مشاوره، سوال و درخواست مطالب زراعت و اصلاح نباتات

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منطقه خشک و گرمسیری .... مثه خوزستان
که دمای هوای میانگین 38-45 هستش چی ؟

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
منطقه خشک و گرمسیری .... مثه خوزستان
که دمای هوای میانگین 38-45 هستش چی ؟
برای اهواز و خوزستان که جزء مهمترین بخش کشاورزی در کشور هست
برای ذرت و نیشکر بهترین شرایط رشدی رو داره
معمولا در اهواز هفته ای یبار آبیاری توصیه میشه و همون بذری که اشاره کردم بهترین و بالاترین تناژو میده.

رحمت آباد

عضو جدید
در خواست کمک

در خواست کمک

با سلام خدمت هم رشته ای های خودم
من مطالبی در باره بیوانفورماتیک ssr perimer وssr taxsonomi ters نیازمند هستم از دوستان خواهش میکنم مرا راهنمایی کنند با تشکر

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت هم رشته ای های خودم
من مطالبی در باره بیوانفورماتیک ssr perimer وssr taxsonomi ters نیازمند هستم از دوستان خواهش میکنم مرا راهنمایی کنند با تشکر
دوست عزيز با روند اينجا اشناييتي نداري.. و چون تازه وارد هستيد نميدونيد.. ولي من شما رو متوجه ميكنم..
شما هرسوالي داريد نبايد براي هر سوالتون تاپيك بزنيد.. هرسوالي داشتيد ادرسي كه براتون ميزارم رو كليك ميكنيد و سوالتونو در اون قسمت ميپرسيد تا زودتر رسيدگي شود... مهندسين زراعت ما براي جواب دهي توانا هستن.
با تشكر از شما وبا رعايت نكات.

[h=3]سوال و درخواست مطالب زراعت[/h]

رحمت آباد

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز اصلاحی من مطلابی در مورد بیوانفورماتیک با موضوع ssr perimer و ssr taxsonomy ters نیازمندم با تشکر

rhd

عضو
متاسفانه

متاسفانه

متاسفانه بخش زراعت خیلی کم کاره.من مطالب زیادی اعم از ایرانی و خارجی در مورد زراعت دارم اما وقتی میبینم اینجوریه دلسر میشم:cry::que:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
متاسفانه بخش زراعت خیلی کم کاره.من مطالب زیادی اعم از ایرانی و خارجی در مورد زراعت دارم اما وقتی میبینم اینجوریه دلسر میشم:cry::que:

متاسفانه بقیه هم مثل شما فکر می کنن! بیاید از خودمون شروع کنیم ...

rhd

عضو
سلام.
پایان نامه من در مورد اثرات این کودها بر روی گیاه دارویی سرخارگل بود. اگه کمکی بهتون میکنه خوشحال میشم مطالبی در اختیارتون قرار بدم

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز اصلاحی من مطلابی در مورد بیوانفورماتیک با موضوع ssr perimer و ssr taxsonomy ters نیازمندم با تشکر

اگ دوستاني در اين زمينه اطلاعتاتي دارن به اين دوستمون كمك كنن تا به جوابشون برسن هرچند دير شده ولي براي يادگيري دير نيست.با تشكر

آریوداد

عضو جدید
سلام از دوستان
کسی مطلبی در مورد گردو داره منظورم مقاله است.

سلام. چون سوالتون را در بخش اصلاح آوردید اگر برا بهنژادی گردو مقاله میخواید در سایت irandoc.ir سرچ کنید : گردو و اصلاح یا بهنژادی . در گوگل هم میتونید. نمونه ای براتون آوردم. http://www.skums.ac.ir/dorsapax/userfiles/file/m-d-90-rafieiyan3.pdf

tayebad

عضو جدید
سلام اطلاعاتی در مورد تراکوتم یا هیدروژلها و نحوه کاربردشون میخواستم.

سلام اطلاعاتی در مورد تراکوتم یا هیدروژلها و نحوه کاربردشون میخواستم.

:que:

Taimi

عضو جدید
کمک برای کارشناسی ارشد

کمک برای کارشناسی ارشد

سلام دوستان من امسال اگر خدا بخواد قراره ارشد (زراعت)شرکت کنم و میخوام دانشگاه تبریز اگه شد ولی از ترازش خبر ندارم کسی هست بتونه کمکم کنه بگه ترازش چنده حدودا درصد هام باید چند باشه تا روزانه یا شبانه بتونم بیارم تبریز؟؟؟:):gol:

sourena.agri

عضو جدید
کمک ؟ آیا برای کسانی که در ارشد تغییر گرایش داده اند دروس پیشنیاز ارائه میشود؟

کمک ؟ آیا برای کسانی که در ارشد تغییر گرایش داده اند دروس پیشنیاز ارائه میشود؟

سلام دوستان :gol:
یه موضوعی است که یه مقدار ذهنم رو مشغول کرده. اگه کسی میتونه کمکم کنه .:cry:

من برای امتحان ارشد تغییر گرایش دادم و از مهندسی برق اومدم ارشد کشاورزی زراعت امتحان دادم و رتبه خوبی هم اوردم ( رتبه 19 زراعت ) .

با توجه به انتخاب رشته ام ، احتمالا شبانه تهران در میام . از دوستان دانشگاه تهرانی یا دانشگاه های دیگه کسی با همچین موضوعی برخورد کرده که :

کسی تو ارشد تغییر گرایش بده و دروس پیش نیاز بهش بدن ؟ به عبارت دیگه آیا برای کسانی که در ارشد تغییر گرایش داده اند دروس پیشنیاز ارائه میشود؟؟ ( به طور خاص دانشگاه تهران و رشته زراعت) اگه امکان داره اسم دروس هم بگید و تعداد واحد ها.

ممنون میشم اگه کسی از دوستان بتونه کمکم کنه و موارد مشابه رو که دیده برام توضیح بده .

s_shaabani91

عضو جدید
با سلام و احترام
اگه مظلب در مورد یونجه میخواین لطفا ادرس ایمیل خودتونو به این ادرس ایمیل کنید تا من فورا براتون مطلب ایمیل کنم در ضمن خودتونو معرفی کنید و بگید که مطلب در مورد یونجه میخواین تا من حذفتون نکنم
s_shaabani91@yahoo.com

p_tousi

عضو جدید
با سلام بسیار بسیار سپاسگزار میشوم اگر مطالبی در رابطه با مکانیسم اثر این مواد (کادوستیم یا آمینول فورته)در گیاهان مختلف را اگر دارید در اختیار بنده قرار بدهید تا مطالعه کنم. من در مقالات فراوان و معتبر خارجی و داخلی زیادی مطالبی دارم اما اگر شما هم در اختیار من بگذارید بسیار ممنون و سپاسگزار میشم قربان. ایمیل بنده p_tousi@hotmail.com

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
با سلام بسیار بسیار سپاسگزار میشوم اگر مطالبی در رابطه با مکانیسم اثر این مواد (کادوستیم یا آمینول فورته)در گیاهان مختلف را اگر دارید در اختیار بنده قرار بدهید تا مطالعه کنم. من در مقالات فراوان و معتبر خارجی و داخلی زیادی مطالبی دارم اما اگر شما هم در اختیار من بگذارید بسیار ممنون و سپاسگزار میشم قربان. ایمیل بنده p_tousi@hotmail.com
سلام سایت شرکت این اگرو سا خودش خیلی مقاله داره. بهشون هم ایمیل بدی جدیداشو بهت میدن.

moslemi68

عضو جدید
در خواست فایل

در خواست فایل

با عرض سلام خدمت مهندسین محترم .خواهشن اگه ممکنه برام یه فایل پرورش قارچ دکمه ای برام بزارید ممنون.:):(;)

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
بذر های دو نمه شده گندم

بذر های دو نمه شده گندم

قدرت جوانه زنی بذر های دو نمه شده گندم ( بذری که رطوبت جذب کرده و بعد از شکسته شدن مولکولهای بزرگ به مولکول های کوچکتر خشک شده و عمل جوانه زنی یه علت خشک شدن محیط متوقف شده ) برای فصل زراعی بعد به چه صورت خواهد بود؟؟؟؟؟؟ با توجه به اینکه بیشتر کشاورزا از این بذرها برای کشت سال بعد خود استفاده خواهند کرد .

MehD1979

کاربر ممتاز
قدرت جوانه زنی بذر های دو نمه شده گندم ( بذری که رطوبت جذب کرده و بعد از شکسته شدن مولکولهای بزرگ به مولکول های کوچکتر خشک شده و عمل جوانه زنی یه علت خشک شدن محیط متوقف شده ) برای فصل زراعی بعد به چه صورت خواهد بود؟؟؟؟؟؟ با توجه به اینکه بیشتر کشاورزا از این بذرها برای کشت سال بعد خود استفاده خواهند کرد .

منظور از دو نمه اگه هیدروپرایم باشه بله درصد، سرعت و قدرت جوانه زنی رو افزایش میده
چون در این روش مرحله اول آبنوشی توسط بذر انجام گرفته و یک گام جلوتره و میشه تا چند ماه بعد بذرو کشت کرد.

*محیا*

کاربر ممتاز
منظور از دو نمه اگه هیدروپرایم باشه بله درصد، سرعت و قدرت جوانه زنی رو افزایش میده
چون در این روش مرحله اول آبنوشی توسط بذر انجام گرفته و یک گام جلوتره و میشه تا چند ماه بعد بذرو کشت کرد.

ممنونم میشه بیشتر توضیح بدین
یا اگه منبعی در این زمینه سراغ دارید بفرمایید
و اینکه آیا با مشاهده بذر می تونیم متوجه بشیم هیدروپرایم بوده یا نه ؟

MehD1979

کاربر ممتاز
ممنونم میشه بیشتر توضیح بدین
یا اگه منبعی در این زمینه سراغ دارید بفرمایید
و اینکه آیا با مشاهده بذر می تونیم متوجه بشیم هیدروپرایم بوده یا نه ؟

خواهش
هیدروپرایم همون خوابوندن بذر در آب خالص طی زمان معین هست.
با مشاهده بذر قابل تشخیص نیست
بذور خارجی که پرایم ششده بسته ای و پلمپه و قابل اطمینان.
اما کسی که ادعا میکنه بذرهای اون پرایم شده هست و فله ای میفروشه
تنها راه تشخیصش استفاده از آزمون بذر و مقایسه با تیمار شاهد هست.

*محیا*

کاربر ممتاز
خواهش
هیدروپرایم همون خوابوندن بذر در آب خالص طی زمان معین هست.
با مشاهده بذر قابل تشخیص نیست
بذور خارجی که پرایم ششده بسته ای و پلمپه و قابل اطمینان.
اما کسی که ادعا میکنه بذرهای اون پرایم شده هست و فله ای میفروشه
تنها راه تشخیصش استفاده از آزمون بذر و مقایسه با تیمار شاهد هست.

سپاسگزارم

اگه در زمان برداشت بارندگی باشه چی ؟ آیا عمل پرایمینگ صورت گرفته ؟

MehD1979

کاربر ممتاز
سپاسگزارم

اگه در زمان برداشت بارندگی باشه چی ؟ آیا عمل پرایمینگ صورت گرفته ؟
خواهش میکنم
سوالش جالبه
در گندم حتی زمانی هم که برداشت نشده و در خوشه هست هم جوانه زنی و سبز شدن مشاهده شده

ولی کلا پرایمینگ فرق داره ماهیتش
چون بذر باید دارای رطوبت حداکثر 12 درصد باشه که در زمان برداشت بیشتر از 14 تا 15 درصده
فرایند متابولیسمی جوانه زنی در بذر هنوز بطور کامل مهیا نشده

در بارندگی پس از برداشت آیا کشاورز پس از باران میتونه بذرو خشک کنه؟
زمان خیلی مهمه پس جواب کلی شما منفی میشه.

ژرورا

عضو جدید
سلام وخسته نباشید

سلام وخسته نباشید

سلام دوستان خوبم من تازه فارغ التحصیل شدم ولی فکر میکنم چیز زیادی از رشتمون بلد نیستم میشه بهم کمک کنید تا یک سایتی ّپیدا کنم تا اطلاعاتم بالا بره؟ اخه هر کسی ازم یک سوالی بپرسه بلد نیستم جواب بدم نمیدونم شما اینطوری هستید یا نه؟برای همین فکر میکنم 4سال از عمرم را بیهوده توی دانشگاه هدر دادم حالا یا اشکال از من بود یا از استادها ؟

rhasanpour

عضو جدید
سلام
دوست عزیز شک نکنید کوتاهی هم از ما و شما و هم از اساتید بوده
رشته کشاورزی یعنی تجربه یعنی دیای عمل
در دانشگاه امروز هدف فقط نمره گرفتن چه بیست چه نمره قبولی همینه که در نهایت جو و گندم رو نمیشه تشخیص داد
سایت مرجع متخصصین ایران هم سایت خوبی است خودم امروز عضو سایت شدم احساس می کنم سایت بباشگاه مهندسان ایران سایت بهتریه

rhasanpour

عضو جدید
در ضمن اگر عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی نیستید عضو شوید

ریحانه...

عضو جدید
سلام خوبید؟ عیدتون مبارک
میخواستم بدونم راجع به مسایل الکترونیکی هم کسی آشنایی داره؟
راستش من میخوام با طراحی دستگاه هایی که به طور اتومات با دستور از کامپیوتر کار می کنن یه چیز هایی بدونم .....فکر می کنید بتونید کمکم کنید؟