مشاوره ... پرسش و پاسخ درباره کنکور دکترا

کیجا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

میتونم امیدوار باشم کسی جوابمو بده؟

2یا3 ساله از درس بطور کامل فاصله داشتم ولی از اواخر شهریور شروع به مطالعه کردم تا اوایل آبان و قسمتی از دروس اختصاصی رو خوندم.دوباره این هفته رس رو شروع کردم،راستش کلیت مطالب رو بخاطر میارم ولی جزییات فراموشم شده هر مبحثی که شروع میکنم انگار جدیده. تا حالا 65 درصد جزواتی که دارم رو خوندم ولی مسلط نیستم ،زبان هم هنوز جدی شروع نکردم
میخوام بدونم امیدی هست ؟
روزی چند ساعت میخونید؟
من گهگاهی روزی 17ساعت خوندم تا روزی 3 ساعت بسته به سختی یا آسونی مطلب

دانشگاه آزاد هر واحد چند نفر پذیرش داره؟
رشته ی من تکثیر آبزیان هست
این مطلب رو تاپیک دیگه ای هم نوشتم شاید یک جواب بگیرم

کیجا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دِتَر..:smile: احتمالا به جوابت رسیدی چون دیر سوالتو دیدم...و اینکه حتما منظورت ارشد دیگه!!!! از دفترچه راهنمای کنکور راحت میتونی بدست بیاری اطلاعتتو..
دفترچه 94:گرایش تکثیر و پرورش:ماهی شناسی(ضریب2)-تکثیر و پرورش ماهی(3) تکثیر و پرورش آبزیان(2) اصول تغذیه آبزیان(2) هیدرولوژی عمومی(2) زبان عمومی وتخصصی(2)
گرایش فراوری محصولات شیلاتی:زبان عمومی و تخصصی(2) ماهی شناسی(2) اصول تکثیر و پرورش ماهی(2) شیمی فراورده ای شیلاتی(3) اصول فرآوری محصولات شیلاتی(3) میکروبیولوژی فراورده های شیلاتی(2)
موفق باشی
مرسی دتری
دکترا
بله دیدم
سوالات جدید آووردم

کیجا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان...!!!!؟؟؟ کسی هس که دوماه دیگه کنکور ارشد داشته باشه و مث من هیچی نخونده باشه؟؟؟؟؟ :cry:
اصن میشه قبول شد با دوماااااااااه.....!!!
یکی یه دلگرمی بده....:( روزانه که هیچ..میشه لااقل به شبانه تو یه دانشگاه نسبتا خوب فکر کنم با این دوماه؟؟؟؟ زبانم کلا بیخیال شدم چون وقتشو ندارم..
روزانه رو نظری ندارم
ولی دانشگاه خوب میتونی هنوز دیر نشده برا ارشد، زبان اونطوری که یادم میاد خودم زیاد نزده بودم ولی همون چندتا که جواب دادم ،درست بود،منظورم اینه که فکر نکن اگه پاسخنامه خالی بمونه،به طراح سوال مدیونی :)
تست زدن هم خیلی خوبه کمکت میکنه
ارشد قبول شدن در شرایط حال،سخت نیست فقط اعتماد بنفس میخواد،چه کسانی قبول شدن اطراف من
غصه نخور دتری،میتونی

roshy

عضو جدید
سلام بچه ها امسال دکتری زراعت شبانه مجاز شدم اما انتخاب رشته نکردم چون فقط روزانه میخواستم میگم یکی راهنمایی کنه میشه روزانه دانشگاهی مثل دانشگاه فردوسی مشهد و تهران قبول شد حالا اخرش به دانشگاه های پایین تر هم فکر میکنیم چطور باید بخونم چند ساعت انگیزه ام از دست دادم میگن رشته اشباع شده و دیگه نمیشه هیت علمی شد پارتی بازی هم که خیلیه بعدش به نظرتون اگه دانشگاه خوب روزانه انتخاب کنم امکان اینکه بتونم هیت علمی بشم هست ایا؟ بعدش چیکار کنم مثل زمانی که برا ارشد میخوندم انگیزه داشته باشم اخههههههههههههه بعدشم من ارشدم ازاد تبریز خوندم اما مقاله اینا زیاد دارم و دوره هم زیاد گذروندم و کتاب هم نوشتم ممکنه تو مصاحبه ردم کنن؟:cry: کلااااااااااااااااا راهنمایییییییییییییییییییییی ای برادر و خواهرهایی که دارین دکتری زراعت میخونید کمک اونا هم که جذب هیت علمی شدن بیان یه چی بگننننننننننننن یکم دلگرم بشمممممممممممممم بتونم بخونممممممممممممممممممممم

roshy

عضو جدید
سلاممممممممم یچه ها کنکور دکتری حذف شد دوباره دانشگاهی شد اخه ما موش ازمایشگاهی شدیم دست ایناااااااااااااااااااااااااااااااا چه غلطی کنیم معلوم نیست چی از جون ما میخوانننننننننننننننننن:mad:

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلاممممممممم یچه ها کنکور دکتری حذف شد دوباره دانشگاهی شد اخه ما موش ازمایشگاهی شدیم دست ایناااااااااااااااااااااااااااااااا چه غلطی کنیم معلوم نیست چی از جون ما میخوانننننننننننننننننن:mad:
واقعا!؟!؟!
یعنی چی آخه!؟

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
برا وزارت بهداشت هم حذف شد ؟!،!

سبز نوین

عضو جدید
سلام دوستان مهندس.....
اینجا اصلا گیاه پزشک داریم؟؟ با گرایش ارشد بیماری شناسی گیاهی؟؟؟
منابع دکترای بیماری شناسی رو کسی میدونه؟
:smile:

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام دوستان مهندس.....
اینجا اصلا گیاه پزشک داریم؟؟ با گرایش ارشد بیماری شناسی گیاهی؟؟؟
منابع دکترای بیماری شناسی رو کسی میدونه؟
:smile:
بله داریم !! میگویند اگریوس ولی کلا جزوه اساتید دانشگاه تهران و جزوه قارچ قوستا اینها پیدا کنی حب
له نیاز به خواندن کتابها بیس نیس !!

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنکور دکتری صحت داره که حذف شده؟ همه یه چیزی میگن. جزییاتش چیه؟ پس به جاش دقیقا چه ازمونی میگیرن؟ از کجا سوال میدن؟

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنکور دکتری صحت داره که حذف شده؟ همه یه چیزی میگن. جزییاتش چیه؟ پس به جاش دقیقا چه ازمونی میگیرن؟ از کجا سوال میدن؟

الان دو سه ماهه هی دارن در مورد کنکور دکترا اطلاعیه میدن
تو هیچ کدومشونم معلوم نیس دقیقا نحوه ی پذیرش چطوره، فقط هی اطلاعیه های گنگ میدن پشت هم!
برای دونستن جزئیات باید صبر پیشه کنید :gol:

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
الان دو سه ماهه هی دارن در مورد کنکور دکترا اطلاعیه میدن
تو هیچ کدومشونم معلوم نیس دقیقا نحوه ی پذیرش چطوره، فقط هی اطلاعیه های گنگ میدن پشت هم!
برای دونستن جزئیات باید صبر پیشه کنید :gol:

سلام.
یکیش اینه که معدل بالای هفده داشته باشی! از اون مهمتر که پارتی داشته باشی چون شایسته سالاری نیست....

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

در مصاحبه دکتری(صنایع غذایی) چه سوالاتی میپرسن؟ از گرایش تخصصی ارشد بیشتر میپرسن یا از دروس کارشناسی؟ سوالات سخت و جزیی میپرسن یا کلی؟

قبل از مصاحبه باید دوباره بشینیم جزوه کارشناسی بخونیم باز؟!؟

کلا میشه یه اطلاعاتی درباره مصاحبه دکتری بدین؟

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام.

در مصاحبه دکتری(صنایع غذایی) چه سوالاتی میپرسن؟ از گرایش تخصصی ارشد بیشتر میپرسن یا از دروس کارشناسی؟ سوالات سخت و جزیی میپرسن یا کلی؟

ابتدا میپرسند .... ازدواج کردی؟! .... بچه داری ؟! ...اگه ازدواج نکردی خواستگار داری ؟!.... نامزد چی ؟؟
اگه ج اینها نه باشه میرند سراغ مرحله بعد !

"Pejman"

سلام.

دانشگاه آزاد اینجوریه:

اول از همه پایان نامتو میبینن
از اون چند تا سوالی ازت می پرسن
یا میگن خودتو به انگلیسی معرفی کن یا چند تا اصطلاح انگلیسی ازت می پرسن. یا ازت میخوان چند تا اصطلاح مربوط به رشتتو بگی و معنیشونم بگی و یا بلعکس
تقریبا! پنج شیش نفر میشن! یکی سخت می پرسه یکی آسون. سوالات رو خوب گوش کن چون ازت ممکنه سوالات مبهم بپرسن. این شگردشونه.... سوالی که می پرسن اصلا دنبال جوابش نیستن. فقط میخوان مدیریت بحرانتو ببینن.
نیاز نیست چیزی رو بخونی فقط اون چیزایی که خیلی خیلی تابلو و بدیهی هست رو بخون. انتظار داشته باش بعضی از جواب برخی از سوالات رو ندونی چون یه جوری هستن که میخوان متوجه بشی که اونا خیلی پرفسورن!
لبخند فراموش نشه..... متواضع باشی کافیه ولی محکم. همه چی حل حله. فقط اگر به پایان نامت گیر دادن الکی یا توجیهشون کن یا بگو شما درست میگین اما با نظر استاد راهنمام اینجوری تصمیم گرفته شد و یک جوری شما اونا رو مدیریت کن.... کلا خیلی تحویلشون نگیر :biggrin:
راستی اینم بگم به هر سوالی که می پرسن فقط اندازه همون سوال جواب بدید تا قانع بشن. دیدی چهره هاشون راضی کننده هست دیگه ادامه نده به توضیحات بیشتر... کم گوی و گزیده گوی چون .... :)
موفق باشید

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه آزاد اینجوریه:

اول از همه پایان نامتو میبینن
از اون چند تا سوالی ازت می پرسن
یا میگن خودتو به انگلیسی معرفی کن یا چند تا اصطلاح انگلیسی ازت می پرسن. یا ازت میخوان چند تا اصطلاح مربوط به رشتتو بگی و معنیشونم بگی و یا بلعکس
تقریبا! پنج شیش نفر میشن! یکی سخت می پرسه یکی آسون. سوالات رو خوب گوش کن چون ازت ممکنه سوالات مبهم بپرسن. این شگردشونه.... سوالی که می پرسن اصلا دنبال جوابش نیستن. فقط میخوان مدیریت بحرانتو ببینن.
نیاز نیست چیزی رو بخونی فقط اون چیزایی که خیلی خیلی تابلو و بدیهی هست رو بخون. انتظار داشته باش بعضی از جواب برخی از سوالات رو ندونی چون یه جوری هستن که میخوان متوجه بشی که اونا خیلی پرفسورن!
لبخند فراموش نشه..... متواضع باشی کافیه ولی محکم. همه چی حل حله. فقط اگر به پایان نامت گیر دادن الکی یا توجیهشون کن یا بگو شما درست میگین اما با نظر استاد راهنمام اینجوری تصمیم گرفته شد و یک جوری شما اونا رو مدیریت کن.... کلا خیلی تحویلشون نگیر :biggrin:
راستی اینم بگم به هر سوالی که می پرسن فقط اندازه همون سوال جواب بدید تا قانع بشن. دیدی چهره هاشون راضی کننده هست دیگه ادامه نده به توضیحات بیشتر... کم گوی و گزیده گوی چون .... :)
موفق باشید

ببینید مشکل اصلی من اینه که اگه قرار باشه از دروس کارشناسی بپرسن ، باید من کارامو ول کنم و بیام بشینم باز اون دروسی که سه چهار سال قبل خونده بودم رو بشینم جزوشو بخونم!! یا باید ببینم کدوم دانشگاه جهت مصاحبه قبول میشم برم و جزوات اساتید اون دانشگاه رو بخونم!!!! این کار باعث میشه من سه چهار ماهی وقتم تلف بشه ، وقتی که باید روی پایان نامه و مقاله میذاشتم.

میخوام ببینم اینجوریه یا نه؟

"Pejman"

ببینید مشکل اصلی من اینه که اگه قرار باشه از دروس کارشناسی بپرسن ، باید من کارامو ول کنم و بیام بشینم باز اون دروسی که سه چهار سال قبل خونده بودم رو بشینم جزوشو بخونم!! یا باید ببینم کدوم دانشگاه جهت مصاحبه قبول میشم برم و جزوات اساتید اون دانشگاه رو بخونم!!!! این کار باعث میشه من سه چهار ماهی وقتم تلف بشه ، وقتی که باید روی پایان نامه و مقاله میذاشتم.

میخوام ببینم اینجوریه یا نه؟
نه بابا اینقدر سخت نیست!
همون نکات کلی و اصلی درسی رو می پرسن با یک کم ریزه کاری. کلا سوالاتشون جامع هست
سراسری رو نمیدونم

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا اینقدر سخت نیست!
همون نکات کلی و اصلی درسی رو می پرسن با یک کم ریزه کاری. کلا سوالاتشون جامع هست
سراسری رو نمیدونم

من خیلی به خودم سخت میگیرم اصولا! ولی گویا زیادم سخت نیست.

مرسی پژمان عزیز

ever green 1

کاربر فعال
سلام دوستان.
اطلاعیه جدید سازمان سنجش در مورد دو مرحله ای شدن آزمون دکتری رو دیدین؟
http://92.242.195.142/NOETDownload/DownloadHandler.ashx?id=649

واسه دکتری بیوتکنولوژی کشاورزی مجبوریم دروس طرح و ژنتیک عمومی و اصول زراعت رو بخونیم. طرح و زراعت رو واسه کنکور ارشد که نخوندیم. الان چه کار کنیم؟ :(:razz::question:
کسی از دوستان اطلاع داره چه منابعی برای این دروس بهتره بخونیم؟

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام دوستان.

واسه دکتری بیوتکنولوژی کشاورزی مجبوریم دروس طرح و ژنتیک عمومی و اصول زراعت رو بخونیم. طرح و زراعت رو واسه کنکور ارشد که نخوندیم. الان چه کار کنیم؟ :(:razz::question:

طرح برا ما گیاهپزشکی ها هم گذاشتن .....خیلی سخت میشه ... ماشین حساب هم که نمیگذارند ...میگذارن ؟!

فک کنم بچه ها ارشد زراعت ...برا کنکور ارشدشون طرح داشتن ....
اونها میتونند بهتر راهنمایی کنند !!

roshy

عضو جدید
سلام دوستان.

عزیز ربطی به زراعت ارشد نداره که اصول زراعت همون زراعت عمومی منظورشونه که همه رشته های کشاورزی این درس رو در ترم اول کارشناسی گذروندن همون زراعت عمومی هست میتونید کتاب خواجه پور یا مجنون حسینی بخونید

roshy

عضو جدید
طرح برا ما گیاهپزشکی ها هم گذاشتن .....خیلی سخت میشه ... ماشین حساب هم که نمیگذارند ...میگذارن ؟!

فک کنم بچه ها ارشد زراعت ...برا کنکور ارشدشون طرح داشتن ....
اونها میتونند بهتر راهنمایی کنند !!

سلام اره ما برای ارشد طرح داشتیم ولی برای دکتری نداشتیم برای امتحان طرح هم خیر ماشین حساب نمیزارن ببریم سوالات طرح بستگی داره چه مدلی باشه بعضی وقت ها از اون سوالات حل کردنی هست اما بعضی وقتا هم یوالات تفهیمی دارن که بدون ماشبن حساب میشه اونا رو زد

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام اره ما برای ارشد طرح داشتیم ولی برای دکتری نداشتیم برای امتحان طرح هم خیر ماشین حساب نمیزارن ببریم سوالات طرح بستگی داره چه مدلی باشه بعضی وقت ها از اون سوالات حل کردنی هست اما بعضی وقتا هم یوالات تفهیمی دارن که بدون ماشبن حساب میشه اونا رو زد

خو منبع چی !؟! جزوه خاص طراح سوال ...کتابی !؟!

Hodaa37

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا آقایان مسئول چرا بسم الله نمیگن؟ صبح به صبح باید یک بسم الله بگن تا اینطوری اعصاب ما رو بهم نریزن،چه وضعشه؟ آزمون دکترا چه قاطی شده؟من نمیدونم چی به چیه؟ چه پر تدبیر و چه امید فشان شدن!!
الان اوضاع چطوره؟ یعنی باید در همین استان خودمون کتبی نمره بیاریم بعدش بریم مصاحبه؟ یا از اول هرجا که انتخاب کردیم هم کتبی و هم مصاحبه؟ منابع همونه؟عوض شده؟زبان همون منواله؟
کلا منظورشون اینه که هرکی اونها صلاح بدونن میتونه درس بخونه؟ من از همه دوستان عذر میخوام ولی واقعا سردرگم شدم نمیدونم چه کنم؟کار هم که نیست .پس چه کنم؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا آقایان مسئول چرا بسم الله نمیگن؟ صبح به صبح باید یک بسم الله بگن تا اینطوری اعصاب ما رو بهم نریزن،چه وضعشه؟ آزمون دکترا چه قاطی شده؟من نمیدونم چی به چیه؟ چه پر تدبیر و چه امید فشان شدن!!
الان اوضاع چطوره؟ یعنی باید در همین استان خودمون کتبی نمره بیاریم بعدش بریم مصاحبه؟ یا از اول هرجا که انتخاب کردیم هم کتبی و هم مصاحبه؟ منابع همونه؟عوض شده؟زبان همون منواله؟
کلا منظورشون اینه که هرکی اونها صلاح بدونن میتونه درس بخونه؟ من از همه دوستان عذر میخوام ولی واقعا سردرگم شدم نمیدونم چه کنم؟کار هم که نیست .پس چه کنم؟

ار قضا من فکر میکنم این وضعیت نسبتا جالبتره. کنکور اعتبار دوساله داره یعنی اینکه راحت تر کردن ورود اولیه رو.ولی اصلا به نظر من کنکور مهم نیست که ، بنظر من مقاله معتبر بین المللی نشون اصل هست و در کنارش سایر مواردم هست که یکیش کنکوره

Hodaa37

عضو جدید
کاربر ممتاز
ار قضا من فکر میکنم این وضعیت نسبتا جالبتره. کنکور اعتبار دوساله داره یعنی اینکه راحت تر کردن ورود اولیه رو.ولی اصلا به نظر من کنکور مهم نیست که ، بنظر من مقاله معتبر بین المللی نشون اصل هست و در کنارش سایر مواردم هست که یکیش کنکوره
اینها که فقط حرفه و بهتره به حرف دلخوش نکنیم که چندسال اعتبار داره،هرکی میاد مسئول میشه یه چی میگه . و در پیرو فرمایش شما ،باید اول نمره بیاریم بعد به فکر باقی مراحل باشیم و مقاله و تالیف و غیره انشالله در پله بعدیه،میخوام بدونم آیا از اولین پله باید در دانشگاه هدف برگزار میشه ؟ تا ببینم ارزش داره برنامه بچینم درسی بخونم که تا حالا به دردی نخورده. منظورم اینه.آزمون کتبی _پله اول سراسریه یا نیست؟

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
پله اول آزمون کنکور سراسریه

Hodaa37

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

من برای شیلات دیدم خنده و گریه م همزمان شد، ریاضی هیدروبیولوژی و آمار؟؟ این یعنی چی؟ این کیه که اینها نوشته؟ چرا ازشون تست سلامت نمیگیرن؟ما برای ارشد ریاضی و آمار نخوندیم آخه به چه کار میاد؟مگه ریاضی و آماری که در کارشناسی پاس شد چقدر پیشرفته بود؟مگه ما علوم پایه هستیم؟خب خیلی راحت اعلام کنن به یکسری نور چشمی جهت تحصیلات در مقطع دکترا نیاز است والسلام والله سنگین تره ،مچکریم

سالهای گذشته دروس تخصصی بود اینی که گذاشتن چه ربطی به رشته داره؟