مشاوره، سوال و درخواست مطالب صنایع غذایی

new moon

عضو جدید
به هر حال هر عاملي كه باعث بشه باكتري هاي پروبيوتيك در طي فرايند يا نگهداري و... ماندگاريشون بيشتر بشه از نظر صنايع غذايي مفيده
مقاله در اين زمينه زياده
به جز اين مواد ديگه اي ك در يه ماده ي غذايي هم هست رو ميشه كپسوله كرد مثلا ويتامين ها يا انزيم ها

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=207782&d=1399651281

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0958694604002912

بازم هست

خیلی ممنونم از لطفتون :))

new moon

عضو جدید
سلام دوباره به دوستان گل...دوستان کسی درباره ژلاتین باکتریایی اطلاعاتی داره؟ مثلا کاربردش تو صنایع غذایی؟

abanzad

عضو جدید
سلام دوستان شدیدا نیازمند کمک هستم:
مبحث مکانیک سیالات در صنایع غذایی رو باید به عنوان پروژه سر کلاس تدریس کنم. کسی پاورپوینت آماده داره یا یه چیزی که کمکم کنه؟
ممنون میشم کمکم کنید.

samanerz

عضو جدید
گزارش کار آزمایشگاه کنسرو رو احتیاج دارم فوری

گزارش کار آزمایشگاه کنسرو رو احتیاج دارم فوری

گزارش کار آز کنسرو رو میخوام 5 نمره داره منم هیچ کدومو تحویل ندادم خواهش می کنم اگر کسی داره برای من میل بزنه یا لینک دانلودش رو بذاره هرچی سرچ کردم گزارش کار درست وحسابی نیود لطفا کممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممک

eng-zeinab

عضو جدید
سلام دوستان درمورد آزمون میکروبی روغن زیتون بکر از سایت استادارد مطلب میخوام ولی نمیتون گیر بیارم میشه کمکم کنید......

noom

عضو جدید
یه مقاله یا تحقیق در مورد برنج پاربویلینگ Parboiling همون پیش پز کردن برنج میخوام؟

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
یه مقاله یا تحقیق در مورد برنج پاربویلینگ Parboiling همون پیش پز کردن برنج میخوام؟

Parboiling rice sciencedirect
سلام
اينو توي گوگل سرچ كنين
بعد نگاه كنين هر كدومش كه ديديد خوبه رو بگيد تا براتون دانلود كنم
همش درمورد موضوعيه كه مدنظرتونه

http://booksc.org/book/4588777

آخرین ویرایش:

shirinasal

عضو جدید
سلام دوستان کسی راجع به جداسازی و خالص سازی انزیم بتاگالاکتوزیداز(لاکتاز) مطلب فارسی داره؟ توروخدا کمکم کنین عجله دارم

new moon

عضو جدید
سلام...کسی رگرسیون گیری خطی رو تو ماشین حساب بلد هست؟ من هرقدر انجام میدم اررور میده و برای حل مسایل درس طاقت فرسای رئولوژی مواد غذایی :(( باید یاد بگیرم ..کمک کنید تورو خدااااااااا :(:)cry:

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام...کسی رگرسیون گیری خطی رو تو ماشین حساب بلد هست؟ من هرقدر انجام میدم اررور میده و برای حل مسایل درس طاقت فرسای رئولوژی مواد غذایی :(( باید یاد بگیرم ..کمک کنید تورو خدااااااااا :(:)cry:

شما لطف کنید مراحل انجام کارتون رو بنویسید؛ ممکنه همون اولش جای X و Y رو اشتباه می زنید! اول روی مسئله رو بخونید و ببینید مثلا تنش کو،؟؟ کرنش کو؟؟؟ و آیا شما درست وارد می کنید؟؟ مولفه های اول و دومتون رو برا هر نقطه توو مختصات تابع موردنظرتون رو درست تشخیص دادید یا نه؟؟
مشکل دوم ممکنه این باشه که تبدیل واحد انجام نمی دین
مشکل سوم اینه که عددهای توان دار رو کامل وارد نمی کنین
مشکل چهارم اینه که اون ماشین حسابتون خرابه!
مشکل پنجم هم اینه که دیتای قبلی رو پاک نکرده، میاید و داده ها رو وارد می کنید؛ اول Stat clear رو بزنید تا حافظه ریست شه، بعدش از اول مرتب داده ها رو بزنید؛ سر همین مورد خیلیا با ماشین حساب و حتی با بقیه آدما، دعوا دارند!
من که تا حالا ارور ندیدم! ولی بالایی ها باعث می شه جوابتون درست نباشه!
اگه مشکلتون اینا نیستن، روی مسئله رو همراه حل با ماشین حساب رو بنویسین، عکس بندازین، تا بگم که مشکلتون چیه؟! چون غیر از این که راه حلتون ممکنه درست نباشه، توو وارد کردن داده و گرفتن نتیجه از ماشین حساب مشکل داشته باشین و توو امتحان یه نکته کوچولو باعث استرس بشه

آخرین ویرایش:

پروانه سفید

عضو جدید
سلام دوستان کسی تمامی عوامل تاثیر گذار روی پارامترهایی مثل اسیدیته و غیره در ماست رو میدونه ؟یا مقاله ای داره؟
آیا نوع مایه میکروبی صنعتی یا سنتی هم در این عوامل تاثیر دارد؟چه تاثیری دارد؟آیا کسی شکل چارت ماست و شکلی از رسوب پروتئین های شیر در ماست دارد؟اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره لطفا جواب رو به صورت پیغام خصوصی واسم بذاره.ممنون.منتظر جوابتون هستم.ممنون

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,

سلام منظورتون به دست اوردم معادله ي خطه؟

همون كه يه خط بايد از بين چند نقطع بگذره؟؟؟؟؟؟؟

پروانه سفید

عضو جدید
سلام دوستان کسی تمامی عوامل تاثیر گذار روی پارامترهایی مثل اسیدیته و غیره در ماست رو میدونه ؟یا مقاله ای داره؟
آیا نوع مایه میکروبی صنعتی یا سنتی هم در این عوامل تاثیر دارد؟چه تاثیری دارد؟آیا کسی شکل چارت ماست و شکلی از رسوب پروتئین های شیر در ماست دارد؟اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره لطفا جواب رو به صورت پیغام خصوصی واسم بذاره.ممنون.منتظر جوابتون هستم.ممنون

سلام دوستان.کسی متخصص لبنیات هست؟کسی هست که درباره لبنیات اطلاعات زیادی داشته باشه و بتونه کمکم بکنه؟

new moon

عضو جدید
شما لطف کنید مراحل انجام کارتون رو بنویسید؛ ممکنه همون اولش جای X و Y رو اشتباه می زنید! اول روی مسئله رو بخونید و ببینید مثلا تنش کو،؟؟ کرنش کو؟؟؟ و آیا شما درست وارد می کنید؟؟ مولفه های اول و دومتون رو برا هر نقطه توو مختصات تابع موردنظرتون رو درست تشخیص دادید یا نه؟؟
مشکل دوم ممکنه این باشه که تبدیل واحد انجام نمی دین
مشکل سوم اینه که عددهای توان دار رو کامل وارد نمی کنین
مشکل چهارم اینه که اون ماشین حسابتون خرابه!
مشکل پنجم هم اینه که دیتای قبلی رو پاک نکرده، میاید و داده ها رو وارد می کنید؛ اول Stat clear رو بزنید تا حافظه ریست شه، بعدش از اول مرتب داده ها رو بزنید؛ سر همین مورد خیلیا با ماشین حساب و حتی با بقیه آدما، دعوا دارند!
من که تا حالا ارور ندیدم! ولی بالایی ها باعث می شه جوابتون درست نباشه!
اگه مشکلتون اینا نیستن، روی مسئله رو همراه حل با ماشین حساب رو بنویسین، عکس بندازین، تا بگم که مشکلتون چیه؟! چون غیر از این که راه حلتون ممکنه درست نباشه، توو وارد کردن داده و گرفتن نتیجه از ماشین حساب مشکل داشته باشین و توو امتحان یه نکته کوچولو باعث استرس بشه

سلام...والا جای x و y رو که درست میزنم طبق معادله y=a+bx ...تنش و کرنش رو هم که روی مسئله به صورت جدول داده ...الان روی مسئله رو فرستادم خدمتتون...جوابش هم هست ولی من هرقدر میکنم یا جواب کلا پرت میاد یا میگه ma error!!!! حتی ماشین حساب هم روی reg تنظیمه..مارکش هم catiga cs -121هستش...دیتا ها رو هم همیشه حتما پاک میکنم ولی...:( اینم روی مسئله:
http://uplod.ir/lkri32gppher/photo(101).JPG.htm

new moon

عضو جدید
سلام منظورتون به دست اوردم معادله ي خطه؟

همون كه يه خط بايد از بين چند نقطع بگذره؟؟؟؟؟؟؟
سلام بله ولی بهتره بگم باید پارامترهای معادله رو پیدا کنیم...مثلا روی مسئله میگه مقادیر فلان و فلان رو براساس فلان معادله پیدا کنید...یعنی در واقع معادله رو میده باید ما با پیدا کردن پارامترهاش کاملش کنیم...یه مثالی همراه با حلش هست که عکسشو گذاشتم براتون...ولی من هرقدر انجام میدم اصلا همش اررور میده :(( مدل ماشین حساب هم کاتیگا cs-121 هست که خداییش اصلا راضی نیستم ازش...همه کاراو پیچیده تر میکنه آخرشم که ...به هرحال اگه تونستید کمکم کنید ممنون میشم

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام...والا جای x و y رو که درست میزنم طبق معادله y=a+bx ...تنش و کرنش رو هم که روی مسئله به صورت جدول داده ...الان روی مسئله رو فرستادم خدمتتون...جوابش هم هست ولی من هرقدر میکنم یا جواب کلا پرت میاد یا میگه ma error!!!! حتی ماشین حساب هم روی reg تنظیمه..مارکش هم catiga cs -121هستش...دیتا ها رو هم همیشه حتما پاک میکنم ولی...:( اینم روی مسئله:

:redface: کتیگا رو با بروشورش اگه انگلیسیشو داشته باشین، پیش برین مشکلی پیش نمیاد! فقط یکم باید وقت بذارین و حوصله خرج کنین تا بلاخره جواب بدست بیاد؛ همه از بروشورش یاد می گیرن!
من این مسئله رو براتون هم تئوری هم با ماشین حساب و هم با اکسل حل کردم و مطمئنم وقی ببینین، متوجه می شید که کجاها رو اشتباه می زنید!

توو اون روی مسئله هم که ضمیمه کرده بودین، در راه حلش، در قسمت تعیین Y اشتباه نوشته شده!!

پیوست ها

• New Compressed (zipped) Folder.zip
    233.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

new moon

عضو جدید
:redface: کتیگا رو با بروشورش اگه انگلیسیشو داشته باشین، پیش برین مشکلی پیش نمیاد! فقط یکم باید وقت بذارین و حوصله خرج کنین تا بلاخره جواب بدست بیاد؛ همه از بروشورش یاد می گیرن!
من این مسئله رو براتون هم تئوری هم با ماشین حساب و هم با اکسل حل کردم و مطمئنم وقی ببینین، متوجه می شید که کجاها رو اشتباه می زنید!

توو اون روی مسئله هم که ضمیمه کرده بودین، در راه حلش، در قسمت تعیین Y اشتباه نوشته شده!![/Q
خیلی خیلیییییییییییییییییییییی ممنونم واقعا لطف بزرگی در حقم کردین...مرسیییییی:):gol::gol::gol::d:w27:

amin115

عضو جدید
سلام
مطلب فارسی خیلی زیاده
لازم نیست ترجمه کنی
این مقاله به درد بخور نیست
من کارشناس ارشد تکنولوژی شیر و فرآورده های لبنی هستم اگه خواستی کمک کنم .

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
سلام
برای درس لبنی 1 باید مقاله حدودا 5 تا 7 صفحه ای تحویل بدم و موضوعات هم باید یکی از اینها یا موضوعات مرتبط با این باشه
milk chemistry
milk micro
thermal proccessing milk
nutritional milk
در سایت science direct سرچ کردم ولی مطالب خیلی زیاد بود و نتونستم مطلب مورد نظرم رو پیدا کنم
ممنون
راستی این مطلب چطوره؟ارزش ترجمه داره
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0022030213004931

سلام نميدونم الان به درد ت ميخوره يا نه
اين مقاله رو ببين

Influence of Thermal Processing Conditions on Flavor Stability in Fluid Milk: Benzaldehyde

يه مورد هم بگم شايد به دردت بخوره...براي درسهاي كارشناسي خيلي خودتو اذيت نكن

پیوست ها

• Journal of Dairy Science Volume 88 issue 1 2005 [doi 10.3168_jds.s0022-0302(05)72655-2] R.V. Pot.pdf
    382 کیلوبایت · بازدیدها: 0

SahellN

عضو جدید
دوستای عزیزم سلام
کسی میتونه مقداری مطلب وعکس درمورد دستگاه هایی که در1کارخانه آرد هست به من بده؟لطفا.

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
دوستای عزیزم سلام
کسی میتونه مقداری مطلب وعکس درمورد دستگاه هایی که در1کارخانه آرد هست به من بده؟لطفا.

سلام من گزارش کاراموزی کارخونه ارد دارم الان با موبایلم. شب میام خونه برات ارسال میکنم عکس توی اینترنت نیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!

بالا