مشاوره، سوال و درخواست مطالب زراعت و اصلاح نباتات

rhd

عضو
سلام
درمورد کشت خربزه سوال داشتم
یک رقم خربزه اناناسی کاشتم که بار زیادی میگیره ولی محصول ریز میمونه
برای درشت شدن محصول چه کودی باید استفاده کنم در چه زمانی و به چه شکل
سلام. بطور کلی کود فسفر در تقسیم سلولی و افزایش اندازه میوه نقش داره شما میتونید از کودهای 10-50-10 در شروع فصل و هنگام تشکیل میوه استفاده کنید

sepanta khazaei

عضو جدید
سوال

سوال

با سلام من چندتا فایل تو تالار زراعت دانلود کردم زیپ بوده ولی برای باز شدن رمز میخواد کسی از دوستان میدونه رمزش چیه؟ متشکرم

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
کدوم پست؟ کدوم فایل؟
دقیق آدرس بدید ...

askary.vahid

عضو جدید
جزوات آزمون دکتری آگرو اکولوژی

سلام دوستان من میخوام برا دکتری اگرو اکولوژی اقدام کنم دنبال جزوه هستم ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

askary.vahid

عضو جدید

سلام دوستان
آیا کسی هست که مرا یاری کند......
جزوات دکتری اگرو رو کی داره ....
بده در راه خدا....:(

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام :gol:
1 سوال:
من:
هم طول برگ رو دارم
هم عرض برگ رو دارم
هم سطح برگ رو دارم
آیا مقاله ایی دیدین که هر سه تاشو با هم آورده باشه؟!

rhd

عضو
خیر جواب مثبت نیست...انتقال مواد در گیاه خودش یه مقوله ی مبسوطه....گیاهان عالی و پست هر کدوم دنیایی برا نقل و انتقال مواد داخل خودشون دارن
در مورد کلسیم که اشاره کردین بخش کمی از راه آبکشها انتقال داده میشه بیشتر انتقال اپیو پلاستیه.البته توی آوند چوبی کلسیم بر خلاف آبکش به راحتی پیدا میشه.
سلام مهندس چرا پیچیدش میکنی؟ ما دو نوع انتقال درون و برون سلولی داریم. جوابش ساده تر از این حرفاست. کلسیم اصلا انتقال مجدد نداره و همونجا که جذب میشه مصرف میشه. بعدشم کلسیم اگر درصدش تو آوندچوبی از 5 میلی مول افزایش پیدا کنه باعث مرگ سلول میشه بنابراین تو آوندچوبی پیدا نمیشه

آخرین ویرایش:

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام مهندس چرا پیچیدش میکنی؟ ما دو نوع انتقال درون و برون سلولی داریم. جوابش ساده تر از این حرفاست. کلسیم اصلا انتقال مجدد نداره و همونجا که جذب میشه مصرف میشه. بعدشم کلسیم اگر درصدش تو آوندچوبی از 5 میلی مول افزایش پیدا کنه باعث مرگ سلول میشه بنابراین تو آوندچوبی پیدا نمیشه

سلام و رحمت الله
من پیچیدش نمیکنم! انتقال مواد داخل بافت زنده اونم از نوع کلسیم خودش به حد کافی پیچیده هست...!

اینکه میفرمایید 2نوع انتقال داخل و برون سلولی داریم این یه تقسیم بندی ابتداییه...حتما با من موافقین که وقتی هر کدوم از این مباحث رو واکاوی میکنید هر کدوم دنیایی دارن

خودتونم به وجود کلسیم توی آوندچوبی اشاره کردین...همون5 میکرومول.... پس نفرمایید پیدا نمیشه

هیچوقت توی طبیعت یک رفتار رو بدون استثنا قبول نکنین...

اگه منظورتون از انتقال مجدد کلسیم تخریب اون در ساختار مولکولی در یک قسمت گیاه و انتقال اون به قسمت دارای کمبوده منم با شما موافقم...درحالت عادی این موضوع اتفاق نمی افته

در مورد کلسیم جسارتا ظاهرا مجبورم یه مقدار بیشتر توضیح بدم...
در حقیقت چیزی به اسم کمبود کلسیم در ساختار گیاه نداریم...فقط مشکل در انتقال اونه که مطمئنا در مورد این قضیه مطالعه داشتین و نیازی نیس توضیح داده بشه...غلظت کلسیم پشت دروازه های سلول چندین هزار برابر داخل سلوله...پس کمبودی نداریم...مشکل حمل و نقل کلسیمه که گاهی کمبود رو در نقاط مصرف ظاهر میکنه

وامادر مورد انتقال مجدد کلسیم اگه سوال پرسیده شده جواب مثبته..!

وقتی که که غشاهای پلاسمایی و میتوکندریایی اجازه ورود کلسیم رو به داخل سلول میدن حجم زیادی کلسیم وارد سلول میشه....اگه این غلظت بالاتر از نیاز سلول باشه که معمولا هم هست مجددا از طریق صرف انرژی و پمپاژ این کلسیم به خارج سلول منتقل میشه و از اونجا میتونه مسیر خودشو به جاهای دیگه ادامه بده

rhd

عضو
سلام و رحمت الله
من پیچیدش نمیکنم! انتقال مواد داخل بافت زنده اونم از نوع کلسیم خودش به حد کافی پیچیده هست...!

اینکه میفرمایید 2نوع انتقال داخل و برون سلولی داریم این یه تقسیم بندی ابتداییه...حتما با من موافقین که وقتی هر کدوم از این مباحث رو واکاوی میکنید هر کدوم دنیایی دارن. در مورد انتقال کلسیم از درون به بیرون سلول عرض کنم که در مواقع پیری یکی از دلایل اصلی مرگ اندام گیاهی از بین رفتن همین پمپ های انتقال کلسیم از داخل به خارج سلول است.

خودتونم به وجود کلسیم توی آوندچوبی اشاره کردین...همون5 میکرومول.... پس نفرمایید پیدا نمیشه

هیچوقت توی طبیعت یک رفتار رو بدون استثنا قبول نکنین...

اگه منظورتون از انتقال مجدد کلسیم تخریب اون در ساختار مولکولی در یک قسمت گیاه و انتقال اون به قسمت دارای کمبوده منم با شما موافقم...درحالت عادی این موضوع اتفاق نمی افته

در مورد کلسیم جسارتا ظاهرا مجبورم یه مقدار بیشتر توضیح بدم...
در حقیقت چیزی به اسم کمبود کلسیم در ساختار گیاه نداریم...فقط مشکل در انتقال اونه که مطمئنا در مورد این قضیه مطالعه داشتین و نیازی نیس توضیح داده بشه...غلظت کلسیم پشت دروازه های سلول چندین هزار برابر داخل سلوله...پس کمبودی نداریم...مشکل حمل و نقل کلسیمه که گاهی کمبود رو در نقاط مصرف ظاهر میکنه

وامادر مورد انتقال مجدد کلسیم اگه سوال پرسیده شده جواب مثبته..!

وقتی که که غشاهای پلاسمایی و میتوکندریایی اجازه ورود کلسیم رو به داخل سلول میدن حجم زیادی کلسیم وارد سلول میشه....اگه این غلظت بالاتر از نیاز سلول باشه که معمولا هم هست مجددا از طریق صرف انرژی و پمپاژ این کلسیم به خارج سلول منتقل میشه و از اونجا میتونه مسیر خودشو به جاهای دیگه ادامه بده
سلام. از اینکه با صبروشکیبایی جواب منو دادین بسیار سپاسگذارم. فرمودید تقسیم بندی انواع انتقال به دورن سلولی و برون سلولی ابتداییه ممنون میشم به روزترین تقسیم بندی رو اگه اطلاع دارید (بصورت موردی) مطرح کنید تا ماهم مطلع بشیم.در مورد اینکه فرمودید هر کدوم دنیایی دارن کاملا موافقم. جدیدا گیاهان رو از روی کریستالهای اگزالات کلسیم تقسیم بندی کردند. در مورد مشکل در انتقال کلسیم کاملا حرف شما صحیحه و بگم که عنصر بور نقش مهمی و انتقال کلسیم مخصوصا در مرکبات داره.

akbar44

عضو جدید
درخواست نام علمی گیاهان زراعی

درخواست نام علمی گیاهان زراعی

سلام دوستان خواهشا اگه کسی میتونه نام علمی گیاهان زراعی مهم رو برام بذاره یا اگه کتابی چیزی در این مورد هست برا دانلود بذاره. ممنون

rhd

عضو
سلام دوستان خواهشا اگه کسی میتونه نام علمی گیاهان زراعی مهم رو برام بذاره یا اگه کتابی چیزی در این مورد هست برا دانلود بذاره. ممنون
سلام. چرا تو اینترنت سرچ نمیکنید؟ هر گیاهی رو بخواید از طریق اینترنت میتونید نام انگلیسی و علمیشو پیدا کنید

antirium

عضو جدید
سلاااااام دوستان...یه سوال دارم میتونید کمکم کنید من دنبال چندتا علف هرز مزرعه گندم و برنج هستم.میشه بهم معریفشون کنید.اگه مزارع اصفهان باشه که دیگه عالی..مرسی

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی

m21moradi

عضو جدید
منابع دکترا زراعت فیزیولوژی گیاهی

منابع دکترا زراعت فیزیولوژی گیاهی

با سلام خدمت دوستان عزیز! خواهمندم منابع خوب برای قبولی در رشته زراعت فیزیولوژی برام معرفی کنید . با تشکر فراوان:smile:

sh.enayati

عضو جدید
سلام موضوع مقاله من تاثیر پوشش گیاهی در منطقه سرد و کوهستانی و سرد و خشک بر صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان ها است.اگه کسی اطلاعاتی در مورد پوشش گیاهی مناسب این مناطق و یا تاثیر مثبتی که در صرفه جویی انرژی داره دراختیارم بذاره بسیار سپاسگزار میشم.

m21moradi

عضو جدید
معرفی منبع کتاب

معرفی منبع کتاب

سلام دوستان گرامی اگه ممکنه یک منبع خوب برای عنوان کاربرد تکنولوژی نوین در کشاورزی برای من معرفی کنید تشکر

rhasanpour

عضو جدید
فیزیولوژی گیاهی افراسیاب راهنما انتشارات پوران پژوهش
فیزیولوژی گیاهان زراعی سرمدنیا و کوچکی
امار و احتمالات انتشارات جهش
ژنتیک انتشارات دیباگران
استعداد مرور سوالات ازمون های گذشته

apishnehad

عضو جدید
سلام دوستان فوری فوری
اگر کسی در مورد مقاومت های گزارش شده به علف کشها مقالات جدید لاتین داره در اختیارم بزارین ممنون میشم .
باتشکر

atinaroz

عضو جدید
سلام دوستان

میشه کمکم کنید؟؟؟؟جزوه خاکشناسی عمومی واسه ارشد میخوام .
ممنو میشم کمکم کنید.

zari joon

عضو جدید
نرم افزار آماری sas

نرم افزار آماری sas

سلام. ببخشید کسی هست که بلد باشه با این نرم افزار کار کنه؟

rhd

عضو
سلام. بله من تو دانشگاه داده های پایان نامه ام رو با این نرم افزار آنالیز کردم

علیخانی63

عضو جدید
سلام دوستان. من مطالب مربوط به فیزیولژی و مکانیسم اثر نانو ذرات نقره روی رشد گیاهان می خواهم
کسی میتونه کمک م کنه
20روز دیگه دفاعیه دارم

Soils

عضو جدید
سلام :smile:
دوستان کسی یه لیست از گیاهان 3کربنه و 4 کربنه داره؟

roshy

عضو جدید
سلام من کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی گرایش زراعت هستم و برای ازمون شهرداری رشته فضا سبز ثبت نام کردم یه جزوه راجب گلکاری خوندم و به سری تست های گلکاری دارم میخونم و یه جزوه خیلی کم حجم راجب فضا سبز خوندم میخواستم بدونم کسی هست که رشته فضا سبز خونده و بتونه منابع مناسب و مفید خلاصه و در عین حال جامع برای ازمون استخدامی معرفی کنه مثل یه کتاب که مفید باشه مثلا گلکاری تست از کتابخونه گرفتم خوب هست اما نمیدونم تو ازمون چی میخوان بدن نوشتن نود سوال تخصصی و سی تا استعداد و سرعت و دقت ، از اینترنت جزوه های گیاه شناسی و گلکاری و ازدیاد نباتات و فضا سبز خریدم اما جزوه ازدیاد نباتات که اصلا خوب نبود چهار تا مطلب توش بود که اونا رو هم خودم میدونستم فضا سبزش هم خیلی کم بود بیشتر حس میکنم از مثلا نحوه طراحی منظر شهری فلان سوال بیاد اما نمیتونم یه کتاب مناسب پیدا کنم چون اسم نمیدونم یک کتاب منظرشهری از کتابخونه گرفتم که اون حالت تاریخچه داره و زیاد جالب نبود یه کتاب یا جزوه ای میخوام که مطالب مفید راجب طراحی های فضا سبز شهری داشته باشه که هم خلاصه باشه و هم مفید ، یک کتاب هم از رشته عمران گرفتم که کمی مربوط به فضا سبز هست و یک کتاب تستی رشته محیط زیست گرفتم که بعضی بخش هاش مربوطه به فضا سبز اگه کسی میتونه راهنمایبم کنه که چی باید بخونم یا شهرداری کار میکنه و میدونه اینا چیا تو ازمون میدن ممنون میشم راهنمایبم کنه یه منبع و جزوه جامع اما خلاصه به درد بخور با کتاب مناسب تستی اینا معرفی کنید ممنون میشم

تهیه مایه تلقیح ریزوبیوم - فوری

تهیه مایه تلقیح ریزوبیوم - فوری

سلام و خسته نباشید کسی میدونه از کجا میشه مایه تلقیح ریزوبیوم برای پایان نامه تهیه کرد فوری ممنون میشم

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید کسی میدونه از کجا میشه مایه تلقیح ریزوبیوم برای پایان نامه تهیه کرد فوری ممنون میشم

سلام
معمولا باید از قسمت تهیه و فروش لوازم آزمایشگاهی دانشگاهها که داخل خود دانشگاه مستقر هستند تهیه کنید.

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
سلام :smile:
دوستان کسی یه لیست از گیاهان 3کربنه و 4 کربنه داره؟
سلام
برخي ازگياهان C3 عبارتند از گندم ،‌جو ،‌سلمه ،‌ترشك ، توق ، تاتوره ،‌يولاف ،‌بارهنگ وپنيرك .
گیاهان C4 (ذرت ، نیشکر ، اویار سلام ،‌ قیاق ،‌سوروف ، پنجه مرغی ،‌تاج خروس ،‌خرفه ،‌سورگوم ،‌علف شور ،‌خار خسک)

آخرین ویرایش: