مسابقه *** هر کی گفت این گل مال چه اقلیمیه؟

ریحانه...

عضو جدید
سلام
با اجازه دوستان سوال بعدی رو من طرح می کنم :

یا صدتومانیه یا کاملیا...

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

یا صدتومانیه یا کاملیا...

یک هفته گذشت.....
و جوابی داده نشد.... بیسوادید دیگه:D

گلرنگ گیاهی بلند روز است و در طول رویش به هوای گرم و تابش نور مناسب نیاز دارد. بذور معمولاً در دمای 8 تا 10 درجه سانتی گراد رویش پیدا می کنند. ولی دمای مطلوب برای جوانه زنی 18 تا 20 درجه سانتی گراد است. این گیاه به سرمای طولانی و سخت حساسیت نشان می دهد. بطوریکه برگها در دمای(2-) درجه سانتی گراد دچار سرمازدگی شده و گیاه خشک می شود. گلرنگ در درجه حرارتهای نزدیک به صفر زنده می ماند ولی رویش آن به کندی صورت می گیرد. در این شرایط گیاه تنها رشد رویشی (تولید ساقه ها و انشعابهای جدید) خواهد داشت.
این گیاه را باید در مناطق گرم و خاکهای مناسب با ضخامت زیاد سطح الارض کشت کرد اگر چه گلرنگ در هر نوع خاکی قادر به رویش است ولی خاکهای عمیق و دارای بافت متوسط را ترجیح می دهد. خاکهای تهی از مواد غذایی و همچنین خاکهایی که آب را در خود نگه می دارند برای گلرنگ مناسب نمی باشند.

سوال بعد......فکر نکنید اسم کسی رو معرفی میکنم. که سوال بعد رو بزاره ها. تا نگید.. اسم کسی گفته نمیشه و همچنان خودم میزارم... :biggrin:
ببینم اینو بلدید....

بابا این عروسک پشت پرده است اسمش.بقیشو بگید..

مهندس اون جواب داده شده بود. این زیریه .. سواله. اسمشم گفتم. عروسک پشت پرده شما. اقلیمشو بگید:D

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
گیاه عروسک پشت پرده ( فیسالیس )

ـ خانواده: Solanaceae
ـ نام علمی: Physalis alkekengi

گیاه دائمی به بلندی ۴۵ و گستردگی ۶۰ سانتی‌متر است. دارای برگ‌های سبز تخم‌مرغی شکل. گل‌های ستاره‌ای شکل سفید در تابستان و سپس میوه‌های نارنجی، قرمز در پائیز ظاهر می‌شوند...

ـ نیازها:
به مکان آفتابی یا سایه و هر خاکی با زهکش خوب نیاز دارد و حداقل دمای قابل تحمل آن ۱۵- درجه سانتی‌گراد می‌باشد.
ـ ازدیاد:
از طریق تقسیم گیاه و تهیه قلمه چوب نرم در بهار امکان‌پذیر است.

از لحاظ اقلیم تو ایران تو مناطق شمالی روییده میشه . پس مربوط به مناطق معتدل و مرطوب هست .

و همچنین فیسالیس میوه استوایی بومی آمازون بوده است که در آفریقا و آسیا یافت می شود

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

Hamzeh856

کاربر ممتاز
خب جهت بالا آوردن تاپیک ....;)

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
این چه گیاهیه مال چه اقلیمیه

12062014053.jpg

Hamzeh856

کاربر ممتاز
این گیاه مناطق پاسیویی میشه:D عمه منم داره... گلم میده
اسمشو یادم نیس

الان اون حالت :hate: بهتر شده؟

واقعا متحول شدم از پاسخت ... مناطق پاسیویی خخخ ... این قرمزی که روش بود من فکر کردم فانوس شبه خب گله دیگه :D

هااا یادم نمیاد چی میگی:)

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
واقعا متحول شدم از پاسخت ... مناطق پاسیویی خخخ ... این قرمزی که روش بود من فکر کردم فانوس شبه خب گله دیگه :D

هااا یادم نمیاد چی میگی:)

:D خب آخه عمه ام تو پاسیوش داره گل هم میده
آبجیمم داره از همین ولی گل نمیده

پاسیویی میشه دیگه

یادت نیس تاپیک رو بالا آورده بودی؟:hate: