مشاوره، سوال و درخواست مطالب فضای سبز

ghasemfalamarzi

عضو جدید
سوال:فضای سبز در مناطق گرمسیری

سوال:فضای سبز در مناطق گرمسیری

سلام دوستان
من یه لیست از درختا و درختچه های زینتی و گلهای یکساله و چند ساله مقاوم به گرما و شوری آب و خاک که میشه در طراحی فضای سبز یه منطقه گرم و مرطوب مثل بندرعباس استفاده کرد لازم دارم...
ممنون میشم کمکم کنید..

آخرین ویرایش:

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما یه مقاله کامل میخای
من چندتاشو میگم
کهور-کنار.درخت انجیر-ختمی ایرانی وچینی-شاهپسنددرختی-خرزهره-کونیکارپوس-
انواع گل کاغذی-گل یاس-گیاهان گوشتی مث پینه قاشقی- گل عروس وگل ناز شمشیری وگل ناز هفت رنگ-اپونتیا

lousiii66

عضو جدید
سلام
نه هنوز.... رشته فضای سبز در ایران فقط تا مقطع کارشناسی هست و برای ادامه تحصیل باید سراغ رشته های دیگه رفت

salam intori nist emsal vase avalin bar daneshgahe teran dar maghtae arshad reshteye fazaye sabzo ovorde sale dgam malayer miare

Melody1

عضو جدید
منابع کارشناسی ارشد مهندسی فضای سبز گرایش گیاهان زینتی در منظر دانشگاه آزاد

منابع کارشناسی ارشد مهندسی فضای سبز گرایش گیاهان زینتی در منظر دانشگاه آزاد

با عرض سلام و احترام

دوستان، من قصد داشتم امسال در رشته مهندسی فضای سبز گرایش گیاهان زینتی در منظر که یکی از رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد هست، شرکت کنم.. اما نمی دانستم چه منابعی را برای قبولی در این رشته می بایست مطالعه کنم. می خواستم خواهش کنم اگر درباره منابع این رشته اطلاعاتی دارید، در اختیارم قرار بدهید..

با کمال تشکر

HILLAA

عضو جدید
بازار کار طراحی محیط زیست

بازار کار طراحی محیط زیست

سلام کسی میدونه در حال حاضر بازار کارش چطوره؟

SANA22

عضو جدید
سلام خسته نباشید موضوع پایان نامه من در مورد نیاز آبی چمنه میشه منو راهنمایی کنین واگه مقاله ای دارین برام بفرستین مرسی

marzi salehi

عضو جدید
بازار کار همه رشته ها داغونه.
برای این رشته میشه استخدام شهرداری شد. و یا خود فرد جداگانه دفتر طراحی بزنه و با شرکتهای پیمانکاری همکاری کنه. و یا اینکه پارتی داشته باشه و بتونه مناقصه های ادارات و شرکتها رو برای خودش ببره.

آریوداد

عضو جدید
سلام دوستان.:gol:
من قصد احداث باغ گیاهشناسی با محوریت گیاهان دارویی دارم،که هم جنبه گردشگری داشته باشه هم آموزشی-پژوهشی. منتظر دریافت نظراتتون هستم. هر کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم. در هر زمینه ای، طراحی، کاشت گیاهان، انتخاب گیاهان و ... . اگر کسی بخواد در فضای واقعی همکاری رسمی داشته باشه استقبال میکنم.​

:gol:

Lina!

عضو جدید
سلام دوستان.:gol:
من قصد احداث باغ گیاهشناسی با محوریت گیاهان دارویی دارم،که هم جنبه گردشگری داشته باشه هم آموزشی-پژوهشی. منتظر دریافت نظراتتون هستم. هر کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم. در هر زمینه ای، طراحی، کاشت گیاهان، انتخاب گیاهان و ... . اگر کسی بخواد در فضای واقعی همکاری رسمی داشته باشه استقبال میکنم.​

:gol:
دوست عزیز سلام
موضوع خوبی انتخاب کردید. اما اول باغ گیاه شناسیتونو به چند قسمت کنید مثلا بخش های گیاهان پیازی، گیاهان گلدار، گیاهان صخره ای، گیاهان پوششی، گیاهان همیشه سبز، گیاهان معطر ... و محور اصلی گیاهان دارویی.
بعد برای هر بخش چه وسعتی زمین نیاز دارید. مثلاً گیاهان دارویی که باید بخش وسیع و مرکزی رو بگیره و جاش رو روی پلانتون مشخص کنید و در مورد هر بخش تحقیقتونو بکنید.
من یه آماری در مورد باغ گیاه شناسی داشتم. باید هر بخش رو به طور کامل بازش کنید و حتی نوع گیاه رو هم باید مشخص کنید.
موفق باشید

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه راجب گل ها ودرخت هایی که توپارک ها کاشته میشه اطلاعات بدید؟

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه لیست از درختا و درختچه های زینتی و گلهای یکساله و چند ساله مقاوم به گرما و شوری آب و خاک که میشه
در طراحی فضای سبز یه منطقه گرم و مرطوب مثل بندرعباس استفاده کرد لازم دارم...
ممنون میشم کمکم کنید..

سلام .

درختان مقاوم به گرد و خاک: عرعر-زالزالک-ژینکو-چنار-لیلکی امریکایی-ماگنولیا-بیدمجنون-اقاقیا-داغداغان

درختان مقاوم به بادهای دریایی و آب شور: کاجها – ایلان – گل ابریشم – زبان گنجشک –توت – صنوبر وسپیدار – اقاقیا – گز

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

farzaneh1990

عضو جدید
سلام مقالاتتونو دانلود کردم مرسی امیدوارم بتونم استفاده کنم اگه ضوابط طراحی پارک دارین با ذکر منبع ممنون می شم بذارین...

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام مقالاتتونو دانلود کردم مرسی امیدوارم بتونم استفاده کنم اگه ضوابط طراحی پارک دارین با ذکر منبع ممنون می شم بذارین...

سلام.در حال حاضر یه مطلب مفید هست براتون میزارم.
مقاله ایی هم پیدا کردم قسمت مقالات میزارم!:gol:

اصول جهانی طراحی فضای سبز پارک

Lina!

عضو جدید
دوستان سلام
کسی هست تو کار طراحی پارک و فضای سبز باشه و قیمت حدودی "طراحی کاشت" رو داشته باشه؟
ممنون می شم کسی معیار قیمت طراحی کاشت رو بیان کنه و بگه برای طراحی کاشت فضای سبز بالای 7-8 هکتار چه قیمتی باید در نظر گرفت؟

emeraldl

عضو جدید
سلام
كسي نام اين گياهي كه عكسشو گذاشتم ميدونه ؟اگه كسي ميشناستش بگه نام و راه تكثيرش چيه ؟ ممنون

emeraldl

عضو جدید
بفرما
عكس ساقه و برگشو ضميمه كردم

پیوست ها

• Picture 61.jpg
    Picture 61.jpg
    40.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Picture 81.jpg
    Picture 81.jpg
    37.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

میهن مشرقی

عضو جدید
سلام :)
بچه ها من شنیدم یکی از کتاب های مهندسی فضای سبز ، طراحی سایت برای معماران منظرِ ، من تمرینای فصل 5 این کتابو متوجه نمیشم ، میشه واسم توضیح بدینشون :) بزودی امتحان دارم این کتابو :(
پلیز هلپ می ....پلیز :cry:

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
دوستان فضای سبزی کتاب یا مطلبی سراغ دارین که معانی و مفهوم انواع کف پوش ها و طرز قرار گیریشون رو توضیح داده باشه؟

میهن مشرقی

عضو جدید
بچه ها من شنیدم یکی از کتاب های مهندسی فضای سبز ، طراحی سایت برای معماران منظرِ ، من تمرینای فصل 5 این کتابو متوجه نمیشم ، میشه واسم توضیح بدینشون :) بزودی امتحان دارم این کتابو :(
یعنی کسی نمیتونه کمکم کنه ؟ :cry: من گناه دارم:surprised::cry:

afsoon6282

مدیر تالار
من کتاب رو نگاه کردم ولی متاسفانه خودم با کل کتاب مشکل دارم
اگه بتونین با استادی یا متخصصی صحبت کنین زودتر به نتیجه میرسین

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خیلی کلیه... گلم
ولی اگه از گروه معماری کمک میگرفتی زودتر به نتیجه میرسیدی...یا مهندسین شهرسازی
ولی مطلبشو برات کل یمیزارم...
ببین همینه.. فکر کنم به دردت بخوره..

طراحی شهری بخشی از هنر معماری و طراحی صنعتی می‌باشد که با رویکردی ساختارگرا، طراحی ساختمان‌ها، فضاها، و چشم‌اندازهای شهری را در بر می‌گیرد و در نتیجه منجر به عمران و توسعه شهرها می‌گردد.
این فرآیند مهم در نتیجه توسعه شهرنشینی امروزی، باید متناسب با نیازها و سلیقه‌های مختلف بوده و به دلیل دشواری پیش‌بینی‌ها و نیازهای آینده نیز بسیار انعطاف‌پذیر باشد تا بتواند خود را با نوسانات و تصمیم‌های آینده تطبیق دهد.
در حقیقت طراحی شهری با نشان‌دادن اندیشه ساکنان یک شهر، امکانات در دسترس آنان، و نبوغ سازندگان و طراحان آن، که همگی گویای فرهنگ و نگرش آن جامعه است، بخشی بسیار مهم و حساس از هویت شهروندان یک شهر محسوب می‌شود.
این مجموعه آرشیو بی‌نظیری شامل بیش از ۱۷۰ کتاب در زمینه طراحی شهری، طراحی معماری، طراحی فضای سبز و در موضوعات طراحی شهری، طراحی معماری، طراحی محیطی، معماری داخلی، طراحی هوشمند، طراحی ساختمان، طراحی تراکم، طراحی باغ، طراحی فضای سبز، طراحی اکولوژیک، طراحی بهینه، طراحی پایدار، طراحی نورپردازی، طراحی سازه‌های چوبی، بتنی و فلزی، طراحی جاده، طراحی امنیت ساختمان، طراحی پرسپکتیو، اسکچینگ، طراحی مسکونی، طراحی تجاری، آموزش نرم‌افزار و بسیاری از موارد مرتبط دیگر می‌باشد که با تلاش فراوان گردآوری شده و به همه هنرمندان و متخصصان طراحی صنعتی تقدیم خواهد شد.

دانلود لیست کتابها

HILLAA

عضو جدید
کسی رو میشناسین که نرم افزار طراحی فضای سبز REAL TIME رو آموزش بده؟

کسی رو میشناسین که نرم افزار طراحی فضای سبز REAL TIME رو آموزش بده؟

سلام میخواستم بدونم اگه جایی رو میشناسین که آموزش بدن ممنون میشم چون من کلاساشو دارم میرم ولی میخواستم کسی باشه در حد 1 جلسه یه سری از اشکالامو بپرسم غیر از مجتمع فنی البته هر جا زنگ زدم گفتن کلاس خصوصی هامون 4 ساعته من انقدر نمیخوام

afsoon6282

مدیر تالار
سلام
تو همون کلاسا با استادش صحبت کنین احتمالا یک جلسه براتون میذارن ولی 4 ساعت مناسب هست براتون چون نرم افزاره طوری هست تا بخواین اشکال بگین توضیح داده بشه و کار طراحی بشه زمان میبره.تو همون کلاسش هم باید رفع اشکال باشه نیازی نیس خصوصی باشه
اگه هم سوالی هست بگین شاید دوستان بتونن اینجا جواب بدن ولی کلاس خصوصی بهترین مورد هست براتون