مشاوره آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان

apassenger

عضو جدید
چرا متری 700-800 !!! شیراز رو کم من می دونم تقریبا متری 3500 برای نظارت و 3500 هم برای طراحی هست..
1000 متر زیر بنا هم اصلا چیزی به حساب نمی آید که مهندس..
اگر کسی بتونه کار کنه خوب می تونه درآمد داشته باشه .. مشکلش فقط همون که خودتم گفتی و اون گرفتن کاره که روش خودش رو هم داره و اصولا اصل کاری که انجام می شه اینکه که چه طور کار بگیری و الا محاسبات و طراحی و نظارتش که چیزی نیست..
هر کاری سختی های خودش رو داره دیگه..

AmooSaeid

عضو جدید
چرا متری 700-800 !!! شیراز رو کم من می دونم تقریبا متری 3500 برای نظارت و 3500 هم برای طراحی هست..
1000 متر زیر بنا هم اصلا چیزی به حساب نمی آید که مهندس..
اگر کسی بتونه کار کنه خوب می تونه درآمد داشته باشه .. مشکلش فقط همون که خودتم گفتی و اون گرفتن کاره که روش خودش رو هم داره و اصولا اصل کاری که انجام می شه اینکه که چه طور کار بگیری و الا محاسبات و طراحی و نظارتش که چیزی نیست..
هر کاری سختی های خودش رو داره دیگه..

خب شما وضعتون خوبه مهندس . این تعرفه های تهرانه :
تاسیسات مکانیکی یه خورده بالاتره از این اما نه زیاد!
تعرفه طراحی سال 92 جهت رشته تاسیسات برقی براساس جدول ذیل می باشد:

گروه ساختمانیالفبجد
تعداد طبقات1و 2 طبقه ارتفاع از روی شالوده3 تا 5 طبقه ارتفاع از رویشالوده6 و 7 طبقه ارتفاع از روی شالوده8 تا 10 طبقه ارتفاع از روی شالوده11 و 12 طبقه ارتفاع از روی شالوده13 تا 15 طبقه ارتفاع از روی شالوده16 طبقه و بالاتر ارتفاع از روی شالوده
سهم حق الزحمه طراحی رشته تاسیسات برقی5.1537.68012.18713.93617.81619.51320.516

محمد رضا ف

عضو جدید
با سلام
دانشجویان و مهندسان محترم می توانند در این بخش سوالات خود را درباره آزمون نظام مهندسی در رشته تاسیسات مکانیکی ساختمان پرسیده و در مدت زمان کوتاهی پاسخ دریافت نمایند.

برگزاری دوره فشرده آمادگی آزمون تاسسیسات مکانیکی سال 92 توسط مهندس داریوش هادیزاده ( مولف کتاب نکات برتر تاسیسات) جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن
09356740624 تماس حاصل نمایید .من خودم این دوره رو میخوام برم .برای حل سوالات خارج از مباحث لازمه .

juliosezar

عضو جدید
دوستان میخواستم بپرسم کسی میدونه منبع سوالات محاسباتی چیه؟؟؟کتابی مثل تاسیسات طباطبایی خیلی وسیعه،کسی جزوه ای،منبعی رو نمیشناسه که بشه نکات کلیدی که توی آزمون استفاده میشه رو توش پیدا کرد؟؟؟

mpkhak

عضو جدید
سلام مهندس جان آقا این منابع رو چطوری میتونم تهیه کنم؟ خیلی مهمه برام

babakv

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
برای قبولی در آزمون نظام مهندسی کتاب های زیر رو توصیه میکنم . یعنی اینا به نوعی مکمل همدیگه هستن
1.کتاب تاسیسات طباطبایی
2.مرجع کامل تاسیسات هادیزاده http://www.noavarpub.com/viewBooks.a...ook&Serial=487
3.نشریه 128 و نشریه 172 http://bpms.mporg.ir/Portal/View/Vie...0-ac690b57bc93
4.کتاب تهویه مطبوع و حرارت مرکزی دکتر محمد مقیمان دانشگاه فردوسی مشهد
5.و یک جزوه دستی شامل نکات مهم آزمون تاسیسات نظام هستش که خیلی عالیه ضمن اینکه مواردی رو در چند صفحه حاوی نکاتی است که خودم از مراجع مختلف بهش رسیدم رو اضافه کردم.
مورد 2 و 5 رو اکیدا سفارش میکنم
اینو هم باید بگم که بنده با این منابع تونستم جزو رتبه هاب برتر آزمون گذشته باشم
موفق باشید;)
اگر تمایل داشتید پیغام خصوصی دهید.

a2.pakzad

عضو جدید
سلام

کسی که لیسانی سیالات از دانشگاه پیام نور داشته باشه میتونه تو آزمون شرکت کنه؟اصلا پیام نور رو قبول دارن؟و اینکه می تونه بعدا پایه دو و یک رو هم بگیره؟
(من خودم لیسانس جامدات دارم می خوام یه لیسانس سیالات از پیام نور بگیرم واسه نظام مهندسی که بتونم پروانه طراحی بگیرم چون با جامدات طراحی نمیدن واینکه با جامدات نمیشه گرید یک گرفت)

ممنون میشم اگه راهنمائی کنید دوستان

Hesam_8449

عضو جدید
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
بنده لیسانس مکانیک سیالات هستم و میخوام برای امتحان نظام سال 93 شروع کنم به خوندن و از اونجایی که شنیدم و توی همین سایت خوندم هر دوره هم سخت تر میشه و باید تسلط کافی روی مطالب داشت.
من از تاسیسات چیز زیادی نمیدونم و میخوام شروع کنم به خوندن تاسیسات بطور کاربردی و اینکه برای امتحان نظام بدردم بخوره
کتابهای نظام و کتاب تاسیساتی که همراهشون هست رو از نظام مهندسی تهیه کردم
کتاب طباطبایی و کتاب تاسیسات هادی زاده رو هم دارم
حالا برای شروع چیکار کنم و اساتید چی پیشنهاد میدن؟؟؟؟؟
پیشا پیش ممنون از راهنمایی شما

mehdi6923

عضو جدید
آزمون آذر 92

آزمون آذر 92

با سلام خدمت دوستان خوب تاسیساتی

4 هفته مونده تا آزمون و پیشنهاد میکنم مشابه دوستان داوطلب آزمون شهریور 91 ، از همین حالا تجربیاتمونو به اشتراک بذاریم. از آقا بابک (babakdv) که رتبه دوم آزمون رو کسب کردن هم تقاضا دارم واسه استارت بهمون کمک بکنن.

واسه شروع من جواب چندتا از سوالای اسفند 91 رو پیدا میکنم و اینجا میذارم، منتظر حضور پر رنگتون هستم.

با تشکر

hamidp

عضو جدید
دوست عزیز برای امتحان نیاز به تجربه نیست.
به کتابا تسلط داشته باشی بسه
امتحان اپن بوکه و سرعت عمل توی پیدا کردن جواب و ندادن جواب غلط مهمه....
من خودم اصلا لای مباحثو باز نکرده بودم و مدرکم هم طراحی جامداته و شرکت کردم و قبول شدم.
ضمنا برای قبولی حد نصاب 50 از 100 کافیه
موفق باشید

سلام حامد جان

داداش من هم مثل شما جامدات هستم میشه ما رو هم راهنمایی کنی من تو آزمون آذر ماه 92 میخام شرکت کنم.
چه کتاب یا جزوه هایی رو استفاده کردی؟
چطوری خوندی و به قول خودت مسلط شدی؟
....
اگه به ایمیل hamidmail_2005@yahoo.com جوابتو بفرستی ممنون میشم.

مرسی و ممنون

babakv

عضو جدید
سلام

کسی که لیسانی سیالات از دانشگاه پیام نور داشته باشه میتونه تو آزمون شرکت کنه؟اصلا پیام نور رو قبول دارن؟و اینکه می تونه بعدا پایه دو و یک رو هم بگیره؟
(من خودم لیسانس جامدات دارم می خوام یه لیسانس سیالات از پیام نور بگیرم واسه نظام مهندسی که بتونم پروانه طراحی بگیرم چون با جامدات طراحی نمیدن واینکه با جامدات نمیشه گرید یک گرفت)

ممنون میشم اگه راهنمائی کنید دوستان

سلام
مشکلی بابت دانشگاه پیام نور نیست
عنوان رشته ای که خوندید مهمه و اینکه مهندسی پیوسته باشه
فکر کنم کارتون خیلی جالب نباشه که فقط واسه پروانه طراحی دوباره همون رشته رو با گرایش دیگه ای بخونید
منظورتون رو از گرید 1 متوجه نمیشم !!!

babakv

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان خوب تاسیساتی

4 هفته مونده تا آزمون و پیشنهاد میکنم مشابه دوستان داوطلب آزمون شهریور 91 ، از همین حالا تجربیاتمونو به اشتراک بذاریم. از آقا بابک (babakdv) که رتبه دوم آزمون رو کسب کردن هم تقاضا دارم واسه استارت بهمون کمک بکنن.

واسه شروع من جواب چندتا از سوالای اسفند 91 رو پیدا میکنم و اینجا میذارم، منتظر حضور پر رنگتون هستم.

با تشکر
سلام دوست عزیز
تا اونجایی که بتونم تو بحثاتون شرکت میکنم ;)

a2.pakzad

عضو جدید
سلام
مشکلی بابت دانشگاه پیام نور نیست
عنوان رشته ای که خوندید مهمه و اینکه مهندسی پیوسته باشه
فکر کنم کارتون خیلی جالب نباشه که فقط واسه پروانه طراحی دوباره همون رشته رو با گرایش دیگه ای بخونید
منظورتون رو از گرید 1 متوجه نمیشم !!!

ممنون بابت راهنمائی تون اما به نظر شما راه بهتری هست که بتونم پروانه طراحی هم بگیرم؟(با توجه به اینکه
معدلم زیر 13 هست و نمی تونم از طریق کمیسیون هم ارزی اقدام کنم)
منظورمم از گرید 1 همون پایه 1 بود

mehdi6923

عضو جدید
مأخذ بعضی از سوالای آزمون اسفند 91
شماره صفحات بر اساس آخرین ویرایش مباحثه

سوال 3 مبحث 2 ماده 12 ص60

سوال 5 مبحث 19
سوال 7 14-3-5-4 ص32

سوال 8 جدول 14-4-2 ص42 و راهنمای مبحث 14، مثال اول، ص78
سوال 9 14-9-2-1-الف ص97 و راهنمای مبحث 14، مثال اول، ص205

سوال 10 14-10-3-3-پ ص106

سوال 11 14-10-5-2-الف ص115

سوال 12 14-9-6-1-الف(2) ص101
سوال 14 14-11-1-2-ث(2) ص120
سوال 15 14-11-6-2-الف(1) ص 126

سوال 16 14-13-2-1-ج ص146

سوال 17 جدول 14-13-2 ص149

سوال 18 16-4-6-1-ث(4) ص51

سوال 19 14-13-5-4-الف(2) ص158

سوال 20 16-3-9-5 ص27
سوال 21 16-4-3-1-ت ص31

سوال 22 جدول 16-4-3-5-ت ص36

سوال 23 16-4-9-1-ب(2) ص65

سوال 24 16-5-2-7-ب(5) ص78

سوال 25 16-8-2-3-پ ص119

سوال 26 16-8-2-5-پ(5) ص121

سوال 27 14-11-6-2-ب(4)و(5) ص126
سوال 28 16-4-8-3-الف(2) ص61

سوال 29 16-6-2-9-ث(1) ص99
سوال 31 14-13-5-4-ث ص159

سوال 37 12-1-5-8 ص9

سوال 38 12-7-5-5 ص55

سوال 56 17-1-1-2 ص13
سوال 57 17-4-2-2-ب ص30

سوالای مربوط به قانون نظام مهندسی و مباحث 15،19 و 21 به علت اینکه کتاباش دم دستم نبود تو این لیست درج نشده.

دوستان لطفاً این لیست رو تکمیل کنید و هر جایی که اشکالی دیدین بگید با هم رفعش کنیم
بدرود

mehdi6923

عضو جدید
از 29تا سوالی که جوابشون رو پیدا کردم فقط 3تا سوال زیر به طور کاملاً مستقیم از متن نبود:

7- یه نکته داره در مورد تامین هوا از فضای مجاور
8- نیاز به تبدیل واحد داره
27- با استفاده از محدودیتهای گفته شده تو متن باید محاسبه کنیم.

مابقی سوالات + اون مبحثایی که ندارم واضح و مبرهن بوده در صورتی که به سرفصلای مباحث (فهرستشون) تسلط داشته باشیم

amir5555

عضو جدید
[h=2]كليد واژه هاي آزمون نظام مهندسي عمران ( 1700 كليد واژه ) ویژه جلسه ازمون افزایش سرعت حل سوال[/h]
همواره یکی از دغدغه های داوطلبان آزمون های نظام مهندسی ساختمان کمبود وقت کافی برای پاسخ گویی به سوالات آزمون بوده و معمولاً این مشکل ناشی از کُندی سرعت داوطلب در پیدا کردن جواب هاست. بطوریکه داوطلب بعد از خواندن سوال ، برای پیدا کردن جواب صحیح به منبع مورد نظر (منابع آزمون) مراجعه میکند ولی بدلیل عدم اطلاع از صفحه و محل دقیق موضوع مورد نظر ، زمان بسیار زیادی را از دست می دهد و همین مسئله مهم ترین عامل مردودی داوطلبان در دوره های پیشین بوده است.
با توجه به این موضوع و با هدف پیشرفت هر چه بیشتر داوطلبان و در نهایت قبولی آنها در آزمون نظام مهندسی فایلی را آماده کرده ایم که کلمات کلیدی و مهم به انضمام آدرس محل دقیق انها را در منابع آزمون در خود جای داده است.
با ذکر یک مثال این فایل را بیشتر توضیح میدهیم
سوال 6 آزمون نظارت اسفند 1389 :
در مورد خواص عمومی قیرها،کدام عبارت صحیح نیست؟
1)قیرها قابل ارتجاع و چسبنده هستند 2)قیرها در برابر جریان الکتریسیته عایق هستند 3)قیرها در حلال هایی نظیر اسیدها و بازها حل میشوند 4)قیرها در دمای زیاد تجزیه و تبدیل به ذغال میشوند
خوب،کلمه مهم در این سوال “قیر” است.بلاقاصله به جزوه “2000 واژه کلیدی آزمون نظام مهندسی” رجوع میکنیم.کلمه قیر در “مبحث 5 صفحه 77″ آدرس داده شده.به کتاب مراجعه کرده و پاسخ صحیح را پیدا میکنیم. به همین سادگی!
ملاحظه فرمودید که با این روش در کمتر از چند ثانیه میتوانید پاسخ صحیح تمامی سوالات را به سادگی پیدا کنید.
مشخصات کامل فایل 2000 واژه کلیدی آزمون نظام مهندسی (نظارت،محاسبه،اجرا) :
قابل استفاده برای تمام متقاضیان آزمون نظارت و محاسبه و اجرا نظام مهندسی ساختمان
حدود 2000 واژه کلیدی استخراج شده از منابع آزمون
واژه های کلیدی شامل قانون نظام مهندسی و مباحث 2،3،5،6،7،8،9،10،11،12،18،19،20،21 و راهنمای جوش و راهنمای قالب بندی
در انتهای فایل نیز 4 نمودار کاربردی در ارتباط با مبحث ششم قرار دادیم، با توجه به دقتی که در رسم آنها انجام شده برای جلسه آزمون می توانند بسیار مفید باشند. همچنین توضیحات کافی در ابتدای فایل برای استفاده از واژه های کلیدی آورده شده
نمودارهای کاربردی شامل:
- نمودار ضریب بازتاب ساختمان (B)، برای مناطق با خطر نسبی کم/متوسط و زیاد/خیلی زیاد منطبق بر مبحث 6 صفحه 55 رابطه 6-7-4
- نمودار زمان تناوب تجربی نوسان (T)، منطبق بر مبحث 6 صفحه 59 روابط: 6-7-6/6-7-7/6-7-8
- نمودار کاهش بارهای زنده (R)، منطبق بر مبحث 6 بند 6-3-8 صفحه 18 رابطه 6-3-1
- نمودار ضریب اثر تغییر سرعت (Ce)، منطبق بر مبحث 6 بند 6-6-6 صفحه 32 رابطه 6-6-4
- نمودار تبدیل مقاومت نمونه مکعبی 200mm به مقاومت نظیر نمونه استوانه ای استاندارد-ضریب تبدیل r3 جدول 9-6-0-3 مبحث 9 صفحه 77
- نمودار تبدیل مقاومت نمونه مکعبی به ابعاد غیر 200mm -ضریب تبدیل r2 جدول 9-6-0-2 مبحث 9 صفحه 77
- نمودار تبدیل مقاومت نمونه استوانه ای استاندارد به غیر استاندارد-ضریب تبدیل r1 جدول 9-6-0-1 مبحث 9 صفحه77
دیگر رشته های اصلی آزمون نظام مهندسی می توانند از این فایل برای منابع مشترک با رشته مهندسی عمران استفاده کنند
برای اطمینان از محتویات این جزوه فایل نمونه را دانلود کنید
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...5199d2cb2a2062
برای خرید به سایت زیر بروید
www.mohandeci.ir

farhad8432

عضو جدید
جزوات خلاصه مبحث 14 و16 ویژه روزهای پایانی تا ازمون

- تمامی سئوالات تخصصی (مسائل)با فرمولهای خارج از کتابهای نظام مهندسی حل می شوند.
2- اگر تمامی سئوالات تستی(عمومی) را درست جواب دهید ولی سئوالات تخصصی را کمتر از 60% پاسخ صحیح بدهید ؛ باز هم نمره قبولی نخواهید آورد.
3-ضرایب سئوالات تخصصی و عمومی متفاوت است،بدون دانستن فرمولهای حل مسئله در آزمون شرکت نکنید چون مطمئن باشید قبول نمی شوید .
4- فرمولهای حل مسئله،فقط و فقط در دوره های آمادگی آزمون ارایه می گردند،چون این فرمولها معمولاً تجربی هستند و در صنعت ساختمان کاربرد دارند و در سایر منابع مهندسی مکانیک مانند طباطبایی وجود ندارند؛در ضمن مدرسان دوره ها خود طراح سئوالات هستند.
5-جزوات مباحث 14 و16 که در دوره های آمادگی آزمون معتبر تهران تهیه شده است در این سایت جهت دانلود قرار داده شده اند.
6-بیشتر دوستانی که جزوه را تهیه می نمایند بار دوم یا سوم است که در آزمون شرکت می کنند و به خاطر عدم توانایی در حل مسئله قبول نمی شدند،اگر شما بار اولتان است که اقدام به شرکت در آزمون می کنید، می توانید به راحتی به این منابع دسترسی داشته باشید..با تشکر
جزوات بصورت دست نویس ،اسکن شده با کیفیت بالا و به صورت فایلهای word می باشد،این جزوات شامل فرمولهای اختصاصی هر مبحث و حل مسئله نمونه امتحانی مربوط به آن می باشد،جزوات به شرح زیر می باشد:
1-جزوه تشریحی مبحث 14 شامل فرمولهای حل مسئله
(تأسیسات گرمایی،تعویض هوا،تهویه مطبوع):
-گرمایش(بارهای حرارتی،فلودیاگرام آب داغ،موتورخانه،تأمین هوای احتراق،دیگ ها،منبع انبساط،پمپها،دودکش )
-سایکرومتری
-تبرید
- آبرسانی
- فاضلاب و هواکش
-هوارسانی
2- جزوه مبحث 16(تآسیسات بهداشتی) شامل:
-تآسیسات بهداشتی-آب رسانی
-سیستم های آبرسانی
-مخازن ذخیره آب و سوخت
-لوله کشی
-zone بندی
توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه
به علت زمان اندک باقیمانده تا ازمون نظام مهندسی و امکان نرسیدن سفارشات پستی در موعد مقرر لذا بر ان شدیم که فایل pdf جزوه مزبور را برای راحتی و سرعت بیشتر در اختیار شما عزیزان قرار دهیم لذا برای خرید لینک زیر را در صفحه ادرس مرورگر خود قرار داده و از طریق کارت های عضو شتاب نسبت به خرید جزوه اقدام نمایید پس از پرداخت وجه مورد نظر لینک دانلود برای شما نمایش داده شده و شروع به دانلود فایل مربوطه کنید
لینک های خرید و دانلود
www.mohandeci.ir و http://mohandeci.sellfile.ir

arch100

عضو جدید
ممنون بابت راهنمائی تون اما به نظر شما راه بهتری هست که بتونم پروانه طراحی هم بگیرم؟(با توجه به اینکه
معدلم زیر 13 هست و نمی تونم از طریق کمیسیون هم ارزی اقدام کنم)
منظورمم از گرید 1 همون پایه 1 بود
با سلام
برای گرفتن صلاحیت طراحی در رشته تاسیسات مکانیکی لازم نیست یکبار دیگه برید کارشناسی سیالات بگیرید . بلکه در ادامه تحصیل می توانید رشته تبدیل انرژی را بخوانید و ارشد تبدیل بگیرید .
اکنون می توانید صلاحیت طراحی را هم درخواست کنید و محدودیتی در ارتقا پایه هم ندارید . موفق باشید

babakv

عضو جدید
با سلام
برای گرفتن صلاحیت طراحی در رشته تاسیسات مکانیکی لازم نیست یکبار دیگه برید کارشناسی سیالات بگیرید . بلکه در ادامه تحصیل می توانید رشته تبدیل انرژی را بخوانید و ارشد تبدیل بگیرید .
اکنون می توانید صلاحیت طراحی را هم درخواست کنید و محدودیتی در ارتقا پایه هم ندارید . موفق باشید
سلام دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم واسه کسی که لیسانسش سیالات نباشه طراحی نمیتونه داشته باشه

nahidghodrati

عضو جدید
سلام
مهندس شیمی می تونه در آزمون نظام مهندسی شرکت کنه یا نه؟
ازمون بعدی چه موقع هست؟؟؟؟

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
با سلام

برای آزمون 23 خرداد 1393 درخدمت شما هستیم.
09195369552
سلام دوست گرامی
ببخشید
تلفن برای چیه یعنی تلفنی مشورت میدین...
میشه بفرماین خودتون پایه چندین؟
بهرحال از تاپیکتون و پستتون متشکرم

leila9948

عضو جدید
سلام دوستان چند نکته رو این روزهای آخر بگم برا آزمون مفید است:

1-سعی کنید تمام مباحث رو حتی شده به صورت روزنامه وار بخونید
2- حتما برا خودتون یه فهرست واژه درست کنین اگر وقت درست کردن ندارید از سایت زیر با قیمت مناسب بخرید
www.engfa.ir

3- سوال های سال قبل رو حتما مرور کنید نزدیک 30 درصد الی 50 درصد سوالات مشابه سالهای گذشته است.

4- برای روز امتحان حتما به فکر یه صندلی دیگر به غیر از صندلی خودتون برا گذاشتن کتابا ضروری است (اگر کلاس یا سالن صندلی نبود بردن موکت و نشستن روی زمین مفید است)

5- اصلا روی سوالات سخت وقت نگذارید مهمترین اصل تو امتحان زمانه

6- به خدا توکل کنید

ali_pishtaz

عضو جدید
مهم:مهم»»»»مزایای عضویت در نظام مهندسی

مهم:مهم»»»»مزایای عضویت در نظام مهندسی

سلام...

من کارشناسیم مکانیک سیالات بودم و الانم دانشجوی ارشد و هنوز سه سال از فارغ شدن از کارشناسیم نگذشته..

از الان میخوام برم عضو نظام مهندسی بشم..خواستم بدونم چه مزایایی داره؟..اگه مزایای خاصی نداره نرم عضو بشم...

ممنون از همگی

j j

عضو جدید
سلام دوستان

میخاستم بدونم برای شرکت تو آزمون نظام مهندسی ، آیا شرایط معدل وجود داره یا نه ؟ (من لیسانس سیالات پیوسته دارم)

kamran293

عضو جدید
سلام..من میخوام برای آبان امتحان بدم...میتونه کسی بگه چون من شاغل هم هستم فقط شبها وقت دارم کسی بگه که من میتونم یا نه آی کیو همن زیاد بالا نیستا...:D

pm1

عضو جدید
سلام..من میخوام برای آبان امتحان بدم...میتونه کسی بگه چون من شاغل هم هستم فقط شبها وقت دارم کسی بگه که من میتونم یا نه آی کیو همن زیاد بالا نیستا...:D

باید برنامه ریزی کنید که بتونید تو این مدت همه ی مباحث رو حداقل یه بار بخونید ... شبی 3-4 ساعت یا بیشتر.... بستگی به سوالات هم داره اگه همچنان مثل دو دوره ی پیش باشه دور از انتظار نیست قبولی

kamran293

عضو جدید
دوستان کسی اینجا هست بتونیم در باره آزمون آبان صحبت کنیم...؟؟!!
و سوالات رو از هم بپرسیم

mina8432

عضو جدید
جزوات ویژه نظام مهندسی برای روزهای آخر + تضمین قبولی

www.engfa.ir

www.engfa.ir

www.engfa.ir

www.engfa.ir