مسترکم یا پاور میل؟

siavash_m689

عضو جدید
سلام من یک پروژه ی CAD/CAM دارم پروژه یک قطعه ی دلبخواه هست باید ماشینکاری بشه و جی کد هاش و مراحلش نوشته بشه!
به نظر شما کار و یادگیری مسترکم راحت تر هست یا پاور میل؟ و همینطور کدوم یکیشون برای ساخت و تولید کاربردی تره؟ :redface:

S-H-R-M

عضو جدید
سلام
اگه برای پروژه می خوای مستر بهتره
ولی اگه برای کارعملی و صنعتی میخوای باید در کنار هم کار کنی هم مستر هم پاور;)

siavash_m689

عضو جدید
سلام
خوب من برای کار عملی هم می خوام
من شنیدم پاورمیل رو راحت میشه از help یاد گرفت! چون این دو نرم افزار زیاد کتابها و مطالب اموزشی ندارند!

sarveshadmehr

عضو جدید
من با هر سه نرم افزار پاور میل و مستر کم و کتیا gکد گرفتم بنظر من کتیا بخش ماشین کاریش از همه بهتر و کاملتره وقتتون رو با مستر کم و پاور میل هدر نکنید ولی اگه بقیه رو هم میخاید بنظر من اول پاور میل بعد مستر کم

siavash_m689

عضو جدید
من با هر سه نرم افزار پاور میل و مستر کم و کتیا gکد گرفتم بنظر من کتیا بخش ماشین کاریش از همه بهتر و کاملتره وقتتون رو با مستر کم و پاور میل هدر نکنید ولی اگه بقیه رو هم میخاید بنظر من اول پاور میل بعد مستر کم

من امروز رفتم کتاب اموزش پاورمیل رو خریدم(7000 تومن با دی وی دی ) از انتشارات عابد به نظرم ساده تر از مستر کم می یومد یک کتاب از انتشارات نشرطراح بود در خصوص مسترکم که بعد از پایان پروژه حتما این کتاب رو می خرم و روی مسترکم هم کار می کنم
اما در خصوص کتیا من هم با کتیا کار کردم ولی برای این درسم حتما باید با یکی از این دو نرم افزار کار می شد :smile:
این جور که من فهمیدم این دو نرم افزار کلا برای ماشین کاری هستند و سریعتر میشه باهشون کار کرد تا کتیا

0936208

عضو جدید
سلام من یک پروژه ی CAD/CAM دارم پروژه یک قطعه ی دلبخواه هست باید ماشینکاری بشه و جی کد هاش و مراحلش نوشته بشه! به نظر شما کار و یا

سلام من یک پروژه ی CAD/CAM دارم پروژه یک قطعه ی دلبخواه هست باید ماشینکاری بشه و جی کد هاش و مراحلش نوشته بشه! به نظر شما کار و یا

سلام من یک پروژه ی CAD/CAM دارم پروژه یک قطعه ی دلبخواه هست باید ماشینکاری بشه و جی کد هاش و مراحلش نوشته بشه!
به نظر شما کار و یادگیری مسترکم راحت تر هست یا پاور میل؟ و همینطور کدوم یکیشون برای ساخت و تولید کاربردی تره؟ :redface:
باسلام خدمت شما دوست عزیز
به نظر من هر دو نرم افزار رو باید یاد بگیرید چون قابلیت هایی که این دو نرم افزار دارند در بعضی موارد باهم رقابت دارند مثالا ماشینکاری برای اشکال دو بعدی می توان از مستر کم استفاده کرد ولی در پاورمیل نمی توان برای اشکال دو بعدی این جی کد را گرفت از طرف دیگر میتوان برای اینکه ابزار را بصورت شیبدار درقطعه کار نفوذ دهیم و این از قابلیتهای منحصر پاورمیل میباشد واین یکی از چند تفاوت پاورمیل و مسترکم میباشد در ضمن پاورمیل فقط در فرز کاربرد دارد اما مسترکم در هر دو کاربرد دارد پیشنهاد اصلی من این هست که تا یکی رو کامل یاد نگرفتید سراغ بعدی نرید ...

a.javad12

عضو جدید
پاور میل یه جا کربد داره اونم یه جا_ خب پاور میلو بچشب مهندس

Adel-h

عضو جدید
تکست در پاورمیل

تکست در پاورمیل

سلام :gol:
میخواستم یک تکست رو ی یک plate ماشین کاری کنم چطور بایداین تکست رو وارد کنم؟
و باچه استراتژی باید ماشین کاری کنم؟
اگه کسی جواب بده ممنون میشم:cry:

P aYa M

عضو جدید
سلام.
بهترین برنامه ها برای CAD/CAM کتیا و پرو اینجینیرینگ هسینتد.
البته رتبه بندی که من پیشنهاد میکنم :
1) Pro/engineering
2) Catia
3) Edge Cam
4) Power mill
5) master cam

ما یه استاد دیونه داشتیم به زور مستر کم به ما یاد داد.
واسه مستر کم به انتشارات طراح یه سر بزن.

mohammad.ef

عضو جدید
سلام
کتابی که نشر طراح برای مسترکم داره ، توی بازار هست ؟
من چند جا رفتم بهم گفتن چاپ نشده ( اصفهان هستم )

مدرس کد/کم ما دکتر میریان بود . بهمون مسترکم یاد داد . البته فقط بخش mill . اونم چند تا محیط .
مسترکم واقعا خوبه .

سلام من با مستركم آشنا نيستم ولي با اطلاعاتي كه دارم مي دونم پاورميل بهتره

siavash_m689

عضو جدید
من پروژه ی کد کم رو با پاور میل انجام دادم و تحویل دادم
ولی اخرش که می خواستم G code بگیرم ارور می داد!!! حالا نمی دونم مشکل کجا بود نمرم هم اومد 17.5 شدم ;)

kurush irani

عضو جدید
من پروژه ی کد کم رو با پاور میل انجام دادم و تحویل دادم
ولی اخرش که می خواستم G code بگیرم ارور می داد!!! حالا نمی دونم مشکل کجا بود نمرم هم اومد 17.5 شدم ;)

علت اینکه ارور میداده اینه که نرم افزارت چون قفل شکسته هست اینجوری میشه واسه همینه که میگن با پاورمیل و کتیا وقتی میخوایی اشینکاری کنی و جی کد گیری کنی حتما باید از نسخه اورجینال یا تست شده استفاده کنی در فرز cnc پاورمیل کامل ترین هست چون استراتژی های فراونی واسه finishing داره ولی کتیا اینطور نسیت من هم با کتیا هم پاورمیل ومسترکم وگیبس کم کار میکنم ولی این گیبس کم هم ساده هست هم عالی واقعا کارش درسته:smile:

0936208

عضو جدید
باسلام خدمت شما
اگه برای راحتی میخوای یاد بگیری برو سراغ ادچکم اما اگه میخوای در اینده کاری بدردت بخوره شما بهتره که برای فرز کاری از پاورمیل استفادهکنید وبرای تراش سی ان سی از مسترکم قسمت تراشش استفاده کنید البته این براساس تجربه دشخصی بوده ولی توصیه میکنم بعد از تحقیقات کاملتان به نتیجه برسید واز اساتیدی که خودشان در کارگاه های شخصی از این نرم افزا ها استفاده میکنند بپرسید حتما به نتیجه مورد قبول خاهید رسید انشاالله

امین کیا

عضو جدید
سلام
فکر مسترکمو نکن
پاورمیل خیلی خیلی بهتره چه توی کار و چه برای پروژت
یاد گرفتن هیچ کدومشم راحت نیست
من با هرجفتش کار کردم
کتیا کار کردنش ساده تر و دلچسب تره ولی هنوز تو ایران جا نیفتاده
پاور میل واست مناسب تره
الان تقریبا همه واحد صنعتی از پاور میل استفاده میکنن مثل شرکت IHDM

nazanin90

عضو جدید
سلام دوست عزیز .یه فایل دارم واسه این سوالتون.فقط زبانش ترکی استانبولیه نمیدونم بلدی یا نه.من که خودم با این اموزش کار می کونم.کیف میکنم .چون خیلی حرفه ای هستش ......راستی یه سایتی هم هست به اونجا یه سری بزن www.karahanyazilim.com یه سایتیه مال ترکیه هستش .زبان انگلیسی هم داره......تو یوت یوب هم سرچ کنی بد نیست :)

مجتبی ورشاوی2

عضو جدید
سلام
فکر مسترکمو نکن
پاورمیل خیلی خیلی بهتره چه توی کار و چه برای پروژت
یاد گرفتن هیچ کدومشم راحت نیست
من با هرجفتش کار کردم
کتیا کار کردنش ساده تر و دلچسب تره ولی هنوز تو ایران جا نیفتاده
پاور میل واست مناسب تره
الان تقریبا همه واحد صنعتی از پاور میل استفاده میکنن مثل شرکت IHDM

درسته
راستی بچه ها اگه پروژه دارید بدید براتون انجام بدم

0936208

عضو جدید
باسلام خدمت شما دوست عزیز
به نظر من هر دو نرم افزار رو باید یاد بگیرید چون قابلیت هایی که این دو نرم افزار دارند در بعضی موارد باهم رقابت دارند مثالا ماشینکاری برای اشکال دو بعدی می توان از مستر کم استفاده کرد ولی در پاورمیل نمی توان برای اشکال دو بعدی این جی کد را گرفت از طرف دیگر میتوان برای اینکه ابزار را بصورت شیبدار درقطعه کار نفوذ دهیم و این از قابلیتهای منحصر پاورمیل میباشد واین یکی از چند تفاوت پاورمیل و مسترکم میباشد در ضمن پاورمیل فقط در فرز کاربرد دارد اما مسترکم در هر دو کاربرد دارد پیشنهاد اصلی من این هست که تا یکی رو کامل یاد نگرفتید سراغ بعدی نروید .امیدوارم که در کنار این دونرم افزار کتیا رو بصورت کامل از همه سی دو منوی اصلی رو یاد بگیری چون روزتر و کاملتر از این دو نرم افزار میباشد:gol:

masoudrashidi

عضو جدید
پاور راحت تر و کاربردی تر تو شر کت ما که پاور کار میکنند سریع آسان و دقیق البته نسخه اورژینال باید باشه

amir.kh1360

عضو جدید
mastercam-X5

mastercam-X5

با سلام.من حدود 6سال دارم با MASTERCAM كار اجرائي ميكنم.واقعا نرم افزار خوبيه.در mastercam-X5 كه تلفيقي از POWER ,& MASTER واقعا جاي هيچ بحثي نيست.

Petram

کاربر فعال
با سلام.من حدود 6سال دارم با MASTERCAM كار اجرائي ميكنم.واقعا نرم افزار خوبيه.در mastercam-X5 كه تلفيقي از POWER ,& MASTER واقعا جاي هيچ بحثي نيست.
از دوستان کسی‌ هست که برنامه نویس حرفه‌ای سی‌ ان سی‌ در فرزکاری باشه ؟
البته بتونه عالی‌ با نرم افزار،، MastercamX،، 3Axis 4Axis 5Axis،، ،،کار کنه .
و تجربه کاری مفید هم در ،، 2D،،3D ،، داشته باشه .
و جویای کار هم باشه .

hosseinbeigy

عضو جدید
سلام

سلام

اگر قطعه شما باید با وایر کات زده شود فقط مسترکم اگر با دستگاه تراش باید زده شود بهترین گزینه مستر کم ولی اگر با فرز باید ماشین کاری شود بهترین گزینه پاورمیل میباشد مدل خود را در کتیا ویا سالیدورک طراحی و انرا به صورت اس تی پی ذخیره وبه محیط پاور میل انتقال دهید و بقیه ماجرا

hosseinbeigy

عضو جدید
سلامبنده با نرم افزار مستر کم وپاور میل و کتیا و همچنین دستگاه فرز سی ان سی کنترل فانوک ، وایر کات ،اسپارک ،سوپر دریل و حکر حدود چهار سال کار کرده ام و اکنون جویای کار هستم

آخرین ویرایش:

Petram

کاربر فعال
سلامبنده با نرم افزار مستر کم وپاور میل و کتیا و همچنین دستگاه فرز سی ان سی کنترل فانوک ، وایر کات ،اسپارک ،سوپر دریل و حکر حدود چهار سال کار کرده ام و اکنون جویای کار هستم

سلام
دوست عزیز من در پست قبلی‌ نوشتم که چه تخصصی مورد نیاز هست ،
من نیاز به یک برنامه نویس ،، CNC،، حرفه‌ای برای فرزکاری احتیاج دارم که در خانه برنامه نویسی بکنه .
در ضمن باید تسلط کامل هم به ماشین کاری ،، HPC،،و ،، HSC،،داشته باشه.
با چه کنترلها آشنایی داره اصلا مهم نیست ، مهم انجام دادن ،، Operation،، با مستر کم هستش ، چون ما در شرکتمون
،، Postprocessor،، برای تمام ماشین هامون داریم .

amintabrizli

عضو جدید
سلام :gol:
میخواستم یک تکست رو ی یک plate ماشین کاری کنم چطور بایداین تکست رو وارد کنم؟
و باچه استراتژی باید ماشین کاری کنم؟
اگه کسی جواب بده ممنون میشم:cry:
خوب رو مدلcam باید وارد کنی بعد بیاری پاور میل.بستگی به شکل و کانتور حروفاتت داره فکر کنم نمی شه با یه استراتژی خاص ماشینکاری کرد

amintabrizli

عضو جدید
ما که با هر نرم افزاری کار می کنیم جواب می ده چون عملا آزمایش نمی کنیم و فقط به شبیه سازی نرم افزار بسنده می کنیم اینم به هیچ دردی نمی خوره چون قابلیت نرم افزار وقتی مشخص می شه صحت و دقت نمونه با کانتور cad تا چه حدی هم خوانی داره(البته در یک ماشین)

kambujie

عضو جدید
سلام دوستان.میگم یه آموزش درست از نحوه ککر نسخه 2012 نیست؟من جایی که باید فول کنترل را به فلش بدیم از توی رجیستری گیر کردم. ارور میده و اجازه نمیده.کسی راهی داره؟ کسی اصلا نسخه 2012 را نصب کرده؟ چطوری کرکش کنم؟

minavand 1111

عضو جدید
;سلام
اگر میخوای تراشکاری کنی باید از نرم افزار edge استفاده کنی ولی اگر میخواهی فرز کاری کنی باید پاور استفاذپده کنی