مسابقه *** من می پرسم... تو بپرس...!

مارجين

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
يه چيزي ميدونم اما شك دارم مطمئن نيستم درست باشه...منظورتون همون پوست درخت توت هست..؟

مارجين

کاربر ممتاز
سلام
متشکرم .
بفرمایید Tapa چیست؟
سلام...
راستشو بخواهيد چيزي در اين مورد نميدونم...:redface:.اما از تلاشي كه كردم فقط به اين نتيجه رسيدم كه Tapa عملكردي انتخابي از تاثير مواد است كه بصورت انتخابي اثري كاهشي يا افزايشي روي مواد ديگر ميگذارند...يعني ممكن است براي بعضي از مواد كه داخل گياه است اثري سينرژيك داشته باشند ويا اثري آنتاگونيستي ......:confused:

خوشحال ميشم پاسخ صحيح رو بدونم...
بابت سوال سختتون ممنونم...عالي بود.;)

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مارچین عزیز پساخ دادن.. اگر پاسخشون درست نیست میشه راهنمایی کنید..
چون مثل مسابقه وازه هاشده.. به چه مبحثی برمیگرده؟
یه راهنمایی بهتر....اگه میشه مرسی.

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
مارچین عزیز پساخ دادن.. اگر پاسخشون درست نیست میشه راهنمایی کنید..
چون مثل مسابقه وازه هاشده.. به چه مبحثی برمیگرده؟
یه راهنمایی بهتر....اگه میشه مرسی.

سلام
به مواد شیمیایی ربط داره

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميشه محبت كنيد پاسخ صحيح رو بفرماييد..؟

سلام
دوست عزیز به tepa هم معروف است. و metepa هم یک فرم دیگر از آن است.اگر باز به نتیجه نرسید چشم جواب را میگذارم.درضمن سوال کارشناسی ارشد نیز بوده است.

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب مهندس جوابو بگو ديگه...
منم پيدا نكردم با شرمندگي....
البته.....
سلام
چشم
یک نوع ماده شیمیایی عقیم کننده حشرات است.
یکی از سوالات ارشد نیز بوده.البته سم شناسی ارشد علفهای هرز

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چشم
یک نوع ماده شیمیایی عقیم کننده حشرات است.
یکی از سوالات ارشد نیز بوده.البته سم شناسی ارشد علفهای هرز
خودمم ميكشتم.. نميتونستم جواب بدم..
خدا خيرت بده..
ولي خدايي يه چيزي ياد گرفتيم از ذهن من كه خارج نميشه....
ممنونم مهندس.. عالي بود.

مارجين

کاربر ممتاز
مرسي عالي بود من از دوتا از استادامون هم پرسيدم چيزي نميدونستن....;)

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه دوستان من سوال بعد رو قرار ميدم.....
مهندس با اجازتون من سوال بعد رو قرار دادم...

ضخامت خاك پوششي قارچ خوراكي حدود چندسانتي متر است؟فقط لطفا بفرماييد هدف از اينكار چيه ؟متشكرم.
1)2-3
2)3-4
3)4-5
4)5-6

*محیا*

کاربر ممتاز
با اجازه دوستان من سوال بعد رو قرار ميدم.....مهندس با اجازتون من سوال بعد رو قرار دادم...ضخامت خاك پوششي قارچ خوراكي حدود چندسانتي متر است؟فقط لطفا بفرماييد هدف از اينكار چيه ؟متشكرم.1)2-32)3-43)4-54)5-6
سلام گزینه 1 نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟

*محیا*

کاربر ممتاز
سلام
خاک باید حدود 4 س باشه
اگه بیشتر از 4 باشه تهویه دچار مشکل میشه و اگه کمتر باشه با اولین برداشت خاک بیرون می آید

*محیا*

کاربر ممتاز
یه دلیل دیگش نگه داشتن آبه چون اپه نتونه خوب آب رو نگه داره آب به قسمت کمپوست میره و باعث پوسیدگی قارچ میشه

*محیا*

کاربر ممتاز
خوبه.. پس كدوم گزينه درسته؟;)
به نظرم گزینه 3 باشه راستش این سوال کنکور ارشد هم بود فکر کنم تو کنکور هم اشتباه زدمش آخه تو هر منبعی یه عدد و رقمی می دن و این اعداد خیلی به هم نزدیکن آدم گیج میشه

آخرین ویرایش:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم گزینه 3 باشه راستش این سوال کنکور ارشد هم هست فکر کنم تو کنکور هم اشتباه زدمش آخه تو هر منبعی یه عدد و رقمی می دن و این اعداد خیلی به هم نزدیکن آلم گیج میشه
بازم اشتباه زدي...زينب جون....اشتباهست..
گزينه اي كه گفتي اشتباست.
درسته سوال ارشد بود.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزین 2 باید باشه دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

;)ايول دمت گرم......
طراح سوال بعد .. مختص خودته با تلاش بسيار عاليت...
يه توضيح:
ضخامت خاك پوششي را حدود دوتا سه سانتي متر ذكر ميكنند... هدف ان جلوگيري از تبخير اب كمپوست و فراهم كردن گاز كربنيك مورد نياز ميسليوم هاست..
افرين دختر خوب من...
برو سوا بعدي...:D

*محیا*

کاربر ممتاز
;)ايول دمت گرم......طراح سوال بعد .. مختص خودته با تلاش بسيار عاليت...يه توضيح:ضخامت خاك پوششي را حدود دوتا سه سانتي متر ذكر ميكنند... هدف ان جلوگيري از تبخير اب كمپوست و فراهم كردن گاز كربنيك مورد نياز ميسليوم هاست..افرين دختر خوب من...برو سوا بعدي...:D
2تا 3 سانتی متر که شد گزینه 1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟نه آبجی گلم سوال بعد رو شما زحمت بکشید بزارید

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
2تا 3 سانتی متر که شد گزینه 1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟نه آبجی گلم سوال بعد رو شما زحمت بکشید بزارید

درسته گزينه 1....
كتاب اشتباه تايپ كرده بود
.. خوب شما جواب سوال رو طرح كرديد.. اسم كسي ديگه رو براي سوال بعد بگيدد و براشون لينك مورد نياز رو بزاريد تا بيان سوال بعد رو بزارن..
من فقط ميتونم يكبار سوال طرح كنم..
نه دوبار.

*محیا*

کاربر ممتاز
درسته گزينه 1....كتاب اشتباه تايپ كرده بود.. خوب شما جواب سوال رو طرح كرديد.. اسم كسي ديگه رو براي سوال بعد بگيدد و براشون لينك مورد نياز رو بزاريد تا بيان سوال بعد رو بزارن.. من فقط ميتونم يكبار سوال طرح كنم.. نه دوبار.
این هم سوال بعدچرا در ساعات گرم و آفتابی مانند ظهر نباید آبیاری کرد؟؟؟؟؟

مارجين

کاربر ممتاز
این هم سوال بعدچرا در ساعات گرم و آفتابی مانند ظهر نباید آبیاری کرد؟؟؟؟؟
فكر ميكنم بخاطر آفتابسوختگي كه روي برگها در اثر حرارت آفتاب روي قطرات آب كه مثل ذره بين عمل ميكند ايجاد ميشود.

*محیا*

کاربر ممتاز
فكر ميكنم بخاطر آفتابسوختگي كه روي برگها در اثر حرارت آفتاب روي قطرات آب كه مثل ذره بين عمل ميكند ايجاد ميشود.

سلام این نکته رو نمیدونم ولی نکته ای که مد نظر من از نظر فیزولوژِی و بحث تعرق و تنفس گیاه باید اشاره بفرمایید خیلی توی بحث آبیاری مهمه

مارجين

کاربر ممتاز
سلام
پس شايد بخاطر ايجاد رطوبت بيش از اندازه اي است كه در اثر تبخير مايعات در سطح گياه و همينطور خاك اطراف گياه و همينطور ايجاد تعريق و تعرق در گياه ميشود و فشار اسمزي را بالا ميبرد...

*محیا*

کاربر ممتاز
سلام
پس شايد بخاطر ايجاد رطوبت بيش از اندازه اي است كه در اثر تبخير مايعات در سطح گياه و همينطور خاك اطراف گياه و همينطور ايجاد تعريق و تعرق در گياه ميشود و فشار اسمزي را بالا ميبرد...
سلام
نه این هم نیست
یه راهنمایی ، در هوای گرم و آفتابی روزنه ها چه عکس العملی نشون میدن ؟؟؟