مشاوره، سوال و درخواست مطالب زراعت و اصلاح نباتات

i1saeed

عضو جدید
بله میتونه بگیره منتهی اونچیزی که مدنظرتونه سیستم فتوسنتتیکه که جوانه تا به برگهای حقیقی دست پیدا نکنه شروع نمیشه در بذر با شروع آبنوشی متابولیسم های حیات و فرایند جوانه زنی شروع میشه
با تشکر ایا درست است؟ ??؟ جوانه میتواند نیتروژن موجود در هوا را بگیرد ولی گیاه (با برگ سبز و فتوسنتتیکه ) نمیتواند نیتروژن موجود در هوا را بگیرد?

sey

عضو جدید
دوست عزیز
همونطور که می دونین نیتروژن در هوا بصورت گاز N2هست و-N2ملكول بسيار پايداري است(پیوند سه گانه موجود در ملکول نیتروژن قوی ترین پیوند موجود در طبیعت است و برای شکستن آن انرژی زیادی مورد نیاز است و در نتیجه تبدیل آن به سایر ترکیبات بسیار دشوار است****) و گياهان مكانيسمي براي شكستن آن ندارد.بعضي از باكتري ها مي توانند N2 را به ملكول هاي بار دار نسبتا ناپايداري مانند آمونيوم -نيتريت و نيترات تبديل كنند(تثبيت نيتروژن- البته اين عمل توسط صاعقه نيز قابل انجام مي باشد*) كه اين مواد به سرعت جذب شده و گياه مكانيسمي براي شكستن آنها و استفاده از نيتروژن آنها رادارد.نیتروژن در هوا در حکم محیط اتمسفری غیر فعالی است که سایر گازهای فعال را در خود نگه میدارد(نیتروژن زمینه بقیه گازها است).*** از طرفی ميزان انحلال نيتروژن در آب بسيار كم است.در 25 درجه سانتي گراد ميزان انحلال نيتروژن در آب 0.0138 g/kgميباشد.
بنابراین گیاه قادر به جذب نیتروژن از هوا نیست.
در مورد جوانه نیز همین شرایط صادق است.
البته گفته می شود که : در حين جوانه زدن، در اثر شكسته شدن مولكول‌هاي كربوهيدرات، تركيب آن‌ها با نيتروژن موجود در هوا صورت می گیرد كه بنده هیچ منبع علمی دال بر تایید این مطلب تا کنون نخوندم

sey

عضو جدید
با توجه به تشابه اقلیم این منطقه با اقلیم مشهد (اقلیم سرد) کشت غلات پاییزه(گندم و جو) از اواخر شهریور تا اوایل مهرماه بایستی صورت بگیرد.
البته این منطقه به خاطر اقلیم و توپوگرافی خاص آن بیشتر محصولات باغی د راولویت هستند.

آگرونومیست

عضو جدید
سوال در مورد موضوع پایان نامه

سوال در مورد موضوع پایان نامه

دوستان سلام.
بنظر شما چه موضوعی رو برا پایان نامه ارشد زراعت انتخاب کنم که کمترین کار میدانی و مزرعه ای داشته باشه. آخه من جایی مشغول کار هستم و نمی تونم محل کارمو ترک کنم.
متشکرم از همتون.

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز

masood98

عضو جدید
فایکو لب چیست ؟

فایکو لب چیست ؟

با سلام خدمت مهندسین گرامی
آیا کسی از فایکو لب چیزی میدونه ؟یک اطلاعات جامعی نیاز دارم .ممنون می شم کمکم کنید.

masood98

عضو جدید
کشت بافت وطبقه بندی جلبکها به کمک نشانگرهای مولکولی چگونه است ؟

کشت بافت وطبقه بندی جلبکها به کمک نشانگرهای مولکولی چگونه است ؟

در این مورد اطلاعات جامعی می خواستم لطفا کمکم کنید.

masoomehtorabide

عضو جدید
درخواست كتاب

درخواست كتاب

كي ميتونه چند كتاب(فارسي و لاتين )در مورد كاربرد كمپويت در كشاورزي معرفي كنه البته بشه دانلود كرد؟نياز خيلي فوري

nasrzadeh

عضو جدید
:heart: با سلام خدمت دوستان عزیز :heart:
دوستان مفهوم واژه " آسیمیلات" و " آنتزیز" چیست ؟
لطفا راهنمایی کنید.
.
در صورتی که از دوستان پاسخی در این مورد داشتند که انشاالله خواهند داشت با ای میل هم بهم بگن تا زود به نتیجه برسم
.
با تشکر از همه

Mahmuud

عضو جدید
سلام دوست عزیزم
اسیمیلات همان غذای جاری در آوندهای آبکش گیاهی است که در مقاصد (Sink) مختلف مورد مصرف قرار میگیرد.
آنتزیز هم یعنی ظهور اندام زایشی است. مثلا ظهور خوشه گندم در انتهای ساقه یا ظهور پانیکول برنج در انتهای ساقه

mass_ghass

عضو جدید
درخواست

درخواست

با سلام
به منبعی برای آموزش نرم افزار ntsys نیاز دارم. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

safir sabz

عضو جدید
طرح های خود اشتغالی

طرح های خود اشتغالی

دوستان لطفا طرح هایی که برای خود اشتغالی دارن از این به بعد اینجا قرار بدن

آریوداد

عضو جدید
آیا کسی از فایکو لب چیزی میدونه ؟یک اطلاعات جامعی نیاز دارم .ممنون می شم کمکم کنید.
:gol:با سلام.
در مورد فایکولب با یه سرچ ساده مطالب زیادی پیدا میشه. با توجه به فعال بودنتون فکر میکنم مطالب خاصی مد نظرتون باشه. من اولین بار این اصطلاح
رو میشنیدم سرچ کردم چیزهایی دستگیرم شد. شما هم حتما سرچ کرده اید. اگر اطلاعات اندک من بکارتون می اد در حدمتم.

آریوداد

عضو جدید
فعالیت در زمینه بهنژادی گیاهان در بخش خصوصی

فعالیت در زمینه بهنژادی گیاهان در بخش خصوصی

:gol:سلام مهندسین گرامی
کسی در زمینه بهنژادی بطور خصوصی فعالیت داره؟ یا تمایل به این کار داره؟ یا اینکه کسی را میشناسه که فعالیت داشته باشه؟
ممنون میشم اگر کمک کنید.

masood98

عضو جدید
:gol:با سلام.
در مورد فایکولب با یه سرچ ساده مطالب زیادی پیدا میشه. با توجه به فعال بودنتون فکر میکنم مطالب خاصی مد نظرتون باشه. من اولین بار این اصطلاح
رو میشنیدم سرچ کردم چیزهایی دستگیرم شد. شما هم حتما سرچ کرده اید. اگر اطلاعات اندک من بکارتون می اد در حدمتم.
با سلام
اگه ممکنه برام ذکر کنید هر آنچه که سرچ کردید ممنون می شم.

آریوداد

عضو جدید
با سلام
اگه ممکنه برام ذکر کنید هر آنچه که سرچ کردید ممنون می شم.

سلام.:gol:
تو این سایتها مطالب خوبی میتونید ببینید. امیدوارم همونی باشه که مد نظرتونه. فکر کنم مهندسین شیلات بتونند کمک​

زیادی کنند.
پیروز باشید.
http://faravari86.blogfa.com/cat-39.aspx

http://faravari86.blogfa.com/cat-39.aspx

p_tousi

عضو جدید
كادوستيم يا آمينول فورته

كادوستيم يا آمينول فورته

در رابطه با اثر كودهاي آلي در سويا اگر مطالبي در دست داريد كه در ژورنال معتبري در سال 2010 به بعد باشد لطفا در اختيار سايرين قرار دهيد

آخرین ویرایش:

omidkade

عضو جدید
اما زراعت یعنی کار میدانی به نظرم شما باید ترویج میخوندی
اما خب روی جوانه زنی بذور کار کنی میتونی تو آزمایشگاه هم جمعش کنی ولی معلوم نیست گروه زراعتت بپذیره

آخرین ویرایش:

love agri

عضو جدید
سلام به دوستان -میخواستم در مورد روش های اعمال تنش خشکی به گیاهان در شرایط مزرعه اطلاعات به دست بیارم کسی میتونه کمک کنه

آریوداد

عضو جدید
سلام به دوستان -میخواستم در مورد روش های اعمال تنش خشکی به گیاهان در شرایط مزرعه اطلاعات به دست بیارم کسی میتونه کمک کنه

سلام.:gol:
میتونید نیاز آبی گیاه را محاسبه کنید و تیمارهای تنش را بر اساس درصدی از آن با فواصل آبیاری یکسان اعمال کنید یا فواصل آبیاری را افزایش دهید تا تیمار مورد نظر اعمال شود. در هر صورت باید رطوبت خاک برای اعمال تنش از طریق فرمول درصد تخلیه رطوبتی محاسبه شود.
مطالعه مقالات مجلات معتبر در این زمینه کمک زیادی خواهد کرد.
پیروز و بهروز باشید.

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
فکر کنم جزء محرک های زیستیِ
و بنا به نظر خودم فکر نکنم در سویا نتیجه کار معنا دار بشه بنا به دلیل اینکه سویا رایزوبیوم داره و کل مباحث مربوط به اون

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
اعمال تنش باید در BBCH های مهمش اعمال بشه وگرنه بی فایده میشه.

leilaaaaaa

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام کسی درباره نرم افزار رپید ماینر چیزی میدونه؟؟؟؟؟؟/:que:

Taimi

عضو جدید
کمک درباره (درس اصول و تبدیل )

کمک درباره (درس اصول و تبدیل )

سلام دوستان استاد درس اصول تبدیل از مون یه تحقیق خواسته که درباره نگهداری محصولات کشاورزی(مثل:گندم ..چو..یونجه و....) در انبار تهیه کنیم ولی من هیچی پیدا نکردم میشه کمکم کنید ؟؟؟؟؟
((اگه محصولاتی بجز اونایی که گفتم هم طریقه نگهداریش در انبار رو دارید لطفا بگید )):gol::gol:

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای کاشت ذرت ...

برای کاشت ذرت ...

اگه کسی بخاد ذرت بکاره ....10 هکتار
چه نوع بذری(برای تناژ بالا) و چگونه آبیاری کنه بهتره ؟