مشاوره | تجربیات من از کنکور ارشد

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم ميگم
فك كن خودت سر كنكور سراسري بودي
ميتوني همون سه برگ آ3 رو با روند طراحي و اينا نشونم بدي؟
ارائه كار كنكور سراسري ميخوام
اينكه تو هر برگ چي بايد بكشيم[/QUOTE]
پارسال که دقیقا تعیین کرده بودن تو هر برگه باید چه چیزی کشید ، انتخاب با داوطلب نبود

بچه ها اگه کسی سوالای اسکیس سالای قبلو داره بزاره لطفا ، منظورم موضوع اسکیسا نیست ، اونو قبلا گذاشتن .
خود برگه ای که سر جلسه دادنو می خوام ، با تصویر سایت پلان و خواسته ها و ....
اگه کسی داره لطفا بزاره ، خیلی دنبالش گشتم !:(

month_2012

عضو جدید
به نظر من خوندن منابع تاریخ تو ماه های آخر بزرگترین اشتباه ممکنه،چیزی که خودم امسال تجربه اش کردم و خیلی واسم گرون تموم شد
من خودم معماری اسلامی خیلی دوست داشتم واسه همینم با کتابهای پیرنیا شروع کردم به درس خوندن ولی چون به شدت از معماری جهان بیزار بودم آخر خوندمش...کنکور ارشدم همه سوالهای معماری اسلامی رو درست جواب دادم(با خوندن همون دوتا کتاب پیرنیا)ولی معماری جهان رو فوق العاده بد زدم:( (با اینکه زمان خیلی بیشتری تو دو ماه آخر واسش گذاشته بودم)ولی خب واسه همچین درسهایی که باید کلی اسم و سبک رو یاد بگیری بنظرم حداقل باید چند ماه درگیرش بشی تا به مرور قشنگ تو ذهنت ثبت بشه...

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ن
به نظر من خوندن منابع تاریخ تو ماه های آخر بزرگترین اشتباه ممکنه،چیزی که خودم امسال تجربه اش کردم و خیلی واسم گرون تموم شد
من خودم معماری اسلامی خیلی دوست داشتم واسه همینم با کتابهای پیرنیا شروع کردم به درس خوندن ولی چون به شدت از معماری جهان بیزار بودم آخر خوندمش...کنکور ارشدم همه سوالهای معماری اسلامی رو درست جواب دادم(با خوندن همون دوتا کتاب پیرنیا)ولی معماری جهان رو فوق العاده بد زدم:( (با اینکه زمان خیلی بیشتری تو دو ماه آخر واسش گذاشته بودم)ولی خب واسه همچین درسهایی که باید کلی اسم و سبک رو یاد بگیری بنظرم حداقل باید چند ماه درگیرش بشی تا به مرور قشنگ تو ذهنت ثبت بشه...

روند خوندن تاريخ من:
معماري اسلامي پيرنيا
معماري غرب
سبك شناسي
جهان
3فصل اعتضادي
باني مسعود قسمت معماري غرب(نرسيدم جهانشو بخونم)
تمام تستاي تاريخ راهيان ارشد هم كتاب تاريخ هم تكميليش
+تمام تستاي ايوان خانه و چنتا موسسه كه داشتم
از روند خوندن و درصد تاريخ راضيم
جواب داد

nima arc

عضو جدید
من اول اسکیس دستم خیلی میلرزید با اینکه کلا برای کنکور استرس نداشتم...خلاصه گفتم چه بهتر از این که از این خطوط لرزان!برای کشیدن دیاگرام استفاده کنم:thumbsup2:
اگر دستتون لرزید نگران نباشید طبیعیه... سعی کنید نفس عمیق بکشید وبا مداد شروع کنید... البته وققتونو تنظیم کنین که به دسن برسید

می تونی با تمرین لرزش دستتو بگیری ،علت لرزش 1. ضعیف بودن ماهیچه دست2. تمرکز و تسلط کم ذهن بروی دست و مچ.

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهمترین چیزی که من از قبل کنکور ارشد معماری یاد گرفتم اینه که تحملمو خیییییلی بالا ببرم . شما باید یاد بگیرید که خودتونو برای عجیب ترین و دور از ذهن ترین وقایع آماده کنید!
اضافه شدن 40 تا سوال به آزمونتون ، کم شدن 30 دقیقه از وقتتون بدون اطلاع قبلی ، تغییر 180 درجه ای منابع منظر بعد از یه روال 10 ساله که شما رو اون حساب خوندین ، کم شدن 40 نفر از شانس قبولیتون وقتی دانشگاه علم و صنعت یه دفه ! تصمیم می گیره فقط از بین آقایون گزینش کنه ! کم شدن یه ساعت از وقت آزمون اسکیسی که همیشه 4 ساعتی بوده ( آزاد ) اینکه اون سالی که شما آزمون میدید همه ی درسا آزمون عملی جداگانه داشته باشن ! داخلی ، مطالعات ، بازسازی ، و اینکه هر وقت که دلشون بخواد و هر جور که دلشون بخواد نتایجو اعلام کنن و ................................................................

مهمترین درس اینه که اولین سالی که براتون امکان قبولی هست بزنید برید ، معلوم نیست سال دیگه چه اتفاقی میفته!

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه تجربه ی خیلی به درد بخور به همه میکنم اونم اینه که قبولی تو آزمون ارشد بیشتر از کمیت و کیفیت و چه کتابی و چطوری خوندن به مقدار زیاد به شانس، قسمت، بخت و اقبال یا هر چیزی که اسمشو میذارید بستگی داره! و قبول شدن و نشدنش چیزی رو ثابت نمیکنه. ممکنه که خیلی خوب و زیاد خونده باشی واسه اسکیسم خودتو کشته باشی ولی بازم قبول نشی :D به همین سادگی!

اصولا هر کی کنکور ارشد معماری شرکت میکنه باید بدونه ممکنه 3-4 سال پشت کنکور بمونه!:biggrin:

nima arc

عضو جدید
مهمترین چیزی که من از قبل کنکور ارشد معماری یاد گرفتم اینه که تحملمو خیییییلی بالا ببرم . شما باید یاد بگیرید که خودتونو برای عجیب ترین و دور از ذهن ترین وقایع آماده کنید!
اضافه شدن 40 تا سوال به آزمونتون ، کم شدن 30 دقیقه از وقتتون بدون اطلاع قبلی ، تغییر 180 درجه ای منابع منظر بعد از یه روال 10 ساله که شما رو اون حساب خوندین ، کم شدن 40 نفر از شانس قبولیتون وقتی دانشگاه علم و صنعت یه دفه ! تصمیم می گیره فقط از بین آقایون گزینش کنه ! کم شدن یه ساعت از وقت آزمون اسکیسی که همیشه 4 ساعتی بوده ( آزاد ) اینکه اون سالی که شما آزمون میدید همه ی درسا آزمون عملی جداگانه داشته باشن ! داخلی ، مطالعات ، بازسازی ، و اینکه هر وقت که دلشون بخواد و هر جور که دلشون بخواد نتایجو اعلام کنن و ................................................................

مهمترین درس اینه که اولین سالی که براتون امکان قبولی هست بزنید برید ، معلوم نیست سال دیگه چه اتفاقی میفته!

سلام افرو،با نظرت موافقم،تمام این مشکلات هست،دوستان فرق دانشجو بودن در دانشگاه سراسری با آزاد فقط به تلاش دانشجو در دانشگاه بستگی داره،مهم دانشگاه نیست،مهم تلاش دانشجوِِ,.پس زیاد وقته خودتونو پشت کنکور نذارین وگرنه باید منتظر بی برنامگی از طرف سازمان های برگزار کننده ی کنکور باشین.من تجربه خودمو در مقطع ارشد گفتم.

arch_nsh

عضو جدید
ميتوني يه نمونه شيت بزاري
كه هر سه برگ كه سر جلسه ميدن رو روند طراحي توشو ببينيم؟؟

وروجک جان دوست خوبم خیلی گشتم دنبال یک نمونه خوب که برات بذارم ولی چیزی بهتر از اینها پیدا نکردم
البته شاید در حدی نباشه که بدرد شما بخوره.ولی امیدوارم کمکی هرچند کم برای دوستان باشه موفق باشید

a.jpg

پیوست ها

• a1.jpg
    a1.jpg
    43 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arch_nsh

عضو جدید
سلام دوستای عزیزم...من تازه عضوشدم،اوضاع خوبی ندارم...نمیدونم برای اسکیس منظر بایدچیکارکنم،حتی نمیدونم سوالای اسکیس سالهای قبل ونمونه سوالاش رو چطور گیر بیارم...رشته ام معماری نبوده ولی اسکیسم خوبه...خواستم برم تهران کلاس اسکیس ولی نتونستم رفت وآمد کنم...من باید امسال قبول بشم،توروخدا هرکی میتونه کمکم کنه...من روبچه های معماری خیلی حساب میکنم...

سلام دوست عزیز.منم اینو پیدا کردم ( موضوعی که وروجک جان گذاشتن مال سال 89 است.فکر میکنم اشتباه تایپ شده )
این شماره هم تو یکی از فایلهایی که برای کنکور ارشد دانلود کردم بود که نوشته بود مشاوره تخصصی رایگان تلفنی داره. (فکر میکنم یکی از بچه های باشگاه هستن ) شماره ---> 09126704475

1.jpg
موفق باشید ( شاید اگر به تالار معماری منظر مراجعه کنید بتونیددوستانی پیدا کنید که بهتر کمکتون کنند http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/536-معماری-منظر)

آخرین ویرایش:

arch_nsh

عضو جدید

این یکی جا موند : بدون وسیله میری سر جلسه یه دفعه برگه اسکیسو میذارن جلوت!
اصولا حرکت بسیار ناجوانمردانه ای از طرف سازمانها ها و نهاد ها جهت ازار و اذیت دانشجویان بیچارست. من اسمشو گذاشتم اصل غافلگیری.
خلاصه اگر سال 91 دفترچه رو باز کردین دیدین سوالهای زبان به چینی!!!! فکر نکنید زبان انتخابیتون رو اشتباه زدید !

سازمان سنجش برااتون نقشه کشیده.

arch_nsh

عضو جدید
با حرف nima arcموافقم : "مهم دانشگاه نیست،مهم تلاش دانشجوِ " منم اعتقاد دارم اینکه ادم بهترین باشه مهمه. حتی اگر تو یه جای معمولی یا نه چندان خوب باشه.
ولی حرف وروجک هم قابل تامله

"اينم در نظر بگيريد كه همه نميتونن همه جا برن
خرج ها بالاست
من اينقد كه وقتم رفت براي پروژه و اون كتاباي سنگين تو پيام نور لعنتي
به روند طراحي نرسيدم"
حق داری نخوای دیگه بری پیام نور.

ولی واقعا ادم از سال دیگه هم خبر نداره هیچ تضمینی نیست که قراره چی بشه . نمیخوام بگم سال دوم خوندن کار اشتباه یا درستیه. اینو باید هر کسی خودش بسنجه.
منم بعضی وقتها حس میکنم حیف عمره که ادم برای این کنکور غیراستاندارد بذاره.ولی خب به قول وروجک وقتی گزینه ها 1.کنار کشیدن 2.رفتن به دانشگاهی که دوست نداری و3. تکرار تلاشه ادم مجبور میشه که...

راستی من فکر نمیکنم ثروت بهتر از علمه
مهم نیست که بقیه نگاهتم نميكنن ، مهم اینه که خودت به اراده و تلاشت ایمان داری.

arch_nsh

عضو جدید
من شنیدم برش توی اسکیس خیلی مهمه . سعی کنید اطلاعات مربوط به هر فصا ( مثلا نوع نور-نحوه ی تهویه- نوع سقف و... ) مشخص کنید.چند نمونه از کارهای مهندس شقاقی :01.jpg002.jpg

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،من این نکته رو یاد آور شدم که از لحاظ دانشگاه فرق نمی کنه ما کجا دانشجو باشیم.ممکنه کسانی شرایط ایده آل ندارند وبرن پیام نور،هزینه کمتر و مناسب.در باره کنکور احساستونو بذارین کنار و واقع بینانه به کنکور نگاه کنین.دوستان تجربه ای که من داشتم به من ثابت کرد که زمان مهمترین اتفاق در زندگی آدم هست که با هیچ چیز نمی شود اونو عوض کرد حتی کنکور.پس مهم ورود به دانشگاه نیست ،مهم روند تحصیلی در دانشگاست.اینکه علم بهتر از ثروته بستگی به نظر هر فرد داره و عقاید همه ماها با هم فرق می کنه.
و به این دوست می گم که نگاه دیگران ربطی به پول داشتن و نداشتن نداره ونباید در زندگی سطحی فک کنیم.با حسرت به زندگی نگاه نکنین چون اولین قربانی خود شما هستین.پس برای زندگی باید تلاش کرد تا موفق شوین.
موفق و پیروز باشید.
می‌شه بگی‌ زمان چه عاملیه که اینقدر مهمه؟الان شما چه سودی بیشتر از من دارید میبرید زودتر شاغل میشین؟ سودش اینه؟
به نظر منم دانشگاه مهمتره... آدم تو راه ارشد بسیار بیشتر از تو خود دانشگاه یا کار چیزی یاد میگیره... چون وقتش آزاده و می‌تونه تمرکز کنه... وقتیم که دانشگاه خوب قبول شید اونوقت تا آخر زندگیت اولا برچسب یه دانشگاه خوب روته و کسی‌ هم نمی‌پرسه چند سال پشت کنکور بودی و هم اینکه اونجا زیر نظر استاد‌های خوب راه رو گم نمیکنی‌ مثل تو شرکتهای بساز بفروش که دیگه اصلا یادشون میره معماری قوی چی‌ بود و هر جور کارفرما خواست کار می‌کنن....و همینطور برای دکترا هم خیلی‌ بهتره....

اگه دقت کنین بیشتر بچه‌های که تو دانشگاه خوب هستن سنشون بالاست.... معمولا راهش همینه یعنی‌ باید چند سال پشت کنکور بمونی... مگه اینکه با توفیقاتی دیگر به اونجا راه پیدا کنی‌ که برای همه میسر نیست

nima arc

عضو جدید
می‌شه بگی‌ زمان چه عاملیه که اینقدر مهمه؟الان شما چه سودی بیشتر از من دارید میبرید زودتر شاغل میشین؟ سودش اینه؟
به نظر منم دانشگاه مهمتره... آدم تو راه ارشد بسیار بیشتر از تو خود دانشگاه یا کار چیزی یاد میگیره... چون وقتش آزاده و می‌تونه تمرکز کنه... وقتیم که دانشگاه خوب قبول شید اونوقت تا آخر زندگیت اولا برچسب یه دانشگاه خوب روته و کسی‌ هم نمی‌پرسه چند سال پشت کنکور بودی و هم اینکه اونجا زیر نظر استاد‌های خوب راه رو گم نمیکنی‌ مثل تو شرکتهای بساز بفروش که دیگه اصلا یادشون میره معماری قوی چی‌ بود و هر جور کارفرما خواست کار می‌کنن....و همینطور برای دکترا هم خیلی‌ بهتره....

اگه دقت کنین بیشتر بچه‌های که تو دانشگاه خوب هستن سنشون بالاست.... معمولا راهش همینه یعنی‌ باید چند سال پشت کنکور بمونی... مگه اینکه با توفیقاتی دیگر به اونجا راه پیدا کنی‌ که برای همه میسر نیست

سلام با نظرت موافقم آدم در مسیر ارشد مطالب جدید و زیادی رو می تونه یاد بگیره،اما اگه کسی بعد از یک سال نتونه دانشگاه مورد علاقش قبول بشه چه کاری باید انجام بده؟بهترین راه برای قبول شدن دانشگاه مورد علاقه پشت کنکور ماندنه؟من کسی رو می شناسم که دانشگاه هنر در مقطع دکتری دانشجو هست و فوق لیسانس دانشگاه آزاد فارغ تحصیل شده .این چه معنی می تونه داشته باشه؟چرا دانشجویان دانشگاه هنر نتونستن در مقطع دکتری موفق بشن (منظورم همه دانشجوها نیست)؟ هدف ما از فوق خوندن چیه؟1.کار2.دانشگاه3.سواد4.استادای خوب5.مدرک و..... دوستان سعی کنیم با خودمون صادق باشیم ،برای رسیدن به هدفتون فقط باید تلاش کنید و رسیدن به هدف فقط در دانشگاه سراسری و مورد علاقه خلاصه نمی شه. اگه شما مسیر و خیابانی را که دوست دارید هر روز از آن عبور می کنید یک روز برای شما مسدود شد صب می کنید تا مسیر باز شه تا به کارتون برسید.یا مسیرتونو تغییر می دین تا به کار و هدفتون برسید؟به نظر من داوطلبانی که دوست دارند پشت کنکور بمونند دارای یک غرور علمی هستند که فک می کنند که جایگاه آنها در دانشگاه سراسری خلاصه می شه و بس. (این نشات گرفته از فعالیت و تلاش زیاد در مقطع قبلی است که دیگر احساس می کنند از دانشگاه خودشون فراتر هستند.)(البته همه دانشجویان اینگونه نیستند) ،در صورتی که هر ساله می بینیم داوطلبانی موفق می شوند که در مقطع لیسانس خیلی فعال نبوده و بدون غرور علمی مقطع خود رو به پایان رساندند.

پس بهتر است دوباره فک کنیم ،زمان مهمتر است یا کنکور؟
دوستان جسارت منو ببخشین.
موفق و پیروز باشین.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام با نظرت موافقم آدم در مسیر ارشد مطالب جدید و زیادی رو می تونه یاد بگیره،اما اگه کسی بعد از یک سال نتونه دانشگاه مورد علاقش قبول بشه چه کاری باید انجام بده؟بهترین راه برای قبول شدن دانشگاه مورد علاقه پشت کنکور ماندنه؟من کسی رو می شناسم که دانشگاه هنر در مقطع دکتری دانشجو هست و فوق لیسانس دانشگاه آزاد فارغ تحصیل شده .این چه معنی می تونه داشته باشه؟چرا دانشجویان دانشگاه هنر نتونستن در مقطع دکتری موفق بشن (منظورم همه دانشجوها نیست)؟ هدف ما از فوق خوندن چیه؟1.کار2.دانشگاه3.سواد4.استادای خوب5.مدرک و..... دوستان سعی کنیم با خودمون صادق باشیم ،برای رسیدن به هدفتون فقط باید تلاش کنید و رسیدن به هدف فقط در دانشگاه سراسری و مورد علاقه خلاصه نمی شه. اگه شما مسیر و خیابانی را که دوست دارید هر روز از آن عبور می کنید یک روز برای شما مسدود شد صب می کنید تا مسیر باز شه تا به کارتون برسید.یا مسیرتونو تغییر می دین تا به کار و هدفتون برسید؟به نظر من داوطلبانی که دوست دارند پشت کنکور بمونند دارای یک غرور علمی هستند که فک می کنند که جایگاه آنها در دانشگاه سراسری خلاصه می شه و بس. (این نشات گرفته از فعالیت و تلاش زیاد در مقطع قبلی است که دیگر احساس می کنند از دانشگاه خودشون فراتر هستند.)(البته همه دانشجویان اینگونه نیستند) ،در صورتی که هر ساله می بینیم داوطلبانی موفق می شوند که در مقطع لیسانس خیلی فعال نبوده و بدون غرور علمی مقطع خود رو به پایان رساندند.

دوستان جسارت منو ببخشین.
موفق و پیروز باشین.
من شخصاً ممکنه مسیرمو عوض کنم ولی‌ مسیریو نمی‌رم که منو به جای دیگه‌ای برسونه... دانشگاه آزاد آدمو به اونجایی که باید نمیرسونه... دلیلش اطرفیان تون هستن.... اونا تو یه فاز دیگه ن.... شما هر چقدر هم بخواین تو فاز خودتون باقی‌ بمونید نمیتونید تاثیر اونها رو نادیده بگیرید.... مجبورید تا حدی وفق پیدا کنید. به هر حال من آدمایو می‌شناسم که چند سال پشت کنکور موندن و کار هم میکردن ولی‌ آزاد نمیرفتن و هر سراسری هم نمیرفتن و الان هم کارشونو دارن هم یه دانشگاه خوب تحصیل می‌کنن.... این به نظر من بهترین راهه.البته این واسه کسائی که دغدغهٔ مالی ندارن... خوب کسی‌ که مشکل مالی‌ داره بحثش یه مقدار جداست.

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

دوستان جسارت منو ببخشین.
موفق و پیروز باشین.

اگه قراره از عوض كردن راه به بيراهه برسيم بهتره كه اصلا عوض نكينيم صبر كنيم راهه باز شه سنگين تره
اگه هم دائمي مسدود شد
همونجا وايميسيم ديد ميزنيم كه اشتباهي راه رو نريم
حرفاي الي جونم درسته منتها
من شخصا اگه ميتونستم برم ازاد يكي خوبشو ميرفتم مثلا تبريز يا قزوين يا تهران اصفهانم استاد خودم راضي بود ديگه نميدونم من در مورد سه تاي اولي مطمئنم
ولي من ديگه ارشد برام مهم نيس
من راهمو ادامه ميدم تا ضعفامو بپوشونم
اگه ارشد لياقتمو داشته باشه خودش دعوتم ميمكنه!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه قراره از عوض كردن راه به بيراهه برسيم بهتره كه اصلا عوض نكينيم صبر كنيم راهه باز شه سنگين تره
اگه هم دائمي مسدود شد
همونجا وايميسيم ديد ميزنيم كه اشتباهي راه رو نريم
حرفاي الي جونم درسته منتها
من شخصا اگه ميتونستم برم ازاد يكي خوبشو ميرفتم مثلا تبريز يا قزوين يا تهران اصفهانم استاد خودم راضي بود ديگه نميدونم من در مورد سه تاي اولي مطمئنم
ولي من ديگه ارشد برام مهم نيس
من راهمو ادامه ميدم تا ضعفامو بپوشونم
اگه ارشد لياقتمو داشته باشه خودش دعوتم ميمكنه!

وروجک جان من قزوینشو میرفتم که این حرفو میزنم که دلم از آزاد خونه....البته برای فوق هم امسال همونجا زدم که پشیمونم کاش حداقل تهران زده بودم... دانشگاه نیست که ارایشگاست.... من داغون بودم سر جلسه بعد از اینکه از سر جلسه بیرون اومدم اینقد زیر فشار نگاه‌ها رفتم که رفتم دستشویی ارایش کردم .... والا آدم میره عروسی‌ نباید اینقد حرفه ای گریم کنه تاا میره دانشگاه....استاداش بد نیستن... حراستش ارایش معمولیو نمی‌پسنده باید گریم کنی‌... درست حسابی‌ هااااااا... ارایشم نکنی‌ کلا همه ولت می‌کنن دچار انزوا و افسردگی میشی‌...یه دفعه رفتم دانشگاه بهشتی‌ واقعا فهمیدم به این میگن دانشگاه و دانشجو،.. به هر حال من که آدم حساسیم و جو واسم مهمه...حالا شاید شما واست مهم نباشه.،..

month_2012

عضو جدید
وروجک جان من قزوینشو میرفتم که این حرفو میزنم که دلم از آزاد خونه....البته برای فوق هم امسال همونجا زدم که پشیمونم کاش حداقل تهران زده بودم... دانشگاه نیست که ارایشگاست.... من داغون بودم سر جلسه بعد از اینکه از سر جلسه بیرون اومدم اینقد زیر فشار نگاه‌ها رفتم که رفتم دستشویی ارایش کردم .... والا آدم میره عروسی‌ نباید اینقد حرفه ای گریم کنه تاا میره دانشگاه....استاداش بد نیستن... حراستش ارایش معمولیو نمی‌پسنده باید گریم کنی‌... درست حسابی‌ هااااااا... ارایشم نکنی‌ کلا همه ولت می‌کنن دچار انزوا و افسردگی میشی‌...یه دفعه رفتم دانشگاه بهشتی‌ واقعا فهمیدم به این میگن دانشگاه و دانشجو،.. به هر حال من که آدم حساسیم و جو واسم مهمه...حالا شاید شما واست مهم نباشه.،..

من ترجیح میدم راجع به محیط دانشگاه آزاد حرفی نزنم چون احساس میکنم از بحث اصلی داریم دور میشیم...ولی شدیدا با نظرتون موافقم که دانشگاه شهید بهشتی فوق العاده خوبه و حتی اگرم دانشجویه اونجا نباشی احساس غریبی نمیکنی چون اکثر افرادی که اونجان چه آشنا و چه غریبه به معنای واقعی دانشجو هستن و بدور از حاشیه...

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از هر چیزی آدم باید اون نعمت هایی که خدا بهش داده حفظ کنه بعد بره دنبال اهداف و آرزوهاش. مهمترین نعمت سلامتیه! که خیلیامون قدرشو نمی دونیم و اجازه میدیم استرس کنکور و نتایج و انتخاب رشته و بعدش هم حرص این چرا فلان دانشگاه قبول نشدم این نعمتو ازمون بگیره! حیفه این روزای جوونی این جور هدر شه!

TUliP

عضو جدید
من فقط اينو ميگم كه فن رو خيلي جدي بگيريد
من خودم از اونايي بودم كه اصلن از سازه و اين چيزا خوشم نميومد برا همين براشون وقت نگذاشتم. فقط يكم تنظيم شرايط خوندم و ايستايي چون فكر ميكردم فن حتما سوالاش سخت مياد كه امسال اسون بود خيلي و كلي به ضرر من شد... من اگه فن رو به جاي ٢٨ طرف ٤٠ ميزدم ، رتبم از ٨٠٠ تقريبا رو ٥٠٠-٤٠٠ بود....
وقتمو گذاشتم بيشتر رو تاريخ كه تاريخ امسال داغون بود...
زبانم هيچ وقت يادتون نره!!!
من امسال كسيو ميشناسم كه با زبان ٨٠ ولي با ميانگين حدود ٢٠ تو درساي ديگه رتبش شده ٨٥!!!

jAVAD_10

عضو جدید
بچه ها واقعاً این که میگن زبان خیلی تو رتبه ارشد تاثیر داره درستهههههههههههه ........ به غیر از این دوستمون که مثال زده بقیه نمونه سراغ دارن ؟؟؟

morteza2010

عضو جدید
این یکی جا موند : بدون وسیله میری سر جلسه یه دفعه برگه اسکیسو میذارن جلوت!
اصولا حرکت بسیار ناجوانمردانه ای از طرف سازمانها ها و نهاد ها جهت ازار و اذیت دانشجویان بیچارست. من اسمشو گذاشتم اصل غافلگیری.
خلاصه اگر سال 91 دفترچه رو باز کردین دیدین سوالهای زبان به چینی!!!! فکر نکنید زبان انتخابیتون رو اشتباه زدید !

سازمان سنجش برااتون نقشه کشیده.

اصلا اشتباه فکر نکنید هیچ قصدی این طراحان سوال ندارن به خدا فقط اینا بی برنامه هستن

ziba252

عضو جدید
بچه ها واقعاً این که میگن زبان خیلی تو رتبه ارشد تاثیر داره درستهههههههههههه ........ به غیر از این دوستمون که مثال زده بقیه نمونه سراغ دارن ؟؟؟

به نظر من که آره خیلی تاثیر داره.چون اکثریت تو زبان ضعیفن و تعداد کمی هم هستند که به سوالات زبان جواب می دن .نمونش یکی مثل من که خودمو بکشم 5 درصد می زنم:confused: