[ مشاوره تحصیلی ] - کدام دانشگاه - کدام گرایش - کدام موسسه و ...

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاسپین
خوابگاه چه روزانه چه شبانه داده میشه حدود 250 تومن
پایان نامه رو میتونید ببریبد تهران
اساتید قوی ان
اصلا ارشد 1 واحد ازمایشگاهم نداره که هی میگید ازمایش ازمایش
مدرک مال دانشگاه تهرانه فقط قید میشه پردیس دانشگاهی کاسپین

pandoraa

عضو جدید
کاسپین
خوابگاه چه روزانه چه شبانه داده میشه حدود 250 تومن
پایان نامه رو میتونید ببریبد تهران
اساتید قوی ان
اصلا ارشد 1 واحد ازمایشگاهم نداره که هی میگید ازمایش ازمایش
مدرک مال دانشگاه تهرانه فقط قید میشه پردیس دانشگاهی کاسپین
سلام فومن چطور، همین شرایط رو داره؟

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
کسی درمورد دانشگاه اراک چیزی میدونه؟ از نظر امکانات رفاهی و خوابگاه و علمی و ...؟

سلام دوست من
من کارشناسیم دانشگاه اراک بودم
خوابگاه دخترانه ...خوابگاه الزهرا هست که همیشه سرویس داره برای دانشگاه...برای آقایون هم دوتا داره یکی داخل محوطه خود دانشگاه اراک(سردشت) هست و یکی هم نزدیک دانشگاه مرکزی(داخل شهر)
از لحاظ علمی کادر قوی داره ولی باید ازشون کار بکشی...برعکسه....باید بخوای و پیگیر باشی بلکه چیزی ازشون در بیاد
در کل بد نیست...دانشگاهشم 15 کیلومتری جاده ملایر هست به اون منطقه میگن سردشت
سوال دیگه ای داشتی در خدمتم
آهان ....مدیر گروهشم الان شده دکتر مقدسی...آدم پر و جا افتاده ایه.

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست منمن کارشناسیم دانشگاه اراک بودمخوابگاه دخترانه ...خوابگاه الزهرا هست که همیشه سرویس داره برای دانشگاه...برای آقایون هم دوتا داره یکی داخل محوطه خود دانشگاه اراک(سردشت) هست و یکی هم نزدیک دانشگاه مرکزی(داخل شهر)از لحاظ علمی کادر قوی داره ولی باید ازشون کار بکشی...برعکسه....باید بخوای و پیگیر باشی بلکه چیزی ازشون در بیاددر کل بد نیست...دانشگاهشم 15 کیلومتری جاده ملایر هست به اون منطقه میگن سردشتسوال دیگه ای داشتی در خدمتمآهان ....مدیر گروهشم الان شده دکتر مقدسی...آدم پر و جا افتاده ایه.
همین که دانشگاهش سمت ملایره کلی کلاس داره:)البته فک کنم دانشگاش تو شهره سنجانه!!

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
همین که دانشگاهش سمت ملایره کلی کلاس داره:)البته فک کنم دانشگاش تو شهره سنجانه!!

ب عبارتی این طرف خیابون دانشگاه هست اونطرف سنجان:)
والا اگر دیده باشید حتما کلاس کارشم به چشمتون اومده:D

• Like
واکنش ها: .6.

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ب عبارتی این طرف خیابون دانشگاه هست اونطرف سنجان:)والا اگر دیده باشید حتما کلاس کارشم به چشمتون اومده:D
البته باید به هوش و ذکاوت موسس و طراح این دانشگاه آفرین گفت!چرا؟به خاطر احداث دانشگاه در نقطه ای استراتژیک و لوجستیک :D(لوجستیک چی بود این وسط!)طراح دانشگاه با عنایت به مشکل بیکاری فارق تحصیلان با قرار دادن دانشگاه در کمربندی و تعمیرگاهها و تویض روغنی ها :D مشکل اشتغال دانشجویان بیکار را تا حدی رفع کرده. همچنین با وجود خیل عظیم رستورانهای (کباب گلپایگانی:D)مجاور دانشگاه هرگز گرسنه نخواهید ماند(که این هم بی شک از امتیازات دانشگاه محسوب می شود:) )

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
البته باید به هوش و ذکاوت موسس و طراح این دانشگاه آفرین گفت!چرا؟به خاطر احداث دانشگاه در نقطه ای استراتژیک و لوجستیک :D(لوجستیک چی بود این وسط!)طراح دانشگاه با عنایت به مشکل بیکاری فارق تحصیلان با قرار دادن دانشگاه در کمربندی و تعمیرگاهها و تویض روغنی ها :D مشکل اشتغال دانشجویان بیکار را تا حدی رفع کرده. همچنین با وجود خیل عظیم رستورانهای (کباب گلپایگانی:D)مجاور دانشگاه هرگز گرسنه نخواهید ماند(که این هم بی شک از امتیازات دانشگاه محسوب می شود:) )

آخه موسس اونجا می دونسته فارغ اتحصیل های اونجا یه سری انرژی هسته ای متحرک می باشن:D
اینم نگفتی اگه از سرویس جا بمونی بقدر دسترسی به وسایل نقلیه آسان می باشد که از تعجب شاخ در می آری:D
یه داستانی واسه خود بنده پیش اومد گفتنش اینجا جالب نیس ولی در کل دانشگاه خوبیه منم جر آخرین انتخابام زدمش

sh.m.aghdam

عضو جدید
با سلام

من خیلی خیلی سریع نیاز دارم بدونم که ترتیب از بالا به پایین تو رشته مهندسی شیمی گرایش طراحی فرآیند بین دانشگاه های تهران و علم و صنعت و تربیت مدرس به چه صورته؟

دارم انتخاب رشته پردیس می کنم .ممنون میشم اگه سریع راهنماییم کنین.

ziiizooo

عضو جدید
با سلام

من خیلی خیلی سریع نیاز دارم بدونم که ترتیب از بالا به پایین تو رشته مهندسی شیمی گرایش طراحی فرآیند بین دانشگاه های تهران و علم و صنعت و تربیت مدرس به چه صورته؟

خیلی معلومه .دانشگاه تهران رو با علم وصنعت و تربیت مدرس مقایسه میکنی؟؟؟؟1-دانشگاه تهران2-تربیت مدرس3-علم وصنعت

sh.m.aghdam

عضو جدید
خیلی معلومه .دانشگاه تهران رو با علم وصنعت و تربیت مدرس مقایسه میکنی؟؟؟؟1-دانشگاه تهران2-تربیت مدرس3-علم وصنعت

مرسی از راهنماییتون

البته دانشگاه تهران رو میدونستم بیشتر می خواستم بدونم تربیت مدرس بهتره یا علم و صنعت ، میتونین علت اینکه میگین تربیت مدرس بهتر از علم وصنعت هست رو بگین ممنون میشم.

SCIENSE

عضو جدید
با سلام

البته شما فرمودید انتخاب رشته پردیس انجام می دین .
پردیس دانشگاه تهران تو کرجه در حالی که پردیس تربیت مدرس داخل خود دانشگاه هست و شما هیچ فرقی با دانشجوهای روزانه و شبانه اون دانشگاه ندارید . در تربیت مدرس دانشجو ها پردیس با دیگر دانشجو ها هم کلاسند و از تمام امکانات دانشگاه برای تزشون می تونن استفاده کنن . به خاطر همین در بین پردیس ها تربیت بهترین هست

sh.m.aghdam

عضو جدید
البته شما فرمودید انتخاب رشته پردیس انجام می دین .
پردیس دانشگاه تهران تو کرجه در حالی که پردیس تربیت مدرس داخل خود دانشگاه هست و شما هیچ فرقی با دانشجوهای روزانه و شبانه اون دانشگاه ندارید . در تربیت مدرس دانشجو ها پردیس با دیگر دانشجو ها هم کلاسند و از تمام امکانات دانشگاه برای تزشون می تونن استفاده کنن . به خاطر همین در بین پردیس ها تربیت بهترین هست

پردیس دانشگاه تهران برای گرایش فرآیند تو کیش هست اول تو دفترچه نزده بودند بعد اعلام کردن،الان بین پردیس دانشگاه علم و صنعت وپردیس تربیت مدرس دارم فکر می کنم
این که شما گفتین تو تربیت مدرس دانشجو های پردیس با روزانه ها هم کلاسن از یه دانشجوی پردیس شنیدین؟
چون من رفتم برنامه کلاسیه پارسالو چک کردم از 4 تا کلاسشون فقط یکیشون تو دانشکده مهندسی شیمی بود بقیه تو مجتمع آموزشی تربیت مدرس و امور فرهنگی دانشگاه داشت برگزار می شد که این نشون میده محل کلاس با روزانه ها یکی نیس،بعد من فکر می کنم تربیت مدرس بیشتر تئوری و پژوهشیه ولی علم و صنعت صنعتی تر تدریس می کنه من یکی از دانشجوهای پردیس علم و صنعت رو می شناسم که میگه اینجا همش پروژه های نرم افزاری میدن مجبور میشی همه نرم افزارهارو بلد باشی بعد علم و صنعت خیلی قدیمی تره

SCIENSE

عضو جدید
پردیس دانشگاه تهران برای گرایش فرآیند تو کیش هست اول تو دفترچه نزده بودند بعد اعلام کردن،الان بین پردیس دانشگاه علم و صنعت وپردیس تربیت مدرس دارم فکر می کنم
این که شما گفتین تو تربیت مدرس دانشجو های پردیس با روزانه ها هم کلاسن از یه دانشجوی پردیس شنیدین؟
چون من رفتم برنامه کلاسیه پارسالو چک کردم از 4 تا کلاسشون فقط یکیشون تو دانشکده مهندسی شیمی بود بقیه تو مجتمع آموزشی تربیت مدرس و امور فرهنگی دانشگاه داشت برگزار می شد که این نشون میده محل کلاس با روزانه ها یکی نیس،بعد من فکر می کنم تربیت مدرس بیشتر تئوری و پژوهشیه ولی علم و صنعت صنعتی تر تدریس می کنه من یکی از دانشجوهای پردیس علم و صنعت رو می شناسم که میگه اینجا همش پروژه های نرم افزاری میدن مجبور میشی همه نرم افزارهارو بلد باشی بعد علم و صنعت خیلی قدیمی تره
یکی از دوستای من که مهندسی پزشکی می خونه الان تو پردیس تربیت مدرس با سایر دانشجو یکین و نه در کلاس و نه در انتخاب استاد و انجام تز فرقی با دیگران ندارن .ولی از رشته خوذمون اطلاعی ندارم از لحاظ امکانات آزمایشگاهی برای مهندسی شیمی هم هیچ شکی نیست که بهترین دانشگاه تربیت مدرسه و الان تو این شرایط تحریم و گرونی بازم موادی که جاهای دیگه نمیشه گیر آورد دانشگاه تربیت مدرس داره . البته علایق و اهداف هر شخصی متفاوته ولی در کل دانشجو ها تو انتخاب رشته تربیت مدرس رو ارجح می دونن نسبت به علم وصنعت
در ضمن دانشگاه تهران پردیس البرز هم مهندسی شیمی می گیره با گرایش داروسازی . و اینکه جایی صنعتی تدریس می کنند و اینها ، نه همش حرفه همه جاها سیلابس درسا یکیه فقط بعضی جاها دانشجوهای درس خون تر دارن یا امکانات بیشتر حتی استادای دانشگاهام زیاد متفاوت از هم نیستن مساله اصلی خودتونید که چقدر تلاش می کنید
موفق باشید

آخرین ویرایش:

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من یبار قبلا این سوال پرسیدم ولی ...

میگم فرق بین گرایش بیوتکنولوژی که در کد1257 هست با بیوتکنولوزی که بعنوان شناور باید شرکت کنیم چیه؟
اگه فرقی نداره پس چرا شناورمونو بیوتکنولوژی شرکت کنیم؟

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.وقتی شناورمون بیو شرکت کنیم شامل دارو هم میشه؟
یعنی وقتی نتایج اعلام شد دو رتبه میاد؟ یکی مختص دارو و یکی مختص بیو؟ یا یک رتبه هس واس دوتاشون و میشه هردوشون با همون رتبه اتنخاب کرد؟

2.بچه ها غیر از توی کنکور دارو که شیمی آلی هست...آیادر آینده و دروس ارشدش هم خیلی دخیله؟( بنظر من که اینجور میاد) اینو پرسیدم چون من از شیمی آلی بدم میاد!

ziiizooo

عضو جدید
بچه ها من یبار قبلا این سوال پرسیدم ولی ...

میگم فرق بین گرایش بیوتکنولوژی که در کد1257 هست با بیوتکنولوزی که بعنوان شناور باید شرکت کنیم چیه؟
اگه فرقی نداره پس چرا شناورمونو بیوتکنولوژی شرکت کنیم؟

فرقی نداره.آخه کلا 1 یا 2 دانشگاه اینجورین که اتفاقا در اصلاحیه سازمان سنجش این رشته ها رفتند در شناورها.در بیو :دانشگاه تهران.تربیت مدرس .شریف.امیرکبیر.علم و صنعت میتونی انتخاب کنی .ولی در کد 1257 1 یا 2 دانشگاه با کنکور مهندسی شیمی میگیرن

ziiizooo

عضو جدید
1.وقتی شناورمون بیو شرکت کنیم شامل دارو هم میشه؟
یعنی وقتی نتایج اعلام شد دو رتبه میاد؟ یکی مختص دارو و یکی مختص بیو؟ یا یک رتبه هس واس دوتاشون و میشه هردوشون با همون رتبه اتنخاب کرد؟

2.بچه ها غیر از توی کنکور دارو که شیمی آلی هست...آیادر آینده و دروس ارشدش هم خیلی دخیله؟( بنظر من که اینجور میاد) اینو پرسیدم چون من از شیمی آلی بدم میاد!

کنکور بیو و داروسازی در یک دفترچه هست ولی:برای داروسازی درسی هست که شامل شیمی آلی و شیمی عمومی و ریاضیات مهندسی است و 30 سوال دارد که ضریبش 3 هست ولی برای بیو ضریبش 0 هست.بقیه درسها برای دو گرایش هرکدام ضریبشان 1 هست که شامل زبان.راکتور.ترمودینامیک.پد یده های انتقال(شامل انتقال حرارت.انتقال جرم .مکانیک سیالات).در کارنامه دو رتبه میاد.مثلا من چون شیمی آلی نزدم رتبه داروسازیم 21 شد در صورتی که رتبه بیوم 14 شد.داروسازی کلا 4 نفر روزانه و 3 نفر شبانه میگیره که فقط دانشگاه تهران داره.در مورد دروس داروسازی هم الان براتون چارت ارشدشو میزارم

آخرین ویرایش:

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینو تکمیل کننده معرفی دانشگاهایی که قبلا گزاشتم در مورد مالک اشتر
از زبون یکی از دوستان که بوشهر لیسانس گرفته و ارشد اونجاست
شاید واسه 94 ری ها بدرد بخوره:gol:

دانشگاه صنعتی مالک اشتر
دانشگاه مالک اغلب پژوهشی عمل می کنه تا علمی .فقط گرایش طراحی فرایند داره. استاداش بد نیستن. معدل زیاد بالا نیست.فضاش اونقدر که تبلیغ میشه بسته نیس.منع خروج از کشور به هیچ وجه نداره امکان ارائه مقاله isi برای همه وجود داره یعنی باید ارائه بشه چون چند نمره از پایان نامه به اون اختصاص داره.امکانات رفاهیش متوسطه .نسبت به بوشهر خیلی خوبه ولی نسبت به شیراز و اصفهان فکر نکنم.جای خوب تهرانه. آب و هواش خوبه. به مترو نزدیکه و از لحاظ رفت و آمد مشکلی نیستباید خانم ها با چادر باشند.آرایش معمولی باشه .
درتکمیل باید بگم که دوستانی که خدمت سربازی نرفتن می تونن به کمک تز ارشد و همکاری نحقیقاتی که به صورت اختیاری می تونن بگیرن تمامی یا بخشی از سربازی خودشون رو معاف بشن یا می تونن از همکار تحقیقاتی در حین دانشجویی به جای کسری خدمت ماهانه حقوق دریافت کنن که ماکسیممش نزدیک به 800 تومن در ماهه
دوستان برا انجام تزشون هیچ هزینه ای خودشون نمی کنن وهمه هزینه ها از 1000 تومن تا چند ملیون تومن رو دانشگاه کامل می پردازه/پروژه کاملا عملی وتجربی وکاملا کاربردیه(تمامی پروژه ها سفارش صنایع مختلفه) واگر اهل کار باشید می تونید سابقه کار و رزومه خوبی رو برا خودتون تهیه کنید/تمامی دانشجویان اولویت استخدام در شرکت های زیر مجموعه وزارت دفاع رو دارند واگر پس از اتمام تحصیل جز 20 درصد اول باشید در صورت تمایل خودتون استخدام قطعی هستش/در حین ثبت نام در دانشگاه هیچ گونه تعهدی به هیچ ارگان یا سازمانی نمی دید/ممنوع الخروج هیچ دانشجویی نیست/هیچ تشکل سیاسی نداریم حتی بسیج اجازه جبهه گیری سیاسی نداره(کلا سیاست تعطیله اینجا)/مدرک رو وزارت علوم صادر می کنه وتمام قوانین آموزشی زیر نظر وزرات علومه/خوبگاهاش برا روزانه ها بد نیست /غذاش از خلیج بهتره/فضاش اصلا نظامی نیست ولی تا حدودی امنیتیه /تنها محدویت پوشیدن آستین کوتاهه اونم فقط دم در ورودی (داخل احدی به شما گیر نمیده) دیگه هر جور می خوای بپوش یا صورتت رو کوتاه کن

Atro Paat

عضو جدید
اگه بشه یه مقایسه ای در مورد دانشگاه هایی جز دانشگاه های تهران انجام بدیم خیلی خوبه
یه رتبه بندی بین
اصفهان
صنعتی اصفهان
شیراز
صنعتی شیراز
فردوسی مشهد
اراک
بابل
تبریز
کرمان
سمنان
کاشان
گیلان
رضوانشهر گیلان
و...

1.صنعتی اصفهان 2.شیراز 3.فردوسی 4.اصفهان 5.نوشیروانی بابل 6.تبریز 7.سهند تبریز 8.رازی کرمانشاه 9.سمنان 10.صنعتی شیراز 11.زاهدان 12.کاشان 13.کرمان
ماهشهر امیرکبیر و کاسپین(رضوانشهر) تهران چون میتونی پایان نامرو با استادای تهران برداری امتیاز خیلی خوبیه

Atro Paat

عضو جدید
دوستان انتخاب اولم دانشگاه امیرکبیر پردیس ماهشهر بوده که قبول شدم و انتخاب دومم دانشگاه تهران واحد رضوانشهر (دانشکده کاسپین) بوده
آیا امکان جابجایی و انتقال از ماهشهر به رضوانشهر هست؟
از سازمان سنجش پرسیدم جواب دادن که این سازمان مسئولیتی در قبال جابجایی نداره و انتقال باید با موافقت دانشگاهای مبدا و مقصد صورت بگیره
اگه کسی از انتقالی ها خبر داره جواب بده
سپاس

Atro Paat

عضو جدید
ببخشید اطلاع دارید که برای قبولی در دانشگاه غیر انتفاعی آمل و علوم و فنون مازندران چه رتبه ای لازمه؟

علوم و فنون بابل : از 1200 تا 1500
شمال آمل : از 1300 تا 1600
غلوم و فنون بهتره چون دوتا از استاداش از تربیت مدرس هستن(امیدی خواه و حق شناس)

ghorobe khorshid

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
بین ارشد مهندسی شیمی پیشرفته غیرانتفاعی اصفهان و ارشد ترمودینانیک و سینتیک آزاد تهران شمال کدومو پیشنهاد میکنید از نظر رشته و دانشگاه و بازارکار واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید.

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان انتخاب اولم دانشگاه امیرکبیر پردیس ماهشهر بوده که قبول شدم و انتخاب دومم دانشگاه تهران واحد رضوانشهر (دانشکده کاسپین) بوده
آیا امکان جابجایی و انتقال از ماهشهر به رضوانشهر هست؟
از سازمان سنجش پرسیدم جواب دادن که این سازمان مسئولیتی در قبال جابجایی نداره و انتقال باید با موافقت دانشگاهای مبدا و مقصد صورت بگیره
اگه کسی از انتقالی ها خبر داره جواب بده
سپاس

باید 2 طرفو رازی کنی ولی تقریبا رازی کردن دانشگاه مبدا غیر ممکنه

بالا