مسـابـقـه طـراحـی لـوگـو بـاشـگـاه مـهنـدسـان ایـران ( تمدید شد )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

DDDIQ

مدیر ارشد
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/vbulletin4_logo.png
این مسابقه دو مرحله ای می باشد ( تمدید شده تا 1 مرداد ماه)در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر پست شماره #3 همین تاپیک را مطالعه بفرمائید

تاپیک: نظرسنجی مرحله اول لوگو باشگاه مهندسان ایران

با سلام خدمت اعضا محترم باشگاه مهندسان ایران

مدیریت باشگاه در نظر دارد تا با دعوت از طراحان و اعضا علاقمند به طراحی , برای فروم باشگاه مهندسان یک آرم یا لوگو طراحی نماید .
از این رو از طراحان و دوستانی که تمایل به همکاری و شرکت در مسابقه طراحی لوگو باشگاه مهندسان دارند دعوت میگردد تا طرح و ایده خود برای لوگو فروم باشگاه مهندسان را برای ما ارسال کنند :

شرایط لوگو :
  • سنخیت و معنا : لوگو طراحی شده باید دارای ارتباط معنایی و مفهوم مستقیمی با موضوع و اهداف باشگاه مهندسان ایران داشته باشد.
  • سادگی و یادآوردنی: لوگو طراحی شده باید ساده باشد و از طراحی لوگو های پیچیده و شلوغ خودداری گردد به گونه ای که لوگو راحت در ذهن بخاطر سپرده شود.
  • قابل استفاده در هر دوره زمانی: لوگو نباید محدود به یک دوره زمانی باشد.
  • تطبیق پذیر: لوگو می بایست منطبق با استاندارد های طراحی و چاپ و قابل ارائه به صورت های مختلف باشد.

چند نکته ی اصلی در طراحی:
چیزی که مد نظر ماست یک لوگو هست، یعنی یک آیکن و یک نماد، در این نماد لزومی به استفاده از کلمات «باشگاه مهندسان ایران» نیست، هر چند استفاده ازش مجازه. و لزومی هم به استفاده از حروف اول کلمات یا اسم سایت (iran-eng) نیست هر چند که استفاده از این ها هم مجازه. کلا در طراحی این لوگو دست طراح کاملا باز گذاشته شده، که با ایده ها و خلاقیت خودش، لوگوی زیبایی رو طراحی کنه. اما نکاتی می تونه در طراحی مد نظر قرار بگیره، هر چند طراح آزاده که بعضی رو صرف نظر کنه. در چند جمله، لوگویی که مد نظر ماست سه تا ویژگی اصلی داره: باشگاه مهندسان ایران:
1- باشگاه: وبسایت ما یک تالار گفتگو هست و محتوای سایت رو خود کاربران می سازند. محیط سایت یک محیط گفتگو و تعامل بین مهندسان هست، ارائه نظرات، طرح مشکلات و پاسخ به دیگران.
2- مهندسان: مهمترین نکته ای که در طراحی این لوگو باید مد نظر قرار بگیره اینه که اینجا یک محیط مهندسی هست و باشگاه بر محور علوم مهندسی می چرخه. به علاوه ما رشته های دیگه ای هم داریم. بنابراین محیط دانشگاهی و مهندسی باید مد نظر قرار بگیره.
3- ایران: وجه مشترک همه ی ما ایرانی بودن ماست که این نکته هم می تونه در طراحی مد نظر قرار بگیره یا ازش صرف نظر بشه.

طراح کاملا آزاد هست که نظرات خودش رو در طراحی به کار بگیره تا طرح خوبی ارائه بده. بنابراین هر نکته ای که گفته شده نوعی راهنمایی هست، و هیچ الزامی در به کارگیری اونها نیست.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با طراحی آرم و لوگو و همچین آشنایی با نرم افزار های مرتبط میتوانید از تاپیک: [ آموزشی ] طراحی آرم و لوگو استفاده بفرمائید.

جوایز مسابقه :

• برای سه 3 طرح اول ( 2 طرح مرحله اول + 1 طرح مرحله دوم ) که دارای شرایط لازم باشند از طرف مدیریت باشگاه 50 هزار تومان به عنوان هدیه در نظر گرفته شده

• و در صورت استفاده از هر کدام از طرح ها 70 هزار تومان به عنوان هدیه ( نفر اول در مجموع 120 هزار تومان )
  • استفاده از لوگو مناسب و اول به عنوان لوگو باشگاه

مهلت شرکت و نحوه ارسال :
دوستانی که تمایل به شرکت در مسابقه دارند میتوانند لوگو های طراحی شده خود را تا 1 مرداد ماه 93 به صورت پیام خصوصی برای بنده ارسال کنند ؛ البته در صورت تمایل میتوانند مراحل طراحی خود را در گالری کارهای درحال انجام ارسال کنند تا مورد نقد دیگر اعضا قرار گیرد ؛

چیزی که مد نظر ماست یک لوگو هست، یعنی یک آیکن و یک نماد، در این نماد لزومی به استفاده از کلمات «باشگاه مهندسان ایران» نیست، هر چند استفاده ازش مجازه. و لزومی هم به استفاده از حروف اول کلمات یا اسم سایت (iran-eng) نیست هر چند که استفاده از این ها هم مجازه. کلا در طراحی این لوگو دست طراح کاملا باز گذاشته شده، که با ایده ها و خلاقیت خودش، لوگوی زیبایی رو طراحی کنه. اما نکاتی می تونه در طراحی مد نظر قرار بگیره، هر چند طراح آزاده که بعضی رو صرف نظر کنه. در چند جمله، لوگویی که مد نظر ماست سه تا ویژگی اصلی داره: باشگاه مهندسان ایران:
1- باشگاه: وبسایت ما یک تالار گفتگو هست و محتوای سایت رو خود کاربران می سازند. محیط سایت یک محیط گفتگو و تعامل بین مهندسان هست، ارائه نظرات، طرح مشکلات و پاسخ به دیگران.
2- مهندسان: مهمترین نکته ای که در طراحی این لوگو باید مد نظر قرار بگیره اینه که اینجا یک محیط مهندسی هست و باشگاه بر محور علوم مهندسی می چرخه. به علاوه ما رشته های دیگه ای هم داریم. بنابراین محیط دانشگاهی و مهندسی باید مد نظر قرار بگیره.
3- ایران: وجه مشترک همه ی ما ایرانی بودن ماست که این نکته هم می تونه در طراحی مد نظر قرار بگیره یا ازش صرف نظر بشه.

طراح کاملا آزاد هست که نظرات خودش رو در طراحی به کار بگیره تا طرح خوبی ارائه بده. بنابراین هر نکته ای که گفته شده نوعی راهنمایی هست، و هیچ الزامی در به کارگیری اونها نیست.

تاپیک: [ آموزشی ] طراحی آرم و لوگو

این مسابقه دو مرحله ای می باشد ( تمدید شده تا 1 مرداد ماه)در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر پست شماره #3 همین تاپیک را مطالعه بفرمائید

تاپیک: نظرسنجی مرحله اول لوگو باشگاه مهندسان ایران

آخرین ویرایش:

DDDIQ

مدیر ارشد
  • سنخیت و معنا : لوگو طراحی شده باید دارای ارتباط معنایی و مفهوم مستقیمی با موضوع و اهداف باشگاه مهندسان ایران داشته باشد.
اهداف باشگاه مهندسان دقیقا چیه؟ :)

سلام خانم مهندس ؛ سال نو بر شما مبارک و خجسته
کلیت اهداف باشگاه مهندسان ایجاد بستری برای اشتراک و گسترس جامعه دانشگاهی ایران با محوریت رشته های فنی مهندسی هست ...
در کل لوگوی که مد نظر هست یک طرح شلوغ گرافیکی نیست و بیشتر به دنبال یک طرح ساده گرافیکی مفهومی هستیم

سپاسگزارم از همراهی شما , مشتاق دیدن طرح شما و دیگر دوستان هستم
:gol:

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
جناب DDDIQ عزیز، ضمن تبریک سال نو قبل از عنوان هر مطلبی لازمه بخاطر بذل توجه به این مقوله از شما سپاسگذاری کنم. سوالی داشتم. لوگوی فعلی باشگاه تایپوگرافی ساده است و چون حضرتعالی در عنوان مسابقه قید نکردید خواستم سوال کنم طرح لوگوی جدید حتماً میبایست تایپوگرافی باشد و یا میشود از طرحی غیر از آن استفاده کرد؟
متشکرم.

DDDIQ

مدیر ارشد
جناب DDDIQ عزیز، ضمن تبریک سال نو قبل از عنوان هر مطلبی لازمه بخاطر بذل توجه به این مقوله از شما سپاسگذاری کنم. سوالی داشتم. لوگوی فعلی باشگاه تایپوگرافی ساده است و چون حضرتعالی در عنوان مسابقه قید نکردید خواستم سوال کنم طرح لوگوی جدید حتماً میبایست تایپوگرافی باشد و یا میشود از طرحی غیر از آن استفاده کرد؟
متشکرم.

سلام دوست خوبم , سال نو بر شما نیز شادباش جناب مهندس
از حضور و همراهی شما و دیگران دوستان تشکر میکنم

جناب مهندس شرایط کلی که مد نظر برای طراحی لوگو می باشد و در متن بالا آورده شده

شرایط لوگو :

• سادگی و یادآوردنی: لوگو طراحی شده باید ساده باشد و از طراحی لوگو های پیچیده و شلوغ خودداری گردد به گونه ای که لوگو راحت در ذهن بخاطر سپرده شود.
  • قابل استفاده در هر دوره زمانی: لوگو نباید محدود به یک دوره زمانی باشد.
  • تطبیق پذیر: لوگو می بایست منطبق با استاندارد های طراحی و چاپ و قابل ارائه به صورت های مختلف باشد.

و اگر دقت بفرمائید بهترین و ماندگارترین لوگو های مطرح در دنیا لوگوهای مفهومی و خلاق هستند و نه صرفا و حتما تایپوگرافی در این مقوله دست شما به عنوان طراح باز گذاشته شده تا با برداشت و شناخت خودتون از باشگاه مهندسان لوگویی در این رابطه پیشنهاد بدین ... ؛ به صورت کلی بیشتر مد نظر لوگویی ساده و مفهومی هست که به راحتی شناخته بشه و با دست آزاد هم به ترسیم بشه و قابلیت انعطاف پذیری هم داشته باشه ...

و بله شما میتوانید یک لوگو مفهومی دارای سخنیت با باشگاه پیشنهاد بدینن

سپاسگزارم :gol:

Teapot

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان اساتید و کاربران گرامی بخصوص مدیر دلسوزDDDIQ
من سه طرح باتوجه به کاربری سایت زدم و اینو بگم شاید نتونم تغییرات بدم آخه سرم شلوغه یه مدت هم شاید نتونم بیام انجمن به هر حال گفتم که بدونین دلیل بی وفایی نیست...
توضحات زیادی نمی دم چون فکر کنم واضح باشه البته بگم که توی لوگو از دو علامت سوال و لامپ همزمان استفاده کردم که نماد مکانی هست که هم سوال می شه پرسید و هم می توان جواب سوال دیگران را داد از اونجایی هم که اسم انجمن باشگاه مهندسان هست توی دوتا از طرح ها از مارکر نشانه گزاری که درتمام علوم مهندسی استفاده می شه وهمچنین در غول نرم افزار مهندسی و ترسیم یعنی اتوکد هم از این مارکراستفاده می شه استفاده کردم فقط در طرح B از عبارت IE استفاده شده که بعنوان رشته لامپ (استعاره ای از رسیدن به پاسخ در این انجمن) استفاده شده است. درضمن می توان به جای رنگ زرد از رنگ سیاه استفاده کرد و یا رنگ پس زمینه را تغییر دارد.
با تشکر
مشاهده پیوست 203016

باید از محشر گذشت
این لجنزاری که من دیدم سزای صخره هاست
گوهر روشن دل از کان جهانی دیگر است
عذر می خواهم پری
من نمی گنجم در آن چشمان تنگ
با دل من آسمان ها نیز تنگی می کنند

آخرین ویرایش:

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت

بنام آفریننده بهترین ومفهومی ترین نمادها

بنظراینجانب برای لوگوی باشگاه لزومی ندارددنبال طرحهای پیچیده وعجیب وغریب بگردیدوبهترین نمادکه می تواندفلسفه وجودی واهداف باشگاه راکه محیطی سالم وبیطرف برای تبادل آزاد آراوتاحدزیادی ارضاکننده نیازهای علمی وبرآورنده تمایلات معنوی کاربران واعضاباشگاه وتعامل سازنده آنها بایکدیگراست ،بیان کند،آیات الهی وکلام وحی می باشد: **********فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه****** آیات ۱۷و۱۸سوره زمر. راست گفت پروردگاربلندمرتبه
درپایان باامید به اینکه انشاالله درآینده تعامل بیشتر وبهتری باشما وهمه کاربران واعضا محترم باشگاه خواهم داشت چون ساختاروبستراایجادشده درآنرامناسب وباخواسته های علمی وتمنیات روحی خودنزدیک میبینم. باتشکرجوینده راه حق
ب

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه چیزی در حد اینجوری باید مناسب یه سایت گفتگو محور باشه

رو این طرح هم دوستان میتونند کار کنند

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Zara1

عضو جدید
سلام به همگی.
دوستان من هم دارم روش کار میکنم ولی از اونجایی که خیلی سرم شلوغه هنوز طرحم کامل نشده؛
+یه آفرین حسابی به مدیرای سایت که به بچه های باشگاه اعتماد کردند.
موفق باشید.:gol:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
من تجربه زیادی در این زمینه ندارم. اما از اونجایی که گفتین هر کسی می تونه طرحش رو بده منم با خلاقیت ساده ای که داشتم یه چیز کشیدم، توی اولی دو تا از اهداف باشگاه رو به سلیقه خودم یعنی ایرانی بودن و تمرکزش بر مهندسی رو گذاشتم توی دومی یدونه تکست باکس اضافه کردم که لوگوی فروم ها است.
:whistle: اگر خیلی ساده و ابتدایی هست به بزرگی خودتون ببخشید.مشاهده پیوست 204892
و این دومی که به نظرم خیلی شلوغ شده و اولی بهتره:

مشاهده پیوست 204973

آخرین ویرایش:

Teapot

عضو جدید
با سلام
منم می خوام یه کم روی آرم کار کنم ولی وقت ندارم یه چند ماهی هم از انجمن دورم!!!!

[FONT=&quot][/FONT]
باید از محشر گذشت !
اين لجن زاری که من دیدم ، سزای صخره هاست​
گوهر روشندل از کان جهانی دیگر است​
عذر میخواهم پری ، عذر میخواهم پری​
من نمیگنجم در آن چشمان تنگ
با دل من آسمانها نیز تنگی میکنند
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]​

mandana-n

عضو جدید
سلام.
من یه لوگو طراحی کرده بودم و برای جناب DDDIQ پیام خصوصی کردم اما دیدم همه کارهاشون رو اینجا گذاشتن گفتم منم کارم رو تو این تاپیک هم قرار بدم
[URL="http://upload7.ir/viewer.php?file=65838202011074047659.png"][IMG]http://upload7.ir/imgs/2014-04/65838202011074047659_thumb.png[/URL][/IMG]

در این طرح سعی کردم از خطوط مورب استفاده کنم به صورتی که حرکت رو به اوج را تداعی کند. همچنین این طرح تداعی کننده خانه یا کلبه ای با سقف شیب دار است که با مفهوم باشگاه مهندسان که مکانی صمیمی و گرم برای ارائه و تبادل اطلاعات است همخوانی داشته باشد. همچنین تداعی کننده ی رشته ی مهندسی معماری نیز می باشد.
رنگ بندی ساده ی سفید و مشکی و طوسی برای این طرح در نظر گرفتم که رنگ زمینه (مشکی) می تواند برداشته شود.
البته رنگ بندی لوگو قابل تغییر نیز می باشد.
با توجه به قرار گیری لوگو در سمت راست صفحه ی سایت، کادر طرح از طرف راست و پایین بسته شده.
طرح اصلی لوگو هم کلمه ی IRAN ENG می باشد.

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند نکته ی اصلی در طراحی:چیزی که مد نظر ماست یک لوگو هست، یعنی یک آیکن و یک نماد، در این نماد لزومی به استفاده از کلمات «باشگاه مهندسان ایران» نیست، هر چند استفاده ازش مجازه. و لزومی هم به استفاده از حروف اول کلمات یا اسم سایت (iran-eng) نیست هر چند که استفاده از این ها هم مجازه. کلا در طراحی این لوگو دست طراح کاملا باز گذاشته شده، که با ایده ها و خلاقیت خودش، لوگوی زیبایی رو طراحی کنه. اما نکاتی می تونه در طراحی مد نظر قرار بگیره، هر چند طراح آزاده که بعضی رو صرف نظر کنه. در چند جمله، لوگویی که مد نظر ماست سه تا ویژگی اصلی داره: باشگاه مهندسان ایران:1- باشگاه: وبسایت ما یک تالار گفتگو هست و محتوای سایت رو خود کاربران می سازند. محیط سایت یک محیط گفتگو و تعامل بین مهندسان هست، ارائه نظرات، طرح مشکلات و پاسخ به دیگران.2- مهندسان: مهمترین نکته ای که در طراحی این لوگو باید مد نظر قرار بگیره اینه که اینجا یک محیط مهندسی هست و باشگاه بر محور علوم مهندسی می چرخه. به علاوه ما رشته های دیگه ای هم داریم. بنابراین محیط دانشگاهی و مهندسی باید مد نظر قرار بگیره.3- ایران: وجه مشترک همه ی ما ایرانی بودن ماست که این نکته هم می تونه در طراحی مد نظر قرار بگیره یا ازش صرف نظر بشه.طراح کاملا آزاد هست که نظرات خودش رو در طراحی به کار بگیره تا طرح خوبی ارائه بده. بنابراین هر نکته ای که گفته شده نوعی راهنمایی هست، و هیچ الزامی در به کارگیری اونها نیست.
این طرح لوگو خوبه ؟، فقط به جای تهران و میدان آزادی باید حرم امام رضا و مشهد رو بزارین :

عکس لوگو :
http://www.cirs-tm.org/Images/pays-eng/Iran-eng.jpg

توضیح عکس لوگو:نقشه ی ایران ، برای ایرانی بودن کافی است

آخرین ویرایش:

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
تا کجا میبرد این نقش به دیوار مرا
تا بدانجا که فرو ماند چشم از دیدن و لب نیز زگفتار مرا

لاجورد افق صبح نشابور و هری است
نقش این کاشی کوچک متراکم شده است

میبرد جانب فرغانه و فخار مرا
نقش اسلیمی آن طاق نما های بلند

استاد شفیعی کدکنی
----------------------------------------------------
طرح ارسالی بنده در دو فرمت PNG,JPEG

آخرین ویرایش:

DDDIQ

مدیر ارشد
.................

.................

با سلام خدمت تمام دوستان خوبم
با توجه به درخواست تعدادی از دوستان شرکت کننده برای فرصت کار بیشتر بر روی لوگو و طرح های پیشنهادی ,
زمان شرکت در مسابقه تا آخر اردی بهشت ماه فعلا تمدید شد ؛
لازم به ذکر است که دوستان شرکت کننده هر تعداد طرح و ایده که تمایل دارند میتوانند پیشنهاد دهند

سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینا هم ماله من
این لوگو داره یه سناریو رو نشون میده که چطور از یه سری ابر که چرخدنده توشون کار میکنه داده های صفر و یک باعث به وجود اومدن باشگاه میشه و غیره

این یکی هم صورت یه شخصه که علوم و رشته های مختلف رو به طیف های رنگی مختلف روی صورتش نشون میده و حرف اول باشگاه هم زیرش هست

این یکی هم که بدون شرح

اینم از اون یکی بدون شرح تر

پ.ن : نوار های مشکی و سبز پشت لوگو های اخر و اول فقط پس زمینه هستن و جز لوگو محسوب نمیشن

شهروز...

عضو جدید
لطفا بیشتر از چرخ دنده استفاده کنید !!!!! با سپاس از دانشگاه شریف و طراحان لوگو

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
درود
طراحان لوگو به بزرگواری خودشون این جسارت بنده رو ببخشن:D
سعی شده تم اصلی باشگاه یعنی همون مهندسی بودن رو با چرخ دنده(چرخ دنده معروف) نشون داده بشه
هدف بعدی هم نشون دادن گفتگو محور بودن باشگاه است. البته گفتگوی علمی، مدیونید اگه فک کنید منظورم اسپم و... بوده
یه سری مفاهیم دیگه هم داره که فک کنم به جز خودم کسی متوجه نشه:D

این یکی هم توضیح خاصی نداره !
فقط نمی دونم چرا ما نمی تونیم بی خیال چرخ دنده بشیم:D

آخرین ویرایش:

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سپاس فراوان از طراحان عزیز...
با توجه به اینکه این سایت شامل تمامی رشته های مهندسی میشه، ترجیحا لزومی نداره چرخ دنده رو عنصر اصلی لوگو انتخاب کنید...
چرخ دنده میتونه یک عنصر ترکیبی باشه نه شاخص اصلی لوگو...
به نظر من لزومی نداره عناصر لوگو رو کامل شرح بدین و کار رو شلوغ کنین، این باعث میشه کار کمی مبتدی و میشه گفت ساده بنظر بیاد.

و یک سوال: هنوز هم میتونیم تو این مسابقه شرکت کنیم یا زمانش به اتمام رسیده؟؟ مسئولین پاسخگو باشن:دی

BIODESIGN

عضو جدید
سلام
به نظر من بود و نبود چرخ دنده انقدر مساله مهمی نیست که یه سری از دوستان انقدر نقد کردن ازش, مساله اینه که در نهایت لوگوی شما طبق چیزی که مدیریت باشگاه خواسته و جزو ایده های خودشون بوده که لحاظ شه حتما نشون دهنده 1.ایران 2.محیط تعاملی 3. مهندسی باشه و مهمتر از اون وقتی اون لوگو رو یه نفر تو چند ثانیه ببینه این 3 تا مورد سریع به ذهنش برسه که خب همین چرخ دنده و حالا خیلی چیزای دیگه باعث میشه حداقل مورد سوم یعنی مهندسی سریع به ذهن بیننده برسه پس به کار بردنش اصلا ایرادی نداره مهم چطور به کار بردنشه یه سرچ کوچیک بین لوگوهای سایر فروم ها و شرکت های مهندسی خارجی هم بزنید میبینید که یا کلا خط مشی اونها این بوده که کلا لوگو خیلی مرتبط به این موضوع ها نباشه که بیننده 10 ساعت هم فکر کنه نمیفهمه این لوگو مثلا مربوط به فروشگاه زنجیره ایه یا شرکت مهندسی
یه سری هم صراحتا میخواستن سریع با لوگوشون به بیننده القا کنن که یه شرکت مهندسین و به دفعات میشه دید که تعداد زیادیشون هم از چرخ دنده استفاده کردن که البته لوگوهای موفقی هم داشتن
در باشگاه مهندسان ایران هم صراحتا مدیریت گفتن که اون 3 نکته 1.مهندسی 2.محیط تعاملی 3.ایران باید توی لوگوها مشخص باشه که حقم داشتن چون بیننده سریع باید بفهمه اومده تو سایت اشپزی یا مهندسی

کلا در نهایت مهم اینه که لوگوتون چه قدر خوب و موفق از اب در میاد انقدر به دیتیل هایی نقد نکنید که بود و نبودش ایرادی نداره موفق باشین:gol:

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممن تجربه زیادی در این زمینه ندارم. اما از اونجایی که گفتین هر کسی می تونه طرحش رو بده منم با خلاقیت ساده ای که داشتم یه چیز کشیدم، توی اولی دو تا از اهداف باشگاه رو به سلیقه خودم یعنی ایرانی بودن و تمرکزش بر مهندسی رو گذاشتم توی دومی یدونه تکست باکس اضافه کردم که لوگوی فروم ها است. :whistle: اگر خیلی ساده و ابتدایی هست به بزرگی خودتون ببخشید.مشاهده پیوست 204892و این دومی که به نظرم خیلی شلوغ شده و اولی بهتره:مشاهده پیوست 204973
یه کم کارم شبیه کار شما شده :(طرح های دیگه نگاه نکرده بودم که روی طرح من اثر نذاره :( ببخشید الان دیدم

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا