مسابقه *** كي ميتونه اين برگ هارو بشناسه؟

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درخت میموزا

Acacia dealbata ( میموزا) درختی همیشه سبز از خانواده Fabaceae ( فاباسه ) میباشد که بومی مرکز و جنوب شرقی استرالیا میباشد
درخت میموزا به علت داشتن برگهای نقره ای و خوشه های زیبای گل ، درخت زینتی محبوبی در مناطق گرم و معتدل جهان به شمار می آید.
امروزه میموزا در انگلیس، پرتغال ، یونان ، مراکش، کالیفرنیا، ماداگاسکار، جنوب افریقا، جنوب هند و جنوب غربی چین به وفور کاشته میشود.
این گیاه، جایزه سلطنتی انجمن باغبانی انگلستان را از آن خود کرده است.
میومزا ، یک گونه از اقاقیا میباشد که تا 30 متر رشد میکند و گستردگی نزدیک به 10 متر دارد.
10 تا 20 سال زمان نیاز است تا این گیاه به رشد نهائی خود برسد.
این درخت سرعت رشد سریعی دارد.
برگهای این گیاه ، سبز- آبی بوده و یا خاکستری میباشد ، بین 1تا 17 سانتیمتر طول دارند .
گل ها که در اواخر زمستان ظاهر میشوند ، گرد ، کوچک و زرد رنگ هستند و در خوشه هایی زیبا قرار دارند.
گل های این درخت بسیار معطر و زیبا میباشد.
میوه این گیاه در تابستان ظاهر میشود و به رنگ قهوه ای تیره است.
میوه های میموزا به صورت غلافی پهن بوده که بین 2.5 تا 11 سانتیمتر طول و بین 6 تا 14 میلی متر عرض دارد .
این میوه ها شامل چندین دانه میباشند.
عمر این گیاه بین 30 تا 40 سال است.
نگهداری از درخت میموزا به شرح زیر میباشد:

خاک: خاک شنی، ماسه ای، لومی، مرطوب ، خوب زهکشی شده و کمی اسیدی.
نور: آفتاب کامل .
این درخت در سایه و یا نیم سایه رشد خوبی نخواهد داشت.
دما: دمای بین 20 تا 25 درجه مناسب است.
همانطور که ذکر شد این گیاه متعلق به آب و هوای گرم و مرطوب است و تحمل سرما را ندارد.
آبیاری: آبیاری متوسط و منظم .
در زمستان این درخت به آبیاری چندانی نیاز ندارد.
هرس: سالی یکبار صورت پذیرد.
از چوب درخت میموزا در نجاری و ساخت مبلمان استفاده میشود.
از گلهای این گیاه ، در ساخت عطر استفاده میشود.
از برگها برای تهیه ترشی و ادویه جات هندی استفاده میشود.
تکثیر این گیاه به 2 روش امکان پذیر است:

1- قلمه چوب نیمه رسیده که در تابستان صورت میگیرد .
2- کاشت دانه: دانه ها را در فصل بهار و دردمای بین 20 تا 25 درجه در فضایی بسته بکارید ، بین 1 تا 3 هفته بعد جوانه زنی صورت میگیرد.
بهتر است قبل از کاشت دانه ، 48 ساعت دانه ها در آب خیس بخورند.
در مورد این گیاه مراقب شپشکها و عنکبوتها باشید.

این که درخت گل ابریشم هست

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اقاقیا از همین خانواده هست ولی اگه اشتباه نکنم گلهای خوشه ای سفیدرنگ داره
برگهاش هم درشت تره این برگهاش ریزتره اندازه درخت ابریشم و ابریشم مصری

http://www.oabab.net/fa/خواص-گیاهان-دارویی/news/4690/اقاقیا-خواص-دیابت

توی این لینک دقیقا عکسش با اینا میخونه

واسه اقاقیا عکس گذاشته

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
عکس های دیگه از این درخت

برای بعضی ها هم که کامپیوترشون خرابه تصاویر رو ضمیمه پست کردم :whistle:
جوابم احتمالا اشتباه بوده فقط تعجب کردم دوتا درخت این همه شبیه هم؟البته خانواده و جنسشون یکیه و فقط تفاوتشون در گونشون هست به همین دلیل شبیه هم هستن ولی جالب بود این همه شباهت

این درخت،درخت بابل هست

بابُل یا کرت ( استان هرمزگان ) یا چش ( استان سیستان و بلوچستان ) نام درختی است که در استان‌های ساحلی جنوب ایران می‌روید. این درخت گونه‌ای اقاقیا است و بومی شبه قاره هند، جنوب ایران، شبه جزیره عربستان و بخش‌هایی از آفریقا می باشد. نام این درخت احتمالاً هندی است، زیرا در هند نیز «بابول» (Babul - Babool) نامیده می‌شود. نام علمی این درخت Acacia nilotica است و نام علمی مترادف آن Acacia arabica می باشد . عمر این درخت بسیار طولانی است و به صدها سال می‌رسد. بلندی درخت معمولاً حدود ۱۰ متر است، ولی مواردی هم وجود دارند که ارتفاعشان تا ۲۰ متر هم می رسد. درخت تاج گرد و پرپشتی ایجاد می‌کند. پوست تنه آن بسیار تیره و تقریباً سیاه رنگ و چاک چاک است. میوه ی قابل خوردن ندارد و برگ‌های آن شانه‌ای و ریز است و دانه‌های آن در یک غلاف بلند قرار دارند.

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جوابم احتمالا اشتباه بوده فقط تعجب کردم دوتا درخت این همه شبیه هم؟البته خانواده و جنسشون یکیه و فقط تفاوتشون در گونشون هست به همین دلیل شبیه هم هستن ولی جالب بود این همه شباهت

این درخت،درخت بابل هست

بابُل یا کرت ( استان هرمزگان ) یا چش ( استان سیستان و بلوچستان ) نام درختی است که در استان‌های ساحلی جنوب ایران می‌روید. این درخت گونه‌ای اقاقیا است و بومی شبه قاره هند، جنوب ایران، شبه جزیره عربستان و بخش‌هایی از آفریقا می باشد. نام این درخت احتمالاً هندی است، زیرا در هند نیز «بابول» (Babul - Babool) نامیده می‌شود. نام علمی این درخت Acacia nilotica است و نام علمی مترادف آن Acacia arabica می باشد . عمر این درخت بسیار طولانی است و به صدها سال می‌رسد. بلندی درخت معمولاً حدود ۱۰ متر است، ولی مواردی هم وجود دارند که ارتفاعشان تا ۲۰ متر هم می رسد. درخت تاج گرد و پرپشتی ایجاد می‌کند. پوست تنه آن بسیار تیره و تقریباً سیاه رنگ و چاک چاک است. میوه ی قابل خوردن ندارد و برگ‌های آن شانه‌ای و ریز است و دانه‌های آن در یک غلاف بلند قرار دارند.

آره - همینه دقیقا

قبلی که گذاشته بودین خیلی گل هاش زیاد بود

امشب برم تو ویکی پدیا عکس هام رو بارگذاری کنم و جا بدم تو مقاله در مورد این درخت :D

تو بخش انگلیسی هم عکسام رو میزارم :D

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آره - همینه دقیقا

قبلی که گذاشته بودین خیلی گل هاش زیاد بود

امشب برم تو ویکی پدیا عکس هام رو بارگذاری کنم و جا بدم تو مقاله در مورد این درخت :D

تو بخش انگلیسی هم عکسام رو میزارم :D

چه حوصله ای داری
آورین!

مدیر افسون لطفا سوال بعدی

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

این درخت،درخت بابل هست

بابُل یا کرت ( استان هرمزگان ) یا چش ( استان سیستان و بلوچستان ) نام درختی است که در استان‌های ساحلی جنوب ایران می‌روید. این درخت گونه‌ای
اقاقیا است و بومی شبه قاره هند، جنوب ایران، شبه جزیره عربستان و بخش‌هایی از آفریقا می باشد. نام این درخت احتمالاً هندی است، زیرا در هند نیز «بابول» (Babul - Babool) نامیده می‌شود. نام علمی این درخت Acacia nilotica است و نام علمی مترادف آن Acacia arabica می باشد . عمر این درخت بسیار طولانی است و به صدها سال می‌رسد. بلندی درخت معمولاً حدود ۱۰ متر است، ولی مواردی هم وجود دارند که ارتفاعشان تا ۲۰ متر هم می رسد. درخت تاج گرد و پرپشتی ایجاد می‌کند. پوست تنه آن بسیار تیره و تقریباً سیاه رنگ و چاک چاک است. میوه ی قابل خوردن ندارد و برگ‌های آن شانه‌ای و ریز است و دانه‌های آن در یک غلاف بلند قرار دارند.

خو من که گفتم اقاقیاس :|

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
لطفا جواب مسابقه رو اعلام کنید و عکس بعدی رو خودتون بذارین