مشاوره، سوال و درخواست مطالب فضای سبز

miadgah

عضو جدید
سلام گلم مرسی

شما در این کلاسهای فضای سبز فنی و حرفه ای شرکت کردید ؟
اگر لطف کنید شمارشون بدبد ممنون می شم :)

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام گلم مرسی

شما در این کلاسهای فضای سبز فنی و حرفه ای شرکت کردید ؟
اگر لطف کنید شمارشون بدبد ممنون می شم :)
نه من به صورت خصوصی این دوره رو گذروندم
خواستم مدرکشو بگیرم ولی چیزایی که به من تدریس شده بود خیلی با مطالب فرق داشت
چشم شمارشونو براتون خصوصی میفرستم

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان . من یه سوال دارم که نمی دونم جاش اینجا هست یا نه : درخت سرو ایرانی ( که گونه های مختلفشو هم نمیشناسم ! ) می تونه تو آب و هوای معتدل و یا سرد مثلا توی کشوری مثل انگلستان به عمل بیاد؟!!!
خیلی خیلی ممنون می شم اگه کسی می دونه جوابمو برام تو پروفایلم بزاره .

afsoon6282

مدیر تالار
سلام
تا جایی که من میدونم سرو ها تحمل سرمای کم رو دارن ولی سرمای شدید و یخبندان طولانی رو ندارن

mehrdad20072

عضو جدید
راهنمایی از دوستان متخصص فضای سبز

راهنمایی از دوستان متخصص فضای سبز

سلام به همگی

یه زمین 2 هکتاری داریم میخوایم تبدیلش کنیم به باغ مجالس برای عوسی و مهمانی ها و صبح تا ظهر هم قهوه خانه سنتی و کافی شاپ و بستنی و از این جوز چیزا باشه .

یه طرح خوب یه عکس و یا یه راهنمایی برای درختهایی که میخوایم بزنیم از چه درختهایی استفاده کنیم از چه کلهایی استفاده کنیم . دکراسیون و خلاصه همه چیز
کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه ؟
ممنون میشم اگه کسی عکسی از جایی داره که به نظرش قشنگ باشه بزاره ممنون میشم .
با تشکر از همگی .

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من قشنگ میشه اگه از الگوی باغهای ژاپنی استفاده کنید . چون نماد باغ ژاپنی سنگ و اب و فانوسه . باغتون نهر داشته باشه یه جزیره مانند واسه جایگاه عروس و داماد درست کنید که با پل های تزئیینی به زمینه اصلی باغ متصل باشه ...میگردم اگه عکسی که بتونه گفته هام رو به تصویر بکشه پیدا کردم میزارم . حتما از درخت های سایه گستر استفاده کنید که بشه توی روز هم از باغ استفاده کرد و به خاطر آفتاب باغتون فقط مورد مصرف شبانه نداشته باشه . گلها هم که گلهای فصلی باید بکار ببرید که تو همه فصلها رنگ رو داشته باشید . ضمن اینکه لازمه از گیاهان پوششی برگ رنگی استفاده کنید مثل سینره یا سنتورآ که برگ نقره ای دارن .

afsoon6282

مدیر تالار
ببینین دوست عزیز
این مقدار زمینی که میگین واسه چنین باغی خیلی خوب هست و میشه راحت و به جا خیلی کارا توش کرد البته شرط اولش اینه که هزینه کنین براش
اگه هزینه کنین میتونین چیز خوبی ازش در در بیارین ولی اگه هزینه نکنین و بخواین از این ور و اون ور کاراش بزنین این باغ عمر زیادی نمیکنه
و اون جوری هم که شما ازش میخواین استفاده کنین باید فضای سبزش این قدر قوی باشه تا توی چشم بیننده بیاد
اینو هم بگم که هر چقدر هزینه کنین بعد مدتی درآمدش براتون تلافی میکنه
این از بحث هزینش

یه مورد دیگه هم که هست این دوتا کاری که گفتین اصلا با هم جور نیست.یعنی شما از یک طرف میخواین فضای قهوه خونه و کافی شاپ درست کنین و از یک طرف باغ مجالس این دو محیط و فضاش خیلی با هم فرق داره و اگه بخواین هر دوش رو انجام بدین یه جورایی زمین باغ هدر میره و بعید میدونم نتیجه خوبی داشته باشه
قهوه خونه و این چیزا هم صبح تا ظهر اون جور مشتری نخواهد داشت پس هزینه ای که واسه این بخش میخواین بکنین ممکنه اون جور جوابتون رو نده
اگه بتونین این دو محیط رو ترکیبش کنین یعنی اینکه چایخانه برای همون باغ مجالس استفاده بشه شاید بهتر باشه

اگه هم میخواین هر دوش رو داشته باشین به نظر من نهایت یک سوم واسه قهوه خونه و اینا کافیه بیشتر فضا رو بذارین برای باغ مجالس چون درآمد اصلیتون از اون هست

در مورد باغ مجالس هم دو شکل وجود داره یکی باغ مجالس برای مهموین ها و عروسی ها و یکی فقط برای استفاده عکس و فیلم و این چیزا واسه عروس و داماد که شما مورد اول رو میخواین انجام بدین.مورد دوم هم خیلی درآمد خوبی داره ولی خرج بالایی هم باید براش انجام بشه
واسه باغ مجالس بستگی داره که بخواین تو خود باغ محیط پذیرایی رو داشته باشین یا تو ساختمونی چیزی باشه
اگه ساختمون جدا باشه فضای سبزی که میخواین انجام بدین که شامل پوشش گیاهی و نور پردازی و اینها هست فرق میکنه بیشتر باید درخت و اینها باشه چون کمتر به چشم میاد ولی اگه تو خود محیط باغ هست باید به جز درخت های همیشه سبز و چند ساله حتما حتما گل های فصلی و زینتی و درختچه های زینتی و فصلی باشه
تاکید میکنم فصلی چون شما تو همه فصل ها میخواین از این باغ استفاده کنین پس باید پوشش گیاهیتون جوری باشه که تو همه فصل ها شادابی رو حفظ کنه حتی زمستون نه اینکه جوری باشه بهار و تابستون همش سبز باشه و زمستون که درختها خزان دارن باغ خشک بشه

ترجیحا از درختان همیشه سبز و غیر مثمر استفاده کنین چون درخت میوه خیلی کاربردی واسه این باغ نداره
دو موردی که خییل تو فضای سبز به چشم میاد یکی کاشت چمن و سبز بودن زمین تو همه قسمت ها هست و یکی نورپردازی قوی که باید داشته باشه
این نورپردازی واسه شب خیلی کاربرد داره
چه ساختمون باشه چه تو محیط راه سازی ها و مسیر سازی ها باید زیبا و راحت باشه و تاکید اصلی فضای سبز باید تو این قسمت مسیر سازیها باشه
تو پوشش گیاهی سعی کنین تو همه فصل ها به جز ظاهر گیاه از گیاهان معطر هم استفاده کنین این هم مورد کمکی خوبی هست برای جذب افراد

تو بخش چایخانه هم همین فضای سبز و نورپرداز یو مسیر سازی هم انجام بدین فقط از گل و درختچه استفاده بیشتری کنین و درخت ها رو فقط تو پس زمینه ها بذارین

ببخشین اگه درهم گفتم موردایی بود که به نظرم میتونست کمک کنه البته این نظر من بود تا نظر خودتون و بقیه دوستان چی باشه
اگه بازم چیزی بود میگم

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب افسون جان الان خیلی از باغهایی که مجالس عروسی رو برگزار میکنن قهوه خونی سنتی و کافی شاپ و آتلیه عکاسی دارن ، حتی همون شب برای مهمونها هم سرویس میدن ...
پس ایجاد این مکانها در یک جا ایرادی نداره .
مدخل ورودی باغ که باید دو تا در داشته باشه ..یک در ورودی مهمانها و یک در برای راهنمایی ماشینها به پارکینگ . پارکینگ و سرویس بهداشتی حتما باید برای باغ در نطر گرفته بشه . مدخل ورودی مهمانها هم بهتره با ستونهایی از گیاهان پرچین ساز حصار دیداری ایجاد کنه که جلوه باغ رو در نظر مهمانها بیشتر جلوه بده و اینکه از قسمت پارکینگ جدا شده شده باشه . این تصویر رو دیدم که به گفته هام نزدیک باشه :

afsoon6282

مدیر تالار
آره گفتم که اگه ترکیب بشه خیلی بهتره میدونم بعضیاشون دارن اتفاقا خیلی هم استقبال شده از چنین چیزی ولی به شرطی که فقط واسه باغ باشه
اگه کسان دیگه بخوان بیان و مهمونها هم باشن زیاد با هم جور در نمیاد
یعنی میشه ها ولی واسه جذب اون جوابی که باید بده رو نمیده

mehrdad20072

عضو جدید
سلام به همه دوستان
ممنون از همتون
راستش چیزایی که گفتید اگه با یه چند تا عکس که خودتون سری به اونجا ها زدید خیلی بهتر میشه

afsoon6282

مدیر تالار
والا من بیشتر چیزایی که میدونستم باید رعایت بشه رو گفتم ولی چشم اگه عکسی پیدا کردم میذارم
این جور جاها رو معمولا باید با طرح نظریه هارو نشون داد که اینجا امکان طرح کشیدن نیس

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو روزه هر کاری میکنم عکس بزارم نمیشه ..از روزهای اوج فروم بازی خودم فاصله گرفتم!!!!:biggrin:
این یه نمونه از مدخل ورودیه که با استفاده از درختچه های پرچین ساز حصار دیداری و جداکننده از محیط رو ساخته

amir kaveh

عضو جدید
کاشت درخت سرو

کاشت درخت سرو

با سلام خدمت همه اعظاء لطفا" نحوه تکثیر درخت سرو را اگر ممکن است به من آموزش دهید . آیا با استفاده از میوه های آن میشود نهال ایجاد کرد ؟ چگونه ؟ با تشکر برادر شما کاوه .

afsoon6282

مدیر تالار
با سلام خدمت همه اعظاء لطفا" نحوه تکثیر درخت سرو را اگر ممکن است به من آموزش دهید . آیا با استفاده از میوه های آن میشود نهال ایجاد کرد ؟ چگونه ؟ با تشکر برادر شما کاوه .
سلام
ازدیاد انواع سرو ها از طریق بذر هست که این بذر هم شرایط خاص میخواد و کارایی باید رو بذرش انجام بگیره تا بعد بتونه کاشته بشه
از طریق قلمه های ریشه دار هم میشه ازدیاد رو انجام داد.حتی میشه فلمه گرفت و روی پایه دیگه پیوند زد.
ولی کاشت بذر خیلی طول میکشه.

AMIR-ALI

عضو جدید
سوال من فوریتی هست یعنی نهایت تا فردا من میخرم
یه دو کیلو چمن میخام
میخام تو افتاب دووم بیاره و به خشکی و سرما هم مقاوم باشه اگر به شوری هم مقاوم بود که دیگه نور الا نوره
بعد اینا رو میخام الان بکارم یه چیزی باشه که زمستون از بین نره

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
الان اگه بخواي بكاري بهتره چمن هلندي بگيري چهار تخم البته توش ريگراس فستوكا و چمن ايراني داره يه سر هم اينجا بزن وبلاگ خودمه سوالي بود درخدمتم

AMIR-ALI

عضو جدید
یه بنده خدایی هم این پیشنهاد داده بود اتفاقا
مشخصه خاصی نداره از نگاه کردن بفهمم چون فله ای هست اگر اشتباه نکنم
پ ن : بابا اینجا همه وبلاگ دارن فقط من ندارم :(

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه
این چمن بدون کود هم بکاری بالا میاد ؟
اره در مياد اشكال نداره كود رو بعدا يبار بدي بسه البته با اب زياد بعنوان سرك و بعد از پر شدن فضاي سبز از چمن اصلا كود نده چون فقط دردسر چمنزني ميافته رو دوشت

دونده

عضو جدید
با سلام
بهترین گزینه برای شما چمن بارون بروک هلندی کیلویی 10000 تومان است.
در صورت پیدا نشدن بارون بروک،میتوان از ویم لی هلند استفاده کرد.چمنی 5 تخم و مقاوم و ارزان.کیلویی 7000 تومان.من تو تهران 5000 متر کاشتم خوب جواب داده.ضمنا میتونی به جای کود از خاک اره استفاده کنی.مهم یه پوشش با مواد آلیه.

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد سنگ و سنگفرش مطلب میخوام :D

به من بی نوا کمک کنید :surprised:

هم عسک میخوام هم مطلب و اینا دیگه ! :smile:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میخوام برای ارائه مطالب خوب داشته باشم . هم عکس باشه هم توضیحات کامل .

در مورد مصالحی که به کار گرفته میشه . کاربرد هر کدوم توی طراحی فضای سبز . اگر پروژه هم باشه که خیلی بهتره .

میخوام پر و پیمون باشه . ممنون :D

گل آنتوریوم

عضو جدید
کمک

کمک

من مطالبی درمورد پارک ملی تاریخی میخوام مثلا چه خصوصیاتی باید داشته باشد/چه فضایی باید داشته باشد/چه طراحی درآن باید به کارود/چه مواردی باید درآن به کار رود ممنون میشم اگه کمکم کنید

alhakdivsan

عضو جدید
تقاضاي اطلاعات در مورد هايدروسيدينگ

تقاضاي اطلاعات در مورد هايدروسيدينگ

ميشه در مورد هايدروسيدينگ و مزاياي اون اطلاعاتي بديد؟

گل آنتوریوم

عضو جدید
جواب کمک

جواب کمک

تو روخدا خواهش میکنم زودتر جواب منو بدید من توسایت ها خیلی دنبالش گشتم ولی نتونستم اون چیزیو که میخوام پیدا کنم که برای شما درخواست نوشتم شاید بتونید کمکم کنید من به این مطلب خیلی احتیاج دارم:(

afsoon6282

مدیر تالار
من مطالبی درمورد پارک ملی تاریخی میخوام مثلا چه خصوصیاتی باید داشته باشد/چه فضایی باید داشته باشد/چه طراحی درآن باید به کارود/چه مواردی باید درآن به کار رود ممنون میشم اگه کمکم کنید
سلام
میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟متوجه نشدم
پارک ملی تاریخی یعنی کجا؟یه مثال ازش بزنین
منظورتون باغ ایرانی هست؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد پارک ملی میتونم کمک کنم ولی پارک ملی تاریخی تا حالا نشنیدم .:surprised:

گل آنتوریوم

عضو جدید
به طور کلی یه پارک تاریخی باید چه خصوصیاتی داشته باشد چه طراحی باید درآن به کار رود ایرانی وخارجی فرقی نمیکنه