[مسابقات هنری] – نقاشی شماره 03 -طراحی پرتره

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
واقعا زیبا بودن

اثر شماره 1-4

برای اینکه آواتار حنانه رو خوب طراحی کرده و تو دلم نشست

اثر شماره 3-1

ته این نگاه رو دوس دارم واقعا زیباست دوست دارم زودی بدونم کی اینو کشیده
دقیقا همون احساسی رو که هدفش بوده تو نقاشی نشون داده

اثر شماره 3-3

یه کودکی و انرژی خاصی داره

آخرین ویرایش:

Sonrisa

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
1-4
2-4

1-3
انتخاب اول ب دلیل ظرافت در کشیدن موها وحتی ایشون تونستن طرز نگاه کردن عکس رو ب زیبایی نقاشی کنندوعکس دوم هم ایشون تونستند موها رو خیلی ظریف بکشند واجزای صورت مثل بینی بسیار طبیعی است وسومی:این کار جزئیاتش کمتر از دو کار قبل هست اما ب نظرم حس خوبی رو منتقل میکنه....با تشکر از همه......

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اثر شماره 1-4
همه چی عالی و پرفکت... سایه های صورتش طبیعیه و موهاشو فوق العاده عالی دراورده...
اثر شماره 3-1
سایه های صورتشو عالی کار کرده و انتخاب سوژه شم جالب بوده...
اثر شماره 2-4
طرحش تاثیر گذار و خاص بود...
.
.
.
کلا همه طرحا خیلی زیبا بودن و انتخاب بینشون واقعا سخته! حیف که سه تا انتخاب بیشتر نمیشه داشت...
اثر شماره 1-6 هم خیلی زیبا بود...نگاهش طبیعی و دلنشینه و آدم باهاش ارتباط برقرار میکنه:gol:

آخرین ویرایش:

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
همشون قشنگ بودن ..ولي انتخاب من...1- نقاشي هنرمند چهارم عكس دوم.. به خاطر ظرافت سايه هاي وافعي و ارتباطي كه باهاش گرفتم..2-نقاشي هنرمند دوم به خاطر رعايت دقيق نسبت هاي واقعي درست به مانند اصلش و به قول دوستي انتخاب هوشمندانه موضوع...پرتره.3-.هنرمند هشتم... به خاطر كار با پاستيل و احساس زنده بودن نقاشي دست ها را به نظرم بد در نياورده... هرچند مثل اينكه يه نور فلش تو تصوير است. ( پ ن..منو ياد پشت يعضي نيسان ابي ها هم انداخت)

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

آثار هنرمند شماره 4
اثر شماره 1-4

اثر شماره 2-4

جنس و حالت مو در هر دو و جنسه کلاه خوب نمایش داده شده
و همینطور انعکاس نور در چشمها
نقاطه قوت هر دو مثله هم هست برای همین این کامنت رو واسه هر دو گذاشتم.
زحمت زیادی کشیده دستش درد نکنه

اثر شماره 2-1

حس چشمهاشو تقریبا خوب بیان کرده و همینطور شیوه طراحیش جالبه

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام
به همه ی دوستان عزیز چه شرکت کننده چه برگزار کننده خسته نباشید میگم
از زحماتتون ممنونم

1- کلا آثار هنرمند 4 بسیار خوب هستند. هر دو پرتره با حوصله و دقت کشیده شدن.( اثر شماره 4-2)

2- اثر شماره 5-2 هم زیباست چون تونسته با یک سری خطوط کم تصویر مناسب و زیبایی رو خلق کنه ( این سبکو دوست دارم)

3- اثر شماره 3-1 به خاطر اینکه برخی قسمت های صورت رو هنرمندانه دراورده انتخاب میکنم.

در کل به همه ی دوستان تبریک میگم بابت این همه هنر و هنرمندی...:gol:

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولویت یک...چشماش گیراس...سایه های فوق العاده...واقعا عالیه....

اولویت دوم بخاطر نگاه طبیعیش

و اولویت اخرم....ب دلم نشست

این سه تا کار واقعا تفاوتشون ب چشم میاد...خیلی قویترن....من اطلاعیه رو ندیدنم وگرنه ی دستی ب قلم میبردیم ماام:)

آخرین ویرایش:

"زهرا"

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عكس اولي كه انتخاب كردم توي اين عكسا ازهمه زيباتره ظرافتي توش به كار رفته كه زيباش كرده علاوه براين نقاش سوژه ي زيبايي انتخاب كردند
اثر شماره 1-3

اثر شماره 2-4

اثر شماره 3-1

karanka

عضو جدید
اثر شماره 1-2

هم به خاطر انتخاب هوشمندانه سوژه و هم به خاطر ظرافت کار...

و

اثر شماره 2-5

بیشتر از این که از قلمش استفاده کنه ، از فکرش استفاده کرده و به درستی تصمیم گرفته کجاها از قلمش استفاده نکنه...

اثر شماره 1-4

تسلط طراح و سایه روشن مناسب...

setare2013

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اول بگم ممنون از استارتر با این ذوقشون که بالاخره یه تاپیک جالب دیدیم

به نظر من این اولین عکسی هست که میتونم بش نمره 20بدم چون خیلی طبیعی و جالبه. خیلی زیبا از سایه ها استفاده کرده
این کار اینقدر ظرافت داره که به زیبایی لکه های صورتش رو نقاش کشیده
و پیشانیش هم که واقعا جالبه که چین و چروکاش رو با ظرافت هنرمندانه به تصویر کشیده

عجب سایه های باحالی زده

و ابروهاش هم کاملاخوشم اومد طبیعی و واقعیه

من که از این کار بسیار خوشم اومده

واقعا نقاشش هنرمند بوده

دومین کاری که مد نظرم هست این کاره که اصلا اینقدر طبیعی هست که شبیه نقاشی نیست خیلی ظرافت به کار رفته مخصوصا

موهاش

سومین کار هم به نظرم این پیرمرده هست که شبیه درویش هاست که بازم بخاطر طبیعی و غیر مصنوعی بودنش بش رای میدم .بازم اینجا میبینم از سایه ها به درستی استفاده کرده

هر چند اگر کمی پر رنگ تر بود ظرافت کار هنرمند بیشتر مشخص میشد

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.طراحیِ همه ی دوستان عالیِ و انتخاب سخت.
اما من از این 3 اثر خیلی خوشم اومد.:heart::gol:

اثر شماره 3-1
معصومیت نگاهش را میشه کاملا حس کرد.طراحی چشم و ابروش خیلی طبیعی شده.آفرین:gol:
ــــــــــــــــــــــــــــ
اثر شماره 1-4
زنده بودن تصویر رو میشه حس کرد. به خصوص ظرافتی که در طرح مو و چشم ها به کار برده. عالیه:gol:
ــــــــــــــــــــــــ
اثر شماره 1-7
طرحِ جالبی. کمی شبیه به کاریکاتور هم شده.و با بقیه ی نقاشی ها متفاوت تره.احسن:gol:
ــــــــــــــــــــــــــــــ
همگی خسته نباشید
از دعوت ممنونم آهو جان:gol:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
:confused:...........
خانوم مدیر اگر اشتباه میکنم شما تصحیح کنید. البته شما بهتر از من میدونید ولی
بنظرم هرکدوم از نقاشی ها در یک سبک بود، فانتزی. رئال. کاریکاتور و..... و نباید تو یک بخش برای مقایسه گذاشته میشد.
اما بنظرم اینا بهتر بودن.:

4.1
7.1
2.1

:gol:

*Scorpian*

عضو جدید
به ترتیب:
اثر شماره 1-4

اثر شماره 2-4
اثر شماره 1-8
نقاشی های هنرمند شماره 4 یه سر و گردن از بقیه بالاتر بود و حقشه اول شه;)
رو موها و سایه ها و تمام جزعیات کارکرده بود.
نقاشی هنرمند 1-8 هم عاالی بود واقعا ! و خیلی خوب از پاستل استفاده کرده بود خوشم اومد

Roozbeh Painter

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
:confused:...........
خانوم مدیر اگر اشتباه میکنم شما تصحیح کنید. البته شما بهتر از من میدونید ولی
بنظرم هرکدوم از نقاشی ها در یک سبک بود، فانتزی. رئال. کاریکاتور و..... و نباید تو یک بخش برای مقایسه گذاشته میشد.
اما بنظرم اینا بهتر بودن.:

4.1
7.1
2.1

:gol:

خب هدف اصلی مسابقه پرتره صورت بود که خیلی عادی چهره کشیده بشه...موردی م نبود اگه کاریکاتور باشه یا حالت فانتزی به خودش بگیره.. یعنی اشکالی نداره خب..
(همیشه توی پرتره از چهره ملاک اصلی طبیعی شدن و واقع گرایانه بودن هستش)
اما دیگه دوستان زحمت کشیدن ..پس باید همه نقاشی ها قبول میشد... نمیشه خب جداشون کرد...تعدادشون هم که زیاد نیست آخه.
هدف اصلی خب مشخصه که سطح نقاشی و طبیعی بودن و سایه هاش هستش... میتونید با این معیار همونطوری که خود Ahoo-fr هم ذکر کردن... رای بدید :)

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان و خسته نباشيد ميگم به هنرمندان عزيز با اين کاراي فوق العادشون ....
ممنون از دعوت دوست عزيزمون که اين افتخار رو نصيب بنده کردن که اين کاراي قشنگ رو ببينم و لذت ببرم .. متشکرم:gol:

دوستان به همگي تبريک ميگم ..اميدوارم هميشه مويد و موفق باشيد و به اميد اينکه روزي هر کدوم از شما عزيزان يک هنرمند صاحب سبک باشيد در اين عرصه ....

عرض شود که هرکدوم از اين اثار به جاي خودش جاي بحث و آناليز داره که خارج از تخصص اين حقيره
ولي به رسم تشکر من هم آثار موردپسند رو با ذکر دليل انتخاب ميکنم

انتخاب اول : هنرمند شماره 4
اثر شماره 1-4

دليل : حالت طبيعي تري داره و عکس جلوه طبيعي داره ... حالتهاي طراحي چهره چشم و ابرو و موها واقعأ عاليه و به نظر من به بقيه آثار برتري داره از اين نظر
ـــــــــــ

انتخاب دوم : بازم هنرمند شماره 4
اثر شماره 2-4

دليل : اين اثر هم مانند اثر قبلي اين هنرمند جوان وخوش ذوق طبيعي جلوه ميکنه و تمايز داره با بقيه .. کنتراستي که توو طراحي در نظر گرفتن و سايه روشن ها خيلي بجا و درست کار شده ... واقعأ ظرافت کار بسیار بالاست...متشکرم هنرمند عزيز... واقعأ لذت بردم
ــــــــــــــــــــــــ

اتنخاب سوم : اثر هنرمند شماره 8
اثر شماره 1-8

دليل : تنها کار رنگي که توو آثار ديدم همين بود و خيلي خوب تونستن رنگ رو تو کارشون بکار ببرن ...جسارتأ اگه رنگ دور چشم ها رو زرد ملايمتري رنگ ميزدن که به رنگ پوست صورت نزديک تر باشه کار فوق العاده اي ميشد... موفق باشيد هنرمند عزيز

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1. اثر شماره 1-8

بخاطر معصومیتش و رنگای ملایمش. به دل میشینه

2.
اثر شماره 1-4

بخاطر اینکه تر تمیز و با ظرافت کشیده شده

3.
اثر شماره 1-2

چون طبیعی به نظر میاد.

آخرین ویرایش:

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول تعجبم را ابرارز میکنم از دیدن آثار این هنرمندان عزیز .کجا قایم شده بودن که ما کشفشون نکردیم؟؟؟خسته نباااااشییییییییید

سومین اثر هنرمند شماره یک چون طبیعی و زیباست:gol:

وهر دو اثر هنرمند شماره 4 بسایر طبیعی و زیباست ومیتونم حدس بزنم کار کیه طرفدارشم خودم.:gol:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
هنرمند شماره یک اثر شماره 3
سایه ای بسیار حرفه ای متناسب با چهره و حالت چهره.
هنرمند شماره 4 اثر شماره 2
انتخاب چهره مناسب و جذاب:d
سایه زدن بسیار خوب.
تفاوت خوبه ولی اگه به قرنیه شدن بیشتر اهمیت میدادن طراح محترم حتما جز بهترین طراحی ها میشد . به هر حال من خوشم اومد

بالا