مسابقه علمی *** کی این آفت رو میشناسه؟

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سوسک شاخک گُرزیِ به نظرم؟!
نمیدونم آفت کدوم گیاه!:w20:
سوسک شاخک گرزی بالپوش کوتاه هم میشه هااا :D
(من میدونستم چیه نمیخواستم بگم بخاطر ... !! )

سوسک میوه خوار !! من خیلی گرفتارم تو سوال بعدی بگذار دوستم ...

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من از اول اینجا رو دنبال نکردم
ممکن سوال تکراری بزارم
جواب شما هم کامل تر بوده
شما زحمتش رو بکش عزیزم:d

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سوسک شاخک گرزی بالپوش کوتاه هم میشه هااا :D
(من میدونستم چیه نمیخواستم بگم بخاطر ... !! )

سوسک میوه خوار !! من خیلی گرفتارم تو سوال بعدی بگذار دوستم ...

من از اول اینجا رو دنبال نکردم
ممکن سوال تکراری بزارم
جواب شما هم کامل تر بوده
شما زحمتش رو بکش عزیزم:d

سلام

خوبید

من سوال میذارم
:)

url.jpg

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
بله !! (شکلک مهران مدیری وقتی کلشو تکون میداد !خخخ)

دوستان توجه کنید ما حشره شناس ها نیز توانایی تشخیص تا حد گونه از روی لارو نداریم !! یعنی برای شناسایی یه حشره از روی لارو باید استاد اون خانواده باشی تازه با کلید میتونی برسی !!
حالا لارو آنوفل و کولکس و آئدس این ها بود بازم یه چیزی همینطوری میشه تا جنس تشخیص داد !! اما به هر حال دمتون گرم تاپیک فعال نگه میدارید !! ;)

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
بله !! (شکلک مهران مدیری وقتی کلشو تکون میداد !خخخ)

دوستان توجه کنید ما حشره شناس ها نیز توانایی تشخیص تا حد گونه از روی لارو نداریم !! یعنی برای شناسایی یه حشره از روی لارو باید استاد اون خانواده باشی تازه با کلید میتونی برسی !!
حالا لارو آنوفل و کولکس و آئدس این ها بود بازم یه چیزی همینطوری میشه تا جنس تشخیص داد !! اما به هر حال دمتون گرم تاپیک فعال نگه میدارید !! ;)

یعنی کیا ؟ :surprised:
الان شوک دادم به تاپیک که احیا بشه

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سوسک برگخوار Plagiodera versicolora

مورفولوژی: حشره کامل به طول6 تا 8 میلیمتر سر وگردن وپاهای حشره آبی با
جلای فلزی
بیولوژی:
این آفت زمستان را بصورت حشره کامل در خاک و زیر برگهایافتاده و یا پناهگاههای دیگر می گذراند. حشره ماده بعداز جفت گیری تخمهای خود رابصورت دستجات 25 تایی در سطح تحتانی برگها قرار می دهد. حداقل دو نسل در سال دارد.
خسارت:
در بهار فعالیت خود را آغاز کرده و از درختان بالا رفته و از برگهاتغذیه می نماید.
مبارزه و کنترل:
تکان دادن درخت و جمع آوری و انهدام حشراتکامل و لاروها مؤثر است. برای مبارزه شیمیایی می توان از سموم گوارشی استفاده کرد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال بعدی

zx.jpg

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سوسک برگخوار Plagiodera versicolora

مورفولوژی: حشره کامل به طول6 تا 8 میلیمتر سر وگردن وپاهای حشره آبی با
جلای فلزی
بیولوژی:
این آفت زمستان را بصورت حشره کامل در خاک و زیر برگهایافتاده و یا پناهگاههای دیگر می گذراند. حشره ماده بعداز جفت گیری تخمهای خود رابصورت دستجات 25 تایی در سطح تحتانی برگها قرار می دهد. حداقل دو نسل در سال دارد.
خسارت:
در بهار فعالیت خود را آغاز کرده و از درختان بالا رفته و از برگهاتغذیه می نماید.
مبارزه و کنترل:
تکان دادن درخت و جمع آوری و انهدام حشراتکامل و لاروها مؤثر است. برای مبارزه شیمیایی می توان از سموم گوارشی استفاده کرد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال بعدی

مشاهده پیوست 240211

از خانواده "سن" هست ولی چه مدلیش رو نمیدونم

jalambadani91

عضو جدید
مگس سفید یا سفیدبالکحشراتی در خانواده سفیدبالکان (Aleyrodidae) هستند. بیش از ۱۵۵۰ گونه از این خانواده توصیف شده‌است.

سفیدبالک‌ها از آفات مهم و پلی‌فاژ برای طیف وسیعی از محصولات کشاورزی مهم در بسیاری از نقاط جهان به ویژه در مناطق گرمسیری می‌باشد. سفیدبالک‌ها در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری و به ویژه در شرایط گلخانه‌ای بر روی گیاهان زینتی و محصولات گلخانه‌ای در جمعیت‌های خیلی بالا دیده می‌شوند.

بالا