مشاوره پایان نامه کارشناسی و ارشد رشته های ریاضی

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام دوستان گرامی.:gol:
کسی از دوستان هست که ارشد رشته ریاضی باشه و بتونه تو نحوه نوشتن پایان نامه راهنمایی کنه ؟ :smile::gol::gol:
دقیقا برای نوشتن پایان نامه ریاضی باید چیکاکرد؟
برای ی سری رشته ها تلفیق متون مختلف.. اما تو پایان نامه ریاضی اگر موضوعی رو بخوایم بررسی کنیم ایا منظور فقط باز کردن و تشریح مسئلست؟

یورال

عضو جدید
سلام دوستان گرامی.:gol:
کسی از دوستان هست که ارشد رشته ریاضی باشه و بتونه تو نحوه نوشتن پایان نامه راهنمایی کنه ؟ :smile::gol::gol:
دقیقا برای نوشتن پایان نامه ریاضی باید چیکاکرد؟
برای ی سری رشته ها تلفیق متون مختلف.. اما تو پایان نامه ریاضی اگر موضوعی رو بخوایم بررسی کنیم ایا منظور فقط باز کردن و تشریح مسئلست؟

سلام
من رشته م ریاضی نبوده، ولی پایانامه های ریاضی هم اینطور هست که بسته به گرایشتون باید یه مسأله و مبحثی انتخاب کنید و‌سعی کنید اون مسأله یا مبحث رو به صورت نسبتا خوبی بفهمید و بنویسید.
معمولا فصول پایانامه با این روند هست که با تعریف و ارایه لم و در بیشتر موارد هم با اثبات قضایا در اون مورد اون مسأله و مبحث خاص پیگیری میشه.

به عنوان مثال فرض کنید گرایش شما نظریه اعداد هست، خب یکی از مباحثی که خیلی در این گرایش مهم هست مجموعه حدس های لنگلندز هست.
یا اگر گرایشتون هندسه هست، می‌تونید روی قضایا شار ریچی و قضایای هندسی سازی کار کنید.

در کل کار سختی نیست و یک پایانامه رو اگر ببینید متوجه می‌شوید که چطور باید پایانامه بنویسید.

در ریاضی هم مثل بقیه جاها نیاز به ارایه مطالب جدید نیست و بیشتر مرور مطالب مد نظر هست.

گرایش و موضوع مورد علاقتون که دوست دارید روش کار کنید چیه ؟ شاید بیشتر بتونم کمکتون کنم

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام
من رشته م ریاضی نبوده، ولی پایانامه های ریاضی هم اینطور هست که بسته به گرایشتون باید یه مسأله و مبحثی انتخاب کنید و‌سعی کنید اون مسأله یا مبحث رو به صورت نسبتا خوبی بفهمید و بنویسید.
معمولا فصول پایانامه با این روند هست که با تعریف و ارایه لم و در بیشتر موارد هم با اثبات قضایا در اون مورد اون مسأله و مبحث خاص پیگیری میشه.

به عنوان مثال فرض کنید گرایش شما نظریه اعداد هست، خب یکی از مباحثی که خیلی در این گرایش مهم هست مجموعه حدس های لنگلندز هست.
یا اگر گرایشتون هندسه هست، می‌تونید روی قضایا شار ریچی و قضایای هندسی سازی کار کنید.

در کل کار سختی نیست و یک پایانامه رو اگر ببینید متوجه می‌شوید که چطور باید پایانامه بنویسید.

در ریاضی هم مثل بقیه جاها نیاز به ارایه مطالب جدید نیست و بیشتر مرور مطالب مد نظر هست.

گرایش و موضوع مورد علاقتون که دوست دارید روش کار کنید چیه ؟ شاید بیشتر بتونم کمکتون کنم

سپاسگزارم از لطفتون و وقتی ک میزارین.
راستش من پروپزالم تایید شده و تو شاخه نظریه گراف و ترکیبیات جبری قراره کار کنم. و اینکه نظر استاد راهنما هم کار روی همین مقاله بوده.. راستش تعاریف رو در آوردم و مقاله اصلی رو ترجمه کردم. ب استاد راهنما هم مراجعه کردم بهم گفتن فقط بخون و باز کن..
وقتی مقالات ارجاعی رو باز میکنم راستش مطالبی که راجب مقالم باشه پیدا نمیکنم. ایا مطالبی که قراره پیاده سازی بشه صرفا باید از منابع باشه یا میتونیم حین اثبات مسئله ای مثالی از خودمون ارایه بدیم ؟ یا اینکه اگر قضیه ای رو روالش رو باز میکنیم و اون استنباط خودمون هست رو باید بنویسیم ؟ یعنی دلایل رو توضیح بدیم؟ خب اگر خودمون چیزی رو باز کنیم اونوقت منابع رو از کجا باید بنویسیم؟ :gol::gol:
کلا بعداز ترجمه مقالم موندم... :(

avayestan

کاربر بیش فعال
چه جالب.. اینکه میگین تو ریاضی مثل بقیه جاها نیاز به ارایه مطالب جدید نیست و بیشتر مرور مطالب مدنظر است...

یعنی پس قراره واقعا چیکا کنیم.. راستش الان حدود یک ماهی میشه نتونستم کار جدیدی انجام بدم... تا الان تمام مطالبمو تایپ کردم حتی نمودار هم برای گرافها رسم کردم.. اما بعداز ترجمه مقاله اصلی فقط دارم میخونم مقاله رو...
کلا موندم مقدمه یا چکیده رو از کجا بایس در بیارم...
ممنون میشم راهنماییم کنین دوست عزیز..:gol::gol::gol:

یورال

عضو جدید
سپاسگزارم از لطفتون و وقتی ک میزارین.
راستش من پروپزالم تایید شده و تو شاخه نظریه گراف و ترکیبیات جبری قراره کار کنم. و اینکه نظر استاد راهنما هم کار روی همین مقاله بوده.. راستش تعاریف رو در آوردم و مقاله اصلی رو ترجمه کردم. ب استاد راهنما هم مراجعه کردم بهم گفتن فقط بخون و باز کن..
وقتی مقالات ارجاعی رو باز میکنم راستش مطالبی که راجب مقالم باشه پیدا نمیکنم. ایا مطالبی که قراره پیاده سازی بشه صرفا باید از منابع باشه یا میتونیم حین اثبات مسئله ای مثالی از خودمون ارایه بدیم ؟ یا اینکه اگر قضیه ای رو روالش رو باز میکنیم و اون استنباط خودمون هست رو باید بنویسیم ؟ یعنی دلایل رو توضیح بدیم؟ خب اگر خودمون چیزی رو باز کنیم اونوقت منابع رو از کجا باید بنویسیم؟ :gol::gol:
کلا بعداز ترجمه مقالم موندم... :(

سلام
آره میشه اون قسمتی که خودتون بازش کردید و اثبات براش ارایه دادید رو بیارید، اگه منظورتون از استنباط اینه.
ولی استنباطا نباید فلسفی و توصیفی باشه تا حد امکان.

خب شما کارتون هسته اصلیش روی این مقاله که دارید می‌خونید هست و مطمعنن این تنها مقاله ای نیست که روی این موضوع نوشته شده، برید مقالات بعدی همین نویسنده رو ببینید و یا در مورد کاراتون با کلمات کلیدی جستجو کنید.

یورال

عضو جدید
چه جالب.. اینکه میگین تو ریاضی مثل بقیه جاها نیاز به ارایه مطالب جدید نیست و بیشتر مرور مطالب مدنظر است...

یعنی پس قراره واقعا چیکا کنیم.. راستش الان حدود یک ماهی میشه نتونستم کار جدیدی انجام بدم... تا الان تمام مطالبمو تایپ کردم حتی نمودار هم برای گرافها رسم کردم.. اما بعداز ترجمه مقاله اصلی فقط دارم میخونم مقاله رو...
کلا موندم مقدمه یا چکیده رو از کجا بایس در بیارم...
ممنون میشم راهنماییم کنین دوست عزیز..:gol::gol::gol:

ببینید من گفتم نیاز به کار جدید نیست یعنی اینکه نیاز نیست شما مفهوم و نظریه جدیدی ارایه بدید ولی این به این معنی نیست که هیچ خلاقیتی توی پایانامه از خودتون ارایه ندید و ممکنه بتونید برای بعضی از اثباتای کلاسیک این حوزه اثبات جدیدی هم ارایه بدید که خودش یه خلاقیت میشه.

اما در مورد حوزه کاری شما، راستش من در مورد گراف و ترکیبیات سر رشته ندارم. ولی چکیده پایان نامه شما میشه اون کار اصلی که انجام دادید توی پایان نامه.
مثلا شما توی پاراگراف اول می‌تونید مسأله ای که بهتون گفتن رو شرح بدید و توی پاراگراف دوم بگید که مثلن ما روی این سوالات کار کردیم،
یا طور دیگری پاراگراف دوم رو بنویسید، بگید در فصل اول این کار رو کردید، در فصل دوم اینو و ...

برای مقدمه باید همین چکیده رو بیشتر بسط بدید، مثلا از اهمیت این حوزه ای که شما کار میکنید بگید.

به نظرم برید کتابخونه دانشگاتون، یه نگاه کنید احتمالا شما اولین نفری نیستید که روی این موضوع کار میکنید، با خوندشون می‌تونید ایده چه طور نوشتن مقدمه رو بدست بیارید.

برای ادامه کارتون هم خودتون نگاه کنید ببینید که تا الان آیا کارای اصلی پایانه تون رو انجام دادید یا نه؟
اگر انجام دادید شروع کنید به فصل بندی و اگر نه، ببینید چه موضوع مرتبط با مقاله اصلی تون رو می‌تونید ادامه بدید و بیارید توی پایانامه.

بالا