مسابقه * حضور فعال ...!

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام عرض میکنیم :gol:
شما خوبید؟ خوش میگذره؟ اوضاع رو به راهه؟ کیفتون کوکه؟ دماغتون چاقه؟ ...!
خب دیگه، بریم سر اصل مطلب:

بر آن شدیم تا به زور جایزه و امتیاز و چرک دست و این جور چیزا حضور بچه ها رو پررنگ تر کنیم و فعالیت کاربران فعال تالار رو ارزشیابی کنیم.
چجوری؟ ... اینجوری:
بصورت ماهانه، فعالیت همه کاربرانی که تو تالار کشاورزی آمد و شد داشتن بررسی میشه و به هرکس امتیازی تعلق میگیره. نحوه امتیازدهی هم بر اساس قانون زیر میباشد:

ارسال تاپیک با محتوای جدید در صورتی که مطالب تاپیک قبلا در نت منتشر نشده باشه بسته به محتوای تاپیک بین 5 تا 10 نمره
و در صورتی که کپی از سایتها یا وبلاگهای دیگه باشه (که حتما خودتون هم میدونید در این صورت ذکر منبع الزامیست) 2 تا 3 نمره
اگه تاپیک شامل مطلبی باشه که جذب فعالیت کاربر کنه (مثل تاپیکهای مسابقه یا بحث و گفتگوهای علمی) 3 تا 5 نمره اضافه میشه
ارسال پستهای مفید در تاپیکهای علمی و تخصصی موجود (پستهای مرتبط با محتوای تاپیک) بین 2 تا 5 نمره
شرکت در بحثها و مسابقه های تالار بین 2 تا 5 نمره
پاسخگویی به سوالها و درخواستهای سایر اعضا در تاپیکهای سوال و درخواست بین 3 تا 7 نمره

...

فعلا چیز دیگه ای یادم نمیاد! اگه بازم هست بگید تا لحاظ کنیم و برنامه رو شروع کنیم.

در نهایت امتیاز افراد جمع بندی میشه و هر ماه کاربران برتر معرفی میشن... به سه نفر اول هم امتیاز ویژه تعلق میگیره و از اینجا به بعد مثل امتیازدهی مسابقه عکاسی خواهد بود. کسانی هم که امتیازشون به 200 برسه یه جایزه نقدی تقدیمشون میشه...
ببینیم جیب کیو میتونیم خالی کنیم منبع جایزمون تامین بشه!

راستی تا یادم نرفته اینم بگم که اسپم تو تالارهای تخصصی بین 1 تا 5 امتیاز منفی داره. همچنین ارسال تاپیکهای جدا درصورتی که مطالب مرتبط قبلا در تاپیکهای دیگه وجود داشته هم 1 تا 3 امتیاز منفی داره!

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
خوبه//اما کارتون بسیار سخت میشه فیتو جان///
وقت داری یا میکنی؟
عدالت هم خیلی مهمه توش//چون خدا نکنه یکی دلگیر شه///
کار بسیار حساسیو در پیش داری///
از کی شروع میشه؟
بعد امتیاز هر کاربر آیا بهش اعلام میشه؟
فیتو جان کنش هر 3 ماه یکبار///بعد بشه هر یکماه//بذار مثه
سهمیه بنزین یواش یواش جا بیفته///:D;):gol:

Phyto

مدیر تالار
بله میدونم خیلی کار سختیه! امیدوارم از پسش بر بیام...
فعلا که داریم در موردش بحث میکنیم، هر وقت به نتیجه قطعی رسیدیم شروع میکنیم.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
اینکه نیتتون خیره درش شکی نیست رضا اما فکر کنم قضیه داره مثل سری قبلی جنجال بپا کرد میشه قضیه حذف عنوان

واقعا امتیازو عنوان چه ارزشی داره ایا برا کسی مهمه که بخواد عنوانی داشه باشه یا امتیازی کسب کنه

اینجا یک محیط علمی و البته سرگرمی محسوب میشه اما هر چیزی جای خودش

این اقدام شما هم جز زحمت برا خودتون فایده دیگه ای نداره البته قابل تقدیره چون منظورتون افزایش فعالیت علمی بچه ها هست

در بارها القاب و عناوین هم از قبل ملاک فعالیت بوده نه مدت مثل خود رضا که درتر از من اومد اما ماشالله فعالیتش در همه بخشها زیادتر بود

خدمت دوستانی هم که فکر میکنن عناوین اب و نون میاره عرض کنم جز دردسر چیزی نیست خیلی وقتا پیشنهاد شد و من به شخصه ردش کرم چون حوصله دردسر ندارم و میدونم افسون و رضا چقدر زحمت میکشن و چه انتقادات بیخود و الکی رو تحمل میکنن

آخرین ویرایش:

Phyto

مدیر تالار
هدف ارتقاء سطح علمی تالار و فعالیت بیشتر بچه هاست. البته کار سخت و حساسیه اما به نظرم ارزششو داره. هر کس بر اساس فعالیتی که داشته نمره میگیره و دوباره تو ماه بعد روز از نو روزی از نو ...! فکر نکنم مسئله خاصی داشته باشه که بخواد باعث ناراحتی کسی بشه!
کاری به کار القاب و عناوین هم نداریم، اون قضیش جداست ...

n3sa

عضو جدید
اینکه نیتتون خیره درش شکی نیست رضا اما فکر کنم قضیه داره مثل سری قبلی جنجال بپا کرد میشه قضیه حذف عنوان

واقعا امتیازو عنوان چه ارزشی داره ایا برا کسی مهمه که بخواد عنوانی داشه باشه یا امتیازی کسب کنه

اینجا یک محیط علمی و البته سرگرمی محسوب میشه اما هر چیزی جای خودش

این اقدام شما هم جز زحمت برا خودتون فایده دیگه ای نداره البته قابل تقدیره چون منظورتون افزایش فعالیت علمی بچه ها هست

در بارها القاب و عناوین هم از قبل ملاک فعالیت بوده نه مدت مثل خود رضا که درتر از من اومد اما ماشالله فعالیتش در همه بخشها زیادتر بود

خدمت دوستانی هم که فکر میکنن عناوین اب و نون میاره عرض کنم جز دردسر چیزی نیست خیلی وقتا پیشنهاد شد و من به شخصه ردش کرم چون حوصله دردسر ندارم و میدونم افسون و رضا چقدر زحمت میکشن و چه انتقادات بیخود و الکی رو تحمل میکنن

من هم زیاد موافق نیستم. کسایی که اطلاعات دارن، با همون روش قبل هم مطالبشونو میذارن، ولی با این روش جدید، اینجا پر میشه از مطالب کپی پیستی

senjed A

عضو جدید
ممنون آقا رضا فکر خیلی خوبیه ولی غیر از مواردی که دوستان گفتن وقت آزاد بچه ها برای نت اومدن هم خیلی فرق داره یکی 24 ساعت یکی ممکنه کمتر یه ساعت وقت داشته باشه

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
من که حرفی نداریم !!! فقط زحمت میشه برای شما;)حقوق هم که باشگاه بهتون نمیده پس خودتون به نظر من به دردسر ندازین !!!

نرگسیا

عضو جدید
مرسی رضاجان کار جالبیه

مگه مهندسان ارجمند (به خصوص خودم) به ضرب امتیاز و جایزه:D حضور پررنگتری داشته باشیم

Lina!

عضو جدید
چند وقتیه انجمن خلوت شده... شاید با این ایده و روش یکم فعالیت ها بیشتر بشه.

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
طرح خوبیه ولی اجرایی شدنش به نظر من خیلی سخته و راستش غیر ممکن
هم امتیاز بندی کردن و اینها بسیار طاقت فرسا می شه و هم دادن جایزه نقدی چندان کارگشا نیست
البته این نظر من هست ها

AMIR-ALI

عضو جدید
من انگیزم از بین رفته هر کس بتونه من ریکاوری کنه خودم بهش 10 امتیاز و چه بسا بیشتر هم میدم

AMIR-ALI

عضو جدید
سلام
هم امتیاز بندی کردن و اینها بسیار طاقت فرسا می شه و هم دادن جایزه نقدی چندان کارگشا نیست
البته این نظر من هست ها
یک آن نمیدونم چی شد ییهو انرژی مضاعف پیدا کردم
:D:D

Phyto

مدیر تالار
ممنون رضا جان، فکر خوبیه. از الان خودتونو برنده بدونید چون وقتتون آزادتر از ماست.
اتفاقا وقت من از خیلی از شما کمتره، مهم اینه که از این وقت استفاده حداکثری بشه!

من هم زیاد موافق نیستم. کسایی که اطلاعات دارن، با همون روش قبل هم مطالبشونو میذارن، ولی با این روش جدید، اینجا پر میشه از مطالب کپی پیستی
برای همینه که مطالب کپی پیستی امتیاز کمتری نسبت به مطالب تازه و غیر تکراری داره! اصلا شاید امتیاز مطالب کپی از سایر سایتها رو از این هم کمتر کردیم!

ممنون آقا رضا فکر خیلی خوبیه ولی غیر از مواردی که دوستان گفتن وقت آزاد بچه ها برای نت اومدن هم خیلی فرق داره یکی 24 ساعت یکی ممکنه کمتر یه ساعت وقت داشته باشه
مهم وقتی نیست که برای باشگاه میذارید، مهم کارهایی هست که تو این فرصت آن بودن انجام میدین!

من که حرفی نداریم !!! فقط زحمت میشه برای شما;)حقوق هم که باشگاه بهتون نمیده پس خودتون به نظر من به دردسر ندازین !!!
ما داریم به باشگاه حقوق میدیم! در هر حال وقتی مسئولیت کاری رو بعهده گرفتیم باید به نحو احسن انجامش بدیم... اگه این طرح موفق انجام بشه و حضور و فعالیت بچه ها بیشتر و مفیدتر باشه همین که از کار خودم رضایت داشته باشم برام کافیه!

مرسی رضاجان کار جالبیه
مگه مهندسان ارجمند (به خصوص خودم) به ضرب امتیاز و جایزه:D حضور پررنگتری داشته باشیم
امیدوارم...!

چند وقتیه انجمن خلوت شده... شاید با این ایده و روش یکم فعالیت ها بیشتر بشه.
امیدوارم...!

سلام
البته این نظر من هست ها
سخته ولی غیرممکن نیست! جایزه نقدی کارگشا نیست یا امکانپذیر نیست؟!

یک آن نمیدونم چی شد ییهو انرژی مضاعف پیدا کردم
:D:D

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا در مورد جایزه نقدی نظرم همون قبلی هست !!!
راستی یه سوال جایزه نقدی چقدری هست ؟؟؟؟ ببین می صرفه مرخصی بگیرم مطلب بنویسم :redface:

MehD1979

کاربر ممتاز
سلام//
بنظرم اگه همه ما اتحاد داشته باشیم و
عین برادر و خواهر همدیگرو دوست داشته باشیم//
دیگه پررنگ و کمرنگ نداریم که//همه مال همیم//
بعدش ما هرچی مشغله مون زیاد باشه بالاخره
روزی نیم تا یکساعت آخر شب از خوابمون بزنیم میتونیم بیام باشگاه
فعالیت علمی واقعی کنیم//
ولی یه آرزو دارم//تو دلم مونده//یعنی میشه این بخش کشاورزی ما همه روزی ارشدو پی اچ دی بشیم؟
اونوقت زبونزد رشته های دیگه باشگاه میشیم//مثه توپ میترکه//
آمین///

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی رضا جان ...
منم تقریبا مشابه این کار رو اونور انجام دادم اما جواب آنچنانی نداد ... دلیلش هم بخاطر نبود کاربر بود و هست
اینجا کاربرای نسبتا زیاد و خوبی داره ... امیدوارم کار بگیره
چندتا نکته میخواستم بگم یادم رفت!
آها
مطالب کپی پیست با ذکر منبع فقط یک امتیاز داشته باشه بهتره اونم اگر نمونش تو باشگاه نباشه!
این کار باعث میشه رقابت ایجاد بشه و رقابت علمی اول متوجه خود بچه ها میشه! یعنی به نفع خودشونه!
پیشنهاد میکنم امتیاز بحث های علمی رو بالاتر ببر ... چون بحثهای علمی برون شد فکر خود کاربر احتمال زیاد و شاید نکات بسیار خوبی ازش خارج بشه.

ادامه در پست بعدی: دلیل اسپم بشه حال کنیم!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادامه:
از یه جهت کارت سبک میشه بخاطر اینکه امتیازات منفی از اسپمینگ و ارسال مطالب نامربوط و تکراری میکاهد!!!
از طرفی کارت سنگین میشه چون باید به فعالیتها بیشتر دقت کنی!
پیشنهاد میکنم برای هر بخش یک نفر رو انتخاب کنی که تخصص بهتری داشته باشه و نظارت بهتری کنه و نتیجه رو بهت اعلام کنه ... خودتم همون گیاهپزشکی رو دریابی ...

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با منم بحث کن
چون قراره حضورم مثل قدیما فعالتر شه
من تصميمم عوض شد //ولي بگم كسي به پاي فعاليت من نميرسه ها از ما گفتن بود//ببينيم كي فعالتر و مطالبش بهتره/// فيتو جان حالا فعاليت هارو ببينيم/// ببينيم بابا اين مهندسان كشاورزي ديگه چه كساني هستن///پيش به سوي موفقيت/////

Phyto

مدیر تالار
والا در مورد جایزه نقدی نظرم همون قبلی هست !!!
راستی یه سوال جایزه نقدی چقدری هست ؟؟؟؟ ببین می صرفه مرخصی بگیرم مطلب بنویسم
یعنی کارگشا نیست؟!
چی شد پس؟ کارگشا نبود که!!

1-3 امتیاز منفی به ایشون بابت اسپم در اینجا داده شد
بقیه هم مراقب باشید الکی امتیاز منفی نگیرید
تو باز سر و کلّت پیدا شد؟!

مرسی رضا جان ...
منم تقریبا مشابه این کار رو اونور انجام دادم اما جواب آنچنانی نداد ... دلیلش هم بخاطر نبود کاربر بود و هست
اینجا کاربرای نسبتا زیاد و خوبی داره ... امیدوارم کار بگیره
چندتا نکته میخواستم بگم یادم رفت!
آها
مطالب کپی پیست با ذکر منبع فقط یک امتیاز داشته باشه بهتره اونم اگر نمونش تو باشگاه نباشه!
این کار باعث میشه رقابت ایجاد بشه و رقابت علمی اول متوجه خود بچه ها میشه! یعنی به نفع خودشونه!
پیشنهاد میکنم امتیاز بحث های علمی رو بالاتر ببر ... چون بحثهای علمی برون شد فکر خود کاربر احتمال زیاد و شاید نکات بسیار خوبی ازش خارج بشه.

ادامه در پست بعدی: دلیل اسپم بشه حال کنیم!
در مورد مطالب کپی پیست از سایر سایتها و وبلاگها احتمالا امتیاز کمی در نظر میگیریم، یه چیزی تو همون مایه یک و دو
امتیاز بحثهای علمی که خوبه! ده تا برا اصل تاپیک، 5تا هم برای جذب مشارکت بچه ها...

ادامه:
1- از یه جهت کارت سبک میشه بخاطر اینکه امتیازات منفی از اسپمینگ و ارسال مطالب نامربوط و تکراری میکاهد!!!
2- از طرفی کارت سنگین میشه چون باید به فعالیتها بیشتر دقت کنی!
3- پیشنهاد میکنم برای هر بخش یک نفر رو انتخاب کنی که تخصص بهتری داشته باشه و نظارت بهتری کنه و نتیجه رو بهت اعلام کنه ... خودتم همون گیاهپزشکی رو دریابی ...
1- اینو بعید میدونم!!
2- آره، خیلی سنگین میشه... کمک لازم دارم!
3- قبلا همیچین کاری کردیم، خودت که در جریانی، خیلی استقبال نشد!

با منم بحث کن
چون قراره حضورم مثل قدیما فعالتر شه
به به، خانم کارمند... مشتاق دیدار

اقا اگر ممکنه یه مقدار این بحث جایزه نقدی رو باز ترش کنید
بچه ها علاقمند شدن :ی
فکر کنم در این مورد باید اول یک ماه بصورت آزمایشی کارو انجام بدیم تا ببینیم مجموع امتیازا چجوری پیش میره بعدش بهتر میشه نظر داد ...

سلام
لطفاً منم تو بحث هاتون دعوت کنید می خوام کاربر فعالی بشم
بسی مایه مباهات و شادمانیست. خوشحال میشیم

alireza_smailzad

عضو جدید
يعني اميدي هست كه دوستان چندتامقاله خوب ازخودشون بگذارند;)

بيائيدشعاراين تاپيك روبگذاريم: كپي نكن !!!اگه خواستي كپي بكني هم اول غلطهاي املائيش روبگير

MehD1979

کاربر ممتاز
دوست گرامی بله///خیلی ها هستند///
اینجا میتونید ملاحظه فرمایید//

www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/242598

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ميگم انقدر سوال براي خودمون و خودتون درستن نكنيد // پيچيدشم نكنيد اگه ميخواييد شروع كنيد بسم الله // وگرنه تا بخواهيد نظرات همه رو بپرسيد عزيزم 1سال ميكشه //درسته نظرات دوستان قابل احترامه ولي خداييش بيام ازمايشي شروع كنيم //دو نفرم ميخواد به ما بپيونده رو پر نديد //ممنونم//