مشاوره | تجربیات من از کنکور ارشد

FINALLY

عضو جدید
حتما بعد از خوندن مقداری از دروس تستهای کنکورو نگاه کنین و ببینین ایا روش خوندنتون درست بوده یا نه برای مثال من اول تاریخو خییییلی دقیق میخوندم و حتی نوع گنبد درونی و بیرونی هر بنا رو هم یاد میگرفتم!!!بعد دیدم نه اصلا انقدر ریز لازم نبوده.:w06:
میشه بگین چند وقت به طورجدی شروع به خوندن کردین

mehraz8090

عضو جدید
وای که پارسال چی کشیدم تا بفهمم چه جوری بخونم :surprised:
حالا دوس دارم به همه کسایی که وجدانا میخوان درس بخونن بگم چه جوری خوندم شاید به دردشون بخوره :)
البته درسته رتبه ام چندان قابل توجه نیست ولی خودم میدونستم چه وضعی دارم و از کجا به کجا رسیدم ( 435 معماری - 85 منظر -->قبولی نهایی:معماری روزانه دانشگاه تهران _قم)
و اما چی شد که این جوری شد
خیلیا این مدت راهنمایی خواستن همینا رو بهشون گفتم حالا هم اینجا میذارم
هر درسی رو که میخوندم اولا خلاصه نویسی میکردم ( بعضی درسا توی ورق جداگانه بعضیا هم با های لایت و گوشه نویسی توی کتاب )
دوما براش برنامه مرور داشتم با فواصل زمانی لایتنر 1-2-4-8-15 (مرور مرور مرور)
هر چقدرم زود شروع کنید به خوندن اگر مرور درست نداشته باشید بهمن ماه میبینید هیچی یادتون نیست بعد میگید من همه منابعو خوندم سنجش نامرد منو نپذیرفت (اتفاقی که سر لیسانس برای خودم افتاد )
همین 2 نکته اصل کلامه اگر مشکلی سوالی داشتید بفرمایید در حد وسعم کمک میکنم
اینم منابعی که من خوندم (منابع مختلفو برید نگاه کنید فقط به حرف یکی 2 نفر اکتفا نکنید بعد خودتون انالیز کنید که کدوم زبونش براتون قابل فهم تره دیگه بیفتید به جونش و کامل از بر بشید )
زبان
EWT ، 504 ، 2000 لغت کتاب زبان عمومی رستمی ، زبان تخصصی معماری

فن
کتاب ایستایی هنرستان(برای فهم کلی ایستایی اگر پایه ضعیف باشه) ، درک رفتار سازه ها ، جزوه سروش نیا (اگر کلاسشو برید دیگه هیچ کتاب ایستایی لازم نیست بخونید ) ، تاسیسات الکتریکی ایزدی (بهتر از قیابکلو ) ، فیزیک 1 -2-3 قیابکلو ، جزوه تنظیم شرایط دکتر بهزادی(عالی عالی ) ، جزوه عناصر جزئیات طباطبایی (بهتر از ثقفی و سامع ) ، جزوه عناصر ثقفی و سامع ، تاسیسات مکانیکی سلطاندوست

تاریخ
سبک شناسی پیرنیا ، معماری اسلامی ایران پیرنیا ، معماری 2 داود پورامینی (بخش معماری اسلامی ) ، معماری جهان زارعی ، معماری غرب بانی مسعود ، جزوه متدینی ، معماری معاصر قبادیان ، فضا زمان معماری (اگر وقت شد که نمیشه!)

درک معماری
جزوه درک عسگری ، کتاب فرم فضا نظم ، جزوات مربوط به سایه و پرسپکتیو از اساتید مختلف یا کتاب هنرستان ، مبادی سواد بصری (اینم بگم که درک به کتاب وابسته نیست بیشتر به سروکله زدن با معماری مربوطه)

درک منظر
جزوه حسینی و عظمتی ، پارادایمهای پردیس(مهم ) ، تصاویر کتاب باغهای ایران نعیما (جزوات عمدتا خلاصه همین کتابه )

با ارامش بخونید تا موفق باشید :);)

آخرین ویرایش:

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای که پارسال چی کشیدم تا بفهمم چه جوری بخونم :surprised:
حالا دوس دارم به همه کسایی که وجدانا میخوان درس بخونن بگم چه جوری خوندم شاید به دردشون بخوره :)
البته درسته رتبه ام چندان قابل توجه نیست ولی خودم میدونستم چه وضعی دارم و از کجا به کجا رسیدم ( 435 معماری - 85 منظر -->قبولی نهایی:معماری روزانه دانشگاه تهران _قم)
و اما چی شد که این جوری شد
خیلیا این مدت راهنمایی خواستن همینا رو بهشون گفتم حالا هم اینجا میذارم
هر درسی رو که میخوندم اولا خلاصه نویسی میکردم ( بعضی درسا توی ورق جداگانه بعضیا هم با های لایت و گوشه نویسی توی کتاب )
دوما براش برنامه مرور داشتم با فواصل زمانی لایتنر 1-2-4-8-15 (مرور مرور مرور)
هر چقدرم زود شروع کنید به خوندن اگر مرور درست نداشته باشید بهمن ماه میبینید هیچی یادتون نیست بعد میگید من همه منابعو خوندم سنجش نامرد منو نپذیرفت (اتفاقی که سر لیسانس برای خودم افتاد )
همین 2 نکته اصل کلامه اگر مشکلی سوالی داشتید بفرمایید در حد وسعم کمک میکنم
اینم منابعی که من خوندم (منابع مختلفو برید نگاه کنید فقط به حرف یکی 2 نفر اکتفا نکنید بعد خودتون انالیز کنید که کدوم زبونش براتون قابل فهم تره دیگه بیفتید به جونش و کامل از بر بشید )
زبان
EWT ، 504 ، 2000 لغت کتاب زبان عمومی رستمی ، زبان تخصصی معماری

فن
کتاب ایستایی هنرستان(برای فهم کلی ایستایی اگر پایه ضعیف باشه) ، درک رفتار سازه ها ، جزوه سروش نیا (اگر کلاسشو برید دیگه هیچ کتاب ایستایی لازم نیست بخونید ) ، تاسیسات الکتریکی ایزدی (بهتر از قیابکلو ) ، فیزیک 1 -2-3 قیابکلو ، جزوه تنظیم شرایط دکتر بهزادی(عالی عالی ) ، جزوه عناصر جزئیات طباطبایی (بهتر از ثقفی و سامع ) ، جزوه عناصر ثقفی و سامع ، تاسیسات مکانیکی سلطاندوست

تاریخ
سبک شناسی پیرنیا ، معماری اسلامی ایران پیرنیا ، معماری 2 داود پورامینی (بخش معماری اسلامی ) ، معماری جهان زارعی ، معماری غرب بانی مسعود ، جزوه متدینی ، معماری معاصر قبادیان ، فضا زمان معماری (اگر وقت شد که نمیشه!)

درک معماری
جزوه درک عسگری ، کتاب فرم فضا نظم ، جزوات مربوط به سایه و پرسپکتیو از اساتید مختلف یا کتاب هنرستان ، مبادی سواد بصری (اینم بگم که درک به کتاب وابسته نیست بیشتر به سروکله زدن با معماری مربوطه)

درک منظر
جزوه حسینی و عظمتی ، پارادایمهای پردیس(مهم ) ، تصاویر کتاب باغهای ایران نعیما (جزوات عمدتا خلاصه همین کتابه )

با ارامش بخونید تا موفق باشید :);)

عزیزم دکتر بهزادی کجان الان؟

memar_w

عضو جدید
ممنون به خاطر انگیزه ای که بهم دادی :)
من کلا به خاطر ازمون عملی ناامیدم واسه همین برا تئوریم نمیتونم تمرکز کنم

sainted

عضو جدید
سلام، به نظرتون برای ارشد چی انتخاب کنم؟ نظرتون راجع به شهرسازی چیه؟

mehmari

عضو جدید
سلام...
سال 92 ترم 6 بودم کنکور دادم، زیاد نخونده بودم اما زبان رو فشرده کلاس رفته بودم. چند تا کتاب اصلی و چند تا جزوه از همین باشگاه. رتبم اومد 436 ... در حالی که نمی تونستم در صورت قبولی ثبت نام کنم، با حرفهای استادم فقط شبانه تهران و شبانه علم و صنعت(پایدار) رو زدم که قبول نشم و جای یه بنده خدایی رو نگیرم. رفتیم اسکیس. نه تمرین کرده بودم نه خطی کشیده بودم. با یه طرح متوسط درصد 59.8 رو دادند. رتبم شد 87 ... علم و صنعت پایدار شبانه....... ناراحت بودم که ناخواسته جای یکی رو گرفتم...
نشستم شدید خوندم واسه سال 93 ... بهمن ماه امتحانات رو تموم می کردم و کنکور میدادم و پایان نامه رو بعد اسکیس قرار بود کار کنم.
کنکورو دادیم و رتبه اومد 7200 غیر مجاز
اصن باورم نشد. میانگینی که خودم گرفته بودم بدترین شرایط 200 می اومد. روز اول که فکر می کردم عوضی وارد میشم اما روز دوم فهمیدم خودمم. میگن روز اول میگذره... اما روز دوم را باید خورد روز دوم را باید مرد. نصف شب بردنم بیمارستان. اعتراض ها به جایی نرسید. و بعد از ماه ها سیستم پاسخ گویی گفته برگه شما کثیف شده و تا این حد قابل بازبینیه.
تا تیرماه به خودم نیومدم.
اما تجربه بزرگی گرفتم از این کار ...
تچربه من این بود که 100% زندگیتون رو وقف چیزی نکنید تا وقتی نمیرسی یا از دست میدی همه چیتو از دست ندی. دل مادر ... پدر ... کار دوست همه چی جای خودش، ارشد هم جای خودش. شروع کردم دوباره میخونم. اینبار با یه دیدی تازه تر. با ایمانی قوی تر. امیدمون به خداست دیگه :)

imamin

عضو
سلام...
سال 92 ترم 6 بودم کنکور دادم، زیاد نخونده بودم اما زبان رو فشرده کلاس رفته بودم. چند تا کتاب اصلی و چند تا جزوه از همین باشگاه. رتبم اومد 436 ... در حالی که نمی تونستم در صورت قبولی ثبت نام کنم، با حرفهای استادم فقط شبانه تهران و شبانه علم و صنعت(پایدار) رو زدم که قبول نشم و جای یه بنده خدایی رو نگیرم. رفتیم اسکیس. نه تمرین کرده بودم نه خطی کشیده بودم. با یه طرح متوسط درصد 59.8 رو دادند. رتبم شد 87 ... علم و صنعت پایدار شبانه....... ناراحت بودم که ناخواسته جای یکی رو گرفتم...
نشستم شدید خوندم واسه سال 93 ... بهمن ماه امتحانات رو تموم می کردم و کنکور میدادم و پایان نامه رو بعد اسکیس قرار بود کار کنم.
اصن باورم نشد. میانگینی که خودم گرفته بودم بدترین شرایط 200 می اومد. روز اول که فکر می کردم عوضی وارد میشم اما روز دوم فهمیدم خودمم. میگن روز اول میگذره... اما روز دوم را باید خورد روز دوم را باید مرد. نصف شب بردنم بیمارستان. اعتراض ها به جایی نرسید. و بعد از ماه ها سیستم پاسخ گویی گفته برگه شما کثیف شده و تا این حد قابل بازبینیه.
تچربه من این بود که 100% زندگیتون رو وقف چیزی نکنید تا وقتی نمیرسی یا از دست میدی همه چیتو از دست ندی. دل مادر ... پدر ... کار دوست همه چی جای خودش، ارشد هم جای خودش. شروع کردم دوباره میخونم. اینبار با یه دیدی تازه تر. با ایمانی قوی تر. امیدمون به خداست دیگه :)

علیک سلام.
به فضل خدا تو موفق تر از 92 و 93 خواهی شد.
اینو تقدیرت بهم میگه.
انشالله نامبر وانی

cna12

عضو جدید
سلام...
واقعا از اتفاقی که برات افتاد ناراحت شدم
میدونم امسال تک رقمی هستی برادر

shima 70

عضو جدید
سلام...
مهندس من یکی که شک ندارم شما امستا از تک رقمیایی خدا واست 200 رو نخواسته 2 رو خواسته به علاوه همه اون تجربیات،،،،با اراده و عزم شما غیر از این جاصل نخواهد شد..

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
mehmari

براتون آرزوی موفقیت میکنم....
و امیدوارم کسانی که مسببه این امر بودن و به اعتراض شما ترتیب اثر ندادن رو خدا لعنت کنه!!! ببخشید ممکنه این حرفم انرژی منفی بده بهتون و حالا که شما خودتون با این مسئله کتار اومدین حرف من اذیتتون کنه، اما ببخشید باید اینو میگفتم، ایشالا با امسال رتبه 1 بشین تا بکوبین تو دهنشون :D

nasrin_arch

عضو جدید
سلام...

دوست عزیز ممنونم بابت بودنتون و ارائه تجربیات گرانبهاتون
اینجا باشید و بهمون انرژی بدید . به داشتن دوستانی مثل شما واقعا نیاز داریم
موفق باشید و به خواسته هاتون برسید

rezaqwe

عضو جدید
اینم اون خط کشه.یک سری خطوط موازی به فاصله 1 سانتیمتر از هم داره که توی این خطوط خالیه و مداد ازش رد میشه یک بار عمودی و یک بار افقی خط میکشین در کمتر از 2 دقیقه یه مربع شطرجی 20 در 20 دارین
مشاهده پیوست 98013
باسلام دوست عزیز مگه در ازمون ارشد در امتحان عملی میزار ن از خط کش استفاده کنیم