مشاوره تحصیلات تکمیلی مهندسی پزشکی

mhs69

عضو جدید
دوست عزیز تا جایی که میتونی پایه دروس برقیت را بالا ببر تا سالهای پیش مقدمه را میشد راحت زد ولی امسال از دوستان شنیدم سخت شدند.کتابش زبان اصله و شما که خودت سر کلاسای مقدمه نبودید و بیس دروس پزشکی را هم ندارید یکم براتان مشکله
اگه کارنامه رتبه های 200 و 300 مهندسی پزشکی را ببینی میبینی که این درس رو اکثر به قریب صفر زدند
سعی کن سیگنال و الکترونیک را تقویت کنی...با حتی مدار
اصن رو هر درسی که ضریب 4 داره بیشتر وقت بزار جای اینکه روی یک درس یه واحدی که شاید تا روز آزمون ارشد تو را در گیر خودش کن...این یه نصیحت بود...کنترل که سال به سال داره سخت تر میشه...بچه های مهندسی پزشکی کمتر الک میزنند اگه بتونی الکت را حوالی 50 بزنی و بقیه را تا 40 .من بهت اطمینان میدم رتبت زیر 200 میشه حتی با مقدمه 0
خیلی خوب راهنماییم کردین واقعا ممنونم ;)
کلا میترسم یکم
از اینکه قبول شم اما چون دروس مهندسی پزشکی رو نخوندم نتونم موفق شم
رتبه ها و دانشگاه ها رو از کجا میشه دید ؟
بیوالکتریک بهتره یا بیومکانیک ؟
کلا به کمک یه نفر احتیاج دارم که توی کل این دوران همراهم باشه:confused:

mhs69

عضو جدید
یه سوال دیگه بچه های مهندسی پزشکی هم واسه ارشد منابع کنکورشون مثل مهندسی الکترونیکه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(یعنی اگه هر دو بخوان واسه ارشد مهندسی پزشکی بخونن)

دوستان رنج رتبه قبولی دانشگاه های تهران تو مهندسی پزشکی بیومکانیک چقدره؟
در ضمن اگه میشه منایع بیومکانیک و آناتومی فیزیولوژی پزشکی رو که واسه کنکور مناسبه معرفی کنید...رشته کارشناسیم مکانیکه..

خواهشا جواب بدین

**dew**

عضو جدید
سلام به همگی.....
یه سوال داشتم....من اگه بخوام برای دکترا از خارج از کشور برم برای ارشد وزارت علوم بهتره یا بهداشت؟؟؟؟

baseri

عضو جدید
دوستان رنج رتبه قبولی دانشگاه های تهران تو مهندسی پزشکی بیومکانیک چقدره؟
در ضمن اگه میشه منایع بیومکانیک و آناتومی فیزیولوژی پزشکی رو که واسه کنکور مناسبه معرفی کنید...رشته کارشناسیم مکانیکه..

خواهشا جواب بدین

سلام
لینک زیر رو بررسی بفرمایید:

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...رسی-مهندسی-پزشکی/page13?p=7799942#post7799942

arshida24

عضو جدید
خیلی خوب راهنماییم کردین واقعا ممنونم ;)
کلا میترسم یکم
از اینکه قبول شم اما چون دروس مهندسی پزشکی رو نخوندم نتونم موفق شم
رتبه ها و دانشگاه ها رو از کجا میشه دید ؟
بیوالکتریک بهتره یا بیومکانیک ؟
کلا به کمک یه نفر احتیاج دارم که توی کل این دوران همراهم باشه:confused:

دوست عزیز نمیشه به رتبه هایی که هر سال بچه ها قبول میشند زیاد بها داد
نوی ارشد همه چی به سلیقه کنکوریهای اون سال بستگی داره ...
امسال کسایی بودند که با رتبه 1100 روزانه یکی از دانشگاههای تقریبا خوب تهران را آوردند!!!درصورتیکه پارسال با 800 نتونستند توی همین دانشگاه قبول بشند...
تا جایی که من از اطرافیان دیدم تا حوالی 90 برای شریف و بین 100 تا 250 تهران قبول شدند و بین 300 تا 450 امیرکبیر و حوالی 600-500 هم تربیت مدرس...
ببین دوست عزیز تو شروع کن با همون درسایی که خیلی قوی هستی و برای خودت جای شبه نزار...
توی ارشد اینکه روی همه درسا تسلط داشته باشی یه چیزه عجیبه و تقریبا تمرکزت را از دست میدی...
من یکی از دوستام امیرکبیر قبول شد با اونکه درصد مقدمه و الکشون صفر بود بقیه درصداشم بین 30 تا 50 متغیر بود و زبانشون را فقط 80 زدند...
ببین توی کدوم درس قوی هستی و قوت خودت را حفظ کن
برای کارنامه من توی سایتی ندیدم رتبه دوستان را دیدم ولی بیشتر اوقات رتبه م.پزشکی با الکترونیک توی یه رنجه!!!
توکل کنید به خدا و استارت بزنید...من زود به زود به سایت سر نمیزنم وگرنه در خدمتتون بودم:دی

arshida24

عضو جدید
سلام به همگی.....
یه سوال داشتم....من اگه بخوام برای دکترا از خارج از کشور برم برای ارشد وزارت علوم بهتره یا بهداشت؟؟؟؟

جفتشون:دی
یعنی بودند از وزارت بهداشت برای دکتری اپلای دادند...ولی توی علوم چون بچهها بیشتر درگیرند توی مسیر رفتن قرار میگیرید...
برای رفتن باید روی مقاله و معدل خوب و یه ریکامندیشن از استاد خوب تلاش کنی...
به رنکینک دانشگاه هم هست

arshida24

عضو جدید
یه سوال دیگه بچه های مهندسی پزشکی هم واسه ارشد منابع کنکورشون مثل مهندسی الکترونیکه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(یعنی اگه هر دو بخوان واسه ارشد مهندسی پزشکی بخونن)

ذورس امتحانی ارشد همه یکسان هست
مدار و سیگنال و ریاضیات و کنترل ضریب 4
زبان و الک ضریب 3
مقدمه ضریب 1

**dew**

عضو جدید
برای کنکور ارشد موسسه ای هس که خوب باشه؟؟؟من حتما باید امسال قبولشم:cry:

minoo.

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه واسه شیمی آلی و بیوشیمی ارشد بیومتریال چه کتاب یا جزوه ای باید یخونیم

Sind0kht

عضو جدید
سلام به همگی
من گرایش لیسانسم بالینی بوده اما برای ارشد میخوام بیومتریال بخونم .
تا حدودی اطلاعاتی درباره گرایش بیوالکتریک و بیومتریال دارم. گفتم همه رو ی‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ه جا در اختیار دوستان بزارم.
اول برای اونایی که از رشته های دیگه میخوان وارد این رشته بشن .
شما از هر رشته ای میتونه ارشد این رشته (وحتی هر رشته دیگه ای) رو بدید و وزرات علوم محدودیتی نزاشته.
اما برای انتخاب گرایش به درسای اون گرایش دقت کنید چرا که درسته همه گرایشای مهندسی پزشکین اما تفاوتشون از زمین تا آسمونه . با توجه به علاقه و با توجه به دروس مشترکی که بین رشته لیسانس و اون گرایش هست ، اقدام کنید .
مثلا رشته مهندسی برق مخابرات یا کنترل یا الکترونیک قرابت بیشتری با گرایش بیوالکتریک داره و یا رشته ی مهندسی شیمی به بیومتریال نزدیکتره و به همین ترتیب...
اما در مورد دروس وضرایب هر درس در کنکور ارشد .
به نظرم برای گرایش بیوالکتریک خیلی خودتونو درگیر فیزیک پزشکی و مقدمه نکنید.
مقدمه رو ما که کلی توی دانشگاه خوندیم و پاس کردیم هم نمیتونیم بزنیم . به نظرم شماها دو تا الکترومغناطیس هم بزنید کافیه و بهتره بیشتر وقتتون رو روی ریاضی ، مدار، الکترونیک و سیگنال بزارید . مخصوصا سیگنال و الکترونیک .

roshak1

عضو جدید
سلام من امسال ارشد قبول شدم بایو متریال جانم بپرس

Sent from my LT26w using Tapatalk

roshak1

عضو جدید
گرایش های ارشد بدین شکل هست بایو متریال و مهندسی بافت زیر شاخه متریال هستند بایو الکتریک. بایو مکانیک و مهندسی ورزش

Sent from my LT26w using Tapatalk

Sind0kht

عضو جدید
آخرین رتبه ای که مهندسی پزشکی بیومواد قبول شده چند بوده؟

مریم.الف

عضو جدید
سلام بچه ها
من دنبال یه نفر که دکترای بیومکانیک امیرکبیر میخونه میگردم
چن تا سوال داشتم

MKS90

عضو جدید
سلام.
میخواستم بدونم منابع ارشد بیوالکتریک وزارت علوم یا وزارت بهداشت رو از کجا میشه مشاهده کرد ؟