مسابقه طراحی لوگو برای باشگاه مهندسان با جوایز ارزنده

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
با سلام خدمت همه کاربران محترم باشگاه مهندسان

در آستانه دو سالگی باشگاه، تصمیم گرفتیم طراحی لوگوی باشگاه رو با برگزاری مسابقه و از بین طرح های شما دوستان انتخاب کنیم. طرح برتر به عنوان لوگوی دائمی باشگاه انتخاب میشه. طراحی آرم بالای همه صفحات سایت هم شامل این مسابقه میشه و طرح برتر به عنوان آرم ثابت و بقیه طرح های برتر به مناسبت های مختلف استفاده خواهند شد.

پیشاپیش از همه دوستانی که به خاطر علاقه به باشگاه برای طراحی لوگو در این مسابقه شرکت و با ما همکاری میکنند صمیمانه سپاسگزاریم.

جوایز مسابقه :

هدیه نفر اول: فلش مموری Transcend چهار گیگا بایتی مدل 4GB JetFlash V30 و مبلغ 20,000 تومان خرید رایگان از فروشگاه باشگاه مهندسان ايران

هدیه نفر دوم: فلش مموری Transcend چهار گیگا بایتی مدل 4GB JetFlash V30 و مبلغ 10,000 تومان خرید رایگان از فروشگاه باشگاه مهندسان ايران

هدیه نفر سوم: فلش مموری Transcend چهار گیگا بایتی مدل 4GB JetFlash V30

مسابقه شامل 2 بخش است:

بخش اول - طراحی لوگو - 10 امتیاز:

1- بهتر است لوگوی طراحی شده در بردارنده مفاهیم مرتبط با باشگاه و اهداف آن مانند « مهندسی، علوم مهندسی، نشر علم، دانشگاه و دانشجو، علم و صنعت و ...» باشد.

2- لوگو باید طرحی «ساده» و در عین حال «جذاب» و «پرمفهوم» باشد. طراح ترجیحا مفاهیم مربوط به طرح خود را به همراه طرح ارسال کند. به عنوان نمونه چند لوگوی شرکت های بزرگ را مشاهده کنید:

3- لزومی به آوردن اسم باشگاه در لوگو نیست اما در صورتی که طراح ترجیح میدهد اسم باشگاه رو ذکر کند یا لوگو را با اسم باشگاه طراحی کند (مانند لوگوی گوگل و یاهو) می تواند از کلمه iran-eng یا کلمه فارسی «باشگاه مهندسان ایران» استفاده کند.

4- مشخصات لوگو:
طول (افقی) : بین 200 تا 220 پیکسل
عرض (عمودی) : بین 60 تا 90 پیکسل
اندازه استاندارد: 210 در 85
حجم فایل (کیلو بایت) مهم نیست و طراح ترجیحا اصل فایل (مثلا فایل فوتوشاپ) و جرئیات طراحی را ارئه کند.
لوگو ترجیحا پس زمینه (background) نداشته باشد.

بخش دوم: طراحی نوشته «باشگاه مهندسان ایران» - 10امتیاز :

در این بخش شرکت کنندگان باید علاوه بر لوگو، کلمه فارسی «باشگاه مهندسان ایران» را به نحوی خاص و جذاب و با ابتکار شخصی طراحی کنند. محدودیت خاصی در اندازه های این طرح نیست. نمونه طراحی:

http://shop.www.www.iran-eng.ir/images/farsicommerce.gif

نحوه داوری و محاسبه نمره کل:
طراحی لوگو 10 امتیاز و طراحی اسم «باشگاه مهندسان ایران» نیز 10 امتیاز دارد. داوران از برخی مدیران سایت به اضافه تعدادی از متخصصین طراحی و گرافیک انتخاب می شوند و امتیاز هر داور جداگانه محاسبه و امتیاز کل میانگین امتیازات داوران خواهد بود.

شرایط شرکت در مسابقه:

1- شرکت کنندگان باید عضو باشگاه باشند یا برای شرکت در مسابقه ثبت نام کنند.
2- هر شرکت کننده میتواند حداکثر 5 طرح ارسال نماید (حداکثر 5 طرح برای لوگو و 5 طرح برای طراحی اسم باشگاه). طرحی که بیشترین امتیاز را بگیرد به عنوان امتیاز نهایی برای آن شرکت کننده در نظر گرفته خواهد شد.
3- برای شرکت در مسابقه باید طرح های خود را ( یک طرح لوگو و یک طرح اسم باشگاه به همراه توضیحات اختیاری در مورد مفهوم لوگو و با ذکر مشخصات طراح - اسم، فامیل، نام کاربری در باشگاه و ایمیل- ) به صورت پیام خصوصی برای بنده ارسال کنید. یا طرح های خود را با ایمیل به آدرس logo@www.www.iran-eng.ir ارسال نمایید.
4- مهلت شرکت در مسابقه تا پایان آبان ماه است.
5- اعلام نتایج و اهدای جوایز در روز تولد باشگاه خواهد بود.

لطفا اگر سوال یا پیشنهادی دارید در این تاپیک اعلام کنید.

آخرین ویرایش:

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
مدیر جان سایز لوگو باید چقدر باشه ؟؟؟
آها، فراموش کردم، الان پست اول رو ویرایش کردم.

مشخصات لوگو:
طول (افقی) : بین 200 تا 220 پیکسل
عرض (عمودی) : بین 60 تا 90 پیکسل
اندازه استاندارد: 210 در 85
حجم فایل (کیلو بایت) مهم نیست و طراح ترجیحا اصل فایل (مثلا فایل فوتوشاپ) و جرئیات طراحی را ارئه کند.
لوگو ترجیحا پس زمینه (background) نداشته باشد.

طرح اسم باشگاه هم محدودیت خاصی نداره.

Farasystem

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. حالا حتماً باید لوگو مال باشگاه باشه؟
من دو تا لوگو دارم. یکیش که روی اسمم هست، اینم یکی دیگه.

حمینا خوبه؟

سـعید

مدیر بازنشسته
سلام. حالا حتماً باید لوگو مال باشگاه باشه؟
من دو تا لوگو دارم. یکیش که روی اسمم هست، اینم یکی دیگه.

حمینا خوبه؟
مسابقه برای طراحی لوگوی همین باشگاه ست ...
پس لوگو ها باید ارتباط مستقیم به باشگاه منهدسان ایران داشته باشه...

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
ضمنا دوستانی که شرکت میکنن توجه کنن که طرح های اونها اگه جالب باشن به مناسبت های مختلف مورد استفاده قرار میگیرن حتی اگه طرحشون به عنوان اثر برگزیده انتخاب نشه.

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
سلام
تقاضا دارم در صورت امکان مدت زمان طراحی را طولانی تر نمائید .
سلام، امکان تمدیدش حداکثر برای یه هفته هست، در صورت پایان زمان و درخواست شرکت کنندگان تمدید میشه.

Hamid1000

عضو جدید
سلام!
ما که تو فروم این همه مدیر و گرافیست و طراح بعنوان داور داریم دیگه چه نیازی به طرح های کاربران هست؟!
انشاا... که این داوری بمعنای واقعیش باشه! منظورم اینه که خودتون می دونید اشکال گرفتن از کار یکی دیگه که کلی وقت گذاشته و یه لوگو زده خیلی کار راحتی هستش
حالا این حرف هارو زیاد جدی نگیرید.
اومدم بگم فکر نمی کنم فرستادن فایل psd از همون ابتدا لازم باشه. فایل ها با همون فرمت های تصویری عادی فرستاده بشن و بعد از انتخاب توسط شما، این کار انجام بشه
یه سوال:
میشه بجای عبارت iran-eng از عبارت iran-engineers هم استفاده کرد؟! در ضمن این عبارت باید حتما با حروف کوچک نوشته بشه؟

ممنون!

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
سلام!
ما که تو فروم این همه مدیر و گرافیست و طراح بعنوان داور داریم دیگه چه نیازی به طرح های کاربران هست؟!
انشاا... که این داوری بمعنای واقعیش باشه! منظورم اینه که خودتون می دونید اشکال گرفتن از کار یکی دیگه که کلی وقت گذاشته و یه لوگو زده خیلی کار راحتی هستش
حالا این حرف هارو زیاد جدی نگیرید.
اومدم بگم فکر نمی کنم فرستادن فایل psd از همون ابتدا لازم باشه. فایل ها با همون فرمت های تصویری عادی فرستاده بشن و بعد از انتخاب توسط شما، این کار انجام بشه
یه سوال:
میشه بجای عبارت iran-eng از عبارت iran-engineers هم استفاده کرد؟! در ضمن این عبارت باید حتما با حروف کوچک نوشته بشه؟

ممنون!

سلام
داورها غیر از یکی دو مدیری که از باشگاه هستن، بقیه از این فروم نیستن و خودشون هم تجربه طراحی به اندازه کافی دارن. امتیاز هر طرح هم از جمع امتیازاتی که هر داور به هر طرح میده محاسبه میشه و بنابر این داوری منصفانه و خوبی خواهد بود. ضمن اینکه کاربران سایت که رشته مهندسی معماری هستن اکثرا سابقه طراحی دارن و از این جهت حتما داوری مناسبی لازمه که طرح های کاربران به درستی داوری بشن.

فایل psd رو هم گفتیم «ترجیحا» ارسال کنید، چون در صورتی که طرحی به عنوان طرح برگزیده هم انتخاب نشه ممکنه به مناسبت های مختلف از اون هم استفاده بشه. اما اجباری نیست.
برای طراحی لوگو هم :

3- لزومی به آوردن اسم باشگاه در لوگو نیست اما در صورتی که طراح ترجیح میدهد اسم باشگاه رو ذکر کند یا لوگو را با اسم باشگاه طراحی کند (مانند لوگوی گوگل و یاهو) می تواند از کلمه iran-eng یا کلمه فارسی «باشگاه مهندسان ایران» استفاده کند.

کلمه دیگه ای رو استفاده نکنید. بزرگی و کوچکی حروف هم به انتخاب طراح.
موفق باشید.

مدیر عزیزم نکته ای که میخواستم فقط متذکر شم اینه که ما باید در نظر بگیریم لوگوی ساده ای که شما مد نظرتون هست و لوگوهای ساده ی شرکتهای بزرگی که مثال میزنین در واقع برتریشون رو از بزرگی شرکتشون وام گرفتن
در غیر این صورت لوگوهای شرکتهایی مثل یاهو و گوگل چندان هم شایسته ی نمونه قرار گرفتن نیستن
البته میشه لوگوی آپل رو کمی قابل توجه دونست
ولی خب اگر ما بیایم و لوگویی کاملا مشابه لوگوی آپل یا یاهو یا ... برای سایتمون طراحی کنیم(منظورم شباهت در ارزش و پارامترهای طراحی است نه شباهت این که ما بیایم معادل اون رو قرار بدیم) قطعا به مذاق شما به عنوان داور این طراحی خوش نخواهد اومد
منظورم رو نمیدونم دقیق بیان کردم یا نه
ولی قطعا همه ی ما میدونیم لوگوی یاهو چون لوگوی یاهوه ارزش داره

تمامی تعریض بنده از جهت لغت "ساده" که در متن شما مکررا ذکر شده است هست
و
البته که سادگی دقیقا یکی از پسندیده ترین نکات لوگو خواهد بود
ولی
1 سادگی مهمترین نکته نیست
2 مثال هایی که شما آوردین قطعا سادگی دلیل برتری آنها نیست

آخرین ویرایش:

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هم اگه مدتش یه کم بیشتر باشه بهتره مثلا تا روز دانشجو چطوره؟

wayzed

عضو جدید
ای بابا . . . :mad:
هر چی سعی می کنم آپ نمیشن؟؟؟ :surprised:

اینجا سرعت آسمونه ولی هر کاری میکنم فایلها آپلود نمیشه! :(

Next

عضو جدید
تمدید کنید

تمدید کنید

لطف کنید مهلت رو تمدید کنید .مثلا تا اواسط اذر ..

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
مدیر عزیزم نکته ای که میخواستم فقط متذکر شم اینه که ما باید در نظر بگیریم لوگوی ساده ای که شما مد نظرتون هست و لوگوهای ساده ی شرکتهای بزرگی که مثال میزنین در واقع برتریشون رو از بزرگی شرکتشون وام گرفتن
در غیر این صورت لوگوهای شرکتهایی مثل یاهو و گوگل چندان هم شایسته ی نمونه قرار گرفتن نیستن
البته میشه لوگوی آپل رو کمی قابل توجه دونست
ولی خب اگر ما بیایم و لوگویی کاملا مشابه لوگوی آپل یا یاهو یا ... برای سایتمون طراحی کنیم(منظورم شباهت در ارزش و پارامترهای طراحی است نه شباهت این که ما بیایم معادل اون رو قرار بدیم) قطعا به مذاق شما به عنوان داور این طراحی خوش نخواهد اومد
منظورم رو نمیدونم دقیق بیان کردم یا نه
ولی قطعا همه ی ما میدونیم لوگوی یاهو چون لوگوی یاهوه ارزش داره

تمامی تعریض بنده از جهت لغت "ساده" که در متن شما مکررا ذکر شده است هست
و
البته که سادگی دقیقا یکی از پسندیده ترین نکات لوگو خواهد بود
ولی
1 سادگی مهمترین نکته نیست
2 مثال هایی که شما آوردین قطعا سادگی دلیل برتری آنها نیست

سلام
درسته، حق با شماست. بنده هم به عنوان لوگوی نمونه این چند تا رو ذکر کردم، اما به وضوح این لوگوها شهرتشون به خاطر خودشون نیست. صرفا قصدم این بود که تذکر بدم لوگو نباید یه طرح شلوغ باشه بلکه سادگی هم شرطه.
موفق باشید.

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا باید تمام پنج تا لوگو رو با هم ارسال کنیم یا اینکه میشه جدا جدا هم ارسال کرد ؟
میشه عکس لوگو ، فایل فتوشاپ و توضیحات لوگو رو تو یک فایل زیپ شده بفرستیم؟

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
ایا باید قبل از ارسال جایی ثبت نام کنیم؟
کجا؟

خیر، همین که عضو باشگاه باشید کافیه.

آیا باید تمام پنج تا لوگو رو با هم ارسال کنیم یا اینکه میشه جدا جدا هم ارسال کرد ؟
میشه عکس لوگو ، فایل فتوشاپ و توضیحات لوگو رو تو یک فایل زیپ شده بفرستیم؟

جداگانه هم مشکلی نداره، منتها هر بار مشخصات کامل رو هم ارسال کنید.
بله، همه رو تو یک فایل بفرستید بهتر هم هست.

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
در جواب دوستانی که خواستار تمدید مدت مسابقه شده بودند:

چون اهدای جوایز روز 13 آذر خواهد بود پس حداقل یک هفته قبل باید طرح ها ارسال شده باشه. بنابراین حداکثر زمانی که میتونیم مدت مسابقه رو تمدید کنیم تا هفته اول آذر هست.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در جواب دوستانی که خواستار تمدید مدت مسابقه شده بودند:

چون اهدای جوایز روز 13 آذر خواهد بود پس حداقل یک هفته قبل باید طرح ها ارسال شده باشه. بنابراین حداکثر زمانی که میتونیم مدت مسابقه رو تمدید کنیم تا هفته اول آذر هست.

ممنون که تمدید کردید زمان رو!!!:w30:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسم جالبه اگه ...

واسم جالبه اگه ...

واسم جالب خواهد بود اگه اولین فعالیت رسمیم تو باشگاه طراحی یه لوگوی قشنگ واسش باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.