مشاوره ... پرسش و پاسخ درباره کنکور دکترا

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
عنوان دکتراش تو لیست علوم پایه هست اما دیدم بیشتر بیوتکنولوژی کشاورزی ها به سمتش گرایش دارن......:redface:

همون چون زیر مجموعه رشته زیسته
فکر کنم باید کتابهای نمیدونم تکثیر کشت بافت و همه دروسی که به در این زمینه در رشته زیست شناسی مربوطه رو بخونی

باز تحقیق میکنم بهتون اطلاع میدم

حلا چرا میون پیغمبرا، جرجیسو انتخاب کردی؟

sinuhe

عضو جدید
همون چون زیر مجموعه رشته زیسته
فکر کنم باید کتابهای نمیدونم تکثیر کشت بافت و همه دروسی که به در این زمینه در رشته زیست شناسی مربوطه رو بخونی

باز تحقیق میکنم بهتون اطلاع میدم

حلا چرا میون پیغمبرا، جرجیسو انتخاب کردی؟
ممنون از لطفت
;)آخه پایان نامم مرتبط با نانو هست و اگه بتونم رتبه بیارم این شانسمو تو مصاحبه بیشتر میکنه....................

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کسی میدونه برای دکترای بیوانفورماتیک و نانو بیوتکنولوژی چه کتابایی باید خوند؟ منظورم منابع امتحانی که تو دفترچه نوشته نیست کتابایی که باید بخونیم رو میگم:que:

دوست عزیز تا جایی که من میدونم بیوانفورماتیک مربوط به آمار زیستی و جمع آوری داده ها میشه و بیوتکنولوژی یعنی فناوری زیستی که مربوط به دستکاری ژن های موجودات زنده برای کاربرد های صنعتی ، پزشکی و کشاورزیه

حالا شما اگه به بیوتکنولوژی علاقه دارین بهتره اون بیوتکنولوژی گیاهی در شاخه کشاورزی رو انتخاب کنید نه اونی که تو گروه علوم پایه هست ! چون هیچ ربطی به کشاورزی نداره

تو ایران بیوتکنولوژی علوم پایه فقط با گرایش میکروبی و بالینی ( پزشکی ) هست

منابعش هم کتابای سلولی و مولکولی ، میکروبیولوژِی ، بیوشیمی و ژنتیک هست

نانو هم برای بیوتکنولوژی به نظرم در حد ساخت نانو داروها و نانو حامل ها و این قبیل چیزها میشه

در مجموع این دو رشته کمترین ارتباطی به کشاورزی ندارن و من که زیست شناسم از قبول شدن تو این رشته نا امیدم چون فوق العاده سخته !

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که می خوان با بیوانفورماتیک بیشتر آشنا بشن می تونن تو کارگاهای آموزشی مرکز ملی ذخائر ژنتیک شرکت کنن

بیوانفورماتیک ( 28 تیر الی 6 مرداد)

سرفصل ها:
جستجو در منابع اطلاعات علمي
بانك ژن و ساير پايگاه هاي داده ژنوميك
آشنايي با سري نرم افزارهاي lasergene
همرديفي و انطباق دو يا چند توالي زيستي و ماتريسهاي امتيازدهي
روابط تكاملي و درختهاي فيلوژنيك
پروتئوميكس و پايگاه هاي داده پروتئين
مدلسازي و پيشگويي ساختار پروتئين
اصول طراحي پرايمر و پروب و كار با نرم افزار Oligo

شهریه: 140000 تومان

دانشجویان از 25 درصد تخفیف برخوردارند.

roshy

عضو جدید
تهیه جزوه زراعت دانشگاه فردوسی مشهد

تهیه جزوه زراعت دانشگاه فردوسی مشهد

سلام

می خواهم برای آزمون دکتری زراعت سال 92 آماده بشم شنیدم که جزوه های دانشگاه مشهد ملاک امتحان دکتری قرار میگیره می خوام بدونم تو این زمینه میتونید کمکم کنید جزهوه های دانشگاه مشهد رو چطوری میتونم پیدا کنم؟ سایتی هست که بشه جزوات رو دانلود کرد یا حداقل کتاب هایی که به دانشجویان معرفی میشه کدوم کتاب ها هستن که اونها رو بخریم و بخونیم؟:surprised:
زراعت عمومی=کدام جزوه یا کتاب:surprised:
فیزیولوژی گیاهی و فیزیولوژی تکمیلی=کدام جزوه یا کتاب:surprised:
فیزیولوژی جذب و متابلویسم رو از کجا بخونیم؟:surprised:
امار=کدام جزوه و با کتاب:surprised:
برا زبان انگلیسی کدام منبع رو مناسب میدونید؟:surprised:

باتشکر از حسن توجه شما :gol::heart:

roshy

عضو جدید
نگاه کردم دفترچه رو.... 99 نفررررررررررررر میخوانننننننن..... !!! یعنی میشه ؟ کم نیارم ؟!

سلام منابع رو چی خوندین؟ منم میخوام برا سال 92 اماده بشم چی بخونم؟

شنیدم که جزوه های دانشگاه مشهد ملاک امتحان دکتری قرار میگیره می خوام بدونم تو این زمینه میتونید کمکم کنید جزهوه های دانشگاه مشهد رو چطوری میتونم پیدا کنم؟ سایتی هست که بشه جزوات رو دانلود کرد یا حداقل کتاب هایی که به دانشجویان معرفی میشه کدوم کتاب ها هستن که اونها رو بخریم و بخونیم؟
زراعت عمومی=کدام جزوه یا کتاب
فیزیولوژی گیاهی و فیزیولوژی تکمیلی=کدام جزوه یا کتاب
فیزیولوژی جذب و متابلویسم رو از کجا بخونیم؟
امار=کدام جزوه و با کتاب
برا زبان انگلیسی کدام منبع رو مناسب میدونید؟

باتشکر از حسن توجه شما

roshy

عضو جدید
سلام. من رتبم شد 63 :cry: یعنی قبول میشم ؟! نوشته: آخرين رتبه مجاز در سهميه 310
از کجا بدونم چند نفر میخوان آخه ؟! با بدبختی سایتشو باز کردم و نتیجه رو دیدم......
فکر کنم رتبم خوب نیست مگه نه ؟!
من مهندسی کشاورزی-زراعت شرکت کردم....
یعنی گند زدم نه ؟! :crying:
خسته شدم دیگهههههههههههههههه
ته علمم همینجاست دیگه... البته زبانشو خوب نزدم .... :cry:

سلام تبریک میگم انشالله مصاحبه هم خوب پیش میره. شما ارشدتون سراسری بوده؟ من ارشد و کارشناسی رو ازاد خوندم:cry: برا مقاله ای اس ای چیکار کنم؟ استادم حاضر نیست کمک کنه! میگه مقاله نمیخواد بیا ازاد شرکت کن گفتم ازاد نمیخوام بدش اومد:mad: حالا اگه میشه بگین چه منابعی رو برا گرایش زراعت خوندین؟ روزانه چقدر وقت گذاشتین؟

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام منابع رو چی خوندین؟ منم میخوام برا سال 92 اماده بشم چی بخونم؟

شنیدم که جزوه های دانشگاه مشهد ملاک امتحان دکتری قرار میگیره می خوام بدونم تو این زمینه میتونید کمکم کنید جزهوه های دانشگاه مشهد رو چطوری میتونم پیدا کنم؟ سایتی هست که بشه جزوات رو دانلود کرد یا حداقل کتاب هایی که به دانشجویان معرفی میشه کدوم کتاب ها هستن که اونها رو بخریم و بخونیم؟
زراعت عمومی=کدام جزوه یا کتاب
فیزیولوژی گیاهی و فیزیولوژی تکمیلی=کدام جزوه یا کتاب
فیزیولوژی جذب و متابلویسم رو از کجا بخونیم؟
امار=کدام جزوه و با کتاب
برا زبان انگلیسی کدام منبع رو مناسب میدونید؟

باتشکر از حسن توجه شما

سلام تبریک میگم انشالله مصاحبه هم خوب پیش میره. شما ارشدتون سراسری بوده؟ من ارشد و کارشناسی رو ازاد خوندم:cry: برا مقاله ای اس ای چیکار کنم؟ استادم حاضر نیست کمک کنه! میگه مقاله نمیخواد بیا ازاد شرکت کن گفتم ازاد نمیخوام بدش اومد:mad: حالا اگه میشه بگین چه منابعی رو برا گرایش زراعت خوندین؟ روزانه چقدر وقت گذاشتین؟
سلام متشکرم.
من آزاد.... البته هنوز ارشدم تموم نشده... پایان نامه مونده... باید تا اخر تابستون دیگه دفاع کنم...
منم هنوز آی اس آی ندادم... البته تا یک ماه دیگه... ببینین من کلا خیلی درس نخوندم برای آزمون دکترا...
هنوز خیلی امید ندارم که قبول بشم...
در مورد زراعت هم همون کتاب هایی رو بخونین که کارشناسی ارشد خوندید.... مثل زراعت مجنون حسینی و خواجه پور... معمولا یه نگاه به همه کتاب های زراعت بندازین...
فیزیولوژی هم کتاب تایزو زایگر رو... کتاب خیلی خوبیه... انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد... 2 جلدیه... اما جلد اول و نصف کمتر از جلد دومش خوبه...
کلا انشتارات جهاد دانشگاهی... هرچی فیزیولوژی داره خوبه! در مورد فتوسنتز هم... یک کتاب هست خیلی قدیمیه... جالبه 5 تا سوال کنکور هم ازش اومده بود... رمضانعلی خاوری نژاد... انتشارات تربیت معلم ! اسمشم فتوسنتز... تنفس... هست....
ببینین دانشگاه آزاد کنکورش صد برابر سخت تر از دانشگاه سراسری بود..... مخصوصا سوالات اکولوژی.... من شرط میبندم تا کسی سوالات رو نداشته باشه نمیتونه قبول بشه... وحشتناک بود برای من یه نفر! اونم تشریحی! بازم سراسری یک کم بهتر بود! ببینین در مورد جزوه هم بگم هرکسی یه چیزی میگه... یکی میگه جزوه دانشگاه تهران (اساتید کرج)
حالا شما هم میگین مشهد... اما فکر کنم در مورد زراعت اینه که حداقل کتابای زراعت رو یه مروری بکنین.... :gol:

roshy

عضو جدید
مرسی لطف کردین خیلی زود جوابمو دادین انشالله که حتما حتما از دانشگاه دولتی قبول میشین:)

roshy

عضو جدید
شما که ازاد شرکت کردین امیدی برا بورس شدن دارین؟ مدیر گروهمون به من گفت ازاد شرکت نکن بورسیه نمیکنن:(

roshy

عضو جدید
کلا امید ندارم قبول بشم آزاد :cry:

ای بابا ازاد قبول شدن راحته نگران نباش ولی انشالله سراسری قبول بشی راحت میشی ازاد ارزش نداره دوستم داره ازاد میخونه ترمی شش و نیم میلیون شهریه میده هنوزم بورس نشده کلا دو نفر بورس شدن اونا هم از طریق پارتی بوده انشالله که سراسری قبول یشید اگه هم ازاد قبول شدی انشالله که بورسیه میشی وگرنه بدون بورسیه ارزش نداره :)

roshy

عضو جدید
رتبه سراسریتون خوبه 63 رتبه خوبیه من فکر کنم از پایان نامه اگه سعی کنی مقاله استخراج کنی و تو انتخاب رشته هم دقت کنی بتونی قبول بشی من برا دکتر کوچکی یه ایمیل زدم ازش پرسیدم که شنیدم دانشگاه ازاد رو تو مصاحبه رد میکنن گفت نه این نمیتونه ملاک باشه گفت من خودم دانشجوهایی دارم که کارشناسی ارشد رو ازاد خوندن الانم دانشجوی دکتری هستن تو سراسری اینو که گفت خیلی امیدوار شدم فکر کنم اگه تو انتخاب رشته دقت کنی قبول بشی مثلا دانشگاه های تهران و مشهد و اصفهان اینا رو بیخیال بشو و از دانشگاه های مراغه و ارومیه و اونایی که فکر میکنی یکم سطحشون کمتر از تهران باشه انتخاب کن قبلشم ببین کجا مصاحبه راحت تر میگیرن انشالله که موفق میشی;)

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
پژمان جان سوالات ده سال قبل کنکور آزاد هم گیر آوردم چند ماه هم با دوستم مرتب میخوندم.ولی سر جلسه شوکه شده بودم.از مقاومت مصالح 1 کارشناسی 4 تا سوال داده بودن!از بعضی درسای ارشد یک سوال هم نداده بودن...ولی سراسری انصافا هر جوری هست حداقل سوالاتش استاندارده و از همه درسایی که اعلام میشه سوال میاد.:confused:

nima_323

عضو جدید
فروش کارت تخفیف آزمون های پارسه
با ایمیل تماس بگیریدnima_323@yahoo.com

AMIR.1353

عضو جدید
سلام.یه سوال داشتم.بنده ارشد علف های هرز خوندم.به نظر شما دکترا اگر بین الملل گرایش اکولوژی پذیرفته بشوم.برای عضو هیئت علمی شدن اعتباری دارد؟

-anjel-

عضو جدید
بچه هااا جون، شما میدونید بسته های آموزشی واسه دکترای دانشگاه آزاد مال کجا خوبه بخرم؟ رشته م پیدایش رده بندی خاکه

sahar soltani

عضو جدید
سلام من ارشد حشره میخونم اگه میشه منابع دکترا و ضریب هاشونو میگید متشکرم

pgha

عضو جدید
سلام
خواهشمندم به من کمک کنید، من میخوام بدونم پایان نامه دکترای اکولوژی مثل زراعت هست. منظورم اینه باید در مزرعه کشاورزی و کار تحقیقاتی انجام داد؟
از لطفتون متشکرم.

pgha

عضو جدید
سلام
خواهشمندم به من کمک کنید، من میخوام بدونم پایان نامه دکترای اکولوژی مثل زراعت هست. منظورم اینه باید در مزرعه کشاورزی و کار تحقیقاتی انجام داد؟
از لطفتون متشکرم.

pgha

عضو جدید
سلام
از لطفتون متشکرم.

majidnewman

عضو جدید
سلام مهندس عزیز منم جویای این مسئله که شما گفتید هستم....سوالات ارشد که یا دارید یا با یه سرچ کوچولو از سایت ها میگیری اما برا دکترا منم طالبم که چه منابعی رو خوند یا اگر سوالی هست از کجا می شه گرفت؟

essi66

عضو جدید
آینده شغلی دکتری باغبانی دانشگاه آزاد

آینده شغلی دکتری باغبانی دانشگاه آزاد

سلام دوستان. میخواستم بدونم کسی دکتری باغبانی دانشگاه آزاد داشته باشه، ممکنه که نتونه هیات علمی بشه و اگر نتونه تو چه مراکزی میتونه فعالیت کنه؟ اصلا تضمین شغلی وجود داره یا نه؟

"Pejman"

سلام دوستان. میخواستم بدونم کسی دکتری باغبانی دانشگاه آزاد داشته باشه، ممکنه که نتونه هیات علمی بشه و اگر نتونه تو چه مراکزی میتونه فعالیت کنه؟ اصلا تضمین شغلی وجود داره یا نه؟

کلا زندگی از نظر من در ایران آینده ایی نداره! اول و آخرش مثل هم هست.... چه مدرکتون لیسانس باشه چه فوق لیسانس و چه دکتری.... کلا ماها برای دل خودمون میریم مقطع بالاتر... مراکز که میشه شرکت های خصوصی... اوضاع کار و کلا زندگی افتضاح شده... یه خانم رو میشناسم به ارشد دانشگاه تهران با معدل 18 رفته منشی شده...!!! نه این که بی عرضه بوداااا نه.... وضعیت کار افتضاح هست...

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
راهنماییم کنید...
من میخوام برای فوق لیسانس درس بخونم
رشتمم گیاهان دارویی
فقطم سراسری میخوام شرکت کنم..
به من بگید چه گرایشی رو بزنم..
چی شرکت کنم..
هم اسون باشه ..هم زود قبول بشم..
هم سخت نباشه
کلا راهنمایی میخوام درحد تیم ملی......
زودی بگید میخوام شروع کنم..
راستی جزوه هاشم بگید چی بخونم......
چی بگیرم..
از کی بگیرم...
کی بگیرم....
همه اینا لطفا....
هورا ارشددددددددددد:D
میخوام پله های ترقیمو برم بالا:biggrin:
شوخی نمیکنم به خدا..همش جدی جدی جدی......................
زود
فوری
فوری
فوری
فوری

negar!

عضو جدید
سلام.
خیییییییییییییییییییلی خوشحال میشم وبراش آرزوهای خییییییییییییییییییلی خوب میکنم اگه کسی دکتری فیزیولوژی و اصلاح باغبانی یا سبزیکاری میخونه و منابعو بهم بگه ;)

کمال1400

عضو جدید
سلام دکترای زراعت سراسری امتحان دادم
تخصصی خوب بود ولی وای از زبان و استعداد تحصیلی

"Pejman"

سلام دکترای زراعت سراسری امتحان دادم
تخصصی خوب بود ولی وای از زبان و استعداد تحصیلی

سلام به سلامتی. یعنی سوالاتی که همش به یک گیاه خاص اشاره شده بود و عدد و دامنه عددی میخواست اونارو هم خوب زدید؟