[مشاوره] - انتخاب رشته کنکور ارشد مهندسی شیمی 95

تکنولو

عضو جدید
با توجه ب اون چیزایی ک من دیدم و شنیدم
سخت گیرترین صنعتی اصفهانه
بعدم سهند
راجبه شیراز اطلاعی ندارم
باز دوستان میتونن کاملتر نظر بدن
سلام من دانشجوی ارشدمهندسی پلیمردانشگاه سهندم اینجاپدرمارودرمی یارن خیلی سخت گیرن نمیشه نمره خوبی گرفت ازوقتی رفتم اونجااسترس ام خیلی زیادشده شبهاهم درست وحسابی نمی توانم بخوابم این تنهامن نیستم جودانشگاه خیلی سنگین است

xperia10

عضو جدید
سلام من دانشجوی ارشدمهندسی پلیمردانشگاه سهندم اینجاپدرمارودرمی یارن خیلی سخت گیرن نمیشه نمره خوبی گرفت ازوقتی رفتم اونجااسترس ام خیلی زیادشده شبهاهم درست وحسابی نمی توانم بخوابم این تنهامن نیستم جودانشگاه خیلی سنگین است

بله شنیده بودم راجبه سهند
با توجه ب اینکه رتبه های بالایی میگیره اما سطح بالایی داره و سخت گیری توش زیاده و ب قول یکی از دوستان یکی از قطب های م شمیمیه
اما باز بعید میدونم ب سخت گیری صنعتی اصفهان باشن چون ب شخصه وضعیت چندتا دوستامو دیدم اونجا (شبیه شهر مردگان میمونه اصا)
دوستان موقع انتخاب رشتشون این نکاتو در نظر بگیرن

xperia10

عضو جدید
سلام.
شهریه شبانه حدودا چقدر هستش؟
رتبه من حدود 1200 شد..به نظرتون شبانه میتونم قبول بشم؟

شبانه سهند تبریز مشهد اراک کاشان سمنان و ... فک میکنم شانس دارین
شهریه هم بسنگی داره ولی فک میکنم حدودا ترمی 3 میلیون از آب درمیاد

تکنولو

عضو جدید
بله شنیده بودم راجبه سهند
با توجه ب اینکه رتبه های بالایی میگیره اما سطح بالایی داره و سخت گیری توش زیاده و ب قول یکی از دوستان یکی از قطب های م شمیمیه
اما باز بعید میدونم ب سخت گیری صنعتی اصفهان باشن چون ب شخصه وضعیت چندتا دوستامو دیدم اونجا (شبیه شهر مردگان میمونه اصا)
دوستان موقع انتخاب رشتشون این نکاتو در نظر بگیرن
من دانشگاه صنعتی اصفهان رونمی دونم چطوره آیاامیرکبیرهم به این شدت سختگیراست؟؟؟سهندهم استاداش خیلی باسوادن مهندسی شیمی اش هم خیلی خوبه وسخت گیرمن بعضی وقت هاازشدت عذاب هایی که واردشده می خواستم انصراف دهم امیرکبیروکلاتهران وپژوهشگاه ازلحاظ سختگیری چگونه اند؟؟؟

hadi216

عضو جدید
اصفهانی نیستم ولی به نظر شما امکانات و سطح تحصیلی دانشگاه صنعتی با بقیه دانشگاهها فرقی نداره؟
سلام ، یکی از دوستام لیسانس صنعتی بوده، میگه از نظر علمی عالیه ولی چون خارج شهره، فضاش خیلی بی روحه و فقط قشر دانشگاهی میبینی. یعنی یه جوری روی روحیت تاثیر منفی داره. شاید در طول یک ترم یکی دوبار خود اصفهان میرفتن.
ولی واسه اپلای خیلی خوبه.

hassan1373

عضو جدید
اولا سلام میکنم حضور شما . ببینید در مرحله اول به علاقه شما بستگی دارد اما بطور کلی گرایش های زیر اولویت دارند : جداسازی -طراحی فرایند ها -مدل سازی -بیو تکنولوژی - ترمو سینیتیک - محیط زیست و...اما دانشگاه های معروف عبارتند از 1- پلی تکنیک (امیر کبیر)-2-شریف-3- تهران -4-تربیت مدرس -5- صنعت نفت -6- صنعتی سهند -7-شیراز -8- علم وصنعت -9- صنعتی اصفهان

adel.poladi

عضو جدید
سلام دوستان اين پست رو در بخش هاي مربوطه قرار دادم اما ظاهرا خيلي كم به اون قسمت ها سر زده ميشه به خاطر همين تصميم گرفتم اينجا بذارمش ببخشيد اگه به موضوع اين بخش ربطي نداره

برای مطالعه مجموعه ریاضیات (ریاضی 1 و 2، معادلات، ریاضی مهندسی، کاربرد ریاضی ) جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد باید برای هر کدام کتاب جدایی رو تهیه کنم یا اینکه کتابی هست که تمام این مجموعه رو یکجا به صورت درسنامه و تست داشته باشه؟!

همچنین برای طراحی راکتور و عمليات چه کتابی رو پیشنهاد می کنید؟!​

huracan07

عضو جدید
سلام عادل جان
ازریاضی یک و دو سوالی داده نمیشه ولی اگه احساس میکنی پایه ریاضیت ضعیفه میتونی مباحثی مثل مشتق و انتگرال رو مرور کنی چون بدردت میخوره ،ولی نه خیلی پیچیده در همون حد عادی کافیه چون در حل سوالات به انتگرال سخت و پیچیده برخورد نمیکنی.
برای بقیه موارد بله کتاب های از موسسات مختلف وجود داره که خوندنشون کفایت میکنه و شما با خوندن اونا امادگی لازم برای آزمون ارشد رو بدست میاری که به نظر من کامل ترینش پارسه و راهیان هستش من هردو کتاب رو داشتم هردوتا کتاب نکات خوبی رو دارن ولی اگه نهایتا بخوام یک کتاب رو پیشنهاد بدم پارسه رو پیشنهاد میدم
این نکته رو هم بگم که حتما برای هر درس فقط یک منبع رو بگیر چون گرفتن چند کتاب ضمن اینکه خوبی های خاص خودش رو داره ولی تمرکز و سرعتت رو میگیره بنابراین حتما یک کتاب رو بخون مگه اینکه واقعا اون کتاب رو کامل خونده باشی
سلام دوستان اين پست رو در بخش هاي مربوطه قرار دادم اما ظاهرا خيلي كم به اون قسمت ها سر زده ميشه به خاطر همين تصميم گرفتم اينجا بذارمش ببخشيد اگه به موضوع اين بخش ربطي نداره

برای مطالعه مجموعه ریاضیات (ریاضی 1 و 2، معادلات، ریاضی مهندسی، کاربرد ریاضی ) جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد باید برای هر کدام کتاب جدایی رو تهیه کنم یا اینکه کتابی هست که تمام این مجموعه رو یکجا به صورت درسنامه و تست داشته باشه؟!

همچنین برای طراحی راکتور و عمليات چه کتابی رو پیشنهاد می کنید؟!​

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی درباره دانشگاه مالک اشتر اطلاعاتی داره؟؟
مثلا مصاحبه قبول شی چه اتفاقی میوفته. و مصاحبه قبول نشی چه اتفاقی میوفته؟؟و اینکه فقط عقیدتی سیاسیه؟؟؟

sadegh_sbrr

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید... من رتبه 1419 رو آوردم... همینطور که میدونید آخرین رتبه مجاز روزانه مهندسی شیمی 3206 بوده... من توی انتخاب رشته ای که انجام دادم 89 تا انتخاب داشتم... که همه انتخاب هام هم روزانه بوده.. ببینید برای من هیچ فرقی نداره که چه گرایشی و چه دانشگاهی باشه... مثلاً گرایش صنایع غذایی و یا حتی دانشگاه قوچان یا اردبیل ...توی انتخاب هام هم شهر هایی مثل ایلام یاسوج بوشهر کرمان کاشان سمنان مازندران قوچان کرمانشاه کردستان اردبیل ارومیه و... (به جز زاهدان) رو زدم... میخواستم بدونم که با توجه به اینکه ظرفیت شهرستان ها امسال بالا رفته آیا امکان داره که من با رتبه 1419 روزانه قبول شم... همونطور که گفتم روزانه بودنش واسه من مهمه نه نه چیز دیگه ای...

huracan07

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید... من رتبه 1419 رو آوردم... همینطور که میدونید آخرین رتبه مجاز روزانه مهندسی شیمی 3206 بوده... من توی انتخاب رشته ای که انجام دادم 89 تا انتخاب داشتم... که همه انتخاب هام هم روزانه بوده.. ببینید برای من هیچ فرقی نداره که چه گرایشی و چه دانشگاهی باشه... مثلاً گرایش صنایع غذایی و یا حتی دانشگاه قوچان یا اردبیل ...توی انتخاب هام هم شهر هایی مثل ایلام یاسوج بوشهر کرمان کاشان سمنان مازندران قوچان کرمانشاه کردستان اردبیل ارومیه و... (به جز زاهدان) رو زدم... میخواستم بدونم که با توجه به اینکه ظرفیت شهرستان ها امسال بالا رفته آیا امکان داره که من با رتبه 1419 روزانه قبول شم... همونطور که گفتم روزانه بودنش واسه من مهمه نه نه چیز دیگه ای...

سلام دوست عزیز شانست خیلی بالاست انشالله قبول میشی
موفق باشی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saeed05

کاربر بیش فعال

بله قبول میشین

arashxman

عضو جدید
سلام.شبانه دانشگاه اصفهان رو میاری ..ولی خیلی سخت گیرن و اذیت میکنن....کارشناسی اونجا بودم

hosseinpa

عضو جدید
سلام دوستان
به نظرتون با چه حدود رتبه ایی میشه بیومدیکال (زیست پزشکی) دانشگاه تهران قبول شد؟

sadegh_sbrr

عضو جدید
سلام
من رتبه ۱۴۱۹ مهندسی شیمی رو آوردم که آخرین رتبه مجاز روزانه در این رشته هم ۳۲۰۶ هستش…
انتخاب رشتم رو طی یه سری مکاتباتی که با سازمان سنجش داشتم عوض کردم انتخاب رشته جدیدم شامل ۲۹ رشته محل هستش به صورت زیر :
۱-صنایع غذایی امیرکبیر تهران روزانه
۲-صنایع غذایی فردوسی مشهد روزانه
۳-طراحی فرآیند صنعتی بابل روزانه
۴-کاتالیست صنعتی بابل روزانه
۵-جداسازی صنعتی بابل روزانه
۶-محیط زیست سهند تبریز روزانه
۷- فرایند تبریز روزانه
۸- محیط زیست تبریز روزانه
۹-پلیمر تبریز روزانه
۱۰- صنایع غذایی سهند تبریز روزانه
۱۱- محقق اردبیلی روزانه
۱۲- محقق اردبیلی روزانه
۱۳-بوشهر روزانه
۱۴-بوشهر روزانه
۱۵-بوشهر روزانه
۱۶-بوشهر روزانه
۱۷-یاسوج روزانه
۱۸-یاسوج روزانه
۱۹- ایلام روزانه
۲۰-کاشان روزانه
۲۱-کاشان روزانه
۲۲-کاشان روزانه
۲۳-کاشان روزانه
۲۴-کاشان روزانه
۲۵-قوچان روزانه
۲۶- زاهدان روزانه
۲۷- زاهدان روزانه
۲۸- زاهدان روزانه
۲۹- زاهدان روزانه
تمام این ۲۹ تا انتخاب روزانه هستن …
به نظر شما کجاها امکان داره دربیام ؟ اصلا امکان داره دربیام با این رتبه ؟ چون تمام انتخابام روزانه اند …
ضمنا بعضی از شهر ها گرایش هاش یادم نمیومد که بنویسم واستون … به خاطر همین فقط اسم شهر رو نوشتم …
مرسی

یه معذرت خواهی اساسی از آقا سعید هم میکنم چون فکر میکنم اعصابش رو داغون کردم ...ببخش و درکم کن آقا سعید

huracan07

عضو جدید
سلام
من رتبه ۱۴۱۹ مهندسی شیمی رو آوردم که آخرین رتبه مجاز روزانه در این رشته هم ۳۲۰۶ هستش…
انتخاب رشتم رو طی یه سری مکاتباتی که با سازمان سنجش داشتم عوض کردم انتخاب رشته جدیدم شامل ۲۹ رشته محل هستش به صورت زیر :
۱-صنایع غذایی امیرکبیر تهران روزانه
۲-صنایع غذایی فردوسی مشهد روزانه
۳-طراحی فرآیند صنعتی بابل روزانه
۴-کاتالیست صنعتی بابل روزانه
۵-جداسازی صنعتی بابل روزانه
۶-محیط زیست سهند تبریز روزانه
۷- فرایند تبریز روزانه
۸- محیط زیست تبریز روزانه
۹-پلیمر تبریز روزانه
۱۰- صنایع غذایی سهند تبریز روزانه
۱۱- محقق اردبیلی روزانه
۱۲- محقق اردبیلی روزانه
۱۳-بوشهر روزانه
۱۴-بوشهر روزانه
۱۵-بوشهر روزانه
۱۶-بوشهر روزانه
۱۷-یاسوج روزانه
۱۸-یاسوج روزانه
۱۹- ایلام روزانه
۲۰-کاشان روزانه
۲۱-کاشان روزانه
۲۲-کاشان روزانه
۲۳-کاشان روزانه
۲۴-کاشان روزانه
۲۵-قوچان روزانه
۲۶- زاهدان روزانه
۲۷- زاهدان روزانه
۲۸- زاهدان روزانه
۲۹- زاهدان روزانه
تمام این ۲۹ تا انتخاب روزانه هستن …
به نظر شما کجاها امکان داره دربیام ؟ اصلا امکان داره دربیام با این رتبه ؟ چون تمام انتخابام روزانه اند …
ضمنا بعضی از شهر ها گرایش هاش یادم نمیومد که بنویسم واستون … به خاطر همین فقط اسم شهر رو نوشتم …
مرسی

یه معذرت خواهی اساسی از آقا سعید هم میکنم چون فکر میکنم اعصابش رو داغون کردم ...ببخش و درکم کن آقا سعید
سلام
محیط زیست و صنایع غذایی سهند
محقق اردبیلی
یاسوج
ایلام
زاهدان
وقوچان
به نظر من با توجه به افزایش ظرفیت امسال اینا رو میتونی بیاری ، اگه رتبت یخورده پایین تر بود" نزدیک هزار" خیلی دستت بازتر میشد ولی با همین رتبه هم انشالا جایی رو که میخوای قبول میشی

huracan07

عضو جدید
بچه ها به نظرتون شب جوابها میاد؟

سازمان سنجش رو نمیشه پیش بینی کرد الگوریتم خاصی نداره بعضی نتایج رو دقیقا همون روز و ساعتی که گفته منتشر میکنه مثل نتایج اولیه خودمون بعضی نتایج رو هم شب قبل از روزی که از قبل گفته شده.
امیدوارم اینبار حالت دوم صادق باشه و نتایج رو امشب بدن وگرنه خیلی شب پر استرسی میشه

saeed05

کاربر بیش فعال
سازمان سنجش رو نمیشه پیش بینی کرد الگوریتم خاصی نداره بعضی نتایج رو دقیقا همون روز و ساعتی که گفته منتشر میکنه مثل نتایج اولیه خودمون بعضی نتایج رو هم شب قبل از روزی که از قبل گفته شده.
امیدوارم اینبار حالت دوم صادق باشه و نتایج رو امشب بدن وگرنه خیلی شب پر استرسی میشه
بعضی نتایج رو هم روز بعد از روزی که گفته میزاره

hosseinpa

عضو جدید
جداسازی تهران - فومن
به نظزتون چجوریه؟بین رنج دانشگاههای شهرستان کجا قرار میگیره؟

xperia10

عضو جدید
ای بابا قرار بود 8 شب بیاد که :razz:
نذاشتن با خیال راحت بخوابیم :D

جداسازی تهران (فومن)

بقیه بچه ها بیان بگن چیکار کردن:que:

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به مبارکه بچه ها
به همتون تبریک میگم
من ترمو سمنان شبانه قبول شدم
نمیدونم برم یا نرم ،یا بشینم یه سال بکوب بخونم سال دیگه تهران قبول شم یا اینو برم
متشکرم

xperia10

عضو جدید
جداسازی تهران - فومن
به نظزتون چجوریه؟بین رنج دانشگاههای شهرستان کجا قرار میگیره؟

به به هم کلاسی آینده:)
دانشگاه تهرانه دیگه
مدرک تهرانم 100% از شهرستانا بالاتره
البته شیراز استثنائه ب نظرم

بالا