[ مشاوره تحصیلی ] - کدام دانشگاه - کدام گرایش - کدام موسسه و ...

SCIENSE

عضو جدید
دوستان انتخاب اولم دانشگاه امیرکبیر پردیس ماهشهر بوده که قبول شدم و انتخاب دومم دانشگاه تهران واحد رضوانشهر (دانشکده کاسپین) بوده
آیا امکان جابجایی و انتقال از ماهشهر به رضوانشهر هست؟
از سازمان سنجش پرسیدم جواب دادن که این سازمان مسئولیتی در قبال جابجایی نداره و انتقال باید با موافقت دانشگاهای مبدا و مقصد صورت بگیره
اگه کسی از انتقالی ها خبر داره جواب بده
سپاس
زمانی که کارنامه کامل می یاد و می نویسه شما از کجاها قبول شدین من یادمه اون زمانم کسایی که مراجعه می کردن برا عوض کردن دانشگاه آموزش می گفت به ما ربطی نداره و به سنجش مربوطه به هر حال اگه دست سنجش باشه متوجه هستید که این سازمان زیر نظر وزارت علوم هست

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دانشگاه صنعتی مالک اشتر
دانشگاه مالک اغلب پژوهشی عمل می کنه تا علمی .فقط گرایش طراحی فرایند داره. (مهمات هم داره) (درستِ که به نظر ربطی ندارِ) استاداش بد نیستن. معدل زیاد بالا نیست.فضاش اونقدر که تبلیغ میشه بسته نیس (آره این حرف تایید میشه (جدی میگما) فقط جدیداِ باید پسرا آستین بلند بپوشن دخترا هم چادر).منع خروج از کشور به هیچ وجه نداره (دو تا از کسایی که بیو میخوندن رفتن آلمان و کانادا) امکان ارائه مقاله isi برای همه وجود داره یعنی باید ارائه بشه چون چند نمره از پایان نامه به اون اختصاص داره.امکانات رفاهیش متوسطه .نسبت به بوشهر خیلی خوبه ولی نسبت به شیراز و اصفهان فکر نکنم.جای خوب تهرانه. آب و هواش خوبه. به مترو نزدیکه (کجا نزدیکه مهندس .... لویزانآ ولی آره واقعاً خوش آب و هواس) و از لحاظ رفت و آمد مشکلی نیست باید خانم ها با چادر باشند.آرایش معمولی باشه .
درتکمیل باید بگم که دوستانی که خدمت سربازی نرفتن می تونن به کمک تز ارشد و همکاری تحقیقاتی که به صورت اختیاری می تونن بگیرن تمامی یا بخشی از سربازی خودشون رو معاف بشن یا می تونن از همکار تحقیقاتی در حین دانشجویی به جای کسری خدمت ماهانه حقوق دریافت کنن که ماکزیممش نزدیک به 800 تومن در ماهه
دوستان برا انجام تزشون هیچ هزینه ای خودشون نمی کنن وهمه هزینه ها از 1000 تومن تا چند ملیون تومن رو دانشگاه کامل می پردازه (این حرف تایید میشه)/ پروژه کاملا عملی وتجربی وکاملا کاربردیه(تمامی پروژه ها سفارش صنایع مختلفه) واگر اهل کار باشید می تونید سابقه کار و رزومه خوبی رو برا خودتون تهیه کنید/تمامی دانشجویان اولویت استخدام در شرکت های زیر مجموعه وزارت دفاع رو دارند (بیوش میدونم که میفرستن یه جا نزدیکِ قزوین) واگر پس از اتمام تحصیل جز 20 درصد اول باشید در صورت تمایل خودتون استخدام قطعی هستش/در حین ثبت نام در دانشگاه هیچ گونه تعهدی به هیچ ارگان یا سازمانی نمی دید (این حرف تایید میشه)/ممنوع الخروج هیچ دانشجویی نیست/هیچ تشکل سیاسی نداریم حتی بسیج اجازه جبهه گیری سیاسی نداره(کلا سیاست تعطیله اینجا)/مدرک رو وزارت علوم صادر می کنه وتمام قوانین آموزشی زیر نظر وزرات علومه/خوبگاهاش برا روزانه ها بد نیست /غذاش از خلیج بهتره/فضاش اصلا نظامی نیست ولی تا حدودی امنیتیه /تنها محدویت پوشیدن آستین کوتاهه اونم فقط دم در ورودی (داخل احدی به شما گیر نمیده) دیگه هر جور می خوای بپوش یا صورتت رو کوتاه کن

پویا جان توضیحت مبسوط بود منم چون این چن روز یه سوالات کردِ بودم قصدم تکمیل حرفات بود همین
تنها حرفت که باهاش مخالفم همون متروِ ... اصلاً بهش ایستگاه مترو نزدیک نیس ولی تاکسی داره

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پویا جان توضیحت مبسوط بود منم چون این چن روز یه سوالات کردِ بودم قصدم تکمیل حرفات بود همین
تنها حرفت که باهاش مخالفم همون متروِ ... اصلاً بهش ایستگاه مترو نزدیک نیس ولی تاکسی داره

باید تا ایستگاه گلبرگ بری میدون رسالت

Atro Paat

عضو جدید
زمانی که کارنامه کامل می یاد و می نویسه شما از کجاها قبول شدین من یادمه اون زمانم کسایی که مراجعه می کردن برا عوض کردن دانشگاه آموزش می گفت به ما ربطی نداره و به سنجش مربوطه به هر حال اگه دست سنجش باشه متوجه هستید که این سازمان زیر نظر وزارت علوم هست

ممنون
سنجشم که گفته به ما چه
اینجور وقتا باید دنبال روابط بود چون خودشون نمیخان براساس ضوابط کار کنن

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
میخواتم یک سری سوالات بپرسم؟
به نظرتون بین دانشگاه بابل و فردوسی مشهد کدوم رو انتخاب کنم؟بعد از گرفت ارشد اولویت من کار است اگر بشه اگر نشه که ادامه تحصیل میدم.
( بابل به احتمال 98% و فردمسی به احتمال 50% احتمال قبولی بدون کنکور دارم چون معدل اول دانشگاهمون هستم.)

Atro Paat

عضو جدید
سلام دوستان
میخواتم یک سری سوالات بپرسم؟
به نظرتون بین دانشگاه بابل و فردوسی مشهد کدوم رو انتخاب کنم؟بعد از گرفت ارشد اولویت من کار است اگر بشه اگر نشه که ادامه تحصیل میدم.
( بابل به احتمال 98% و فردمسی به احتمال 50% احتمال قبولی بدون کنکور دارم چون معدل اول دانشگاهمون هستم.)

برو سایتای دانشگاها و رزومه استاداشو ببین
بیوتکنولوژی بابل قویتره
ولی رنکینگ فردوسی بالاتره و استاد تمامای بیشتری داره

saeed05

کاربر بیش فعال
[FONT=&quot]سلام دوستان[/FONT]

[FONT=&quot]بین رشته های ( پدده های انتقال،جداسازی و طراحی فرآیند،ترموسینتیک،نانو،بیو،محیط زیست) دانشگاه امیر کبیر کدام گرایش از نظر سطح علمی و بازار کار بهتر ، مناسب تره؟[/FONT]
لطفا اگه میتونین توضیح کاملی بدین؟

Meba

عضو جدید
گرایش پدیده انتقال

گرایش پدیده انتقال

سلام لطفا اگه کسی گرایش پدیده انتقال و فرایند جداسازی هست اطلاعاتی درباره این گرایش و همچنین یه سیلابس درست و حسابی به خصوص اگه از دانشگاه شریف باشه میخواستم

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دانشگاه صنعتی مالک اشتر​
دانشگاه مالک اغلب پژوهشی عمل می کنه تا علمی .فقط گرایش طراحی فرایند داره. استاداش بد نیستن. معدل زیاد بالا نیست. فضاش اونقدر که تبلیغ میشه بسته نیس. (برا ما که بستس) منع خروج از کشور به هیچ وجه نداره (بستگی به موضوع پروژه که برای نخبه وظیفه انتخاب میکنی داره ... شدیداً) امکان ارائه مقاله isi برای همه وجود داره یعنی باید ارائه بشه چون چند نمره از پایان نامه به اون اختصاص داره.امکانات رفاهیش متوسطه (خوابگاهش میگن به شدت داغونِ) .نسبت به بوشهر خیلی خوبه ولی نسبت به شیراز و اصفهان فکر نکنم.جای خوب تهرانه. آب و هواش خوبه (دو واحد اکسیژن اجباری داره). به مترو نزدیکه و از لحاظ رفت و آمد مشکلی نیست باید خانم ها با چادر باشند.آرایش معمولی باشه .
درتکمیل باید بگم که دوستانی که خدمت سربازی نرفتن می تونن به کمک تز ارشد و همکاری نحقیقاتی که به صورت اختیاری می تونن بگیرن تمامی یا بخشی از سربازی خودشون رو معاف بشن (اول میگن که چند ماهه بعد میره کمیسیون میشه 2 ماه و 1 ماه) یا می تونن از همکار تحقیقاتی در حین دانشجویی به جای کسری خدمت ماهانه حقوق دریافت کنن که ماکسیممش نزدیک به 800 تومن در ماهه
دوستان برا انجام تزشون هیچ هزینه ای خودشون نمی کنن وهمه هزینه ها از 1000 تومن تا چند ملیون تومن رو دانشگاه کامل می پردازه (تایید میشه)/پروژه کاملا عملی وتجربی وکاملا کاربردیه(تمامی پروژه ها سفارش صنایع مختلفه) واگر اهل کار باشید می تونید سابقه کار و رزومه خوبی رو برا خودتون تهیه کنید/تمامی دانشجویان اولویت استخدام در شرکت های زیر مجموعه وزارت دفاع رو دارند (بین خود دوستان بمونه اسماً صنایع دفاع ولی رسماً یه جاهای دیگه) واگر پس از اتمام تحصیل جز 20 درصد اول باشید در صورت تمایل خودتون استخدام قطعی هستش/در حین ثبت نام در دانشگاه هیچ گونه تعهدی به هیچ ارگان یا سازمانی نمی دید/ممنوع الخروج هیچ دانشجویی نیست/هیچ تشکل سیاسی نداریم حتی بسیج (بسیجش که همیشه درش بستس) اجازه جبهه گیری سیاسی نداره(کلا سیاست تعطیله اینجا (در ظاهر بله)/مدرک رو وزارت علوم صادر می کنه وتمام قوانین آموزشی زیر نظر وزرات علومه/خوبگاهاش برا روزانه ها بد نیست/غذاش از خلیج بهتره/فضاش اصلا نظامی نیست ولی تا حدودی (تا حدودی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟) امنیتیه /تنها محدویت پوشیدن آستین کوتاهه اونم فقط دم در ورودی (داخل احدی به شما گیر نمیده (این حرف تایید میشه فقط و فقط دمِ در موقع رد شدن از گیت بهت گیر میدن ولی تو نیگاهها یه جوریه) دیگه هر جور می خوای بپوش یا صورتت رو کوتاه کن

با عرض معذرت از آقا پویا این اضافات ناشی از تجربه دو هفته ای بود که رفتم دانشگاه .....
راستی اینجا به کارت دانشجویی هم گفته میشه کارت تردد ....
... تنها آدمِ ok که من دیدم عمو رضا یه بنده خدا تو سلفش بود همین و بس.

... ولی رشته بیو رشته جالبیه
... به نظر جای کار زیاد داره !!!
... ما بریم درسامون یخ کرد

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام
اگر میخواهید برای دوره ی کارشناسی رشته ی مهندسی شیمی ، دانشگاه گلستان را انتخاب کنید،لطفا انتخاب نکنید.
اگر میخواهید برای دوره ی ارشد،دانشگاهی را انتخاب کنید لطفا دانشگاه گلستان را انتخاب نکنید.
این دانشگاه در زمینه ی رشته ی مهندسی شیمی (دانشکده فنی و مهندسی علی آباد) دارای کمترین امکانات و نبود استاد مناسب و نبود فضا،اینترنت،امنیت دانشجویان،فضای سبز و اصلا جو دانشجو بودن و ... به نظر من رتبه ی اول را داره.
حال بماند که هزینه ی خوابگاه این دانشگاه ترمی 500 هزار تومان می باشد.
صرفا جهت اطلاع

tanazzzz

عضو جدید
سلام
رتبه من تو ارشد 36بیوتکنولوژی
17 داروسازی و 673 مهندسی شیمی شده
میخوام بیو رو انتخاب کنم از دانشکاه تربیت مدرسم خوشم نمیاد .به نظرتون کدوم دانشگاه بهتره؟ البته تو تهران

hasti.v

عضو جدید
بچه ها سلام.من رتبه ام 893 شد.رتبه بیو هم 222.چند تا سوال دارم .میخوام اول تهران بزنم بعد بابل و بابلسر.اخه ساکن بابل هستم.
به نظر شما شبانه تهران رو قبل از روزانه بابل بزنم؟؟؟؟؟؟
روزانه بابلسر رو قبل از شبانه بابل بزنم یا بعدش؟؟؟با توجه به اینکه بابلسر تازه 2 ساله رشته ما رو داره و دانشگاه بابلسر دکتری رشته ما رو نداره اما بابل داره.من قصد ادامه تحصیل دارم.
و سوال اخر اینکه رشته بیو بهتره یا گرایشهای مهندسی شیمی ؟؟؟؟

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها سلام.من رتبه ام 893 شد.رتبه بیو هم 222.چند تا سوال دارم .میخوام اول تهران بزنم بعد بابل و بابلسر.اخه ساکن بابل هستم. به نظر شما شبانه تهران رو قبل از روزانه بابل بزنم؟؟؟؟؟؟ روزانه بابلسر رو قبل از شبانه بابل بزنم یا بعدش؟؟؟با توجه به اینکه بابلسر تازه 2 ساله رشته ما رو داره و دانشگاه بابلسر دکتری رشته ما رو نداره اما بابل داره.من قصد ادامه تحصیل دارم. و سوال اخر اینکه رشته بیو بهتره یا گرایشهای مهندسی شیمی ؟؟؟؟
شما شبانه تهران رو نمیارید اگه منظورتون کاسپینه که به نظرم جلوی بابل بزنیدش م شیمی خدش بهتره

hamei92

عضو جدید
سلام دوستان کسی در مورد پردیس های خودگردان اطلاعاتی داره؟هزینه هاش و اینکه ارزش داره رفتنش؟

Atro Paat

عضو جدید
سلام
رتبه من تو ارشد 36بیوتکنولوژی
17 داروسازی و 673 مهندسی شیمی شده
میخوام بیو رو انتخاب کنم از دانشکاه تربیت مدرسم خوشم نمیاد .به نظرتون کدوم دانشگاه بهتره؟ البته تو تهران

بهترین دانشگاه و گروه فعال تو بیو همین تربیت مدرسه با وجود شجاع الساداتی و فراهانی
بعدش شریف و تهران و امیرکبیر و علم و صنعت
البته نوشیروانی بابل و سهند تبریز هم بعد تربیت مدرس فعالن

Atro Paat

عضو جدید
اگه وضع مالیت خوبه برو
هزینه تحصیلیت جز هزینه پروژت 13 تا 15 میلیون تموم میشه
نمیدونم کنار اسم دانشگاه تو مدرک اسم پردیس هم میاد یا نه
اساتیدش همون اساتید اصلی دانشگان
فقط هم پردیس های دانشگاهای تهران خوبن فعلن

Atro Paat

عضو جدید
سلام دوستان

بین رشته های ( پدده های انتقال،جداسازی و طراحی فرآیند،ترموسینتیک،نانو،بیو،محیط زیست) دانشگاه امیر کبیر کدام گرایش از نظر سطح علمی و بازار کار بهتر ، مناسب تره؟
لطفا اگه میتونین توضیح کاملی بدین؟

اینجا ایرانه و نمیشه شرایط رو ثابت در نظر گرفت و بر اساس اون آنالیز کرد
سطح علمی رو مطالعه آزاد و مرتبط با رشتت مشخص میکنه
بستگی داره به علاقه و پارتی و اینکه بخای بمونی یا بری
با هر گرایشی میتونی بری ولی نانو و بیو و محیط زیست بورسن

Atro Paat

عضو جدید
امیرکبیر - ماهشهر کامپوس

امیرکبیر - ماهشهر کامپوس

هر چی تو سایت نوشته دروغ و مزخرفه و به هیچ وجه باور نکنید:surprised:
پتروشیمی دیگه حمایت نمیکنه
تا قبل 90 اینجا خوب بود
کلا 2تا آزمایشگاه داره که اونم نیمه مجهزه
دو نفر از هیئت علمیش هستن که روانین که یکیش عقده ایه به تمام معناس
بقیه استادا هم پروازین و بخاطر وجود اوناس که بچه ها امیوار میمونن مثل نیک آذر و ناصر نژاد و نازکدست و ...
هر دفعه هم که رئیس عوض میشه یه قوانینی واسه خودش وضع میکنن مثلا میگن حق ندارین برین تهران بصورت میهمان یا واسه پروژه در صورتیکه واسه امضا گرفتن میگن مشکل خودته و باید خودت بری امضا بگیری
استادا خیلی کم پروژه صنعتی میگیرن
شبانه تهران یا روزانه های دیکه برین بهتره مگر اینکه بومی و شاغل باشین یا مهر مدرک واستون مهم باشه

saeed05

کاربر بیش فعال
دانشگاه گلستان احتمالا سال های بعد مهندسی شیمی مقطع ارشد میاره
الان هم دانشجوی لیسانس داره.
محل تحصیلش دانشکده فنی مهندسی علی آباده.
در یک کلام انتخاب نکنید.

sakin.m

عضو جدید
سلام به همه بچه های مهندسی شیمی
یک سوال مهم داشتم اگه کسی بتونه بهم اطلاعاتی بده خیلی ممنون هستم
اگر من تو کارنامه دوم(کارنامه نهایی) بخوام یکی از گزینه های شبانه ام رو بجای روزانه ای که قبول شده ام رو برم امکانش هست؟

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
سطح دانشجویان دانشگاه شریف و تهران چقدر بالاهه ( در رشته ی جداسازی )؟
آیا کسی که از یک دانشگاه سطح پایین تر وارد این دانشگاه ها بشه، می تونه از نظر درسی خودشو جمع و جور کنه یا واقعا خیلی سخت میشه؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان
سطح دانشجویان دانشگاه شریف و تهران چقدر بالاهه ( در رشته ی جداسازی )؟
آیا کسی که از یک دانشگاه سطح پایین تر وارد این دانشگاه ها بشه، می تونه از نظر درسی خودشو جمع و جور کنه یا واقعا خیلی سخت میشه؟
سلام
کسی که بتونه رتبه قبولی این دانشگاه ها رو بیاره، میتونه در همه گرایشها و درسها موفق باشه و نمره بسیار خوبی رو بدست بیاره.
ولی خب مصلما اساتید این دانشگاه ها به ویژه شریف سختگیری بیشتری در درسهاشون دارن و به راحتی نمیشه نمره خوبی گرفت.

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام
کسی که بتونه رتبه قبولی این دانشگاه ها رو بیاره، میتونه در همه گرایشها و درسها موفق باشه و نمره بسیار خوبی رو بدست بیاره.
ولی خب مصلما اساتید این دانشگاه ها به ویژه شریف سختگیری بیشتری در درسهاشون دارن و به راحتی نمیشه نمره خوبی گرفت.

امیر کبیر و تربیت مدرس چطورین؟

SCIENSE

عضو جدید
امیر کبیر و تربیت مدرس چطورین؟
دوست عزیز شریف من هم شنیدم سخت گیری زیادی در مورد نمره داره. من خودم ارشد دانشگاه تهران بودم و تازه تموم شدم. خیلی راحت می تونی درس بخونی و بالاتر از دانشجوهای دیگه باشی
فقط تو دانشگاه تهران نباید شبانه باشی حالا تو دانشگاه های دیگه مثل امیر کبیر و تربیت شاید خیلی فرق نداشته باشه ولی اینجا اگه شبانه باشی از لحاظ خورد و خوراک و خوابگاه اینفدر سختی می کشی که به درس نمی رسی ولی از لحاظ نمره و درس هیج جای نگرانی نیست

h.abd

عضو جدید
دوستان برای کارشناسی معماری از بین آزاد ورامین ، فیروزکوه و رباط کریم کدوم رو پیشنهاد میدید ؟

بالا