مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

shapari

عضو جدید
دوستان کسی کتاب اصول و نگداری محصولات کشاورزی - جواد میدانی رو نداره؟​

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
مهندسین عزیز
برای ساهک پنهان و آشکار گندم چه قارچ کش هایی را توصیه می فرمایید ؟

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام
مهندسین عزیز
برای ساهک پنهان و آشکار گندم چه قارچ کش هایی را توصیه می فرمایید ؟

سیاهک بیشتر باید پیشگیری بشه با ضدعفونی بذر
تو مزرعه که بزنه دیگه کنترلش خیلی سخته
الان فکر کنم سم کاربوکسین تیرام میدن واسه سیاهک هم آشکار هم پنهان

Mory_Abi

عضو جدید
راهنمایی در مورد نرم افزار آبسا

راهنمایی در مورد نرم افزار آبسا

سلام:
عزیزانیکه در مورد نرم افزار ابسا اطلاعات دارن ممنون میشم در میان بگذارند،اگر هم نرم افزار جدیدتری نسبت به ابسا موجود هست باخبر کنید
سپاس

Mr. Mohandes

عضو جدید
سلام
اگر کسی مقاله یا کتابی در مورد پودر و روغن ماهی داره ممنون میشم قرار بدید

afsoon6282

مدیر تالار

fatem.shm

عضو جدید
با سلام .
کسی اینجا اطلاعاتی در مورد کنکور ارشد بیوتکنولوژی داره.ممنون میشم کمک کنید

*محیا*

کاربر ممتاز
سلام
تا حالا کسی آنزیم کاتالاز و اسکوربیک پراکسیداز اندازه گیری کرده ؟

salehi1361

عضو جدید
سلام شرمنده مزاحم شدم
جزوه ای مطلبی در زمینه مهندسی فنی گلخانه می خواستم سه شنبه امتحانشو دارم

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام شرمنده مزاحم شدم
جزوه ای مطلبی در زمینه مهندسی فنی گلخانه می خواستم سه شنبه امتحانشو دارم

سلام خواهش می کنم
امیدوارم این بتونه کمکتون کنه :gol:

پیوست ها

• nezam+golkhane.pdf
    2.4 مگایابت · بازدیدها: 0

مولتی متر

عضو جدید
سلام.شب به خیر
با داشتن کاردانی ریاضی و کارشناسی علوم کامپیوتر میتوان در آزمون پزشکی شرکت کرد؟
رشته های پزشکی بدون ازمون هم هست؟
پزشکی چند سال هست؟ هزینه؟

*محیا*

کاربر ممتاز
سلام
من که نه ولی اگر سوالی هست میتونم از همکارای قدیمم بپرسم :gol:
سلام
تشکر از لطف شما
من استخراج عصاره خام رو از روش زیر استفاده کردم نمونه های کارم هم برگ های زیتون هستن

استخراج عصاره خام : برای استخراج عصاره خام، از روش سوفو و همکاران (42) استفاده گردید. به یک گرم برگ منجمد شده بوسیله ازت مایع، 10 میلی لیتر اتانول مطلق سرد اضافه گردید. پس از 30 دقیقه، سوسپانسیون بدست‌آمده در دمای صفر درجه سانتی گراد و سرعت g10000 به مدت 10 دقیقه سانتریفیوژ شد. فاز بالایی دور ریخته شد. در مرحله بعد به فاز پایینی مجدداً 10 میلی لیتر اتانول مطلق سرد برای بار دوم اضافه گردید و پس از 30 دقیقه مجدداً سانتریفیوژ گردید. فاز پایینی (پلیت) بدست آمده در 50 میلی لیتر بافر استخراج سرد (شامل بافر سدیم – پتاسیم فسفات 50 میلی‌مولار با 7pH= حاوی پلی وینیل پلی پیرولیدون (PVPP) %1/. (وزنی در حجمی )) به حالت سوسپانسیون در آورده شده و بعد از 30 دقیقه در دمای [SUP]º[/SUP]C 4 و سرعت g10000 به مدت 10 دقیقه سانتریفیوژ گردید. در پایان فاز بالایی برای اندازه‌گیری آنزیمی برداشته شد. میزان پروتئین محلول کل به روش بردفورد (11) تعیین گردید.
آنزیم پراکسیداز رو هم اندازه گیریر کردم
ولی برای کاتلاز و اسکوربیک پراکسیداز مشکل دارم از چند تا پروتکل استفاده کردم جواب نگرفتم

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام
تشکر از لطف شما
من استخراج عصاره خام رو از روش زیر استفاده کردم نمونه های کارم هم برگ های زیتون هستن

استخراج عصاره خام : برای استخراج عصاره خام، از روش سوفو و همکاران (42) استفاده گردید. به یک گرم برگ منجمد شده بوسیله ازت مایع، 10 میلی لیتر اتانول مطلق سرد اضافه گردید. پس از 30 دقیقه، سوسپانسیون بدست‌آمده در دمای صفر درجه سانتی گراد و سرعت g10000 به مدت 10 دقیقه سانتریفیوژ شد. فاز بالایی دور ریخته شد. در مرحله بعد به فاز پایینی مجدداً 10 میلی لیتر اتانول مطلق سرد برای بار دوم اضافه گردید و پس از 30 دقیقه مجدداً سانتریفیوژ گردید. فاز پایینی (پلیت) بدست آمده در 50 میلی لیتر بافر استخراج سرد (شامل بافر سدیم – پتاسیم فسفات 50 میلی‌مولار با 7pH= حاوی پلی وینیل پلی پیرولیدون (PVPP) %1/. (وزنی در حجمی )) به حالت سوسپانسیون در آورده شده و بعد از 30 دقیقه در دمای [SUP]º[/SUP]C 4 و سرعت g10000 به مدت 10 دقیقه سانتریفیوژ گردید. در پایان فاز بالایی برای اندازه‌گیری آنزیمی برداشته شد. میزان پروتئین محلول کل به روش بردفورد (11) تعیین گردید.
آنزیم پراکسیداز رو هم اندازه گیریر کردم
ولی برای کاتلاز و اسکوربیک پراکسیداز مشکل دارم از چند تا پروتکل استفاده کردم جواب نگرفتم

سلام
در محلول های پلی فنولی امتحان نکردید؟ من سوال کردم به من گفتند پایه باید پلی فنولی باشه ولی اطلاعات کاملتری نداشتند که بدند.
ببینید من یک سری مقاله سرچ کردم اگر دیدین مفید هست بگید تا بگیریمشون :gol:

1- مقاله اول

2-مقاله دوم

3- مقاله سوم

*محیا*

کاربر ممتاز
سلام
در محلول های پلی فنولی امتحان نکردید؟ من سوال کردم به من گفتند پایه باید پلی فنولی باشه ولی اطلاعات کاملتری نداشتند که بدند.
ببینید من یک سری مقاله سرچ کردم اگر دیدین مفید هست بگید تا بگیریمشون :gol:

1- مقاله اول

2-مقاله دوم

3- مقاله سوم
سلام آقای مهندس
ممنونم از لطف شما
مقاله دومی رو چطوری میشه گرفت ؟

kbjbtffa

عضو جدید
سلام دوستان کسی نرم افزار mSTATc برای ویندوز 64 بیتی داره؟اگر داین میتونین ارسال کنین مممنون

سلام دوستان کسی نرم افزار mSTATc برای ویندوز 64 بیتی داره؟اگر داین میتونین ارسال کنین مممنون

ziea_sz

عضو جدید
سلام.
کسی در مورد کشت زعفران اطلاعاتی داره؟
کسی هست که به صورت عملی زعفران کشت کرده باشه؟

Phyto

مدیر تالار
سلام.
کسی در مورد کشت زعفران اطلاعاتی داره؟
کسی هست که به صورت عملی زعفران کشت کرده باشه؟
سلام
یه چیزای مختصری میدونیم!
شما اگه سوال خاصی داری بپرس در حد توانمون جواب میدیم ...

ziea_sz

عضو جدید
پمپاژ اب

پمپاژ اب

نحوه پمپاژ اب از عمق 15 متری و فاصله 100 متری با چه وسیله ای میشه انجام داد؟
میخوام اب رو از رودخانه که در عمق دره ای 15متری که فاصله اش تا استخر حدود 100 متر هست بالا بیارم با چه روش و وسیله ای میشه این کار رو کرد؟و هزینه اش چه قدره؟
نحوه کار موتور های به چه صورتی هست؟

آخرین ویرایش:

ziea_sz

عضو جدید
استخر برای مصارف کشاورزی

استخر برای مصارف کشاورزی

در مورد استخر های که برای کشاورزی ساخته میشن چه طور باید از رسوب و رشد خزه ها و گیاهان و حتی جانوران در اب جلوگیری بشه تا مشکلی در لوله های قطره بارانی و مسدود شدن لوله ها به وجود نیاد و مانع از مشکلات احتمالی شویم.
بهترین نوع استخر برای مصارف کشاورزی که به صرفه ترین هزینه ساخت و نگهداری رو داشته باشه چه نوع استخری هست؟

ziea_sz

عضو جدید
بهترین محصول برای کشت با حداکثر دو میلیون لیتر اب

بهترین محصول برای کشت با حداکثر دو میلیون لیتر اب

سلام.
کسی هست راهنمایی کنه که چه محصولی برای کشت در مناطق سردسیر مثل کردستان و همدان و کرمانشاه مناسب هست و با مقدار دو میلیون لیتر اب در سال بهترین درامد رو داشته باشه.مقدار زمین مورد کشت هم حدود نیم هکتار باشه البته اگه اب کافی باشه میشه سطح زیر کشت رو بیشتر کرد.
لطفا عملکرد این چند محصول در هکتار رو هم هر کی میدونه بنویسه برام و مقدار اب مورد نیاز در سال هر محصول.
گندم
جو
گوجه فرنگی
ذرت
کلزا
نخود
عدس
بامیه

آخرین ویرایش:

*محیا*

کاربر ممتاز
سلام.
کسی هست راهنمایی کنه که چه محصولی برای کشت در مناطق سردسیر مثل کردستان و همدان مناسب هست و با مقدار دو میلیون لیتر اب در سال بهترین درامد رو داشته باشه.مقدار زمین مورد کشت هم حدود نیم هکتار باشه.
لطفا عملکرد این چند محصول در هکتار رو هم هر کی میدونه بنویسه برام و مقدار اب مورد نیاز در سال هر محصول.
گندم
جو
ذرت
کلزا
نخود
عدس
بامیه
سلام
شما باید نیاز آبی هر کدام از محصولات بالا رو از بارندگی های موثر منطقه کم کنید مابقیش میشه میزان آب مورد نیازتون

ziea_sz

عضو جدید
چه طور میتونم میزان بارش موثر رو به دست بیارم؟
مثلا شهر کامیاران در استان کردستان میزان بارش موثرش چه قدر هست؟

سوال در مورد حفر چاه نیمه عمیق و بهترین انتخاب پمپ آب

سوال در مورد حفر چاه نیمه عمیق و بهترین انتخاب پمپ آب

دوستان عزیز میخوام یه چاه نیمه عمیق حفر کنم
که حدودا بین ۴۰ الی ۶۰ متر عمق دارد
برای انتخاب پمپ دچار تردید شدم آیا کسی میتواند کمک کند ممنون خواهم شد
در مورد پمپ های گریز از مرکز تحقیقات کمی کردم ولی نمیدانم در این گونه چاه ها چه پمپ های بهتر کاربرد دارد
اگر میشود راهنمایی کنید .

tara96

عضو جدید
اعضای محترم لطفا راهنمایی بفرمایید
تنه درختان باغ سیب و گردو دچار آسیب شده و نظر کارشناس باغبانی استفاده از ترمیم کننده است. سوالی که دارم اینه که این ماده ترمیم کننده با اون مایع قارچ کشی که پاییز ب تنه درخت میزنیم تفاوتی داره؟
ممنون

Phyto

مدیر تالار
اعضای محترم لطفا راهنمایی بفرمایید
تنه درختان باغ سیب و گردو دچار آسیب شده و نظر کارشناس باغبانی استفاده از ترمیم کننده است. سوالی که دارم اینه که این ماده ترمیم کننده با اون مایع قارچ کشی که پاییز ب تنه درخت میزنیم تفاوتی داره؟
ممنون
چسب پیوند

Hamzeh856

کاربر ممتاز
سلام آقا رضا
چسب پیوند نیست.ممنون میشم اطلاعات تکمیل تری برام بنویسید.

سلام
معمولا یا چسب پیوند میزنن . یا قارچکش که مس دارن ... و سولفات مس
خود چسب پیوند هم خاصیت قارچکشی داره