مشاوره، سوال و درخواست مطالب صنایع غذایی

پروانه سفید

عضو جدید
سلام. از دوستان عزیزی که می تونن در پیدا کردن پاسخ به من کمک کنن ممنون میشم.
1- نقش رامنوز در پکتین چیست؟
2- مزایای قند انورت چسیت؟
3- اطلاعاتی در مورد استاکیوز ( از الیگوساکاریدها)
4- آزمون PRC چیست؟ ( با توضیحات کامل)

ياد

عضو جدید
من ميخام ...

من ميخام ...

ببخشيد من ميخام يه كارخانه مثلا آبميوه تاسيس كنم بايد چگونه خط توليد را و وسايل را در كارخانه قرار بدهم ؟
البته اين فقط يه پروژه است براي درس طراحي كارخانه.;)

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببخشيد من ميخام يه كارخانه مثلا آبميوه تاسيس كنم بايد چگونه خط توليد را و وسايل را در كارخانه قرار بدهم ؟
البته اين فقط يه پروژه است براي درس طراحي كارخانه.;)

سلام دوست عزیز :gol:
چیزی که شما میخواین رو باید یک ترم چندنفر روش کار کنن تا یه چیزی ازش در بیاد :D .
دقیقا بگو منظورت از قرار دادن خط تولید و وسایل چیه ؟ ;)

ياد

عضو جدید
سلام دوست عزیز :gol:
چیزی که شما میخواین رو باید یک ترم چندنفر روش کار کنن تا یه چیزی ازش در بیاد :D .
دقیقا بگو منظورت از قرار دادن خط تولید و وسایل چیه ؟ ;)

گفتم كه يه پروژه است من فقط ميخام بدونم چه ويژگي ها يي كارخانه ميخاد ؟ يا يه پروژه مشابه پروژه من از دوستان مهندس ميخام . اميدوارم منظورم را فهميده باشيد و لطفا من را راهنمايي كنيد

ياد

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز.:gol:
از این به بعد هر گونه در خواست اعم از سوال های مختلف،کتاب،منبع،سایت و ... در مورد مسائل مربوط به صنایع غذایی را توی این تاپیک مطرح کنین و منتظر جواب توی همین تاپیک از طرف دوستان باشین.
دوستان عزیز لطف کنین جواب هاتونو را به صورت نقل قول بگین تا مشخص بشه مربوط به کدوم پست و چه شخصی هست.
لطفا تاپیک جدا برای هر گونه سوالی تشکیل ندین و همین طور توی تاپیک های مختلف یه سوال رو عنوان نکنین.

ممنون از همکاریتون:gol:

در مورد مراحل بسته بندي بادام اطلاعاتي را ميخاستم

mirsaeed

عضو جدید
سلام
در چند سال قبل فقط در دکترای تخصصی گرایش بندی داشتیم که شامل گرایشهای مهندسی، بیوتکنولوژی، علوم و گرایش تکنولوژی بود. چند سالی هست که برخی دانشگاهها بسته به گرایشی که قراره دکترا بگیرند همون گرایشو فوق هم می گیرند مثلا دانشگاه تهران اگر قرار باشه دو سال بعد گرایش مهندسی و بیوتکنولوژی دکترا بگیره همین الان این دو گرایشو در فوق می گیره تا دانشجو برای دو سال بعد آموزش لازمو ببینه.
موفق باشی

mirsaeed

عضو جدید
سلام مهندس
پروژه های مختلف طراحی کارخانه رو می تونی از کتابخونه اداره کل صنایع استانتون بگیری و موارد لازم رو از تو پروژه های مشابه پیدا کنی
موفق باشی

دزيره

عضو جدید
سلام ميگم به نظر شما من ميتونم ارشد ادبيات شركت كنم نميدونم منابع مورد نيازش چيه لطفا منو راهنمايي كنيد:)

a3emoon

عضو جدید
سلام
راجع به آفلاتوکسین M1 موجود در شیر خشک نوزاد اطلاعات در اختیارم بگذارید ممنون می شم

ياد

عضو جدید
طرح من

طرح من

طرح من بسته بندي بادام است در واقع خلال بادام اينم از يه طرح حالا كمك و راهنمايي كنيد :eek:

بهار20

عضو جدید
مسير درست كدومه؟

مسير درست كدومه؟

سلام به همه ي دوستان عزيز
ميشه عزيزاني كه تو اين رشته تجربه بيشتري دارند لطف كنن بگن تو اين رشته چه كارهايي ميتونم انجام بدم براي اينكه فقط واحد پاس نكرده باشم؟يا بهتر بگم چه جوري متفاوت باشم؟
مي خوام تو اين رشته پيشرفت كنم خوشحال ميشم نظر بدين.:gol:

کمک درمورد کاربرد امواج صوتی در صنایع غذایی

کمک درمورد کاربرد امواج صوتی در صنایع غذایی

:redface:با سلام خدمت دوستان گرامی
من نیاز خیلی فوری دارم، مطالبی به زبان فارسی و انگلیسی در مورد کاربرد و فرآیند امواج اولتراسوند ultrasound و اولتراسونیکultrasonic در صنایع لبنی
اگه کمکم کنید بسیار سپاسگذارم.;);)

zhooliyet

عضو جدید
کمک کنید

کمک کنید

سلام!دوستان اگر امکانش هست یک سری تست از دروس شیمی مواد و میکروبیو...مواد غذایی را واسه من فراهم کنید.(مهم)

مرسی.:cry:

sanamjon

عضو جدید
:redface:با سلام خدمت دوستان گرامی
من نیاز خیلی فوری دارم، مطالبی به زبان فارسی و انگلیسی در مورد کاربرد و فرآیند امواج اولتراسوند ultrasound و اولتراسونیکultrasonic در صنایع لبنی
اگه کمکم کنید بسیار سپاسگذارم.;);)

سلام
لطفا به تاپیک کتاب ها و مقالات لاتین سر بزن اونجا براتون چندتا مقاله گذاشتم.:w30:

880321052

عضو جدید
صنایع غذایی کجاها می تونه کار کنه؟

صنایع غذایی کجاها می تونه کار کنه؟

دوستان لطفا"در مورد این که مهندسان صنایع غذایی کجاها می تونن کار کنن یه نظری بدین. :gol:

shj primer

عضو جدید
سوال تکنولوژی روغن

سوال تکنولوژی روغن

:cool:صفحه 232 روغن پارسه گفته شده که:4-پرس کردن:فراوانترین تری گلسرید روغن پنبه SLL است. SLL چیست و چه نوع تری گلسیریدی است

بهار20

عضو جدید
دوستان لطفا"در مورد این که مهندسان صنایع غذایی کجاها می تونن کار کنن یه نظری بدین. http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

تو كارخونه هاي صنايع غذايي، اداره هاي امور تغذيه ،بعضي بيمارستان ها بر حسب نياز!! بعضي هم تو رستورانها قنادي ها كه ناظر توليد هستن!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ahora mazda248

عضو جدید
روغن نباتی صاف یا shortening

روغن نباتی صاف یا shortening

:gol:با عرض سلام به کلیه دوستان عزیز در باشگاه
من به کمک شما احتیاج دارم اگر مقاله ای، کتابی و یا هر چیز دیگری در مورد روغن نباتی صاف یا روغن قنادی shortening دارید برای من بفرستید . خیلی ضروری ممنون:gol:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
:gol:با عرض سلام به کلیه دوستان عزیز در باشگاه
من به کمک شما احتیاج دارم اگر مقاله ای، کتابی و یا هر چیز دیگری در مورد روغن نباتی صاف یا روغن قنادی shortening دارید برای من بفرستید . خیلی ضروری ممنون:gol:

توليد چربي بازساخته از مخلوط روغن آفتابگردان و فِليك سويا

تاثير روغن قنادي و ناميزه كننده (SSL) بر بياتي نان بربري

پیوست ها

• 76413860402.pdf
    193.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • iran-eng.pdf
    152.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:cool:صفحه 232 روغن پارسه گفته شده که:4-پرس کردن:فراوانترین تری گلسرید روغن پنبه SLL است. SLL چیست و چه نوع تری گلسیریدی است
سلام دوست عزیز
تری گلیسرید ها رو با اسید های چرب اون میشناسن و برای نامگذاری تری گلیسرید اولین حرف اسیدهای چرب اون رو به صورتی که نوشتین ، مینویسن .
بنابراین SLL به معنای تری گلیسریدی هست که اسید چرب های متصل به گلیسرول اون یک استئاریک اسید و دو لینولئیک اسد هست .

ياد

عضو جدید
آزمايشگاه

آزمايشگاه

من چند تا عكس از وسايل آزمايشگاه ميخاستم مثل عكس اتوكلاو آون و ...

sanamjon

عضو جدید

http://images.marketplaceadvisor.cha...320e_oven1.jpg

lab oven
اتوکلاو

سوکسله

شیکر مکانیکی

میکروسکوپ

بوتیرومتر چربی شیر
milk fat tester

اسم بقیه وسایل رو بگین تا براتون بذارم
:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

بهار20

عضو جدید
سلام در مورد مكانيسم عمل آكريل آميد در مواد غذايي كسي حتي در حد 2 صفحه اطلاعاتي نداره؟ممنون ميشم كمك كنين

yekta_a

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

با سلام.در زمینه کنترل با میکروبی در خط شیر و دوغ اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم واسم ارسال کنید با تشکر.

بالا