده براش بهتره. شاید یکی نیاز به دوربین قوی رو موبایل داشته باشه، یکی گیمر باشه و پردازنده قوی نیاز داشته باشه. شاید یکی چندین ساعت بخواد چت کنه که نیاز به رم بالا داره.
یه نکته دیگه هم اینه که با پیشرفت روز افزون تکنولوژی ها و برنامه ها، اگه یکی بخواد همسو با پیشرفت پیش بره تعویض پی در پی گوشی های میان رده براش ضرر مالی در پی داره. یا حتی ممکنه یه میان رده 2 سال اول کار شخصو راه بندازه ولی بعد چند سال دیگه جوابگوش نباشه.
من 23 سالمه و مجرد. حرفای شما کاملا درسته و کم کم دارم به این صحبتای شما میرسم تو زندگی. ولی حرف هایی هم که من نوشتم باید بهش توجه شه. نمیگم همه برن پرچمدار بخرن، خودمم الآن گوشیم پرچمدار دو سال پیشه که وقتی قیمتش به شدت افت کرد خریدم.

Major Geologist

کاربر ممتاز
در رابطه با کارت حافظه میتونم بگم شما میتونید فلش همیشه همراهتون داشته باشید که خیلی راحت به گوشیتون کانکت میشه
و میتونید اطلاعاتتون رو توش نگهداری کنید

درباره مصرف شارژش هم باید بگم درسته مصرفش بالاست اما از طرفی خیلی سریع شارژ میشه و کمتر از نیم ساعت باطریش فول میشه

اما ضد آب و گردوغبار نیست دیگه که فکر نمیکنم نت هم ضد آب نباشه ظاهرا فقط اس 5 ضد آب هست
اگه یکی اولین فاکتور براش تو موبایل مقاوت در برابر آب و گرد و غبار باشه من اس5 رو پیشنهاد نمی کنم. در عوض سونی رو پیشنهاد می کنم. سابقه و تجربه سونی تو محصولات و گوشی های مقاوم در برابر آب بسیار بیشتر از سامسونگه. تمامی پرچمدارای سونی از 2013 به بعد همشون مقاوم در برابر آبن که این فاکتور هر ساله بهتر و دقیق ترم شده. اما سامسونگ تو اس4 اکتیو که موفق نبود. اس5 رو ساخت اما دانش و تکنولوژی ضد آبی رو به اس6 منتقل نکرد که نمی دونم علتشو. لپ کلام اینکه من به گواهینامه IP اس5 اعتماد ندارم. ولی Z1 Compact أم که طراحی دو سال پیشه رو خیلی راحت می برم زیر آب.

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
"
همونطور که میدونی S6 یک کپی تمام عیار از آیفونه"
با این قسمت حرف کاملا موافقم. شاسی اس6 بسیار بسیار شبیه آیفونه. ولی تفاوت إج با معمولیش فقط تو صفحه نمایشه که فرد باید تصمیم بگیره حاضره واسه خوشگلی چند صد هزار تومن بیشتر بده یا نه.​

کاملا درسته
اگه یادتون باشه من خودم بین آیفون و اس6 مونده بودم

که نهایتا گلکسی اس6 رو انتخاب کردم اون هم صفحه ساده ش چون به نظرم خوش دست تر امد و برای لبه اج پول اضافه ندادم
الان هم راضی ام و کاملا انتظاراتی که از گوشی داشتم رو براورده میکنه

Major Geologist

کاربر ممتاز
کاملا درسته
اگه یادتون باشه من خودم بین آیفون و اس6 مونده بودم

که نهایتا گلکسی اس6 رو انتخاب کردم اون هم صفحه ساده ش چون به نظرم خوش دست تر امد و برای لبه اج پول اضافه ندادم
الان هم راضی ام و کاملا انتظاراتی که از گوشی داشتم رو براورده میکنه

یه چیزایی یادم اومد. مبارکت باشه. من از رنگ آبیش خوشم میاد، البته قاب پشتی.:smile:

HaMiD.TcI

مدیر تالار
خوشحالم که یه بحث کاملا" تخصصی رو انجام دادیم
تفاوت بین گوشی ها کاملا" سلیقه ایه و هرکسی بسته به نیاز خودش موبایل دلخواهشو انتخاب میکنه
هر گوشی ای فاکتور های خوب و بدی داره که بسته به نیاز های مشتری,بررسی شده و بهترین مارک و مدل به اون پیشنهاد میشه.
امکانات و مشخصات سخت افزاری و زیبایی 40 درصد و 60 درصد الباقی رو فقط سلیقه تاثر گذار هست
با این قسمت حرف کاملا موافقم. شاسی اس6 بسیار بسیار شبیه آیفونه. ولی تفاوت إج با معمولیش فقط تو صفحه نمایشه که فرد باید تصمیم بگیره حاضره واسه خوشگلی چند صد هزار تومن بیشتر بده یا نه.
یعنی منتظر بودم که بگی نه اینطور نیست تا درجا عنوانتو بردارم :D

دقیقا" این یعنی همون سلیقه
یه چیزایی یادم اومد. مبارکت باشه. من از رنگ آبیش خوشم میاد، البته قاب پشتی.
رنگ آبیش لذت بخشه :دی

HaMiD.TcI

مدیر تالار

مشخصات گوشی

__________-

ممنونم از راهنماییتون

اگه 1 هفته صبر کنی
آنباکسینگ گلکسی اس 6 Edge رو ویژه ی باشگاه مهندسان میزارم

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگه یکی اولین فاکتور براش تو موبایل مقاوت در برابر آب و گرد و غبار باشه من اس5 رو پیشنهاد نمی کنم. در عوض سونی رو پیشنهاد می کنم. سابقه و تجربه سونی تو محصولات و گوشی های مقاوم در برابر آب بسیار بیشتر از سامسونگه. تمامی پرچمدارای سونی از 2013 به بعد همشون مقاوم در برابر آبن که این فاکتور هر ساله بهتر و دقیق ترم شده. اما سامسونگ تو اس4 اکتیو که موفق نبود. اس5 رو ساخت اما دانش و تکنولوژی ضد آبی رو به اس6 منتقل نکرد که نمی دونم علتشو. لپ کلام اینکه من به گواهینامه IP اس5 اعتماد ندارم. ولی Z1 Compact أم که طراحی دو سال پیشه رو خیلی راحت می برم زیر آب.
i
داداشم چند وخت پيش يه سوني ضد آب رو با آب شست خراب شد :d

Major Geologist

کاربر ممتاز
i
داداشم چند وخت پيش يه سوني ضد آب رو با آب شست خراب شد :d

گوشی نو بود؟ درپوشاش بسته بود؟
من واسه اینکه درپوش usb رو زیاد باز نکنم از شارژر مغناطیسی استفاده می کنم. باز و بسته کردن درپوشا تو استفاده طولانی مدت باعث ایجاد درز میشه.
مدل گوشیش چی بود؟

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
گوشی نو بود؟ درپوشاش بسته بود؟
من واسه اینکه درپوش usb رو زیاد باز نکنم از شارژر مغناطیسی استفاده می کنم. باز و بسته کردن درپوشا تو استفاده طولانی مدت باعث ایجاد درز میشه.
مدل گوشیش چی بود؟
نو بود ولي بدجور پوكيد :d درپوش مرپوش در جريان نيستم :d

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
گارانتی که پول نمیگیره :|
برای من گارانتی بود فرستادم فقط پول کرایه ازم گرفت!
اين گرفت :| احتمالاً به خاطر اينكه به قصد شستن زير آب برده بود گارانتي تعلق نگرفت :|

barbie28

عضو جدید
گارانتی چند ازت گرفت؟
وضعیت گارانتی توی ایران افتضاحه منم یک گلکسی نوت 8 تبلت خریدم گارانتی نداشت! با اونکه ذکر شده بود داره بعد از کلی اینور اونور زدن گفتن گارانتیش مال مالزیه!
هیچی دیگه الان شارژ سریع خالی میکنه ولی کسی قبول نمیکنه و نمیفهمن از چیه :(