مشاوره ي گياه پزشکي

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
ممنون، آفت شناسایی شد :)
شاخه هارو حرص کردم اما نسوزوندم، فردا حتما میرم میسوزونم. نمیدونید چه سم یا کودی باید بگیریم؟

بهداشت باغ رو رعایت کنین

تغذیه و ابیاری بدون تنش رو اعمال کنین

سمپاشی چندان جوابگو نیس و معمولا از خمیر انتی تارلو برای مبارزه استفاده میشه

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
IMG_۲۰۱۵۱۰۱۳_۲۱۳۰۰۴.jpg

سلام
به نظرتون مشکل این برگا چیه ؟
برگ گیاه دیفن که تعداد 600 عدد داخل کرت با یک شرایط از نظر بستر ، دما ، نور ، ابیاری و کوددهی نگهداری میشه . لازم به ذکر تعداد حدود ده تا و پراکنده بین گلای دیگه اینجوری شدن .

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 252366

سلام
برگ گیاه دیفن که تعداد 600 عدد داخل کرت با یک شرایط از نظر بستر ، دما ، نور ، ابیاری و کوددهی نگهداری میشه . لازم به ذکر تعداد حدود ده تا و پراکنده بین گلای دیگه اینجوری شدن .

به احتمال زیاد کمبود پتاسیم باید باشه

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 252366

سلام
سلام
احتمال مشکل قارچی رو هم در نظر بگیرید و آمار گیری مرتب از میزان گسترش خسارت رو از یاد نبرید.

Hamzeh856

کاربر ممتاز
سلام
احتمال مشکل قارچی رو هم در نظر بگیرید و آمار گیری مرتب از میزان گسترش خسارت رو از یاد نبرید.

یک هفته در میان قارچ کش میزنم . گمان نمیکنم قارچ باشه . ولی تحت کنترل هستن و سرایت ندارن اصلا

*محیا*

کاربر ممتاز
سلام
مهندسین عزیز
برای شب پره جوانه خوار زیتون در نهال دو ساله زیتون چه سمی رو توصیه می کنید ؟ البته کنه هم داشته و کنه کش هم استفاده شده

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام
مهندسین عزیز
برای شب پره جوانه خوار زیتون در نهال دو ساله زیتون چه سمی رو توصیه می کنید ؟ البته کنه هم داشته و کنه کش هم استفاده شده

سلام
استفاده از تله و تشتک ابی رنگ معروف
بهتره

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام
مهندسین عزیز
سلام
اول سرشاخه ها رو هرس کنن، اونایی که خشک شده یه ده سانتی بزنن بعد بهتره که یه جوری معدوم کنن مثلابسوزونن
بعدش با سم دورسبان دو در هزار سمپاشی کنن

maryamtn

عضو جدید
لطفا راهنماییم کنین

لطفا راهنماییم کنین

سلام . من دانشجوی ترم یک گیاه پزشکی هستم . تمایل زیادی دارم که از همین الان ، کم کم کارهای علمی و تحقیقاتی رو شروع کنم ... منتها نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چطور ؟ ... ممنون می شم اگه راهنماییم کنید .
ایمیل من : maryamirani9574@yahoo.com

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . من دانشجوی ترم یک گیاه پزشکی هستم . تمایل زیادی دارم که از همین الان ، کم کم کارهای علمی و تحقیقاتی رو شروع کنم ... منتها نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چطور ؟ ... ممنون می شم اگه راهنماییم کنید .
ایمیل من : maryamirani9574@yahoo.com

سلام
پیش استادای خوبتون که بچه ها تعریفشون رو میکنن برین و بگین تمایل دارین تو این زمینه ها فعالیت کنین....

maryamtn

عضو جدید
.

.

مرسی که توجه کردین و جواب دادین .
آخه اینجوریه که وقتی می گم بهشون ، می گن اول باید یه طرحی توی ذهنت داشته باشی تا ما راهنماییت کنیم .
من هنوز چیزی تو ذهنم ندارم اما می خوام که فعال باشم و کم کم یاد بگیرم .
می شه یه کم کامل تر راهنماییم کنید .

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه اینجوریه که وقتی می گم بهشون ، می گن اول باید یه طرحی توی ذهنت داشته باشی تا ما راهنماییت کنیم .

خواهش میکنم.
خیلی از استادا هستن که خودشون یا طرح دارن...یا پروژه و .... وقتی باهاشون صحبت میشه بهت کار میدن....
بعضی از دانشجوهای ارشد و دکترا هم هستن که یه قسمتی از کارو میدن که انجام بدین در عوض پول بهتون میدن.....بعضی ها هم اگر اساسی کمکشون کنین و بلد باشین اسمتون رو تو یکی از مقاله ها میارن.....
ولی من اگه بودم میرفتم با استاد حرف میزدم.....حتی اگر زبانتون خوبه ...میتونین به استادهایی که میتونین تو کار ترجمه کتاب هستن پیشنهاد همکاری بدین...
اینا هم اطلاعاتتون رو بالا میبره هم برای رزومه دکترا خ خوبه.

Phyto

مدیر تالار

اگه بخواید با کار عملی آشنا بشید و تجربه کسب کنید بهتره به اداره حفظ نباتات سازمان کشاورزی شهرتون مراجعه کنید و باهاشون صحبت کنید. اگه صلاح بدونن شما رو به عنوان کارآموز یا کارورز می پذیرن و بازدیدهایی که میرن شما رو هم میبرن. یا ممکنه شما رو به یک کلینیک معرفی کنن که شما در کنار مسئول کلینیک به کسب تجربه بپردازید... خودتون هم می تونید به یک کلینیک گیاهپزشکی مراجعه کنید و بگید میخواید در کنارشون کمک کنید و تجربه کسب کنید ...
ولی اگه دنبال کارهای آکادمیک هستید همونایی که لیمویی گفت انجام بدین

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
خواهش میکنم.
خیلی از استادا هستن که خودشون یا طرح دارن...یا پروژه و .... وقتی باهاشون صحبت میشه بهت کار میدن....
بعضی از دانشجوهای ارشد و دکترا هم هستن که یه قسمتی از کارو میدن که انجام بدین در عوض پول بهتون میدن.....بعضی ها هم اگر اساسی کمکشون کنین و بلد باشین اسمتون رو تو یکی از مقاله ها میارن.....
ولی من اگه بودم میرفتم با استاد حرف میزدم.....حتی اگر زبانتون خوبه ...میتونین به استادهایی که میتونین تو کار ترجمه کتاب هستن پیشنهاد همکاری بدین...
اینا هم اطلاعاتتون رو بالا میبره هم برای رزومه دکترا خ خوبه.

نه بابا .... به نظر من اینکارهاصرفا کار الکی کردن ...فوقش اینه اسمتون اخر مقاله و کتاب میارن در صورتی که بیشتر از این وقت میگذارید و کار میکنید ...بهتره ... هر انچه کار می کنید در راستا تز ارشد یا دکترا خودتون باشه که بر اساس قانون حق مالکیت اسم نویسده اول خودتون باشید

سفیدبرفی.

عضو جدید
سلام من ترم 6 گیاهپزشکیم
برای ارشد میخواستم گیاهان دارویی بزنم و دکترا طب سنتی بخونم بنظرتون کار خوبیه؟اینده ای داره؟
چه درسایی بخونم تاثیرداره؟

سفیدبرفی.

عضو جدید
سلام من ترم6 گیاه پزشکیم
میخواستم برای ارشد گیاهان دارویی برم و دکترا طب سنتی بنظرتون خوبه؟
چه درسایی موثرن تو کنکور؟

Phyto

مدیر تالار
سلام من ترم 6 گیاهپزشکیم
برای ارشد میخواستم گیاهان دارویی بزنم و دکترا طب سنتی بخونم بنظرتون کار خوبیه؟اینده ای داره؟
چه درسایی بخونم تاثیرداره؟

به نظر من که خیلی خوبه، ولی فکر کنم طب سنتی روند خودش رو داره و باید از پایه شروع کنید

mesm

عضو جدید
سلام خدمت تمامی اساتید
میزان مصرف سم کاپتان در هر لیتر چقدر میباشد ؟
روی بسته 3 در هزار نوشته شده . آیا منظور 3 کیلو در 1000 لیتر است ؟
ببخشید سوالم خیلی مبتدییانه است
پایدار باشید

ever green 1

کاربر فعال
سلام. دوستان من یه سوال دارم در مورد یه آفت میشه اینجا بپرسم.؟تاپیک مناسبی که فعال باشه پیدا نکردم بپرسم.
من کاهو کاشتم ولی همون اول ها یه آفتی بهش حمله کرده که اپیدرمشو می خوره و رد خوردنش روی برگ مشخصه. شکلش هم مثل یک کرم خیلی خیلی کوچیک کرم رنگه. میخواستم اسم این آفت رو بدونم.

photo_2016-05-22_11-41-06.jpg

*محیا*

کاربر ممتاز
سلام. دوستان من یه سوال دارم در مورد یه آفت میشه اینجا بپرسم.؟تاپیک مناسبی که فعال باشه پیدا نکردم بپرسم.
من کاهو کاشتم ولی همون اول ها یه آفتی بهش حمله کرده که اپیدرمشو می خوره و رد خوردنش روی برگ مشخصه. شکلش هم مثل یک کرم خیلی خیلی کوچیک کرم رنگه. میخواستم اسم این آفت رو بدونم.

مشاهده پیوست 258073
سلام
فکر کنم مینوز باشه

Phyto

مدیر تالار
ممنون. راه کنترلش رو هم میدونید ؟مخصوصا کنترل بیولوژیک؟
میتونید از کارت زرد استفاده کنید
البته بستگی به فضای کشتتون داره
هنوز کنترل بیولوژیک غیر طبیعی نداره ولی اگه در فضای باز کشت شده باشه تا حدودی به صورت طبیعی انجام میشه

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام

یه درخت پرتقال داریم از وقتی شکوفه میده گلهاش شروع به ریختن میکنه تا وقتی میوه میشه و میوه هاش اینقد میریزه که تموم میشه و هیچ کدوم بزرگ نمیشن

مشکل از کجاس؟ کسی میتونه راهنماییم کنه؟

*محیا*

کاربر ممتاز
سلام

یه درخت پرتقال داریم از وقتی شکوفه میده گلهاش شروع به ریختن میکنه تا وقتی میوه میشه و میوه هاش اینقد میریزه که تموم میشه و هیچ کدوم بزرگ نمیشن

مشکل از کجاس؟ کسی میتونه راهنماییم کنه؟
سلام
وضعیت آبیاریش به چه صورته ؟
اگه آبیاری منظم نباشه و یا به عبارتی تهویه ریشه خوب نباشه گل و میوه درختان می ریزه
دلایل دیگه ای هم می تونه داشته باشه مثلا کمبود بعضی از عناصر غدایی و ... باید وضعیت درختتون رو دقیق بگید

بالا