[ مشخصات سطح مقطع آهن آلات مختلف ] استاندار آهن آلات > جدول اشتال

mh8899

اخراجی موقت
سلام
من یه سایت می خوام که توش جدول اشتال رو گذاشته باشه.ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sma519

عضو جدید
_

_

سلام
من یه سایت می خوام که توش جدول اشتال رو گذاشته باشه.ممنون
قبلا" فايل مربوطه را آقاي مهندس جمالي در تاپيك جزوات گذاشته اند .
يك فايل ديگر هم هست كه از سايت مركز عمران ايران گردآوري كردم . اونم بد نيست كه از لينك زير ميتوني دانلودش كني .

http://urmiacivil.mihanblog.com/Post-36.ASPX
;)

Vahid_mech84

عضو جدید
مشخصات سطح مقطع تیره آهن های مختلف، نبشی و ناودانی

مشخصات سطح مقطع تیره آهن های مختلف، نبشی و ناودانی

سلام دوستان،
لطفا اگر اطلاعات کاملی از ابعاد سطح مقطع انواع تیر (تیر آهن، نبشی و ناودانی و ...) رو واسم بزارید. ممنون میشم...
اگر تونستید به ایمیلم بفرستید:
vahid_mech84@yahoo.com

deremel400

عضو جدید
استاندار آهن آلات

استاندار آهن آلات

نمی دونم سوالم را دارم تو جای درستی می پرسم یا نه
می خواستم بدون استاندار سایز آهن آلات مثل قوتی -نبشی-تسمه-واینجور چیزا را از کجا و کدوم منبعی میشه گیر آورد
من میخام برم آهن فروشی مثلا یه نبشی بگیرم وقتی می گند نبشی فلان سایز دارند سایز کجای نبشی را می گند.یه جور بازاری راهنمایی کنید که میرم بخرم بهم نخندندو بگند این چیزا فقط تو کتاب ها ست

Mehdi_rndyk

عضو جدید
نمی دونم سوالم را دارم تو جای درستی می پرسم یا نه
می خواستم بدون استاندار سایز آهن آلات مثل قوتی -نبشی-تسمه-واینجور چیزا را از کجا و کدوم منبعی میشه گیر آورد
من میخام برم آهن فروشی مثلا یه نبشی بگیرم وقتی می گند نبشی فلان سایز دارند سایز کجای نبشی را می گند.یه جور بازاری راهنمایی کنید که میرم بخرم بهم نخندندو بگند این چیزا فقط تو کتاب ها ست
سلام
هر پروفیل ساختمانی با یکی از ابعاد خاص سنجیده میشه. به عنوان مثال نبشی با عرض نبشی و ضخامت بال آن : نبشی 4 عموما یعنی L40x40x4 . یعنی نبشی به عرض بال 40 میلیمتر و ضخامت 4 میلیمتر. یا تیر آهن موجود بازار که IPE هستش: تیر آهن 16 یعنی IPE 160 . یعنی ارتفاع پشت تا پشت تیر آهن ( طول بلندتر ) 160 میلیمتر.
برای اینکه با انواع پروفیل ها بیشتر آشنا بشین بهتره جدول اشتال رو مطالعه کنین.
در مورد قوطی ها که اکثرا نورد سرد هستن و بهترین نوع آن پروفیل ساوه و سپنتا هست ، طول و عرض قوطی مورد نظر هست به سانتیمتر. قوطی های تا 80x40 تا ضخامت 3 میلیمتر تولید میشن و ضخامت عومی انها در بازار 2 و 2.3 میلیمتر هست. آهن آلات به صورت کیلویی و شاخه ای فروخته میشن. اگه باز هم سئوالی داری ریزتر توضیح بده تا کمک کنم.

deremel400

عضو جدید
با تشکر
این جدول اشتال چیه تو چه کتابی هست؟شما کتاب مرجع و کاربردی برا این کار سراغ دارید؟اگه یه سایت هم باشه بهتره که با شکل اندازه ها زده باشه؟
لطفا یه توضیحی هم روی تسمه و نوع سایز بندیش بدید

Mehdi_rndyk

عضو جدید
با تشکر
این جدول اشتال چیه تو چه کتابی هست؟شما کتاب مرجع و کاربردی برا این کار سراغ دارید؟اگه یه سایت هم باشه بهتره که با شکل اندازه ها زده باشه؟
لطفا یه توضیحی هم روی تسمه و نوع سایز بندیش بدید

سلام
فکر می کنم خیلی دیر به این سئوال شما دارم جواب می دم.
به هر حال
جودل اشتال یک مجموعه خلاصه شده از استاندارد دین کشور آلمان هست که توسط خانم اشتال عضو اتحادیه کاری آلمان تهیه شده.
تو این کتاب مشخصات هندسی ( ابعاد و اندازه ها ) و مشخصات استاتیکی ( وزن واحد طول ، سطح مقطع ، ممان استایک و اینرسی و ... ) برای هر نوع پروفیل فولادی توضیح داده شده.
برای دسترسی به سایر انواع پروفیل ها و سایر استاندارد ها که عموما در ایران رایج نیستند می تونید به سایت اتحادیه تولید فئلاد امریکا هم یه سر بزنید.
در مورد تولید قوطی های فولادی یه جزوه دارم و لی حجمش خیلی بالاست و امکان آپلود ندارم. اگه بشه واسطون پست میکنم.
ورق های فولادی و تسمه ها ( در ایران ) از استاندارد " دین " آلمان تبعیت میکنند. سایز ورق و تسمه از پنج دهم میلیمتر شروع شده و تا حدود سه و نیم سانتیمتر ( عرف کاربرد ایران ) در ابعاد دو در یک متر ( یا به صورت رول برای ورق های با ضخامت پایین ) و گاهی در ابعاد شش متری هم تهیه میشه.
اگه باز هم سئوال دارین به صورت واضحتر پبرسین.

isfahansoft

عضو جدید
با سلام و تشكر از جوابهاي اقاي محمدي
لطفا اگه ممكنه تعاريف IPE - IPB - UNP توضيح بديد

Mehdi_rndyk

عضو جدید
با سلام و تشكر از جوابهاي اقاي محمدي
لطفا اگه ممكنه تعاريف IPE - IPB - UNP توضيح بديد
سلام
UNP به یک نوع پروفیل به شکل ناودانی و یا همان Uشکل اتلاق می شود.
IPB به پروفیل های با مقطع I و لی به صورت عریض اتلاق شده که چون Ix و Iy بالایی دارند به عنوان ستون به کار می روند. متاسفانه وزن بالایی دارند و در ایران تولید نمی شود. انواع وارداتی آن به شکل محدود موجود است.
IPE و یا تیر آهن I شکل باریک که ن.ع متداول تیر آهن مصرفی در ایران است. تا سایز 330 تولید می شود. سبک بوده و می توان در ستون یا تیر استفاده نمود.

amin112005

عضو جدید
سلام
UNP به یک نوع پروفیل به شکل ناودانی و یا همان Uشکل اتلاق می شود.
IPB به پروفیل های با مقطع I و لی به صورت عریض اتلاق شده که چون Ix و Iy بالایی دارند به عنوان ستون به کار می روند. متاسفانه وزن بالایی دارند و در ایران تولید نمی شود. انواع وارداتی آن به شکل محدود موجود است.
IPE و یا تیر آهن I شکل باریک که ن.ع متداول تیر آهن مصرفی در ایران است. تا سایز 330 تولید می شود. سبک بوده و می توان در ستون یا تیر استفاده نمود.

سلام
اقا اين IPE IPN , IPB مخفف چيه؟

بالا