مشاوره، سوال و درخواست مطالب فضای سبز

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
راستش واضح نیست برام شاید دوستانی که وارد تر باشن بتونن کمک کنن

sh.enayati

عضو جدید
پوشش گیاهی منطقه سرد و خشک و سرد وکوهستانی

پوشش گیاهی منطقه سرد و خشک و سرد وکوهستانی

سلام موضوع مقاله من تاثیر پوشش گیاهی در منطقه سرد و کوهستانی و سرد و خشک بر صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان ها است.اگه کسی اطلاعاتی در مورد پوشش گیاهی مناسب این مناطق و یا تاثیر مثبتی که در صرفه جویی انرژی داره دراختیارم بذاره بسیار سپاسگزار میشم.

apameh_21

عضو جدید
راهنمایی میخوام

راهنمایی میخوام

سلام دوستان...
من یه راهنمایی از کسایی که تو این رشته مشغول به کار هستن میخوام...من میخوام توی کلاسای فضای سبز نظام مهندسی شرکت کنم میخواستم بدونم کلاسش مفید هست یا نه؟
و اینکه برای ورود به بازارکارتاسیس یه شرکت بهتره یا همکاری با شرکتهای پیمانکاری...
و اینکه اصلا توی ایران این رشته جدی گرفته میشه یا نه یعنی جا برای کار داره اصلا؟؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید...:gol:

afsoon6282

مدیر تالار
سلام دوستان...
من یه راهنمایی از کسایی که تو این رشته مشغول به کار هستن میخوام...من میخوام توی کلاسای فضای سبز نظام مهندسی شرکت کنم میخواستم بدونم کلاسش مفید هست یا نه؟
و اینکه برای ورود به بازارکارتاسیس یه شرکت بهتره یا همکاری با شرکتهای پیمانکاری...
و اینکه اصلا توی ایران این رشته جدی گرفته میشه یا نه یعنی جا برای کار داره اصلا؟؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید...:gol:

سلام
در مورد کلاسای نظام مهندسی به نظر من خوب هستن مفید و اجرایی بودن البته استادهایی که من داشتم خودشون از باتجربه ها بودن و موارد عملی تو کار رو میگفتن شهرای دیگه رو نمیدونم.
برای ورود به کار بهتره اول با شرکت های دیگه کار کنین حتی اگه بشه به صورت کاراموزی تا یک مقدار راه بیفتین
کار داره البته برخی مواقع نادیده گرفته میشه یا کم اهمیت جلوه داده میشه ولی در کل جای پیشرفت داره ایران تازه داره تو این زمینه به صورت تخصصی شروع به کار میکنه.
موفق باشین

.de.eng

عضو جدید
flower box

flower box

سلام در مورد انواع فلاور باکس در فضای شهری و جزئیات احرایی فلاور باکس به کمک نیاز دارم

hadi.blue.chem

عضو جدید
سلام
اینجا کسی هست؟
سوال من در مورد کیفیت آب آبیاری فضای سبزه(شامل چمن و درخت؛ نه درخت باغ، درخت های کاج و .. و درخت توت)
کسی از استانداردهای مجاز املاح این اب آبیاری خبر داره؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

qwertyzx

عضو جدید
با عرض سلام و احترام

دوستان، من قصد داشتم امسال در رشته مهندسی فضای سبز گرایش گیاهان زینتی در منظر که یکی از رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد هست، شرکت کنم.. اما نمی دانستم چه منابعی را برای قبولی در این رشته می بایست مطالعه کنم. می خواستم خواهش کنم اگر درباره منابع این رشته اطلاعاتی دارید، در اختیارم قرار بدهید..

با کمال تشکر

تا جایی که بنده خبر دارم منابعش شبیه کشاورزی گرایش باغبانی دانشگاه ازاد هست.

qwertyzx

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم اگه جایی رو میشناسین که آموزش بدن ممنون میشم چون من کلاساشو دارم میرم ولی میخواستم کسی باشه در حد 1 جلسه یه سری از اشکالامو بپرسم غیر از مجتمع فنی البته هر جا زنگ زدم گفتن کلاس خصوصی هامون 4 ساعته من انقدر نمیخوام

سلام.می تونید از کتاب آموزش ریل تایم نویسنده میثم مظاهری استفاده کنید.

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
اینجا کسی هست؟
سوال من در مورد کیفیت آب آبیاری فضای سبزه(شامل چمن و درخت؛ نه درخت باغ، درخت های کاج و .. و درخت توت)

سلام دوست گرامی؛
در حالِ حاضر مواردی که در این 2 تایپیک صحبت شده،به شما کمک میکند و جواب تقریباً کاملی داده شده!

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ن-آب-مورد-نیاز-فضای-سبز-شهری-به-روش-کالیفرنیا

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/327042-نیاز-آبی-گیاهان-فضای-سبز

و این؛
http://abedi-koupai.iut.ac.ir/sites...es_course/wastewater_applications-code535.pdf

آخرین ویرایش:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام
اینجا کسی هست؟
بهترا از اب لوله کشی استفاده نشه چون حاوی کلر هست اب چاه بهترین اب برا ابیاری همه گیاهان میتونه باشه

در مورد استاندارد مجاز هم نباید مقدار املاح مثل نمک بالایی داشته باشه 7= ph خنثی باشه البته ph تا حدی بالا و پایین قابل اغماض هست اما باید به نسبت phخاک و نمک خاک
نوع گیاه مناسب کشت کرد

11zara

عضو جدید
سلام من مهندسی فضای سبزمیخونم برای پروژه پارک ویژه م یک رو جلدی میخام کارکنم که یه قسمت از پارک باشه که راندو شده باشه لطفا عکسی از یک طرح که به صورت پرسپکتیو از پارک باشه برام میفرستین؟:)

afsoon6282

مدیر تالار
سلام من مهندسی فضای سبزمیخونم برای پروژه پارک ویژه م یک رو جلدی میخام کارکنم که یه قسمت از پارک باشه که راندو شده باشه لطفا عکسی از یک طرح که به صورت پرسپکتیو از پارک باشه برام میفرستین؟:)
سلام
اگر درست متوجه شده باشم یک پرسپکتیو راندو شده میخواین که برای طرح روی جلد پروژتون از اون استفاده کنید یعنی یا ایده بگیرید یا همونو برداشت کنید
خوب اینو از توی گوگل که سرچ کنید طرح های زیادی دیده میشه
فقط یه موردی که هست

الان من هم فارسی و هم انگلیسی این موارد رو در گوگل سرچ کردم ولی از نظر من طرح ها مناسب نیستن برای روی جلد، یعنی خیلی ساده هستن برای پروژه ای که میخواید تحویل بدید حالا سلیقه شخصی شما ممکنه متفاوت باشه

چند پیشنهاد دارم براتون
اگر پلان پارک هارو سرچ کنید نتایج بیشتر و بهتری به دست میاد میتونین روی جلد از پلان استفاده کنید البته من نمیدونم پروژتون چه جوریه ولی اگر پرسپکتیو کار کردید ممکنه روی جلد یکم زیادی بشه

همین طور میشه اون پارکی که طراحی کردین قسمتی از پلان یا پرسپکتیو همونو روی جلد کار کنید این جوری بیشتر مشخص میشه کار خودتون هست

حتی میشه فایل اتوکد پارک هارو داشته باشید و قسمتی از اون فایل رو روی جلد پلات بگیرید.اینکه میگم قسمتی چون فقط برای این هست که نشون بده پروژه پارک هست و خیلی شلوغ نشه.پلات هم برای روی جلد خوب میشه اینو چون خودم کار کردم میدونم

اگر با نرم افزارهای طراحی آشنا هستین میتونید قسمتی از پارکی که طراحی کردید رو با نرم افزار طراحی کنید و همونو روی جلد پلات بگیرید.با نرم افزار هم پلانشو دارین و هم سه بعدیشو و راحت میتونید ازش استفاده کنید.

Melody1

عضو جدید
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی فضای سبز

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی فضای سبز

با عرض سلام،

دوستان می خواستم بدونم شما موضوع جالب و مناسبی برای موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی فضای سبز به نظرتون نمیاد؟

موضوع پایان نامه را به چه نحوی باید انتخاب کنم؛ اگه براتون ممکنه راهنماییم کنید...

با تشکر

afsoon6282

مدیر تالار
با عرض سلام،

دوستان می خواستم بدونم شما موضوع جالب و مناسبی برای موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی فضای سبز به نظرتون نمیاد؟

موضوع پایان نامه را به چه نحوی باید انتخاب کنم؛ اگه براتون ممکنه راهنماییم کنید...

با تشکر

سلام
موضوع پایان نامه یه مورد سلیقه ای هست بسته به علاقه شما داره
با اساتید مشورت کنید موضوع پایان نامه های ورودی های سال های قبل و دانشگاه های دیگه رو مطالعه کنید
رشته های فضای سبز ، طراحی محیط زیست و معماری منظر رشته هایی هستن که میتونین ازشون کمک بگیرید
اگر در زمینه طراحی قوی هستید میتونین موضوعی رو بردارید که قسمتیش هم طراحی باشه
در فضای سبز موضوعتون، هم میشه به سمت کشاورزی و گیاهشناسی و این موارد در فضای سبز باشه هم میشه در بخش معماری و طراحی باشه
بسته به علاقه شما و اینکه تو چه زمینه ای قوی هستین و همچنین استاد راهنماتون داره اگر به کارای طراحی تمایلی ندارید موضوعی رو بردارین که صرفا تحقیقاتی باشه

حتی برخی موضوع ها و عنوان های مقاله های تخصصی هم میتونه برای پایان نامه کمکتون کنه

مورد مهم دیگه که در پایان نامه هست اینه که اگر موضوعی رو انتخاب کردین در درجه اول مطمئن بشید که مطلب در موردش موجود هست حالا به صورت های مختلف مثل کتاب،مقاله،پایان نامه مرتبط و ... چون اگر موضوعتون تایید بشه ولی نتونید مطلب کافی پیدا کنید با مشکل مواجه میشید

یک نکته دیگه در هر دانشگاهی که هستید حتما با مدیر گروهتون مشورت کنید هر دانشگاهی برای خودش قانون های مشخصی داره اول از همه مراحل پایان نامه خبردار بشید
اساتید رشتتون که در دانشگاه هستند ببینید کدوماشون ظرفیت خالی برای استاد راهنما دارن برخی مواقع دانشجو ها موضوع انتخاب می کنند ولی در مرحله انتخاب استاد راهنما به مشکل برخورد میکنند چون استادی که در نظر دارند ظرفیت تکمیل شده داره و از خارج از دانشگاه هم امکان آوردن استاد نیست و در نتیجه مجبورند موضوع رو عوض کنند.
اگر استاد از خارج از دانشگاه میخواید در نظر بگیرید حتما از مقررات مربوطش مطلع باشید.

همه این موارد کوچک ممکنه در مراحل آخر اداری زمان تحویل و دفاع پروپزال مشکل براتون ایجاد کنه

من خودم سه مرتبه موضوع پایان نامم عوض شد (البته خداروشکر بهتر از موضوع های اول و دوم شد) برای همین ریز ریز اینهارو براتون گفتم.نترسید ولی این موارد رو رعایت کنید

موضوعات پایان نامه های دیگه رو بررسی کنید حتما میتونین موضوع مناسبی رو پیدا کنید.البته موضوعتون باید جدید باشه فقط باید از عنوان مقاله یا پایان نامه یا ... ایده بگیرید.با استاد راهنما و استاد مشاور مشورت کنید حتی اگر به زمینه خاصی علاقه دارید بهشون بگید اونها طبق تجربه ای که دارند پیشنهادهای مختلفی رو ارائه می کنند (البته اگر دلسوز باشند) که از بین اونها میتونید انتخاب کنید.

saeedznu

عضو جدید
با عرض سلام،

با تشکر

کدوم شهر هستید؟

hasan nasiri

عضو جدید
بیماریهای فیزیولوژیک چمن و فضای سبز

بیماریهای فیزیولوژیک چمن و فضای سبز

با سلام.مقداری اطلاعات در مورد بیماریهای فیزیولوژیک چمن و فضای سبز میخواستم.خود چمن و درختان مربوطه.با تشکر

Phyto

مدیر تالار

roshy

عضو جدید
سلام من کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی گرایش زراعت هستم و برای ازمون شهرداری رشته فضا سبز ثبت نام کردم یه جزوه راجب گلکاری خوندم و به سری تست های گلکاری دارم میخونم و یه جزوه خیلی کم حجم راجب فضا سبز خوندم میخواستم بدونم کسی هست که رشته فضا سبز خونده و بتونه منابع مناسب و مفید خلاصه و در عین حال جامع برای ازمون استخدامی معرفی کنه مثل یه کتاب که مفید باشه مثلا گلکاری تست از کتابخونه گرفتم خوب هست اما نمیدونم تو ازمون چی میخوان بدن نوشتن نود سوال تخصصی و سی تا استعداد و سرعت و دقت ، از اینترنت جزوه های گیاه شناسی و گلکاری و ازدیاد نباتات و فضا سبز خریدم اما جزوه ازدیاد نباتات که اصلا خوب نبود چهار تا مطلب توش بود که اونا رو هم خودم میدونستم فضا سبزش هم خیلی کم بود بیشتر حس میکنم از مثلا نحوه طراحی منظر شهری فلان سوال بیاد اما نمیتونم یه کتاب مناسب پیدا کنم چون اسم نمیدونم یک کتاب منظرشهری از کتابخونه گرفتم که اون حالت تاریخچه داره و زیاد جالب نبود یه کتاب یا جزوه ای میخوام که مطالب مفید راجب طراحی های فضا سبز شهری داشته باشه که هم خلاصه باشه و هم مفید ، یک کتاب هم از رشته عمران گرفتم که کمی مربوط به فضا سبز هست و یک کتاب تستی رشته محیط زیست گرفتم که بعضی بخش هاش مربوطه به فضا سبز اگه کسی میتونه راهنمایبم کنه که چی باید بخونم یا شهرداری کار میکنه و میدونه اینا چیا تو ازمون میدن ممنون میشم راهنمایبم کنه یه منبع و جزوه جامع اما خلاصه به درد بخور با کتاب مناسب تستی اینا معرفی کنید ممنون میشم

ever green 1

کاربر فعال
سلام دوستان. برای کاشت ردیفی درخت در خیابانهای شهر، برای یکی از شهرهای شمالی با در نظر گرفتن مشکلاتی که ریشه های گسترده برای کاشی ها به وجود می آورند و درنظر گرفتن اینکه درخت باید مقاوم به خشکی و آفات و... باشه و سالیان سال ازش بهره برداری بشه. به نظر شما چه درختی مناسب تره؟

fsha

عضو جدید
دوستان عزیز سلام
اگر کسی مطلبی درباره انواع مبلمان شهری و ضوابط آن دارد؛ لطفا به اشتراک بگذارد.
متشکرم

afsoon6282

مدیر تالار
دوستان عزیز سلام
اگر کسی مطلبی درباره انواع مبلمان شهری و ضوابط آن دارد؛ لطفا به اشتراک بگذارد.
متشکرم

سلام
این موارد رو مطالعه کنین
http://khaseh.com/1392/08/20/%D9%85%D8%A8%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C/

http://www.newdesign.ir/search.asp?id=565&rnd=9272

http://www.zanjannews.com/%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4/item/763-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D8%A8%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C

http://www.shahromanzar.org/articles/city-designing/item/438-furniture-in-urban-landscape

http://architecturalart.loxblog.com/post/4

http://zibasazi.ir/fa/research-and-teaching/item/7428-%D9%85%D8%A8%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F.html

http://www.decornama.com/%D9%85%D8%A8%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C/

البته اینها یک سری مطالب کلی هست شما برای توضیح کامل مبلمان بهتر هست از کتابهای مختلفی که موجود هست استفاده کنین
در ادامه یکی از این کتابهارو براتون گذاشتم جلد 12 شهرداریها هست که مربوط به این موضوعه
معمولا کتاب ها همه مبلمان رو یک جا توضیح دادن ولی در نت یا مقالات برخی از اونها پیدا میشن
موفق باشین

پیوست ها

• مبلمان شهری.pdf
    264.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

aramesh-1991

عضو جدید
سلام دوستان، خسته نباشین
یک پارک برای طراحی دارم میخوام کاشت طبیعی داشته باشم، نزدیک ترین حالت به طبیعت
نظر خودم استفاده از گیاهان علفیه ولی کافی نیست
اگه ممکنه چند تا نمونه گونه گیاه معرفی کنین تا بتونم توی طراحی استفاده کنم و حتما قابل اجرا باشه واسه مشهد
ممنون میشم کمک کنین :gol:

afsoon6282

مدیر تالار
سلام دوستان، خسته نباشین
یک پارک برای طراحی دارم میخوام کاشت طبیعی داشته باشم، نزدیک ترین حالت به طبیعت
نظر خودم استفاده از گیاهان علفیه ولی کافی نیست
اگه ممکنه چند تا نمونه گونه گیاه معرفی کنین تا بتونم توی طراحی استفاده کنم و حتما قابل اجرا باشه واسه مشهد
ممنون میشم کمک کنین :gol:
سلام
شما برای طراحی پارک نیاز به همه گونه های گیاهی دارین و تنها گونه های علفی برای طراحی کفایت نمی کنه.
فرمی که شما می خواین کار کنین فرم ارگانیک هست
شما اول باید یک آنالیز داشته باشین از منطقه ای که می خواین طراحی انجام بدین
بعد با توجه به شرایط گیاهان بومی و مقاوم در منطقه رو می تونین استفاده کنین.
حتما درخت، درختچه، گل و ... باید رد طراحیتون موجود باشه
در طراحی ارگانیک از گیاهان پوششی و علفی و دارویی می تونین تا حدودی استفاده کنین.
گل، دارویی و علفی میتونه ترکیب بشه.
به جای چمن حتما از گیاهان پوششی مقاوم استفاده کنین.
درخت و درختچه هاتون معمولا غیرمثمر باید باشن.

aramesh-1991

عضو جدید
سلام
شما برای طراحی پارک نیاز به همه گونه های گیاهی دارین و تنها گونه های علفی برای طراحی کفایت نمی کنه.
فرمی که شما می خواین کار کنین فرم ارگانیک هست
شما اول باید یک آنالیز داشته باشین از منطقه ای که می خواین طراحی انجام بدین
بعد با توجه به شرایط گیاهان بومی و مقاوم در منطقه رو می تونین استفاده کنین.
حتما درخت، درختچه، گل و ... باید رد طراحیتون موجود باشه
در طراحی ارگانیک از گیاهان پوششی و علفی و دارویی می تونین تا حدودی استفاده کنین.
گل، دارویی و علفی میتونه ترکیب بشه.
به جای چمن حتما از گیاهان پوششی مقاوم استفاده کنین.
درخت و درختچه هاتون معمولا غیرمثمر باید باشن.
ممنون از راهنماییت :gol:
درخت و درختچه و گل که جزء لاینفک طراحیه ،گونه های دیگه ای که به طراحی ارگانیک کمک کنن منظورم بود
تلفیق گیاهان علفی و دارویی، حتما روش کار میکنم ;)

aramesh-1991

عضو جدید
سلام دوستان
چند نمونه فضای سبز خطی لازم دارم برای آیلند کناری بزرگراه که داخلش مسیر هم داشته باشه مثل این عکس
2.jpg
اگه دارین ممنون میشم برام بذارین، هرچی سرچ میکنم پیدا نمیکنم :w05:
اگه دارین بگید عکس از کدوم شهره
بی نهایت ممنون میشم :gol:

آخرین ویرایش: