مشاوره ي كنكور ارشد 93 با حضور مهندس اسلام پناه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ir_majhool

عضو جدید
اوه خدای من
من الان مشغول خدمت سربازیم یعنی میشه تو خدمت ارشد قبول شد ؟
من پارسال بکوب 13 ماه روزی 5 6 ساعت واسه ارشد خوندم یک ماه مونده به کنکور نا امید شدمو نخوندم
همه درسارو 3 4 دور خوندم امیدوارم امسال فقط با تست زدن بتونم نتیجه بگیرم
کسی نظری نداره ؟

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزيز توجه بفرماييد لطفا سوالات مربوط به درسهايي مثل مدار و ... در تاپيك هاي مربوط به خود بپرسيد و خواهشا اين تاپيك رو از مسيرش منحرف نكنيد ضمنا قرار شد شما سوال بپرسيد و استاد اسلام پناه پاسخگو باشند نه كاربران ديگر لطفا مسايل اين چنيني را به تاپيك گفتگوي ارشد 93 منتقل كنيد ... كمي صبور باشيد در اسرع وقت مهندس اسلام پناه به سوالاتتان پاسخگو خواهند بود ! موفق باشيد

toghrolmota

عضو جدید
دوستان عزيز توجه بفرماييد لطفا سوالات مربوط به درسهايي مثل مدار و ... در تاپيك هاي مربوط به خود بپرسيد و خواهشا اين تاپيك رو از مسيرش منحرف نكنيد ضمنا قرار شد شما سوال بپرسيد و استاد اسلام پناه پاسخگو باشند نه كاربران ديگر لطفا مسايل اين چنيني را به تاپيك گفتگوي ارشد 93 منتقل كنيد ... كمي صبور باشيد در اسرع وقت مهندس اسلام پناه به سوالاتتان پاسخگو خواهند بود ! موفق باشيد

آخه تو تاپیک مدار و..... استاد اسلام پناه جواب نمی دن که .:mad::(:(

rezarst1911

عضو جدید
اقای arshad 1367 لطفا پست های نامربوط و پست هایی که مخاطب اون پست استاد اسلام پناه نیست رو بدون تذکر حذف کنید تا هم در وقت استاد صرفه جویی بشه هم با میل بیشتری به این جا سر بزنن
اگر دوستان هم سوالی دارند که مربوط به انیجا نیست رو در سایت استاد مطرح کنن
ممنون

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام استاد خسته نباشید
استاد ببخشید یه سوال داشتم.برای اینکه الکترونیک رو بالای 50 زد.
بنظرتون چند ساعت وقت باید گذاشت.
و نکته دیگه اینکه من اکثر سوالات رو به روش کشیدن مدار معادل حل میکنم.
آیا شما این روش رو توصیه میکنید؟؟؟؟

Mr.Perfect

عضو جدید
سلام...خسته نباشید
استاد تا فصل فیدبک از کتاب شما هیچ مشکلی نداشتم و خیلی خوب پیش رفتم و از پس حل خیلی از سوال کنکور برامدم
اما در تشخیص نوع فیدبک مخصوصا نوع مخلوط کردن سیگنال(مقایسه سیگنال) مشکل دارم که از نوع جریانه یا ولتاژ...
فرموده بودید اگر از kcl رابطه براورده بشه جریانه(موازی) اگر از kvl رابطه براورده بشه ولتاژ(سری)...

اما منظورتون را میشه بیشتر توضیح بدید؟؟

mseslampanah

عضو جدید
ممنون بابته پاسختون.یه سوالم داشتم در بعضی مواقع جریان بیس رو هم لحاظ میکنیم ولی بعضی وقتا نه صرف نظر میکنیم.در چه مواقعی هستش که صرف نظر میکنیم؟ این صرف نظر کردن ها فقط براساس مقدار بتا هستش یا دلایل دیگه ای هم داره؟
سلام. هروقت دیدیم که اگه از جریان بیس صرفنظر کنیم میتونیم به حل مسئله ادامه بدیم صرفنظر میکنیم بعدش که جریان کلکتور اون ترانزیستور رو از مسیر دیگه ای بدست آوردیم جریان بیس رو با همون جریان کلکتور بدست آورده بدست می آوریم(از رو تقسیم بر بتا) بعد میتونیم بررسی کنیم که آیا اون صرفنظر کردنه درست بوده یا نه.در مورد شرایط صرفنظر کردن از جریا بیس میتونید به جزوه بنده صفحه9 مراجعه نمایید. یا حق

mseslampanah

عضو جدید
سلام...خسته نباشید
استاد تا فصل فیدبک از کتاب شما هیچ مشکلی نداشتم و خیلی خوب پیش رفتم و از پس حل خیلی از سوال کنکور برامدم
اما در تشخیص نوع فیدبک مخصوصا نوع مخلوط کردن سیگنال(مقایسه سیگنال) مشکل دارم که از نوع جریانه یا ولتاژ...
فرموده بودید اگر از kcl رابطه براورده بشه جریانه(موازی) اگر از kvl رابطه براورده بشه ولتاژ(سری)...

اما منظورتون را میشه بیشتر توضیح بدید؟؟
سلام. متاسفانه در کتابها و جزوات مختلفی که بنده دیدم میگن که اگه فیدبک در قسمت مقایسه گر به امیتر وصل شد از نوع سری و اگر به بیس وصل شد از نوع موازی است این راه از نظر بنده کاملا غیر علمی و غلطه.بنده میتونم مثالهایی براتون بیارم که نقض کنه این گفته رو. اما بحثKVLو KCL زدنی که بنده مطرح کردم از لحاظ علمی کاملا درسته و همیشه هم جواب میده. اگه شما بتونید بین ورودی اصلی مدار(Xs) و ورودی تقویت کننده اصلی(Xi ) و خروجی فیدبک در قسمت مقایسه گر (Xf) یک رابطه KVL بنویسید آنگاه نوع مقایسه سری خواهد بود و اگر بتوانید KCL بنویسید نوع مقایسه موازی خواهد بود.میتویند به صفحه 68 جزوه بنده مراجعه کنید اگه حل نشد بازهم هستم خدمتتون.

mseslampanah

عضو جدید
سلام استاد خسته نباشید
استاد ببخشید یه سوال داشتم.برای اینکه الکترونیک رو بالای 50 زد.
بنظرتون چند ساعت وقت باید گذاشت.
و نکته دیگه اینکه من اکثر سوالات رو به روش کشیدن مدار معادل حل میکنم.
آیا شما این روش رو توصیه میکنید؟؟؟؟
سلام. شما حدودا باید 1000تا مسئله الکترونیک حل کنید به شرط اینکه اون روشهای قدیمی مثل کشیدن مدار معادل رو کنار بزارید و سعی کنید با KVL و KCL زدن مسئله رو حل کنید. برای آشنایی با این روش میتونید جزوه بنده رو از وبلاگ دانلود کنید.یا حق

mseslampanah

عضو جدید
سلام. ممنون از پاسختون. ولی اگر دوستان در زمینه الکترونیک والی داشتن میتونید در تاپیک مربوطه بیان کنن و اگه دوست داشتند که بنده پاسخگو باشم میتونید خطاب به بنده سوال بپرسن. ولی از نظر بنده دوستانی که جواب سوالات رو در تاپیک الکترونیک میدن جوابهای خوب و کاملی ارائه میدن. در مورد پاسخ دادن بقیه دوستن در این تاپیک اگه آقای arshad1367 اجازه بدن مشکلی نداره که بقیه دوستان هم نظرشون رو در مورد هر سوال بدن. بنده خوشحال میشم که این تاپیک حالت مباحثه ای داشته باشه.

mseslampanah

عضو جدید
اوه خدای من
من الان مشغول خدمت سربازیم یعنی میشه تو خدمت ارشد قبول شد ؟
من پارسال بکوب 13 ماه روزی 5 6 ساعت واسه ارشد خوندم یک ماه مونده به کنکور نا امید شدمو نخوندم
همه درسارو 3 4 دور خوندم امیدوارم امسال فقط با تست زدن بتونم نتیجه بگیرم
کسی نظری نداره ؟
سلام بنظر بنده شما بیشتر سراغ حل مسئله و تست زدن بروید. بله در سربازی هم میشه قبول شد. بنده دز دانشگاه شریف دوستی داشتم که در سربازی برای کنکور درس خونده بودن.

mseslampanah

عضو جدید
استاد ممنون که وقتتون را در اختیار بچه ها قرار میدید...
سوالی از محضرتون داشتم:

دیدن فیلم تدریس الکترونیک استاد شریف بختیار میتونه مفید باشه(منظورم در حیطه کنکوره)...
من این درس را در دانشگاه سراسری با نمره ی نسبتا خوبی هم پاس کردم اما به نظرم چیزهای جدید و جالبی در تدریس ایشون هست
اما سوالم اینه که برای کنکور هم میتونه مفید باشه؟
سلام. تا حدی میتونه مفید باشه ولی نه کاملا.

mseslampanah

عضو جدید
درمورد نحوه مطالعه دروس استاد اسلام پناه میتونم به جای خوندن متن درس درصورتی که تعداد تمرینای داخل متن به اندازه کافی زیاد باشه فقط با خوندن تمرینا و یاد گرفتن روش حل به خودم بقبولونم که درسو یاد گرفتم؟ خیلی پیش اومده متنو خوندم ولی نتونستم تمرینای آخر فصلو اونطوری که باید و شاید حل کنم

سلام. شما باید 30 درصد از وقت رو به یادگیری مفاهیم پایه ای اختصاص بدید. 40 درصد حل مسئله تشریحی و 40 درصد هم تستهای کنکور های گذشته. در تابستان به فکر تست زدن نباشید. بیشتر مسئله تشریحی حل کنید.

mseslampanah

عضو جدید
سلام استاد؛ممنون كه وقتتون رودراختياربجه هاي كنكوري ميذارين؛ خواستم بكم من توخوندن درساخيلي كندوآروم بيش ميرم؛مشكلي باخوددرساندارم ولي اينكه كندبيش ميرم خيلي اذيتم ميكنه‏!وازطرفي نكرانم نرسم همه روبخونم؛الان توتابستون هدفم تموم كردن3درس مدارورياضيوسيكنال بوده؛ودرباييزإلك وكنترلوزبان؛ وازطرفي وسواسم دارم اكه يه مبحثومتوجه نشدم اصلانميتونم ولش كنم برم مبحث بعدي‏!‏ خواستم ببينم شماراه حلي براكندخوني من دارين؟يااينكه بااين سرعتم ميرسم تمومشون كنم؟ باتشكر
سلام. این که الان کند پیش میرید شاید مشکلی نداشته باشه حتما جلوتر بهتر میشه. ولی وسواس زیاد هم میتونه ضرر برسونه. نگاه کنید نفر اول کنکور هم همه مباحثو کامل نمیدونه اگه میدونست باید همه درسها رو 100 میزد. اگر کندی به معنی صبر و با دقت خودن باشه اشکالی نداره.

mseslampanah

عضو جدید
سلام استاد ...و ممنون از این که همراه با کتاب و جزوتون این جا هم در کنارمون هستید و چه نعمتی واقعا بالاتر از این برای رسیدن به درصدی بسیار بالا در الکترونیک....با تشکر..
.
.
.
به طور کلی برای حل یه مساله مدار مرتبه اول مراحل زیر ر وپیش میریم....البته با فرض این که منابع دی سی باشند ....
1-در بعضی مواقع بدست اوردن مدار معادل تونن نورتن از دو سر المانی که جریان یا ولتاژش خواسته شده.....
2-اگه شرایط اولیه داده نشده باشه رسم مدار در لحظه های صفر منفی و بدست اوردن شرایط اولیه ....
3-در صورتی که شروط پیوستگی ولتاژ خازن یا جریان سلف نقض شده باشه باید مدار را در لحظه ی صفر مثبت رسم کرده و اون مقدارها رو بدت بیاریم و اگه هم نقض نشده بود که با حالت قبل برابره...
4-بدست اوردن ثابت زمانی
5-رسم مدار درلحظه ی بی نهایت و بدست اوردن کمیت خواسته شده
6-جایگذاری موارد فوق در رابطه ای معروف موسم به رابطه ی طلایی
به همین راحتی :smile:
.
.
حالاا استاد شما بفرمایید....
ممنون از آقای Payadr91 بابت جوابی که دادن. جواب شما شاید از نظر خیلی ها و حتی عزیزانی که اساتید مدار هم هستند کاملا درست باشه. اما بنده نظر دیگری دارم. متاسفانه با گذشت زمان اساتید درست مختلف با دیدن تستهای هر سال نکات جدیدی(که اکثرا من درآوردی وبعضا اشتباه است) رو مطرح میکنند و ذهن دانشجویان رو منحرف میکنن. یعنی نه تنها به دانشجویان طی این ساله کمکی نشده بلکه ضرر هم داشته اند. راه حل اصلی یک مدار مرتبه اول اینچیزی نیست که شما فرمودید. راه حل اصلی تشکیل معادله دیفرانسیل و حل اون معادله دیفرانسیل است. به عنوان مثال اگه شما در یم مدار مرتبه اول یک امان متغیر بازمان داشتید اونوقت تکلیف چی میشه. باز هم این راهی که گفتید جوای میده. بحث بنده اینه که دوستان بجای انکه دنبال نکات اینچینین باشند میتوانند با همان راه حلهای اصلی که وجود داره مسئله رو حل کنند. مثلا برای درس الکترونیک دوستان میرن برای بهره مدارهای مختلف روابط رو حفظ میکنن ولی نیمدانند که اگه کمی مدار تغییر کنه دیگه اون روابط پاسخگو نخواهد بود. در حالیکه شما هر مسئله الکترونیک رو می تونید با KVL و KCL زدن حل کنید. خوشحال میشم نظرات دوستان رو در این زمینه بدونم. یا حق

Mr.Perfect

عضو جدید
استاد خیلی ممنونم که پاسخ میدید سوالات را:

به دوستی تو همین تاپیک توصیه کردید که سوالای تشریحی حل کنه...

سوال تشریحی از رهیافت و رضوی حل کنیم دیگه یا منبع دیگه ای هم هست؟

controlqueen

عضو جدید
سلام. این که الان کند پیش میرید شاید مشکلی نداشته باشه حتما جلوتر بهتر میشه. ولی وسواس زیاد هم میتونه ضرر برسونه. نگاه کنید نفر اول کنکور هم همه مباحثو کامل نمیدونه اگه میدونست باید همه درسها رو 100 میزد. اگر کندی به معنی صبر و با دقت خودن باشه اشکالی نداره.

سباسكزارم استادازجوابتون؛ بنظرتون توباييزكه درساي دانشكاه هم اضافه ميشه جطوري بايددرس خوند؟آيابرنامه خاصي بيشنهاد ميكنيد طوريكه به درساي خودمم لطمه واردنشه؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون از آقای Payadr91 بابت جوابی که دادن. جواب شما شاید از نظر خیلی ها و حتی عزیزانی که اساتید مدار هم هستند کاملا درست باشه. اما بنده نظر دیگری دارم. متاسفانه با گذشت زمان اساتید درست مختلف با دیدن تستهای هر سال نکات جدیدی(که اکثرا من درآوردی وبعضا اشتباه است) رو مطرح میکنند و ذهن دانشجویان رو منحرف میکنن. یعنی نه تنها به دانشجویان طی این ساله کمکی نشده بلکه ضرر هم داشته اند. راه حل اصلی یک مدار مرتبه اول اینچیزی نیست که شما فرمودید. راه حل اصلی تشکیل معادله دیفرانسیل و حل اون معادله دیفرانسیل است. به عنوان مثال اگه شما در یم مدار مرتبه اول یک امان متغیر بازمان داشتید اونوقت تکلیف چی میشه. باز هم این راهی که گفتید جوای میده. بحث بنده اینه که دوستان بجای انکه دنبال نکات اینچینین باشند میتوانند با همان راه حلهای اصلی که وجود داره مسئله رو حل کنند. مثلا برای درس الکترونیک دوستان میرن برای بهره مدارهای مختلف روابط رو حفظ میکنن ولی نیمدانند که اگه کمی مدار تغییر کنه دیگه اون روابط پاسخگو نخواهد بود. در حالیکه شما هر مسئله الکترونیک رو می تونید با KVL و KCL زدن حل کنید. خوشحال میشم نظرات دوستان رو در این زمینه بدونم. یا حق

ممنون استاد.خب روش های نوشتن معادلات دیفرانسیل و.. نسبتا وقت گیره و گرنه به قول شما راه اصلی همونه
من امتحان نکردم یعنی اگه یه مقاومت متغیر با زمان داشته باشیم دیگه جواب نمیده اون راه؟؟

البته یه همچین تستی سال 73 فکر میکنم اومده ....البته فکر کنم اون غیر خطی بود مقاومتش...

azadeh**

عضو جدید
سلام استاد ..من سال دومم هست و میخوام برای اینکه ی رتبه ی خیلی خوب بیارم از الان درس بخونم میشه لطفا راهنماییم کنین که از کجا باید شروع کنم؟؟؟

naghmeh raha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی بچه های عزیز . راستش من واسه ارشد دیگه نمی خوام معماری بخونم ، می خوام طراحی صنعتی بخونم حالا میشه با کارشناسی معماری کارشناسی ارشد طراحی صنعتی شرکت کرد؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی بچه های عزیز . راستش من واسه ارشد دیگه نمی خوام معماری بخونم ، می خوام طراحی صنعتی بخونم حالا میشه با کارشناسی معماری کارشناسی ارشد طراحی صنعتی شرکت کرد؟

معماری و طراحی صنعتی چه ربطی به برق داره :دی ؟؟

• Like
واکنش ها: ile

mseslampanah

عضو جدید
سلام. با در هر درسی ابتدا سوال تشریحی حل کنید بعد برید سراغ تست. برای درس الکترونیک میتونید سوالات تشریحی رو از کتاب بنده یا رهیافت و در نهایت سوالات رضوی که منتخبش در وبلاگ بنده هست استفاده نمایید.

mseslampanah

عضو جدید
سلام استاد ..من سال دومم هست و میخوام برای اینکه ی رتبه ی خیلی خوب بیارم از الان درس بخونم میشه لطفا راهنماییم کنین که از کجا باید شروع کنم؟؟؟
سلام. اگه درسها رو بلدید فقط مساله حل کنید. اول هم مسئله تشریحی و بعد تست. سعی کنید در یک درس حتما خودتون رو قوی کنید به طوریکه برای 100 برید سر جلسه.

mseslampanah

عضو جدید
سباسكزارم استادازجوابتون؛ بنظرتون توباييزكه درساي دانشكاه هم اضافه ميشه جطوري بايددرس خوند؟آيابرنامه خاصي بيشنهاد ميكنيد طوريكه به درساي خودمم لطمه واردنشه؟
خواهش میکنم. سعی کنید تعداد واحد کم بردارید به طوریکه درسهای دانشگاه خیلی فشار وارد نکنه. حتما آزمون آزمایشی شرکت کنید و سعی کنید با برنامه آزمون آزمایش پیش برید.حالا هر وقت موفعش شد اینجا توضیح میدم که بعد تابستان چجوری باید درس خوند. سعی میکنم یک برنامه مشاوره حضوری هم در موردش بزارم.

shahrooz_mot

عضو جدید
سلام جناب اسلام پناه

من حدودا 2-3 هفته میشه که شروع به درس خوندن کردم و خیلی خیلی انگیزه دارم ...ولی مشکل بزرگی هست که نمی گذاره خوب درس بخوونم و اون اینه که وقتی درس می خونم یهو به خودم میام و میبینم حواسم پرت شده و دارم به چیزه دیگه ای فکر میکنم و تمرکز حواس پایینی دارم. این مساله خیلی منو اذیت می کنه خواهش می کنم کمکم کنید...

ممنون.

homeyra khaledi

عضو جدید
سلام استاد،ببخشید من یه سوال داشتم ازتون ممنون میشم جواب بدین
واسه الکترونیک مشکل دارم!جزوه خودتون وکتاب پارسه رو دارم ولی هرسوالی از هر کدوم از اینا که حل میکنم دقیقا جواب اشتباه و انتخاب میکنم اصلا به راه راست توو الک هدایت نمیشم!ینی جوابا رو بخونم متوجه میشم ولی اصلا اون راه حلا به ذهنم نمیرسه!این درسم کلافم کرده!پارسالم نخوندم و 0 بودم ولی امسال میخوام جبران کنم اما راه درستشو نمیدونم،به نظرتون منابعمو عوض کنم؟! یا اصلا چیکارکنم؟!

aminvo

عضو جدید
سلام جناب اسلام پناه

من حدودا 2-3 هفته میشه که شروع به درس خوندن کردم و خیلی خیلی انگیزه دارم ...ولی مشکل بزرگی هست که نمی گذاره خوب درس بخوونم و اون اینه که وقتی درس می خونم یهو به خودم میام و میبینم حواسم پرت شده و دارم به چیزه دیگه ای فکر میکنم و تمرکز حواس پایینی دارم. این مساله خیلی منو اذیت می کنه خواهش می کنم کمکم کنید...

ممنون.
پوزش می طلبم که در کار استاد دخالت می کنم.
این مبحث بیشتر روانشناسی هست. در این زمان ها معمولا به فرد توصیه میشه که به محض هوشیاری به سه سوال زیر پاسخ بده.
1- آیا این مسئله به من مربوط میشه؟؟
2- آیا این مسئله به زمان حال من مربوط میشه؟؟(در صورت نه بودن تفکر به این سوال را می زاریم برای بعد یعنی فرد به خودش میگه بعدا روش فکر می کنم)
3-آیا این مسئله در آینده من تاثیر داره؟؟( که خوب اگه تا این مرحله رسیدید و دیدید که واقعا تاثیر داره روش فکر کنید و یک نتیجه قاطعانه بگیرید که هر وقت این سوال در ذهنتون مطرح شد بدونید که یک بار به این جواب و نتیجه رسیدید و دیگه ارزش بیشتر از این فکر کردن را نداره)

در مراحل بالا پاسخ هر کدام از قسمت ها خیر بود فرد به خودش ( حتی در ذهنش) میگه " این دیگه به من مربوط نیست" یا جوابی که فکر می کنه پاسخ بهتری هست.

یکی دیگه از کارهایی که باید انجام داد کم کردن از حاشیه های زندگی هست. یعنی به قول برایان تریسی باید خوشی ها موقت و زودگذر را کنار گذاشت و تمرکز اصلی را روی هدف قرار داد. دو روز پیش که اخبار داشت با پدر مادر رتبه های برتر سراسری صحبت می کرد نکته جالبی که داشت این بود که یکی از خانواده گفت که ما سه ماه آخر تلویزیون را جمع کردیم که بچشون آرامش ذهنی داشته باشه یا به عبارتی با توجه به زمان اصلا درگیر انتخابات و ... نشه. دیگه بماند که فوتبال، سریال و ... اصلا ارزش فکر کردن و وقت گذاشتن ندارند.

یک اصلی داریم در رموز موفقیت که مطرح میشه به نام اصل پارتو که البته به قانون 20-80 هم معروف هست. یعنی شما اگه 20 در صد از مهترین کارهاتون را تو روز انجام بدید و 80 درصد کم ارزشتر را کنار بزارید قطعا موفق خواهید شد. زمانی که اون 80 درصد حذف بشه اون تفکرات حاشیه ای هم حذف میشه.

یکی دیگه از کارهایی که برای مقابله با عدم تمرکز هست برنامه نویسی هست. یعنی شما برنامه فردا تون را شب قبل از خواب بنویسید به این دلیل که ذهن در خواب هم پردازش انجام میده بنابراین ذهن در خواب داره روی برنامه نوشته شده مانور میده و اون را آنالیز می کنه. برای همین ذهن شما صبح درگیر مسائل مهم روزتون هست نه تفکر حاشیه ای.

یکی دیگه از کارها مسابقه با زمان هست. یعنی فرد برای خودش مقداری را مشخص می کنه که باید در زمان مشخصی تمام کنه.( البته این یکی از قدیمی ترین روش ها هست و فکر کنم دیگه منسوخ شده باشه). حال با اتمام هر قسمت در برنامه نوشته شده و تیک زدن کنار اون قسمت شما شاهد روند رو به رشد و موفقیتتون هستید و همین امر منجر میشه که فکر اصلی شما به هدف اصلیتون مشغول بشه.

همه این کارها نیاز به زمان داره و فکر نکنید که با انجامش از فردا به 60 -70 تمکرکز لازمه می رسید.

ولی در کل فکر اصلیتون به کارشناسی ارشد اختصاص پیدا کرد و حاشیه ها را از زندگیتون حذف کردید به تمرکز بالایی خواهید رسید و بهره و بازدهی پیدا خواهید کرد که خودتون شگفت زده میشید.

در ضمن سالن مطالعه هم برید که در افزایش تمرکز تاثیر گذار هست.

هم از استاد عزیز و هم شما پوزش می طلبم که دخالت کردم، ولی گفتم شاید این اطلاعات کمکتون کنه.

شاد موفق و پیروز باشید.

maryam.mm

عضو جدید
سلام

من می خوام کنکور بدم اما واقعا نمی دونم چطوری شروع کنم و چی بخونم و چطوری

نیاز به یک مشاوره اساسی دارمممممممممممممممممممممممممممممم

1trust

عضو جدید
سلام استاد گرامی و ممنون از حضورتون در تاپیک
در مورد مطالعهی ی دروس برای کسی که بین کارشناسی تا ارشدش وفقه افتاده میخواستم بدونم وقتی یک سر فصل درسی روو از رو کتاب با درسنامه و تمرین و تستهای همراهش میخونیم بعد, بهتر است اول بریم سراغ تست های آخر فصل یا بریم فصل بعدی و تست های پایان فصول رو در یک زمانی دیگه بزنیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا