مشاوره در کشت گیاهان دارویی

kourosh507

عضو جدید
دوستان عزیز من میخوام وارد مبحث کشت گیاهان دارویی بشم از هر پیشنهاد و مشورتی استقبال میکنم لطفا دریغ نفرمایید

kourosh507

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز
به نظر شما برا انتخاب نوع گیاه به غیر از شرایط اقلیمی دیگه چه پارامتر هایی لازم هست؟و کلا یر چه اساسی گیاه انتخاب میشه؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اين تاپيك ي كه شما زديد خيلي عاليه به شرطي كه استارتر ما موضوع قرار بده.. يا اينكه بگه درمورد اين مسئله به نظرتون چه مباحثي رو بايد بهره ببريم..

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم دوست عزیز
به نظر شما برا انتخاب نوع گیاه به غیر از شرایط اقلیمی دیگه چه پارامتر هایی لازم هست؟و کلا یر چه اساسی گیاه انتخاب میشه؟
بله...
فقط شرايط اقليمي مورد بررسي قرار نميگيره...
خيلي پارامترها هست براي انتخاب گياه مورد نظر...

kourosh507

عضو جدید
ممنونم از حسن توجه تون
ببینید من الان با مطالعه و بازار سنجی که انجام دادم چند گونه بهم معرفی شده که امسال در قالب یه مزرعه آزمایشی زیر کشت برن که شامل: کتان ارزن زیره سیاه دانه بادرنجبویه گل گاو زبان( گاوزبان) و مریم گلی(چای کوهی!)و... میخواستم نظرتون رو راجع به برنامه خودم و حتی مزرعه آزمایشی بدونم
بله...
فقط شرايط اقليمي مورد بررسي قرار نميگيره...
خيلي پارامترها هست براي انتخاب گياه مورد نظر...

آریوداد

عضو جدید
دوستان عزیز من میخوام وارد مبحث کشت گیاهان دارویی بشم از هر پیشنهاد و مشورتی استقبال میکنم لطفا دریغ نفرمایید

سلام دوست عزیز.:gol: قبلا تاپیکی با عنوان "کشت و فرآوری گیاهان دارویی، تجربیات شما " راه اندازی شده که هر کسی تجربه ای در این زمینه داره به اشتراک بذاره. اگر این تاپیک رو مطالعه کنید از تجربیات کسانی که بحث کردند استفاده میکنید و میتونید سوالاتتون را بپرسید. در ضمن من زیره بصورت دیم کشت کردم اگر بارنندگی اوایل زمستان و اوایل بهار مناسب باشد خوب جواب میده. بادرنجبویه هم در منظقه ما (شمال فارس) خیلی خوبه(کشت آبی). و اینکه چای کوهی با مریم گلی یکی نیست.

kourosh507

عضو جدید
سلام دوست عزیز.:gol: قبلا تاپیکی با عنوان "کشت و فرآوری گیاهان دارویی، تجربیات شما " راه اندازی شده که هر کسی تجربه ای در این زمینه داره به اشتراک بذاره. اگر این تاپیک رو مطالعه کنید از تجربیات کسانی که بحث کردند استفاده میکنید و میتونید سوالاتتون را بپرسید. در ضمن من زیره بصورت دیم کشت کردم اگر بارنندگی اوایل زمستان و اوایل بهار مناسب باشد خوب جواب میده. بادرنجبویه هم در منظقه ما (شمال فارس) خیلی خوبه(کشت آبی). و اینکه چای کوهی با مریم گلی یکی نیست.
ممنونم دوست عزیز از راهنماییتون ، بله اون تاپیک رو دیدم خوبه ولی میخواستم رو اون گیاهانی که مد نظر خودمه و امسال قصد کشت آزمایشی دارم رو بیشتر بدونم

kourosh507

عضو جدید
با سلام به دوستان عزیز
من فکر کردم با گذاشتن این تاپیک تو ی این فروم حتما جواب های خوبی میگیرم.:( ولی ظاهرا اینجا مباحث کاربردی عملی زیاد طرفدار نداره و یا شاید دوست ندارن مشاوره برا کار عملی بدن :cool: و بیشتر مسابقه طرفدار داره!!:D

kourosh507

عضو جدید
من و همکارم تصمیم داریم برا وارد شدن به کار عملی ابتدا امسال 14 نوع گیاه رو بصورت کشت آزمایشی در قالب یک طرح بلوک تصادفی زیر کشت ببریم تا بتونیم ببینیم بین این 14 گیاه کدوم سازگاری بیشتری با شرایط اقلیمی شهر ما داره و توی این مدت با شرایط کاشت و داشت اونها بیشتر آشنا بشیم و در ادامه سال آینده (زراعی) دو یا سه گیاه رو که صرفه اقتصادی بیشتر و فرآوری کمتر ( برداشت راحتتر) ی دارن رو به زیر کشت بیشتر ببریم این گیاهان هم شامل:بادرنجبویه ،کتان ،زیره سبز ،عدس تلخ،سیاه دانه، زوفا، گاوزبان، مریم گلی، ارزن،بنفشه، سنبل الطیب ، اسفرزه
دوستان اگه نظر خاصی دارن برا راهنمایی ما ممنون میشیم بشنویم

mehrdad539

عضو جدید

با عرض سلام خدمت دوستان و استادان گرامي
دوتا سوال داشتم:
اول اينکه آيا توي بيضاء از توابع استان فارس ميشه سرخارگل،گل گاو زبان ايراني،استخدوس فرانسوي،عروسک پشت پرده و ختمي خبازي کشت کرد و دوم اينکه هر کدوم رو در کل از نظر سختي و صرفه اقتصادي لطف کنين توضيح بديد ممنون ميشم.
با تشکر