مشاوره ... پرسش و پاسخ درباره کنکور دکترا

ever green 1

کاربر فعال
من برای شیلات دیدم خنده و گریه م همزمان شد، ریاضی هیدروبیولوژی و آمار؟؟ این یعنی چی؟ این کیه که اینها نوشته؟ چرا ازشون تست سلامت نمیگیرن؟ما برای ارشد ریاضی و آمار نخوندیم آخه به چه کار میاد؟مگه ریاضی و آماری که در کارشناسی پاس شد چقدر پیشرفته بود؟مگه ما علوم پایه هستیم؟خب خیلی راحت اعلام کنن به یکسری نور چشمی جهت تحصیلات در مقطع دکترا نیاز است والسلام والله سنگین تره ،مچکریم

سالهای گذشته دروس تخصصی بود اینی که گذاشتن چه ربطی به رشته داره؟

درسهایی مثل طرح آزمایشات واسه تجزیه و تحلیل داده ها به رشته ما کمک میکنه. اما بهتر بود به جای اینکه یکدفعه تو دکتری این درس رو جزء منابع معرفی کنن و مردم رو شوکه و سردرگم کنن، جزء منابع ارشد میاوردن.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینها که فقط حرفه و بهتره به حرف دلخوش نکنیم که چندسال اعتبار داره،هرکی میاد مسئول میشه یه چی میگه . و در پیرو فرمایش شما ،باید اول نمره بیاریم بعد به فکر باقی مراحل باشیم و مقاله و تالیف و غیره انشالله در پله بعدیه،میخوام بدونم آیا از اولین پله باید در دانشگاه هدف برگزار میشه ؟ تا ببینم ارزش داره برنامه بچینم درسی بخونم که تا حالا به دردی نخورده. منظورم اینه.آزمون کتبی _پله اول سراسریه یا نیست؟

ببینید تا اونجایی که من میدونم ، دکتری دیگه مثل کارشناسی و ... نیست که 20 بگیری و بگن چه خوبی شما بیا دکتری بخون ، اگه بخوای یه جای خوب قبول شی باید پر باشی ، پر بودن هم عرض کردم که تعاریف مختلفی داره ولی یکی از اصلیترین تعاریف اینه که چی مقاله داری؟ مقاله هم اینجوری نیست که دو ماه بشینی کار کنی تموم بشه بره ، کلی کار داره و سختی ، لذا زیاد سخت نگیرین و به نظر من برید از اساتیدتون بپرسید که : آیا بنظرتون من برم کنکور بدم یا برم یه کار دیگه بکنم و فعلا روی چیزهایی دیگر سرمایه گذاری کنم و تمرین بکنم ، اینو بپرسین به نظرم...

mansur1367

عضو جدید
سلام دوستان
کسی از ما رشته مهندس کشاورز گرایش یاست و توسع کشاورزی هست
خوشحال میشم باهم اشنا بشیم

Melody1

عضو جدید
سلام

دوستان، کسی در رابطه با منابع آزمون دکتری رشته فضای سبز، می تونه من رو راهنمایی کنه؟

با تشکر فراوان :)

roshy

عضو جدید
من که امسال کنکور دکتری شرکت نمیکنم چون سردرگم شدم نمیدونم چی میگن و چی میخوان منتظر میمونم برای سال بعد

roshy

عضو جدید
سلام اره ما برای ارشد طرح داشتیم ولی برای دکتری نداشتیم برای امتحان طرح هم خیر ماشین حساب نمیزارن ببریم سوالات طرح بستگی داره چه مدلی باشه بعضی وقت ها از اون سوالات حل کردنی هست اما بعضی وقتا هم یوالات تفهیمی دارن که بدون ماشبن حساب میشه اونا رو زد

شما میتونید کتاب طرح کشاورزی دیباگران رو بخونید توضیح و تست داره اما باید یه جزوه ایی هم پیدا کنید که بهتر متوجه بشین

roshy

عضو جدید
سلام اره ما برای ارشد طرح داشتیم ولی برای دکتری نداشتیم برای امتحان طرح هم خیر ماشین حساب نمیزارن ببریم سوالات طرح بستگی داره چه مدلی باشه بعضی وقت ها از اون سوالات حل کردنی هست اما بعضی وقتا هم یوالات تفهیمی دارن که بدون ماشبن حساب میشه اونا رو زد

سلام

دوستان، کسی در رابطه با منابع آزمون دکتری رشته فضای سبز، می تونه من رو راهنمایی کنه؟

با تشکر فراوان :)

من یکسری منبع مبخوام برای ازمون استخدامی فضا سبز شهرداری ها که مناسب باشه خلاصه و مفید و جامع جروه ایی سایتی چیزی کتاب تستی اینا چیا میتونید معرفی کنید بهم ممنون

سبز نوین

عضو جدید
دوستان مهندس سلام.
میخواستم یه کتاب بهم معرفی کنین که بطور خلاصه درباره آفات و بیماری های گیاهی ( ویروس . نماتد. قارچ . حشره و...) باشه.
فارغ التحصیل بیماری شناسی گیاهی هستم و امسال دکترا شرکت کردم. واسه همین یه کتاب میخوام که همه افات و بیماری ها رو بطور خلاصه داشته باشه واسه مرور درس ها.
ممنون

سلام دوستان من در اینترنت دنبال سوالات دکترا گشتم بیشترشون جواب پاسخو ننوشتن.
لطفا اگه کسی سوالات کنکور دکترا دانشگاه ازاد کلیه گرایشهای صنایع غذایی چند سال آخرو همراه با پاسخ تستی داره بذاره. لطفا اگه داشتین برام پیغام خصوصی بدین تا دانلود کنم .با تشکر

roshy

عضو جدید
کدام موسسه کنکور

سلام من ارشد زراعتم میخواستم بدونم که برای دکتری زراعت دانشگاه دولتی کدام موسسه کنکور سنجش و دانش ، مدرسان ، ماهان و... امار قبولی بهتری دارند و مناسب ترند برای روز شنبه از موسسه سنجش و دانش وقت مشاوره رایگان دارم میخوام راهنماییم کنید ممنونم

roshy

عضو جدید
از موسسه مدرسان شریف هم وقت مشاوره رایگان گرفتم یه سایتی راجب موسسه سنجش و دانش گفته که جزوات و ازمون های خوبی ندارن درسته ؟ چیکار کنم پس !

roshy

عضو جدید
از بین رشته های دکتری کشاورزی گرایش های زرعت ، فیزیولوژی گیاهی ، تکنولوژی بذر و بیوتکنولوژی ، علف های هرز کدوم بازار کار بهتری داره از نظر اینده شغلی من خودم فیزیولوژی دوست دارم و تکنولوژی بذر و بیوتکنولوژی رو اما شنیدم فیزیولوژی اشباع شده ؟

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
از بین رشته های دکتری کشاورزی گرایش های زرعت ، فیزیولوژی گیاهی ، تکنولوژی بذر و بیوتکنولوژی ، علف های هرز کدوم بازار کار بهتری داره از نظر اینده شغلی من خودم فیزیولوژی دوست دارم و تکنولوژی بذر و بیوتکنولوژی رو اما شنیدم فیزیولوژی اشباع شده ؟
کلا واسه هیچکدومش کار نیست! شما با خیال راحت هر کدوم بیشتر دوس داری بخون

Hodaa37

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اطلاع دارید برای منابع طبیعی گرگان فرم شماره 1 رو از کجا باید پیدا کنم؟اصلا نمیدونم برای گرگان چطور باید درخواست مصاحبه بفرستم؟؟؟ وقتش گذشته؟

Hodaa37

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال دیگه ای هم دارم، گرایش ارشد من تکثیروپرورش آبزیان بود آیا در مصاحبه برای گرایش های دیگه مخصوصا فرآوری ،خیلی کارم سخت میشه؟کلا سیاهی لشکر فرضم میکنن؟

Phyto

مدیر تالار
سلام
اطلاع دارید برای منابع طبیعی گرگان فرم شماره 1 رو از کجا باید پیدا کنم؟اصلا نمیدونم برای گرگان چطور باید درخواست مصاحبه بفرستم؟؟؟ وقتش گذشته؟
سلام
هنوز زوده! فعلا اطلاعیه مصاحبه دکترا رو نزدن ... اندکی صبر، سحر نزدیک است

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال دیگه ای هم دارم، گرایش ارشد من تکثیروپرورش آبزیان بود آیا در مصاحبه برای گرایش های دیگه مخصوصا فرآوری ،خیلی کارم سخت میشه؟کلا سیاهی لشکر فرضم میکنن؟

اگه گرایش خودتون بود که بهتر میشد....ولی بازم ناامید نباشید. اگر اطلاعات داشته باشید و هدف خوبی برای تغییر گرایش و همچنین رزومه خوب، قبول شدن بعید نیست.
چون فکرمیکنم برای مصاحبه کننده ها تقریباًمهمه که فرد تز قبلی خودش رو ادامه بده.
از نظر من.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
✅✅زمان برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه دکتری در 18 دانشگاه کشور

💎💎 با پیگیری‌های خبرنگار حوزه دانشگاهی باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه زمانبندی فرایند مصاحبه، ارزیابی سوابق تحصیلی و پژوهشی در 18 دانشگاه کشور اعلام شد؛ سایر دانشگاهها نیز بر اساس برنامه ریزی هایی که انجام می دهند به زودی در این باره اطلاع رسانی خواهند کرد.

🎒 زمان شروع مصاحبه ها
دانشگاههای کشور پا به پای دانشگاه های تهرانی، زمان مصاحبه دکتری را اعلام کردند که در ادامه به آن اشاره می شود.

♏️ دانشگاه گلستان:
شروع مصاحبه از 21 اردیبهشت تا 5 خرداد/ تاثیر 80 درصدی نمره کل داوطلبان
♏️ دانشگاه شیراز:
آزمون کتبی از 26 تا 27 / مصاحبه از 28 تا 29 اردیبهشت برگزار می شود.
♏️ دانشگاه ایلام:
آزمون کتبی 29 اردیبهشت/ مصاحبه از 30 اردیبهشت برگزار می شود.
♏️ دانشگاه رفسنجان:
شروع مصاحبه از 19 اردیبهشت تا اول تیر
♏️ دانشگاه بیرجند:
شروع مصاحبه از 14 اردیبهشت تا 20 تیر
♏️ دانشگاه ارومیه:
شروع مصاحبه از 25 اردیبهشت تا 9 خرداد
♏️ دانشگاه مازندران:
شروع مصاحبه از 9 تا20 اردیبهشت
♏️ دانشگاه اردبیل:
شروع مصاحبه از 10 تا 20 اردیبهشت
♏️ دانشگاه اراک:
آزمون کتبی 30 و 31 اردیبهشت/ مصاحبه از 11 تا 12 خرداد/فرصت دوباره به افرادی که در آزمون کتبی شرکت کردند و در مصاحبه حضور نداشتند از 20 تیر
♏️ دانشگاه تبریز:
شروع مصاحبه از 12 تا 21 اردیبهشت
♏️ دانشگاه زنجان:
شروع مصاحبه از 26 اردیبهشت تا 5 خرداد
♏️ دانشگاه شهرکرد:
شروع مصاحبه از 14 تا21 اردیبهشت
♏️ دانشگاه شهید مدنی آذربایجان:
شروع مصاحبه از 21 اردیبهشت تا 12 خرداد
♏️ دانشگاه سمنان:
شروع مصاحبه از 20 اردیبهشت تا 14 تیر
♏️ دانشگاه فردوسی مشهد:
شروع مصاحبه از 12 تا 19 اردیبهشت
♏️ دانشگاه کاشان:
شروع مصاحبه از 25 اردیبهشت تا 31 خرداد
♏️ دانشگاه خلیج فارس:
شروع مصاحبه از 4 تا 12 تیر
♏️ دانشگاه مراغه:
شروع مصاحبه از 3 تا 4 خرداد

📚📚 در هر یک از رشته ها چنانچه متقاضی به دلایل موجه، موفق به حضور در جلسات مصاحبه در تاریخ های اعلام شده نباشد می تواند روز بعد تاریخ های مذکور ، متناسب با رشته خود به دانشگاه مراجعه کند.

⭕️ برخی از دانشگاه ها در مرحله ارزیابی از داوطلبان اقدام به برگزاری آزمون کتبی مجدد می کنند که در این زمینه به دانشگاهها آزادی عمل داده شده است.

✳️✳️ در این میان، دانشگاه های شیراز، گلستان، اراک، مراغه، ایلام آزمون کتبی را برگزار می کنند.

☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘

Hodaa37

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
هنوز زوده! فعلا اطلاعیه مصاحبه دکترا رو نزدن ... اندکی صبر، سحر نزدیک است
سلام مدیر جان ممنونم که جواب دادید و سحر خیلی نزدیک بود و رسید فرمها رو گذاشته برای دانلود فقط من با گوشی و تبلت تونستم فایلها رو ببینم یکمی درهمه که طبیعیه رو کامپیوتر لب تاپ درست میشه ،درباره ثبتنام گفته آنلاین نیست ،باید پست بشه مدارک و فرمها؟مهلت پست زده؟تاریخ زده؟متاسفانه نت من هوشمنده هروقت بهش نیاز اساسی دارم کاملا قطع میشه ،فایل پی دی اف بود پیداش نمیکنم کلا قاطی کردم الان ،میشه دوستان کمکم کنید

Hodaa37

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه گرایش خودتون بود که بهتر میشد....ولی بازم ناامید نباشید. اگر اطلاعات داشته باشید و هدف خوبی برای تغییر گرایش و همچنین رزومه خوب، قبول شدن بعید نیست.
چون فکرمیکنم برای مصاحبه کننده ها تقریباًمهمه که فرد تز قبلی خودش رو ادامه بده.
از نظر من.
ممنونم

Phyto

مدیر تالار
سلام مدیر جان ممنونم که جواب دادید و سحر خیلی نزدیک بود و رسید فرمها رو گذاشته برای دانلود فقط من با گوشی و تبلت تونستم فایلها رو ببینم یکمی درهمه که طبیعیه رو کامپیوتر لب تاپ درست میشه ،درباره ثبتنام گفته آنلاین نیست ،باید پست بشه مدارک و فرمها؟مهلت پست زده؟تاریخ زده؟متاسفانه نت من هوشمنده هروقت بهش نیاز اساسی دارم کاملا قطع میشه ،فایل پی دی اف بود پیداش نمیکنم کلا قاطی کردم الان ،میشه دوستان کمکم کنید
ثبت نام اینترنتی نداره،‌ نیازی به ارسال پستی مدارک هم نیست، فقط در تاریخ های مشخص شده با در دست داشتن تمام مدارک اعلام شده و فیش پرداخت شده 60هزار تومانی به دانشگاه علوم کشاورزی گرگان مراجعه کنید.
دوتا فرم هم داره که باید پر کنید و مدارک مربوطه رو همراه داشته باشید (دوتا فایل وُرد پیوست)

اطلاعیه دانشگاه گرگان برای مصاحبه دکترا هم پیوست کردم (فایل پی دی اف)

پیوست ها

• Form Shomare 1 mosahebeh_dr_nimemotemarkez_1395.doc
    118 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Form Shomare 2- Assesment teble PhD 95.doc
    94.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Gorgan university of Agricultural Sciences and Natural Resources- Modified Announcement .pdf
    147.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Hodaa37

عضو جدید
کاربر ممتاز
ثبت نام اینترنتی نداره،‌ نیازی به ارسال پستی مدارک هم نیست، فقط در تاریخ های مشخص شده با در دست داشتن تمام مدارک اعلام شده و فیش پرداخت شده 60هزار تومانی به دانشگاه علوم کشاورزی گرگان مراجعه کنید.
دوتا فرم هم داره که باید پر کنید و مدارک مربوطه رو همراه داشته باشید (دوتا فایل وُرد پیوست)

اطلاعیه دانشگاه گرگان برای مصاحبه دکترا هم پیوست کردم (فایل پی دی اف)
ممنونم لطف کردید عیدتونم مبارک

Hodaa37

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بازم من سوال دارم شرمنده
طبق برنامه اعلام شده شنبه دوم مرداد ماه برای تعهد تعیین شده ، من برای دکتری در تمام گرایشهای رشته ی خودم آزمون/مصاحبه شرکت کردم هیچ گرایشی رو ناراحت نکردم :) الان که تمام جوابها اومده تصمیم گرفتم در رشته ی خودم گرایشی رو سوای گرایش مقطع ارشد انتخاب کنم برم تعهد بدم ، ولی یکجا تذکر مهم گذاشته طبق صفحه4دفترچه راهنمای انتخاب رشته/دفترچه2بند ک :تغییر رشته ،تغییر گرایش و انتقال دانشجویان در مقطع دکتری امکان پذیر نبوده .....
پس چرا وقت مصاحبه اعلام نکردن؟چرا ازمون آزمون گرفتن؟ خودم شیلات تکثیر و پرورش خوندم الان میخواستم عمل آوری و یا بهره برداری برم، یعنی نمیشه؟

Phyto

مدیر تالار
مگه اومده؟!

.
.
.
خوب شد گفتی ...

Hodaa37

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه اومده؟!...خوب شد گفتی ...
ببخشید دسترسی به نت نداشتم دیر متوجه شدمبله اومده برای تحویل فرم تعهد که یک برگ هست از شنبه دوم مرداد ماه سال95 یعنی از دیروز تا ساعت 16 یا پایان وقت اداری روز ششم مرداد که میشه چهارشنبه همین هفته وقت هست برای قبول شده ها و برای ذخیره ها از چهارشنبه اعلام میکنند شرایط چطوریهاما همین هفته هم میتونن فرم تحویل بدن ولی با عنوان ذخیره ،برخی دانشگاه ها فرم ذخیره رو مشروط قبول میکنند یعنی میگن میذارن در نوبت و اگه افراد اصلی نیومدن ،در تاریخ تعیین شده ذخیره ها طبق برنامه برای سنجش ارسال میشهجواب سوال قبلیم رو گرفتم ممنون

roshy

عضو جدید
سلام
من اومدم امسال کسی میخواد دکتری بده آیا؟ من امسال میخوام دکتری زراعت شرکت کنم سال قبل شرکت نکردم آمار قبولی سال قبل بالا بود شانس نداریم انگاری :( امسال هم که همه منایع تغییر دادن حتی اکولوژی رو جز منابع اوردن و خیلی سخت تر از بقیه سال ها شده:(