مسابقه *** من می پرسم... تو بپرس...!

Zara1

عضو جدید
معنی "هیوج کالچر" (hugekulture) و توضیح خیلی مختصر؟
اولش فک کردم:
هیوج که به معنی عظیم ه؛ احتمالا کشاورزی در سطح وسیع رو میگن؟!مثل اونی که تو استرالیا و امریکا وجود داره؟!

اما انگار یه سیستم کشت ه که روی پشته های حاصل از تجزیه چوبهای بلا استفاده+ کمپوست و کود دامی و ... انجام میشه. و این پشته هاتا بیش از 20سال هم دوام دارند.!
برای محصولات ارگانیک و بدون مصرف کود.
حاصلخیزی بالایی داره و میشه در مناطقیکه تغییر اقلیم باعث از بین رفتن اراضی حاصلخیزش شده استفاده بشه و......
من از این وبلاگ اطلاعات گرفتم.{تقلب با ذکر منبع!}
http://allahsoso.blogfa.com/post/811/-هيوج-كالچر-(Hugekulture)

اروم بونساي

عضو جدید
اولش فک کردم:
هیوج که به معنی عظیم ه؛ احتمالا کشاورزی در سطح وسیع رو میگن؟!مثل اونی که تو استرالیا و امریکا وجود داره؟!

اما انگار یه سیستم کشت ه که روی پشته های حاصل از تجزیه چوبهای بلا استفاده+ کمپوست و کود دامی و ... انجام میشه. و این پشته هاتا بیش از 20سال هم دوام دارند.!
برای محصولات ارگانیک و بدون مصرف کود.
حاصلخیزی بالایی داره و میشه در مناطقیکه تغییر اقلیم باعث از بین رفتن اراضی حاصلخیزش شده استفاده بشه و......
من از این وبلاگ اطلاعات گرفتم.{تقلب با ذکر منبع!}
http://allahsoso.blogfa.com/post/811/-هيوج-كالچر-(Hugekulture)
مرسی
بفرمایید سوال بعدی

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
من سوال بعد رو میزارم..
اصول طراحی یه بن سای چیه؟(باتمام موارد) و خلاصه

سوالاتون خیلی کلی هست و نمیشه تمام موارد رو و همچنین خلاصه گفت . من خودم بونسای کار میکنم ولی نه حالا حرفه ای ولی تو یه پست که چه عرض کنم به این راحتی نمیشه براش توضیح گذاشت.

ولی خب در مورد اقلیم و نوع گیاه که روش میخواد کار بشه .
نیاز گیاه ( هوای آزاد یا درون خانه ای )
فرم بونسای
تربیت ریشه
تربیت تنه
سیم بندی
نوع خاک مورد نیاز
جنبه زیبایی شناختی ...
ووووو....
حالا نمیدونم مفهمو سوال همچنین مواردی بود یا نه ؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالاتون خیلی کلی هست و نمیشه تمام موارد رو و همچنین خلاصه گفت . من خودم بونسای کار میکنم ولی نه حالا حرفه ای ولی تو یه پست که چه عرض کنم به این راحتی نمیشه براش توضیح گذاشت.

ولی خب در مورد اقلیم و نوع گیاه که روش میخواد کار بشه .
نیاز گیاه ( هوای آزاد یا درون خانه ای )
فرم بونسای
تربیت ریشه
تربیت تنه
سیم بندی
نوع خاک مورد نیاز
جنبه زیبایی شناختی ...
ووووو....
حالا نمیدونم مفهمو سوال همچنین مواردی بود یا نه ؟

منم بن سای کار کردم... و همچنین جایی که اموزش دیدم. کتابی به من معرفی کردن.. برای اموزش بهتر.. وخیلی خلاصه هم هست.. پس میشه توضیح داد...
جواب:
1- ایجاد تعدل و توازن:

از طریق شکل دهی ، تربیت ساختار درخت ارتباط درخت با ظرف از همه جهات متعادل و متوازن باشد
بنابراین سه فاکتور مهم داره(پراکنش ریشه /فرم تنه/ارایش و تربیت شاخه ها)
الف باریک شدن تدریجی /ضخامت پایین تنه را متوازن میکنه
ب) با مسن شدن شکل درخت از مخروطی به سر پهن تغییر می کنه
ج) مخروطها را جدا تا هماهنگی اجرا طرح برقرار کنه
د) ارایش شاخه ها باعث تعادل تنه بشه
ذ) پوست صاف و خاکستری با مسن شدن زمخت و ناهموار بشه.

2)توسع ریشه:
وجود ریشه هایی با جوه زیبا که بیرون از خاک هستند القا کننده ویژگی های درخت و سالخوردگی آن است ..این یکی از جالبترین حالتهای سالخوردگی بونسای است

3)تنه:
مهمترین خصوصیت تنه این است که به تدریج به طرف نوک باریک میشه
و ضخیم بودن در قسمت ایین نشانه ی سالخوردگی است.
و پوست تنه درخت باید دارای بافت ورنگ مخصوص باشه

4)شاخه ها:
شاخه ها ساختار سایه نمای درخت را تشکیل می دهند با هرس و سیم پیچی می توان فرم ان ها را تغییر داد.. اما انتخاب حالت تنه اصلی را در زمان گزینش درخت یا درختچه برای بن سای با دقت انجام میدن...

5)انتخاب دید جلو:

همیشه بن سای طوری باید طراحی بشه که یک زاویه خاص نمای بهتری داره رو نشون بده دلپذیرترین جلوه باشه

6)اندازه و تناسب:
ارتفاع بیشتر گیاهان بونسای بین 6 اینچ تا 2فوت یعنی 15سانتی متر تا 60سانتیمتر
درختانی با برگهای کوچک و ریز از لحاظ مقیاس سازگار ترندوفرم های پاکوتاه درخت برای شکل دهی صخره عالی هستن.

7)درخت و گلدان:

گلدان باید متناسب با درخت انتخاب بشه درختان ظریف احتیاج به ظرف ظریف درختان زمخت احتیاج به ظرف زمخت

:Dدیدی پس میشه توضیح داد.. نسبت به یادگیری خودتون میتونید اون مطلبی که از یه موضوعی به نام بن سای یادگرفتید رو به راحتی خلاصه وار توضیح بدید..
من در قبال سوالی که میکنم انتظار اینو دارم که جواب درست و کاملی رو بشنوم.
و در قبال سوالاتی که شما دوستان میکنید.. تلاش خودم رو میکنم برای به بهتر جواب دادن.
حالا بگذریم...

بفرمایید سوال بعد باشما دوست گرامی

Hamzeh856

کاربر ممتاز
:Dدیدی پس میشه توضیح داد.. نسبت به یادگیری خودتون میتونید اون مطلبی که از یه موضوعی به نام بن سای یادگرفتید رو به راحتی خلاصه وار توضیح بدید..
و در قبال سوالاتی که شما دوستان میکنید.. تلاش خودم رو میکنم برای به بهتر جواب دادن.
حالا بگذریم...

بفرمایید سوال بعد باشما دوست گرامی[/QUOTE]

حالا که خودتون جواب دادین . از قرار معلوم خب جواب کامل رو دریافت نکردین :D چون من کلاس نرفتم ولی تجربی کار کردم و هم از طریق کتاب ولی در مورد بونسای نمیتونم مختصر توضیح بدم اینجوری که شما توضیح دادین . قصد مخالفت ندارم ولی این توضیح برای کسی که وارد نیست و یاعلاقه منده گیج کننده هست . مثل این گزینه :

ذ) پوست صاف و خاکستری با مسن شدن زخامت و ناهموار بشه.
این خاکستری که برای خودش نمیشه !!!! کسی که کار نکرده متوجه نمیشه خب . به نظرم نمیشه در مورد بونسای مختصر توضیح داد . البته نظر شما هم محترم ...سوال بعدی رو هم اگه خودتون بگین ممنون میشم چون جواب ندادم

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا بگذریم...

بفرمایید سوال بعد باشما دوست گرامی

حالا که خودتون جواب دادین . از قرار معلوم خب جواب کامل رو دریافت نکردین :D چون من کلاس نرفتم ولی تجربی کار کردم و هم از طریق کتاب ولی در مورد بونسای نمیتونم مختصر توضیح بدم اینجوری که شما توضیح دادین . قصد مخالفت ندارم ولی این توضیح برای کسی که وارد نیست و یاعلاقه منده گیج کننده هست . مثل این گزینه :

این خاکستری که برای خودش نمیشه !!!! کسی که کار نکرده متوجه نمیشه خب . به نظرم نمیشه در مورد بونسای مختصر توضیح داد . البته نظر شما هم محترم ...سوال بعدی رو هم اگه خودتون بگین ممنون میشم چون جواب ندادم[/QUOTE]

اینجا بحث اموزش نیست بحث سوال کردن و جواب دادنه...کسی هم با یک سوال و جواب نمیتونه یه بن سای رو درست کنه مگه اینکه خیلی توانا باشه..

من هم موافقم شما سوال رو کامل جواب ندادید. ولی چون اشاره کردید شما رو طراح سوال کردم. درهرصورت..
بگذریم

سوال بعد.....
سوربیتول یا گلوسیتول چیست؟

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز

این خاکستری که برای خودش نمیشه !!!! کسی که کار نکرده متوجه نمیشه خب . به نظرم نمیشه در مورد بونسای مختصر توضیح داد . البته نظر شما هم محترم ...سوال بعدی رو هم اگه خودتون بگین ممنون میشم چون جواب ندادم

اینجا بحث اموزش نیست بحث سوال کردن و جواب دادنه...کسی هم با یک سوال و جواب نمیتونه یه بن سای رو درست کنه مگه اینکه خیلی توانا باشه..

من هم موافقم شما سوال رو کامل جواب ندادید. ولی چون اشاره کردید شما رو طراح سوال کردم. درهرصورت..
بگذریم

سوال بعد.....
[/QUOTE]

سوربیتول یا گلوسیتول یک قند الکلی است که دربدن انسان به آهستگی متابولیزه می شود. سوربیتول به صورت پودر به عنوان ملین استفاده می شود. سوربیتول از کاهش گلوکز حاصل می شود، با جابجایی گروه هیدروکسیل به جای گروهآلدهید. سوربیتول در سیب، گلابی و هلو وجود دارد

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

بگذریم

سوال بعد.....

سوربیتول یا گلوسیتول یک قند الکلی است که دربدن انسان به آهستگی متابولیزه می شود. سوربیتول به صورت پودر به عنوان ملین استفاده می شود. سوربیتول از کاهش گلوکز حاصل می شود، با جابجایی گروه هیدروکسیل به جای گروهآلدهید. سوربیتول در سیب، گلابی و هلو وجود دارد[/QUOTE]

درسته عزیزم.. برو سوال بعد.. با شماست.;)

Hamzeh856

کاربر ممتاز
به کشت زود هنگام برای ایجاد فرصت رشد بیشتر و بهره گیری بیشتر گیاه از فتوسنتز نور خورشید و خاک و ...... نسبت به کاشت بهاره :surprised:

Hamzeh856

کاربر ممتاز
سلام

واکنش گیاهان درون خانه ای نسبت به لامپ فلورسنت سفید خنک و سفید گرم چگونه است ؟

Hamzeh856

کاربر ممتاز
سلام

واکنش گیاهان درون خانه ای نسبت به لامپ فلورسنت سفید خنک و سفید گرم چگونه است ؟

واکنش گیاهان آپارتمانی نسبت به این گونه نور ها :

برگ های سبز پهن شده و موازی با سطح لامپ قرار میگیرد .

ساقه ها در زیر این نور به کندی طویل می شود .

شاخساره ها در چندین جهت تولید میشود .

گلدهی در مدت طولانی اتفاق می افتد
.

مارجين

کاربر ممتاز
واکنش گیاهان آپارتمانی نسبت به این گونه نور ها :

برگ های سبز پهن شده و موازی با سطح لامپ قرار میگیرد .

ساقه ها در زیر این نور به کندی طویل می شود .

شاخساره ها در چندین جهت تولید میشود .

گلدهی در مدت طولانی اتفاق می افتد
.

كدوم نورها مهندسمون...سفيد خنك؟ يا سفيد گرم؟

ميشه با عكس نشونمون بديد...؟ لطفا؟:)

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام

با اجازه دوستان سوال بعدی رو من میذارم

لطفا بفرمایید علت خواب مورفولوژیکی در بذور گیاهان چی هست ؟

متشکرم

Hamzeh856

کاربر ممتاز
سلام

با اجازه دوستان سوال بعدی رو من میذارم

لطفا بفرمایید علت خواب مورفولوژیکی در بذور گیاهان چی هست ؟

متشکرم

رشد نکردن جنین و یا کوچک ماندن آن

در این نوع خواب در هنگام رسیدن بذر، جنین رشد کامل نکرده است و پس از جدا شدن از گیاه نیز جنین به دوره ای نیاز دارد تا رشد کند. در این وضعیت، فضایی که جنین درون بذر اشغال می کند مهم است.
برای از بین بردن این نوع خواب ها به طور مصنوعی می توان از دماهای متناوب سرد و گرم، هورمون GA3 و یا تیمار سرما دهی استفاده نمود .

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
رشد نکردن جنین و یا کوچک ماندن آن

در این نوع خواب در هنگام رسیدن بذر، جنین رشد کامل نکرده است و پس از جدا شدن از گیاه نیز جنین به دوره ای نیاز دارد تا رشد کند. در این وضعیت، فضایی که جنین درون بذر اشغال می کند مهم است.
برای از بین بردن این نوع خواب ها به طور مصنوعی می توان از دماهای متناوب سرد و گرم، هورمون GA3 و یا تیمار سرما دهی استفاده نمود .

سلام
ممنون

لطفا سوال بعد :gol:

Hamzeh856

کاربر ممتاز
سلام
ممنون

لطفا سوال بعد :gol:

دو تا سوال دارم اولی چرا بعضیا میخوان روی بعضیارو کم کنن !!!! این پسرا کجان الان ؟؟؟؟

تاثیر لامپ های سدیم کم فشار بر گیاهان برگساره ای ( آپارتمانی ) ؟

فائضه

عضو جدید
دو تا سوال دارم اولی چرا بعضیا میخوان روی بعضیارو کم کنن !!!! این پسرا کجان الان ؟؟؟؟

تاثیر لامپ های سدیم کم فشار بر گیاهان برگساره ای ( آپارتمانی ) ؟

باعث ورود گیاه به فاز زایشی میشه؟

Hamzeh856

کاربر ممتاز
در واقع باعث میشه دوره رشد رویشی کوتاه بشه و در نهایت گیاه سریع تر به گل میره. شاید روی سطح و تعداد برگ هم موثر باشه

تو رنگ برگ تاثیر داره و تیره تر میشه ... ساقه ها با ضخامت بیشتر و کندی رشد ساقه .

بفرمایید سوال بعدی