مشخصات سخت افزاری یک PC حرفه ای

مشخصات سخت افزاری یک PC حرفه ای

• مجموع رای دهندگان
    5

ha62

عضو جدید
درود بر شما
من عضو جدید باشگاه هستم .

از دوستان حرفه ای باشگاه میخوام که راهنمائیم کنند .
ممنون میشم مشخصات سخت افزاری یک PC حرفه ای جهت انجام کارهای 3Dmax & V-Ray را برام مشخص کنید . یه PC خیلی عالی رو در نظر بگیرین ...
با تشکر

ha62

عضو جدید
سلام
هزینش مهم نیست ، شما دو میلیون تومان رو در نظر بگیر ، یه PC خیلی خوب که سرعت رندرش خیلی بالا باشه
چون پروژه های محل کارم خیلی زیاد هست و اکثر کارفرماها هم دو روزه کارشون رو میخوان ، فکر میکنن خمره رنگ رزی یه :D
در حال حاضر مشخصات سیستمم اینه :

System Information
M.B : Gigabyte EP45-UD3P
BIOS : Award Modular BIOSV6.00 PG
CPU : Intel® Core™2 Quad CPU Q6600 @ 2.4GHz-4CPUs
Memory : 2558MB Ram

Display Device
Name : NVIDIA GeForce 8600 GT
Chip Type : GeForce 8600 GT
DAC Type : Integrated RAMDAC
Approx. Total Memory :512.0 MB
Current Display Mode : 1280x1024 (32Bit) (60Hz

ممنون

آخرین ویرایش:

ارشیتکت86

عضو جدید
منم سوالم همینه اما قیمتش هم همه جورشو بگید من یه چیز میخوام موقع رندر گیری اذیتم نکنه اما قیمشتم دیگه 2میلیون نباشه!!!!!

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/199965-مشخصات-سیستمتون-چیه؟قبلا تاپیک زده ام میتونید کمک بگیرید

آخرین ویرایش:

1navid

عضو جدید
سلام
cpu :core i7 2600k 400
maine : asus p8p67 188
ram : g-skil 1600 (2*2)*2 cl7 (8GB) 240
vga : 6870 sappire 300
case :antec 900 107
cooler cpu : cooler master v8 80
power : 885 green 160
hdd: western black 1tb : 137
odd: plextor 41

all: 1650
واسه رندرینگ cpu و رم خیلی مهمه (خیلی ) مخصوصا رم تو سرعت هم که cpu من خودم هم چین سیستمی رو دارم و راضیم اگه خواستی می تونی رم رو 16 گیگ برداری که بهتره می تونی 4تا ماژول 4 گیگ برداری
cpu رو که معرفی کردم بهترین cpu موجوده (رودستش نیست ) گرافیک رو هم اگه بودجه داشتید می تونید از سری qoudro بردارید که البته گرونه بالای 500 قیمتشه البته مدل 400 هم هست که بدرد نمی خوره من شنیدم تا 14 میلیون هم هست
کولر cpu هم که که از واجباته

hamidfar

عضو جدید
cpu amd phenom 2 x 6 1100 3.3ghz
main asus m4a89gtd pro
رم 4 تا دو گیگ geil
graphic ati 5770
case green
power green 530
قیمت : 850 تومن کاملا دانشجویی نیست ولی خب گرون هم نیست فکر کنم
یک چیز دیگه این که موقع خرید دقت کنید corei7 فقط چهار تا هسته واقعی داره و چهار تا مجازی اما فنوم x6 شش هسته واقعی داره و در رندر سرتر هست .
سیستم های بر پایه پردازنده amd اغلب ارزان تر تمام می شوند در حالی که در کار گرافیکی برتر هستند .
من اصلا منکر قدرت corei7 , corei3 , corei5 نیستم .
برای یک تری دی کار 8 گیگ رم واجبه و 4 گیگ به نظرم کم باشه

m.h.maghsoudi

عضو جدید
نیاز بـه راهنمایــــــــــــــــــ ــــی فــــــــــــــــــــوری

نیاز بـه راهنمایــــــــــــــــــ ــــی فــــــــــــــــــــوری

سلام بر همگی دوستان عزیز

من هم به دنبال مشخصات سخت افزاری یک PC حرفه ای جهت انجام کارهای 3Dmax هستم. فکر میکنم در شرایط کنونی بیش از دو ملیون باید هزینه کرد. با توجه به اینکه آخرین پست مربوط به بیش از 6ماه پیش است، لطفا در مورد مشخصات سخت افزاری جدید و قیمت راهنماییم کنید.

Amude

عضو جدید
با سلام خدمت همه عزیزان
من این سیستمو پیشنهاد میکنم که استادم به من پیشنهاد داده

cpu:Core i7 2600k intel
Ram:12GB Corsair
Main:z68 Giga
Vga:ati 6970
Power:785w

_parimeysam

عضو جدید
سلام میخواستم یه سیستمی رو معرفی کنید حدود سه تومن برا کارای رندر گیری با تری دی و وی ری ....شنیدم با کارت کوادرو هم میشه رندر گرفت لطفا راهنماییم کنید ...با تشکر

aref3dsmax

عضو جدید
سلام.به نظرم برای سه بعدی سقفی وجود نداره.اما الان گرونی ها مزخرف شده قیمتها.تقریبا 4 برابر قیمت جهانی توی پاچمون میره

Intel Core i7 - 3.9GHz - 3770

ASUS - P8Z77-V LX

KINGSTON - Dual Channel 16GB - 1600-(4x4GB) - HyperX

Seagate-SATA 3 - 2 TeraByte / 64mb buffer / 7200 RPM

CLUB - NVIDIA GeForce GT 640 - 2GB

پاور هم حداقل 600 وات باشه.

ببین این چیزی که نوشتم یه تعادل هست.مثلا مادربورد همین سری 900 تومنی دلوکس هم هست اما خریدنش اشتباه هست توی کارایی فرقی نداره.

رم حتما 16 گیگ بگیر.اگه توان خرید داری 32 گیگ بگیر.لازم میشه.الان دیگه نرم افزارها با 8 گیگ رم هم کم میارن

برند رم خیلی مهم هست.این سری کینگ استون خیلی معروف هست. باس بالای 1600 هم الکی هست.مگر اینکه اورکلاک بکنی که داستان خودش رو داره.یعنی اگه باس 2033 هم بخری بازهم به اندازه 1600 کار میکنه حتی صدم ثانیه تاثیری نداره.اما اگه جنس رم آشغال باشه با باس 1333 امکان کرش کردن موقع رندر بالا میره

برای هارد حتما sata 3 بگیر.ترجیحا سراغ وسترن نرو. الکی گرون هست.مارک هست در حقیقت.اما توی بنچ مارک ها سری باراکودا سیگیت اول هست

گرافیک خیلی واجب نیست. هر چی پولت میکشه.اما اینی که گفتم بدک نیست.350 تومن هست.

shahab_24

عضو جدید
سلام
در تکمیل فرمایشات دوستمون،آقا عارف باید بگم به کیس هم توجه لازم رو داشته باش
یه کیس خوب باید سیستم خنک کنندگی خوبی داشته باشه تا موقع رند به مشکل نخوری،موقع ارتقا فضای لازم برای ارتقا رو تا حدی داشته باشه حداقل 2 تا USB جلوی کیس باشه....اینا نظر شخصیه منه...من کیس های گرین و زولتریکس رو بیشتر ترجیح میدم اما کیسهای جید اکسل هم بد نیستن.

aref3dsmax

عضو جدید
سلام.کیس اونقدرها تاثیرنداره.یه بار آزمایشگاه لیون کامپیوتر که خیلی کارشون خوب هست با تجهیزات آزمایشگاهی ثابت کردن فقط تبلیغات هست.حالا مگر اینکه کیسی واقعی سیستم خنک کنندگی داشته باشه.واگرنه فن هرچندتا باشه حداکثر توی دما 5 تا 10 درجه فرق داره. اما کیسی که کولر مثل کولز گازی باشه خب داستانش فرق میکنه و هم قیمت cpu هست!
واقعیت امر اینه که دما مهم هست اما چون اورکلاک خطر ناک هست برا این چیزا پول رو آتیش نزنید.
اورکلاک که باعث سوختن هم بشه آخرش 10 درصد تا 15 درصد مفید هست! آیا میارزه؟

tv.kade

عضو جدید
سلام نیاز فوری ب یک pc برای کار های معماری 3d و رویت و رندر دارم
مشخصات ی pc خوب در حد 2 میلیون اونم با قیمت های الان
خیلی ممنون

solmaz shine

عضو جدید
خیلی ممنون

منم دقیقا همین کمکو میخوام برا لپ تاپ با همین رنج،از دوستان کسی نیس به ماکمک کنه؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

solmaz shine

عضو جدید
خیلی ممنون

یکسری از دوستان به من پیشنهاد دادن
لنوو z500 ولی مشکل حرارت زیاد دستگاه، قابل تعویض نبودن باطری رو داره
پیشنهاد دیگه لنوو e530 هس

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ببخشید کسی اطلاعاتی در مورد کارت تدوین و مدل های اکسترنال اونا نداره.
قیمت
کارکرد
هر اطلاعاتی

jentle man

عضو جدید
سلام به دوستان شما بیشترین پول برای سیستم ندید وقتی حجم کار سنگین نباشه بازم کم میاره یکم پول بیشتر خرج کنید بهتره ام اس ای یک رده پایین تراز سری گیم داره حدودا 2/500یا2/700 همیشه توجه داشته باش اگه میخوایی کارات تو مکس سریع باشه اب تابی بگیرssd داشته باشه موفق باش
درمورد cpuاز پردازند نسل 4اینتل بگیرن درمورد لب تابم همینجور

آخرین ویرایش:

jentle man

عضو جدید
یکسری از دوستان به من پیشنهاد دادن
لنوو z500 ولی مشکل حرارت زیاد دستگاه، قابل تعویض نبودن باطری رو داره
پیشنهاد دیگه لنوو e530 هس

به دنبال مدل اینا نباش اگه برا مکس میخوایی زیر این سیستم پایین تر نگیر مشکل میخوری
cpu:i7
ram:8یابالاتر
hdd:1tb
گرافیک انویدیا بگیر اما ببین چه چیپ گرافیک هس چیپ گرافیک زیر سری 600نگیر

memar_sh

عضو جدید
با دو ونیم
cpu:i5
ram:8
این سیستم هست به نظر دوستان کار 3دی مکس با ویری راه میندازه همین cpu اگه خوبه تو ابجکت گذاری جواب میده کم نیاره اگه کسی با این سیستم کار کرده بگه راضی یانه تکلیف معلم شود

MR-FL

عضو جدید
با دو ونیم
cpu:i5
ram:8
این سیستم هست به نظر دوستان کار 3دی مکس با ویری راه میندازه همین cpu اگه خوبه تو ابجکت گذاری جواب میده کم نیاره اگه کسی با این سیستم کار کرده بگه راضی یانه تکلیف معلم شود

سی پی یو 7 باشه بهتره ...مابقی خوبه....لپتاپ؟ اگه آره که پی سی بگیری بهتره....سی پی یو 5 هم خوبه جواب میده-- ولی اگه 7 باشه بهتره

بالا