[مشاوره] - انتخاب رشته کنکور ارشد مهندسی شیمی 95

rezaee415

عضو جدید
دوستان، منو راهنمایی کنید با 278 کدوم گرایش ها و دانشگاه ها احتمال قبولی دارم،
از آقا سعید هم بابت راهنمایی هاش ممنون

huracan07

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون
شما با چه رتبه ای انرژی شریف رو آوردید؟
سلام دوست عزیز
من دانشجو انرژی شریف ام. رشته خیلی جالب و گسترده ایی هست و جا برای پیشرفت زیاد داره به شرطی که علاقه داشته باشی. برای اپلای کردن هم هیچ مشکلی نداره و خیلی هم خوب هستش با توجه به اینکه در تمام دنیا انرژی به عنوان یک بحران مطرح میشه. دانشکده انرژی شریف هم جز بهترین دانشکده های این دانشگاه هستش و جو خوبی داره. برای دانشجو هایی هم که از مهندسی شیمی وارد این رشته میشتن به طور تجربی میشه گفت موفق ترند و درک بهتری دارند. برای اطلاعات بیشتر توصیه می کنم سایت دانشکده انرژی شریف را نگاه کنی.

saeed05

کاربر بیش فعال
دوستان در مورد پدیده های انتقال اطلاعاتی ذارید بفرمایید....شنیدم چون بیشتر تئوری هست باید و بهتر است تا دکترا ادامه داد زیاد زمینه کاری نداره بیشتر برای تدریس مناسب
تقریبا همینطوره.

mamad_baghabadi

عضو جدید
سلام.دوستان به نظرتون با 1557 میشه دانشگاه فومن یا چوکا قبول شد رشته جداسازی؟روزانه میشه آورد یا شبانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

با تشکر از پاسخ گویی سریعتون:D

dac_ali

عضو جدید
اگه از دوستان کسی تجربه و شناختی از دانشگاه تربیت مدرس داره ممنون میشم راهنمایی کنه؟!

ئدز

عضو جدید
سلام منم مهندسی سیستم های انرژی گرایش محیط زیست شریف درس میخونم
موفقیت در این رشته کاملا به روحیه شما وابسته هست یعنی اگر ادم مثبت اندیش و پر تلاش باشید خیلی هم رشته خوبیه یه زمینه کاملا گسترده برای کار و فعالیت پیش رو دارید و میتونید در هر زمینه کار کنید چون انرژی همه جا هست شما میتونید در مورد مسائل مستقیم انرژی مثل سیاست گذاری و تصمیمات مدیریتی تا فناوری ها و همچنین مسائل وابسته به انرژی کار کنید مثلا خود من روی تصفیه پساب کار میکنم و ربطش به انرژی اینکه روند تولید انرژی روی محیط زیست اثر داره یعنی یک زمان از منابع طبیعی برای تامین انرژی از محیط زیست برداشت میکنیم و عوراض فعالیت به محیط زیست بر میگرده و اگر بدون فکر این کار انجام بشه ظرفیت محیط زیست برای پذیرش تغییرات کاهش پیدا میکنه و این کاهش ظرفیت روی ادامه حیات سیستم اثر میزاره که همون بحث پایداریه.....رشته مهندسی انرژی دیده سیستمی داشتن و دیدن همه تغییرات با هم رو برای ادم ایجاد میکنه
اینکه نون تو پسابه هم تقریبا درسته و خودمم که رو همین زمینه کار میکنم چون کلا آب جای کار زیادی داره
در انتها دانشکده مهندسی انرژی شریف مکان و دانشکده خیلی زیبایی داره و بچه ها خیلی تلاش میکنن...پروژه های درسی تقریبا سنگین داریم و چون وارد یه رشته جدید میشید باید زیاد کار کنید.....در کل برام من که امکان ادامه تحصیل تو بعضی از گرایش های مهندسی شیمی تو دانشگاه های مختلف تهران رو داشتم (286 شدم ) و بیو مدرس و امیر کبیر رو هم اوردم میتونم بگم اگر برگردم بازم همین رشته رو انتخاب میکنم
امار انتخاب رشته ارشد ناقصه و خیلییییییییییییییییییییی وابسته به انتخاب افراد قبل شما هست بنابراین هی فکر نکنید میشه یا نه 100 انتخاب دارید ببنید محدودیت انتخاباتون چیه مثلا من دوست نداشتم برم شهرستان چون سختم بود بنابراین هر چی تو تهران میشد رو زدم تازه 60 تا بیشتر هم نشد
بعد که کارنامه سبز اومد دیدم چقدر جاهای خوب و چه رشته هایی میتونستم بیارم که فکرشو نمیکردم تقریبا روزانه همه دانشگاه های تهران روزانه اورده بودم که خب قسمت مهندسی انرژی گرایش محیط زیست اوردم
انشالله که بهترین براتون اتفاق بیافته

ئدز

عضو جدید
یه پیشنهادم برای اینکه میخواهید مطمئن شید یه متن ایمیل با تمام سوالاتون در مورد رشته و اینا اماده کنید و به ایمیل دانشجوهای ارشد که تو سایت دانشگاه ها هست بفرستید رندم بفرستید با تعداد زیاد که هم احتمال پاسخ گیری زیاد شه هم نظرات مختلف رو ببنید.

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.دوستان به نظرتون با 1557 میشه دانشگاه فومن یا چوکا قبول شد رشته جداسازی؟روزانه میشه آورد یا شبانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

با تشکر از پاسخ گویی سریعتون:D

سلام. نه دوست عزیز احتمالش میشه گفت که صفره.
البته جداسازی فومن که فعلا توی دفترچه نیومده و احتمال داره توی اصلاحیه فرآیند بگیره.
سال گذشته رنج قبولی فومن از حدودای 290 تا 600 روزانه بوده و از اون به بعد تا 900 اینطورا شبانه بوده. چوکا هم با اندکی تفاوت بعد از فومن پُر شد.

REZA1597

عضو جدید
سلام اقا رضا میشه منو راهنمایی کنید
میخواستم بدونم با رتبه 1700:cry: شبانه هیچ کجای ایران نمیتونم قبول شم؟
کدوم دانشگاه وشهرها به نظرتون احتمالش هست؟
خیلی ممنونم متشکرم
سلام
مگه ایه اومده که حتما امسال برید ارشد
کلی هزینه کنید اونم یه جای پرت فک نکنم ارزششو داشته باشه

REZA1597

عضو جدید
دوستان، منو راهنمایی کنید با 278 کدوم گرایش ها و دانشگاه ها احتمال قبولی دارم،
از آقا سعید هم بابت راهنمایی هاش ممنون
بعضی از گرایشای علم وصنعت
صنعتی اصفهان
شیراز
شیراز و اصفهان فک کنم همه ی گرایشا رو بیاری

کلبه تنهایی من

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
مگه ایه اومده که حتما امسال برید ارشد
کلی هزینه کنید اونم یه جای پرت فک نکنم ارزششو داشته باشه

خیلی ممنونم یه دنیا
فقط دوستان میگن شبانه سهند شاید قبولی بده،دانشگاه سهند چجوریه؟ضعیفه؟
اگه نمیشه که یه سال میشینم میخونم

samane a

عضو جدید
دانشگاه سهند یکی از قطب های مهندسی شیمی هست.
بنظرم سهند نزنید بهتره
خیلی دانشگاه الکی سختگیر و مسخره ایه
من که با خیلی از دانشجوهاش حرف زدم همشون شاکی بودن
غیر ترکها رو اذیت میکنن
2+2 یاد میدن انتگرال سه گانه امتحان میگیرن
تو نمره دادن بشدت سختگیرن و معدلا پایینه
و خیلی چیزایه دیگه

saeed05

کاربر بیش فعال
بنظرم سهند نزنید بهتره
خیلی دانشگاه الکی سختگیر و مسخره ایه
من که با خیلی از دانشجوهاش حرف زدم همشون شاکی بودن
غیر ترکها رو اذیت میکنن
2+2 یاد میدن انتگرال سه گانه امتحان میگیرن
تو نمره دادن بشدت سختگیرن و معدلا پایینه
و خیلی چیزایه دیگه

بله موافقم باهاتون. تازه دانشگاهشم بیرون شهره و معمولا کلا ترکی صحبت می کنن افراد و آدم اذیت میشه کمی. با اینکه دانشگاهی هست که مهندسی شیمیش قویه ولی رتبه های پایینی رو میگیره.

atene

عضو جدید
به نظرتون طراحی فرایند تهران بهتره یا کاتالیست شریف؟ برای اولویت انتخاب با رتبه 55 میخوام. گرایشهایی مثل نانو و یا هسته ای چطور هستن آیا کسی اطلاعاتی داره؟
و با توجه به اینکه من بچه کوچیک دارم ایا استاداش با آدم کنار میان یا سختگیرن؟آیا تهران از امیرکبیر بالاتره؟
ببخشین سوالام زیاد شد ممنون میشم اگه جواب بدین.

sanam_el

عضو جدید
سلام دوستان از دانشجوهای صنعتی اصفهان یا صنعتی شیراز و خود شیراز کسی اینجا هست که اطلاعاتی بده؟
امکان داره من با 870 این دانشگاه ها رو بیارم؟ دانشگاه اصفهان رو چی؟

خئهی72

کاربر فعال
دروس پیشرفته سیالات و جرم و حرارت حتما جز چارتش هست
پایان نامه ها هم بیشتر توی همین زمینه تعریف میشه

میشه پروژه های جداسازی براش تعریف کرد؟ کلا گرایشی هست که بدرد اپلای یا کار بخوره؟

خئهی72

کاربر فعال
به نظرتون طراحی فرایند تهران بهتره یا کاتالیست شریف؟ برای اولویت انتخاب با رتبه 55 میخوام. گرایشهایی مثل نانو و یا هسته ای چطور هستن آیا کسی اطلاعاتی داره؟
و با توجه به اینکه من بچه کوچیک دارم ایا استاداش با آدم کنار میان یا سختگیرن؟آیا تهران از امیرکبیر بالاتره؟
راستش استا ما اقبال احمدی(نویسنده کتابای راهیان) که هم تو تهران بودن هم شریف میگفتن دانشگاه تهران یچیز دیگه است.بعد انگار تهران گرایشا فرق نداره

خئهی72

کاربر فعال
دوستان سال قبل امکانش هست انتخاب رشتشون رو اینجا بزارن تا ما بدونیم چطور قبولی میگیرن؟

saeed05

کاربر بیش فعال

به نظرم تهران براتون بهتره. اگه با استادای خاص بردارین اذیت نمیکنن.

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام دوستان از دانشجوهای صنعتی اصفهان یا صنعتی شیراز و خود شیراز کسی اینجا هست که اطلاعاتی بده؟
امکان داره من با 870 این دانشگاه ها رو بیارم؟ دانشگاه اصفهان رو چی؟

یه دفترچه در سایت پارسه برای قبولی های نود و سه هست. میتونین اونو نگاه کنین.

saeed05

کاربر بیش فعال
راستش استا ما اقبال احمدی(نویسنده کتابای راهیان) که هم تو تهران بودن هم شریف میگفتن دانشگاه تهران یچیز دیگه است.بعد انگار تهران گرایشا فرق نداره

تهران واقعا گرایشاش زیاد فرقی ندارن.

mimshimi_mehran

عضو جدید
سلام
به نظرتون کاتالیست امیر کبیر رو اول بزنم یا جداسازی تربیت مدرس؟
رتبم شده 135
خودم کارشناسی امیر کبیر بودم البته

محبوه

عضو
طراحی یا جداسازی

طراحی یا جداسازی

دوستان به نظرتون طراحی فرایند بهتره یا جداسازی؟

1- من از مباحث جذب سطحی و عملیات و انتقال جرم خوشم میاد و
2-از طرفی هم خیلی لذت میبرم وقتی یه واحدی رو شبیه سازی کنم

3- ولی پایم تو کنترل فرآیند و نرم افزار های مهندسی شیمی ضعیفه و میترسم

4- از طرفی دلم میخواد سال دوم ارشد رو بیشتر تو خونه باشم تا ازمایشگاه

5- یه چیز دیگه هم که هست دلم میخواد رو مقاله زیاد کار کنم ولی فکر میکنم طراحی فرایند زیاد نمیشه روش مانور داد برعکس جداسازی
6- همچنین اساتیدی که در طراحی فرایند کار میکنن (تو اون دانشگاهی که مدنظرم هست قبول بشم و با توجه به امار و ازقام احتمال قبولیم زیاده )ازشون زیاد خوشم نمیاد ولی اساتید جداسازی رو بیشتر دوس دارم
ممنون میشم راهنمایی کنین موندم اول طراحی بزنم یا اول جداسازی
بنظرتون اگر طراحی فرایند قبول بشم بهتره یا جداسازی؟

بالا