[مشاوره] - انتخاب رشته کنکور ارشد مهندسی شیمی 95

xperia10

عضو جدید
پاسخ کاملی بود ممنونم.
درمورد دکترا چون میگن هر دانشگاهی دانشجوی خودشو برمیداره و چون فومن دکترا نداره این وسط یجورایی میمونن!
و اینکه شما گفتی میشه رفت فنی تهران،منم شنیدم،اگه اینجور باشه که واقعا عالیهههههه.
تنها موردی که بد شنیدم اینه که میگن تو مدرک قید میشه پردیس فلان جا؛درسته؟

توی دفترچه اصلی ک خبری از فومن نبود
الانم اصلاحیه اومد و نبود توش
ظاهرا امسال پذیرش ندارن

خئهی72

کاربر فعال
شما که اینجا هستین حالا چه فومن چه کاسپین، دانشجوی دانشگاه تهران هستید، اساتید تا حدودی اساتید دانشگاه تهران هستن، فضا و جوش متفاوته با جاهای دیگه (دانشگاه های دیگه توی شهرستانهای دیگه).

به عنوان مثال ما ترمودینامیک پیشرفتمون رو با دکتر موسویان گذروندیم که مسلما شما بهتر از بنده میدونید که دکتر موسویان مرد اول ترمو توی ایران هستن. اصلا اینجا رو با دانشگاه های دیگه ی شهرستان ها مقایسه نکن.

به نظر بنده بعد از دانشگاههای خود تهران با یکی دوتا از دانشگاههای شهرستانها مثل شیراز و صنعتی اصفهان، اینجا اولویت داره که خب البته نظر شخصی بندس و هرکس با توجه به دیدش میتونه نظر متفاوتی داشته باشه. بنده حتی اینجا رو از یه سری از همین چند دانشگاهی که ذکر کردم هم بالاتر میدونم.

خیلی از بچه های خود دانشگاه تهران هم برای ارشد وقتی رتبشون جوری نمیشه که دوباره همون تهران قبول شن میان همین جا. ما الان توی کلاسمون 3 نفر داریم که کارشناسی خود فنی تهران بودن و ارشد اومدن اینجا. یا بچه های کارشناسی همینجا هم همینطور. شما وقتی اینجا هستید دیگه جاهای دیگه رو حاضر نیستید بری، یا میخواید حتما برید تهران و دانشگاه های تهران یا ترجیح میدید بمونید همینجا. من قبلا هم عرض کردم رنج رتبه های قبولیمونم پارسال متفاوت بود، از 290 روزانه داشتیم تا 900 شبانه!

البته نمیگم همه چیش هم عالیه، مسلما ایرادات و نواقصی داره ولی از خیلی لحاظ ها سرتر جاهای دیگس. همین که اسم دانشگاه تهران روشه و شما به عنوان دانشجوی دانشگاه تهران هستی خودش کلیه، شما حتی میتونید توی تهران هم درس بگذرونید ( که البته بچه ها بیشتر توی کارشناسی این کارو میکنن.) و از تمام امکانات تهران استفاده کنید. من و بقیه بچه های ما هم اکثرا پروژمون رو تهران برداشتیم و عملا شما فقط 9 ماه اینجا هستید و از تابستون به بعد دیگه میرید همون تهران ( البته اگه بخواین تهران پروژه بردارین، میتونین همین جا هم بمونین، به خودتون بستگی داره ).

مشکلاتی هم که وجود داره یه مشکلش که الان هم ما باهاش درگیریم اینه که میخوایم بریم تهران به راحتی بهمون خوابگاه نمیدن و میگفتن زیاد جا نیست ولی بلاخره درست شد، یکم باید دوندگی داشته باشید و پیگیر باشید توی این قضیه. اگه خودتون اهل تهران باشید که خب هیچی حله.

در مورد دکتری هم شما وقتی فارغ التحصیل میشید به عنوان دانشجوی دانشگاه تهران فارغ التحصیل میشید و چرا باید مشکلی برای دکتری وجود داشته باشه! اینو یکی دیگه از دوستان هم به بنده گفته بود، من راستش متوجه نمیشم منظور شما از مشکل چیه؟!

در کل توی یه جمله به نظر بنده، بعد از دانشگاه های خود شهر تهران ( اونم به خاطر خود تهران بودن و جَوِش و موقعیتهاش بیشتر ) و یکی دوتا از دانشگاه های شهرستان ها مثل شیراز و صنعتی اصفهان، فومن و کاسپین هستن. و بنده که الان ترم 2 هستم اصلا از اینکه اینجا رو انتخاب کردم پشیمون نیستم خدا رو شکر.

در مورد سطح اساتید هم، یه سری اساتید که خب از خود تهران میان و اساتیدی هم که همین جا هستن توشون هم خوب هست هم بد، مثل هر دانشگاه دیگه ای. یکم هم سختگیری وجود داره و اینجا به راحتی نمیتونید نمره بگیرید.

در کل هم خوبی داره هم بدی، اما به نظر بنده خوبی هاش خیلی بیشتر به بدی هاش میچربه.

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم.

موفق باشید.

:gol:

ه سوال دیگه هم داشتم اینکه شما میتونید با اساتید خود دانشگاه تهران پروژه بردارید و کار کنید؟
ی

محبوه

عضو
دوستان کسی فایلی درباره اموزش متلب نداره؟

احساس میکنم باید تابستون روی متلبم کارکنم

خئهی72

کاربر فعال
اگه ارشد گرایش صنایع غذایی یا صنایع شیمیایی بخونیم میشه دکترای مهندسی شیمی ادامه داد؟

خئهی72

کاربر فعال

فایلای اموزش متلب توی نت خیلی زیاد هست اما متلب یه نرم افزار وسیعه و مسلما نمیشه اونو کامل یا گرفت. من خودم فایل زیاد دارم که خب حجمای بعضیاشون واقعا زیاده.به نظر من برید کتاب "اموزش کاربردی مباحث مهندسی شیمی و نفت در متلب" تالیف مهندس فرهادی رو بگیرید و مباحثی که واقعا به دردتون میخوره رو یاد بگیرید.یه جلد نارنجی رنگی هم داره.

m@hdi13579

کاربر فعال

احساستون دقیقا درسته
من یکی از دوستام جداسازی مدرس میخونه
تا خبر دار شد که نتیجه اومده زنگ زد به من گفت تابستون حتما حتما متلب کار کن
میگفت خودش خیلی بایت این مسئله اذیت شده
میگه استاد میاد یهو یه تمرین میده اگه متلب کامل بلد باشی چند ساعت وقتتو میگیره تا انجامش بدی
اگر بلد نباش که دیگه هیچی
این کتاب بهم معرفی کرد
http://www.mehreganeghalam.com/bookview.aspx?bookid=62
من تازه شروع کردم به نظرم کتاب خوبیه

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پاسخ کاملی بود ممنونم.
درمورد دکترا چون میگن هر دانشگاهی دانشجوی خودشو برمیداره و چون فومن دکترا نداره این وسط یجورایی میمونن!
و اینکه شما گفتی میشه رفت فنی تهران،منم شنیدم،اگه اینجور باشه که واقعا عالیهههههه.
تنها موردی که بد شنیدم اینه که میگن تو مدرک قید میشه پردیس فلان جا؛درسته؟

در مورد قبولی دکتری اتفاقا بنده چند وقت پیش با دکتر موسویان که صحبت میکردم از اونجایی که ایشون هم خودشون جزء مصاحبه کننده های دکتری دانشگاه تهران هستن، وقتی ازشون پرسیدم که قبولی دکتری از اینجا مشکلی داره یا نه، ایشون گفتن نه اصلا مشکلی نیست و دلیلی نداره که بخاطر اینکه اینجا هستی اونجا قبول نشی و نپذیرنتون.

من خودم مدرک رو ندیدم ولی از اونایی که دیدن شنیدم که مینویسن دانشگاه تهران پردیس دانشکده های فنی، یه کوچولو هم کنارش مینویسن دانشکده فنی فومن یا کاسپین. که مشکلی ایجاد نمیکنه اونم.
اون کلمه ی پردیس هم اصلا مشکلی نداره واون چیزی که شما فکر میکنید نیست. خود اونایی که تهران هستن هم میشن پردیس دانشکده های فنی.

آخرین ویرایش:

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا؟

البته به احتمال 99 درصد جداسازی میارم ولی انتخاب سومم رو نانو زدم

شما از چه نظر میگین؟

شما رتبتون 240 شد دیگه؟ با این رتبه خیلی انتخاب های بهتری میتونید داشته باشید تا نانوی فردوسی!
به نظر بنده که کلا جای بهتر و گرایش خیلی بهتری قبول میشید.
البته اگه خودتون اهل مشهد و اطراف مشهد باشید و بخواین همونجا باشید خب بحثش جداست. ولی بازم نانو رو زیاد جالب نمیبینم با این رتبه.
شما اگه به نانو علاقه داشته باشید هم اگه مثلا جداسازی بخونید میتونید پروژتون رو نانو بردارید و تو زمینه نانو کار کنید.
بازم البته اول و آخرش به خودتون بستگی داره.

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ه سوال دیگه هم داشتم اینکه شما میتونید با اساتید خود دانشگاه تهران پروژه بردارید و کار کنید؟
ی

بله وقتی پروژتون رو تهران برمیدارید، یکی از استاد راهنماهاتون از اساتید تهران میشن، حالا یا از خود دانشکده فنی یا سازمان انرژی اتمی یا پژوهشگاه صنعت نفت. بستگی به موضوع پروژتون داره.

m@hdi13579

کاربر فعال
دوستان به نظر شما محیط زیست شریف الویت داره یا تهران؟؟؟؟
شنیدم جو شریف چندان جالب نیست
جو دانشگاه تهران میگن بهتره

king_off

عضو جدید
با سلام خدمت دوستات عزیز..یه سوال داشتم خدمتون..کدوم گرایش برای مهاجرت بهتره..ممنون میشم جوابمو بدین

محبوه

عضو
شما رتبتون 240 شد دیگه؟ با این رتبه خیلی انتخاب های بهتری میتونید داشته باشید تا نانوی فردوسی!
به نظر بنده که کلا جای بهتر و گرایش خیلی بهتری قبول میشید.
البته اگه خودتون اهل مشهد و اطراف مشهد باشید و بخواین همونجا باشید خب بحثش جداست. ولی بازم نانو رو زیاد جالب نمیبینم با این رتبه.
شما اگه به نانو علاقه داشته باشید هم اگه مثلا جداسازی بخونید میتونید پروژتون رو نانو بردارید و تو زمینه نانو کار کنید.
بازم البته اول و آخرش به خودتون بستگی داره.

بله درست میگید
ولی بنا به دلایلی مجبورم مشهد زندگی کنم و چاره دیگه ای چز این انتخاب نداشتم

sambastian

عضو جدید
بچه ها از بین صنعتی سهند و شیراز و اصفهان کدوم تو گرایش پدیده و محیط زیست بهتره؟
و سخت گیری هم کمتر

xperia10

عضو جدید
بچه ها از بین صنعتی سهند و شیراز و اصفهان کدوم تو گرایش پدیده و محیط زیست بهتره؟
و سخت گیری هم کمتر

با توجه ب اون چیزایی ک من دیدم و شنیدم
سخت گیرترین صنعتی اصفهانه
بعدم سهند
راجبه شیراز اطلاعی ندارم
باز دوستان میتونن کاملتر نظر بدن

محبوه

عضو
حالا چرا نانو!!
خودتون علاقه دارید نانو رو انتخاب کنید؟
میتونید گرایش های بهتری همون مشهد ادامه بدید.

اول حداسازی
2- طراحی
3- نانو
4- پلیمر
5- کنترل
6- گاز
7- صنایع غذایی

دیگه رشته دیگه ای نمیمونه همیناست

پلیمر تحقیق کردم به این نتیجه رسیددم اساتیدش ضعبف هستن و اساتیدش رو میشناسم ازشون خوشم نمیاد و این رشته یه دنیای جدا از مهندیس شیمی هست

کنترل هم یه درس خشکیه

گاز هم بنظرم برای اقایون بهتره

dac_ali

عضو جدید
اول حداسازی
2- طراحی
3- نانو
4- پلیمر
5- کنترل
6- گاز
7- صنایع غذایی

دیگه رشته دیگه ای نمیمونه همیناست

پلیمر تحقیق کردم به این نتیجه رسیددم اساتیدش ضعبف هستن و اساتیدش رو میشناسم ازشون خوشم نمیاد و این رشته یه دنیای جدا از مهندیس شیمی هست

کنترل هم یه درس خشکیه

گاز هم بنظرم برای اقایون بهتره

خب شما با توجه به رتبتون همون انتخاب اول در میاید دیگه نگرانی نداره

htforyou

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
چندتا سوال از خدمت حضورتون داشتم
اول اینکه با رتبه 300 چه جاهایی تو تهران میشه قبول شد ؟ (جز گرایش مهندسی هسته ای و دانشگاههای مالک و امام حسین)
دوم اینکه بنظرتون پژوهشگاه مهندسی شیمی معتبر تره مدزکش یا پژوهشگاه انرژی و مواد کرج ؟
و سوال سوم اینکه شما دانشگاه صنعتی اصفهان رو ترجیح میدید یا داشنکده فنی فومن دانشگاه تهران رو ؟

پیشاپیش ممنون از پاسختون :)

salimynsa

عضو جدید
پذیرش با عنوان م شیمی

پذیرش با عنوان م شیمی

سلام.دانشگاه شیراز گرایش طراحی فرایند-پذیرش با عنوان م شیمی
یا دانشگاه کردستان -گرایش طراحی فرایند- پذیرش با عنوان م شیمی بدون گرایش
دوستان ای عبارت پذیرش با عنوان م شیمی یعنی چه؟؟

htforyou

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
چندتا سوال از خدمت حضورتون داشتم
اول اینکه با رتبه 300 چه جاهایی تو تهران میشه قبول شد ؟ (جز گرایش مهندسی هسته ای و دانشگاههای مالک و امام حسین)
دوم اینکه بنظرتون پژوهشگاه مهندسی شیمی معتبر تره مدزکش یا پژوهشگاه انرژی و مواد کرج ؟
و سوال سوم اینکه شما دانشگاه صنعتی اصفهان رو ترجیح میدید یا داشنکده فنی فومن دانشگاه تهران رو ؟

پیشاپیش ممنون از پاسختون :)

کسی نیست مرا یاری کند ؟ :))

-Nahid-

عضو جدید
سلام.
شهریه شبانه حدودا چقدر هستش؟
رتبه من حدود 1200 شد..به نظرتون شبانه میتونم قبول بشم؟

محبوه

عضو
سلام.
شهریه شبانه حدودا چقدر هستش؟
رتبه من حدود 1200 شد..به نظرتون شبانه میتونم قبول بشم؟

تو رشته پلیمر ترم اول دانشگاه فردوسی شنیدم حدود3میلیون تومان شده
بقیه ترم ها و بقیه دانشگاه ها رو نمیدونم چقد تفاوت داره

اره بستگی داره شبانه کجا بخواین

بالا