[مسابقات هنری] - نظرسنجی مسابقه تابلوی هنری شماره 5 باشگاه مهندسان ایران - صنایع دستی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
با سلام
در راستای برگزاری ِ مسابقات هنری در تالار هنر ، تصمیم بر آن شد که علاوه بر رأی و نظر داوران محترم هر مسابقه ، آثار شرکت کنندگان رو در معرض ِ نظرسنجی ِ عمومی نیز قرار بدیم ، و معدل ِ امتیازات رو محاسبه کنیم و آثار برتر رو معرفی کنیم .
برای دیدن ِموضوع مسابقه ، به این پست رجوع کنید : اولین مسابقه ی هنری تابلو باشگاه مهندسان ایران
قوانین نظرسنجی :
1- جهت برگزاری رقابتی منصفانه و سالم ، تبلیغات اکیداً ممنوع ! در صورت اطلاع از تبلیغ ِ هر کدام از شرکت کننده ها ، از دور مسابقه حذف خواهند شد !
2- از بین تابلوهای ارائه شده ،فقط سه تابلو ( نه کمتر و نه بیشتر ) رو به ترتیب اولویت و با ذکر ِدلایل و "آیتم های مهم در انتخاب تابلو ها" انتخاب کنید .
3- رأی عزیزانی که بدون ِ دلیل تابلوی برتر رو انتخاب کنند ، شمرده نخواهد شد .
4- از هر گونه بحث و صحبت خارج از موضوع ، اکیدا پرهیز کنید ؛ پست های نامرتبط بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد .
5- این نظرسنجی به مدت سه روز ( 72 ساعت ) اعتبار خواهد داشت ، و بعد از آن تاپیک قفل شده و آراء محاسبه خواهند شد .
6- اگر چیزی از قلم افتاده باشه ،یادآوری کنید ، اضافه می کنم .​

آیتم های مهم در انتخاب ِ تابلو ها :
1- کامل بودن تابلو ، و استفاده ی حداکثر از عکس های تاپیک ( حدودا 93 تصویر )
2- انتخاب تم و بکگراند مناسب با حال و هوای موضوع
3- نحوه ی چیدمان و سازمان دهی ِ تصاویر در تابلو
4- رنگ بندی و ترکیب رنگی ِ مناسب
5- استفاده از فونت های مناسب و خوانا ( از لحاظ ابعاد ، زیبایی ، رنگ ، پیام رسانی و ... )
6- خلاقیت ( استفاده از عناصر یا مفاهیمِ خوب و زیبایی در تابلو ، خارج از روال ِ مرسوم )
7- خوانایی و قابل درک بودن تابلو
8- سایر آیتم های زیبایی شناسانه ( و همچنین نظر و سلیقه شخصی )

جوایز مسابقه :
طبق ِ قوانینی که ادمین ِ محترم به تازگی برای کلیه ی مسابقات و جوایز باشگاه گذاشتن ،مقدارِ ناچیزی از امتیازاتی که قبلا وعده داده بودم ، کسر شد . به عبارتی :
نفر اول : 150 امتیاز
نفر دوم : 100 امتیاز
نفر سوم : 50 امتیاز
ضمنا ، امتیاز معنوی هم این خواهد بود که برندگان ِ عزیز ، در ویترین ِ تالار هنر معرفی خواهند شد و ازشون تقدیر میشه ، و اثرشون آرشیو خواهد شد .​
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/star.gif برندگان مسابقات تالار هنـــــر - معرفی آثار

.
.
.
.
.
و در آخر هم از حضور و همراهی شما دوستان ِ خوبم که قبول زحمت می کنید و در نظرسنجی شرکت می کنید ، سپاسگزارم . همواره سبز و با نشاط باشید . :gol:

تابلوهای ارائه شده برای مسابقه :

تابلوی شماره 01 :

تابلوی شماره 02:

تابلوی شماره 03 :

تابلوی شماره 04 :

تابلوی شماره 05:

تابلوی شماره 06 :

تابلوی شماره 07 :

تابلوی شماره 08 :

تابلوی شماره 09 :

:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
1- تابلوی شماره 3
2- تابلوی شماره 8
3- تابلوی شماره 6

دلیل انتخابم هم لذتی بود که از مشاهده تابلو ها کردم ... تابلوهای دیگه خیلی به نظرم شلوغ به نظر میان و از دیدن اونها یه احساس درهمی به من دست میده ... ولی این تابلو ها در عین سادگی خیلی زیبا هستن و از همه مهم تر اینکه آدمو جذب میکنه که به تصاویر درون تابلوها دقت کنه و فکر آدمو سراسیمه نمی کنن...

با تشکر از همتون
:gol:

md.reza

عضو جدید
1-شماره 8 خلاقیت - سلیقه -استفاده از فونت های مناسب و خوانا
2-شماره 5 انتخاب تم و بکگراند مناسب با حال و هوای موضوع نحوه ی چیدمان و سازمان دهی ِ تصاویر در تابلو- حداکثر عکس
3-شماره7 از نظر رنگ بندی-استفاده از فونت های مناسب و خوانا

ممنون آقا احسان

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-تابلوی شماره 6...
فکر میکنم بیشتر آیتم های مهم رو داشته باشه...
از حمله رنگ بندی...خلاقیت...تفکیک عکسها و...
2-تابلوی شماره 8...
به نظرم مهم ترین دلیلش خلاقیت میاد و تناسبی که با موضوع انتخاب شده داره...
3-تابلوی شماره 1...
به کار بردن عکسای بیشتر نسبت به بقیه تابلوها

از زحمتی که همه دوستان کشیدن ممنونم...بسیار لذت بردم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
همشون قشنک بودن همه زحمت کشیده بودن ولی متاسفانه انتخاب محدود بود دیگه
تابلوی شماره
6 برای من تو نگاه اول مفهوتر وجذابتر بود
-8 بخاطره اینکه خلاقیت بیشتری توش دیده میشد
-9 کلا به نظرم بهتر از بقیه بود

آخرین ویرایش:

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تابلو های شماره 1-5-9
دلیل هرسه تابلو :سایر آیتم های زیبایی شناسانه ( و همچنین نظر و سلیقه شخصی )
خو من این تابلوهارو دیدم خوشم اومدازشون :gol:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انتخاب اول : تابلوی شماره ی 6 (این تابلو اگرچه تعداد عکسهای کمتری رو استفاده کرده؛اما دلیل اصلی انتخابم اینه که تابل شناسنامه ی خوبی داره؛کادر داره که به نظرم واقعا واقعا نکته ی مهمیه؛و ترکیب رنگهای که انتخاب کردن در یک نگاه بین تابلوها جلب توجه می کنه.

انتخاب دوم :تابلوی شماره ی 5 (دلیل انتخابم این موضوعه که تعداد عکسها و تنوع صنایع دستی خیلی زیاده و دسته بندی کردن این صنایع به نظرم خیلی برای بهتر دیده شدن این صنایع در یک تابلو خوبه.البته شناسنامه نداشتن تابلو یک نکته ی منفی هست )

انتخاب سوم : تابلوی شماره ی 1 (این تابلو اگرچه معیارهای انتخابی از نظر من رو نداره اما چون بین تابلوهای دیگه رنگ و طرح خوبی رو برای بک گراند کردن(که خودش هم یک نوع طرح سنتی هست)انتخاب کردن طوری که بین تابلو های دیگر شاخصه.

این موارد را هم می خوام اضافه کنم سایر تابلو ها هم هر کدام حرفی داشتن برای گفتن؛و ایرادهای جزئی
مثلا
تابلوی شماره ی دو ؛حالت قرینه ی جالبی داشتن؛اما وجود تاکید در این تابلو خوب نبود
تابلوی شماره ی سه؛ از حالت دسته بندی که آیتم مهمی می تونه باشه استفاده کردن اما رنگ بک گراند مناسبی نداشتن.
تابلوی شماره چهار ؛جای مناسبی رو برای شناسنامه ی کار قرار ندان چون یک سری از عکسها قربانی شدن برای معرفی تابلو اما عکسهای رو خیلی خوب ترکیب کردن درسته نظم خاصی نداره اما ترکیب خوبی داره.
تابلوی شماره ی هفت ؛هم می تونست از عکسهای خیلی بیشتری استفاده کنه چون موضوع مهم در اینجا خوده عکسها هستن به نظرم تغیر جهت زاویه دادن به عکسها مناسب نیست.
تابلوی شماره ی هشت ؛در واقع این ایده شاید می تونست مناسب باشه(استفاده از فرم نقشه و ایده ی پرچم)امابرای معرفی به اشخاصی غیر ایرانی و صنایع محدود تر ؛در کل انخاب این فرم باعث محدود شدن عکسها و از بین رفتن کلی فضا و عدم معرفی خیلی از عکسها شده.
تابلوی شماره ی نه ؛ این تابلو هم خیلی زیبا و جالبه؛ اگر اون قاب دورش نبود یکی از انتخابهای من می شد.

در آخر هم خسته نباشید همگی

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز
تابلو شماره 8 : استفاده از نقشه ایران که مرتبط با موضوع هست،قرار دادن جالب عکس ها. خلاقیت

تابلو شماره 1 : انتخاب زمینه مناسب با رنگی که هر چشمی رو خیره میکنه. آیتم های مناسبی رو به کار برده

تابلو شماره 6 : استفاده از رنگهای جذاب همراه با پس زمینه مشکی و آیتم های مناسب

پ.ن : و البته تمام تابلوها جالب و خوبن . خسته نباشین همگی :gol::gol::gol::gol::gol::gol:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا يه عذرخواهي كنيم از بچه هاي گل معماري http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_redface.gif

تابلوي شماره 02 تلفيق صنايع دستي از مدرن تا سنتي جالبه و تا حدي مفهوم ملموس هستش
03 خيلي كاملتر و بهتر صنايع دستي و همچنين شهرهاي مربوطه به اون صنايع رو توضيح ميده زمينه مناسب و تركيب رنگها عاليه
06 تركيببندي و تناسب مناسب با موضوع

آخرین ویرایش:

lamsoo

عضو جدید

1_ تابلوی شماره 6 _ اکثریت آیتم هی مفیدتر رو داشته .از جمله:کامل بودن تابلو ، ،خوانایی و قابل درک بودن تابلو ، انتخاب تم و بکگراند مناسب ،خلاقیت . . .

2_ تابلوی شماره 3 _ رنگ بندی و ترکیب رنگی_ نحوه ی چیدمان و سازمان دهی ِ تصاویر در تابلو

3_تابلوی شماره 8 _ خلاقیت ( استفاده از عناصر یا مفاهیمِ خوب و زیبایی در تابلو ، خارج از روال ِ مرسوم ) _ رنگ بندی و ترکیب رنگی ِ مناسب

یارانراد

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام
همه عالی بودن
3به دلیل نظم موجود در تصاویر به کار رفته
8 به دلیل خلاقیت موجود در قاب تصاویر
9 به دلیل چینش تصاویر و قاب متفاوت:smile:
دست همه تون درد نکنه:w30::w30::w30:

آخرین ویرایش:

H.N!GHT

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
1.تابلوی شماره 03
ایده جالبی داشته اینکه یه عکس از یکی از بناهای هر شهر و در کنارش عکس صنایع دستی گذاشته شده...ترکیب و چیدمان عکسا هم خوبه و هماهنگی رنگ بک گراند با تصاویر...
2.تابلوی شماره 06
ترکیب رنگش ... خوشم اومد...
3.تابلوی شماره 02
بخاطر سادگی کار اینکه شلوغ نیست...
تابلوهای دیگه خیلی شلوغ کار شده بود...ایده تابلوی شماره ی 8 خوب بود ولی گرافیک کار ضعیف بود...
:gol::gol:

آخرین ویرایش:

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
با سلام و خسته نباشید به بچه ها و مدیران و داوران محترم
تابلوی 03
ایده جالبی داره-یک منطقه یا سازه ی معروف رو قرار داده و صنایع اون محل رو اطرافش گذاشته-همچنین بقیه تابلوها به نظرم کمی شلوغ بودن ولی تو این تابلو نظمش مورد توجه بود-خوشم اومد
تابلوی 06
رنگ بندی مناسب
تابلوی 08
استفاده از نقشه ی ایران و ترتیب قرار دادن اونها ولی یه ایرادی که می تونم بگیرم این هست که از نظر گرافیکی حرفه ای کار نشده و نقض داره

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
تابلو شماره 8
به دلیل نوع مسابقه که صنایع دستی کشور عزیزمون هست و تلفیق ان با نقشه کشور کارجالبی به نظر امد

تابلو شماره 9
به نظرم از نظر تعداد عکس و تنوع کاملتر بود

تابلو شماره6
چیدمان

از دوستانی که زحمت تابلوها کشیدن و وقت گرانبهای خود را گذاشتند کمال تشکر دارم و هر تابلو درخور امتیازی هست اما خب چون محدودیت بود انتخاب کردم

همواره سبز و پایدار باشید

آخرین ویرایش:

arch.mi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تابلوی 8: بیشترین خلاقیتو داشت ب نظر من
تابلوی 1:رنگ زمینه و چیدمان عکسها در ترکیب با زمینه
تابلو 3:انتخاب عکس های مناسب
مرسی از احسان عزیز وهمه دوستانی ک شرکت کردند و زحمت کشیدن.

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نظرسنجی مسابقه تابلوی هنری بچه های باشگاه مهندسان ایران - صنایع دستی

نظرسنجی مسابقه تابلوی هنری بچه های باشگاه مهندسان ایران - صنایع دستی

درود

تابلوهای انتخابــی:

6: دلیل اول به خاطره اینکه با بکگراند مشکلی کار شده و معمولا رنگـــِ مشکی برای طرح قالب جذابت تره

و با دیدن این تابلو آدم جذب میشه و همین طور نوعِ چیدمان عکس ها شــادی رنگ عکس ها رو بیشتر نشون میده

و دوم اگه دقت کرده باشید این تصویـــر قــــاب داره و همین طور رنگــــ قاب با تِم و بکگراند صفحه اصلی تفاوت داره و این امر هم باعثِ جذاب تر شدن تابلو شده!

8: دلیل قرار دادن پرچمِ ایران و یه نوع خلاقیت که تفاوتش نسبت به تابلو های دیگه مشاهده میشه !(تـِـم متفاوتی داره )

2: بیشتر به خاطره بکگراند تابلو بوده فکــر کنم شبیه رنگ سبزِ پسته ای باشه برام جذاب بود همین دلیلي دیگه ایی نداره!

و همین تابلو های دیگه :

زیبـــا هستن اما بعضی هاشون مثل ِ تابلوی 9 و 1 کمی شلوغ شده و چیدمانِ شلوغـــی داره!

و تابلوی 7 کمی کوچیکِ و عکس کمتـــری به کار گرفته شده!

تابلوهای 5 و 4 و 3 زیباست و تقریبا ترکیب و چیدمان عکس کمی شبیه به هم هستن!

اما در کـــــــل همه تابلوهای قشنگ بودن

امیدوارم کسی از انتقادم ناراحت نشه!

و ممنونم از زحمات شما و کسانی که برای تابلو وقت گذاشتن و در مسابقه شرکتــــ کــــــــــــردن

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
عکس شماره 8:
دلیل انتخاب :
بکار گیر نقشه عزیز کشورمون که واقعا ایده عالی هست
یه چیز جالبش هم فکر کنم این باشه که متناسب با هر اقلیمی صنایع دستی رو گنجانده .. دقیق نمیدونم ولی اگر چنین کاری هم کرده باشه خیلی خوبه که هر شهر رو با صنایع دستیش گذاشته باشه

ایرادش:
آرم باشگاه رو میشد یکم بزرگتر بزنه
همینطور بین عکسا فضای خالی وجود داره

عکس شماره 6 :
دلیل انتخاب :
اولین نکتش خوانایی بودن تصویر با توجه به اینکه ابعاد کوچک درنظر گرفته شده
رنگ بندی و خلاقیت در چیدن تصاویر

ایرادش :
کم بودن تصاویر (هرچند حدود 50 عکس گنجانده شده)
عدم انعطاف پذیر در نوع صنایع (یعنی میشد عکسای بهتری هم گنجانده شود)
شاید بهتر بود بنر باشگاه مهندسان رو هم به همون رنگ خود باشگاه میگذاشت .. ولی خب سلیقه فردی توش بکار رفته که ممکنه برا تصویر سازی از باشگاه مهندسان خوب نباشه

عکس شماره 9 :
بنظرم ساده و بی آلایش هست و این با یک نگاه جذب میکنه
و همینطور بک کراند خوبش هرچند اگر بک گاندش مرتبط با صنایع دستی بود خیلی خوب میشد

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در کل دست همه دوستان درد نکنه
بسیار عالی بود .. من نظرات شخصیم رو گفتم

همگی خسته نباشین .. :gol:

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه و ممنون از همه دست اندر کاران این تاپیک و این مسابقه و این تالار......

در مجموع کار شده،اما کارها نهایی نیست،ایراد هایی داره،خط فکری نداره....ببخشید ها،انتقاد الکی نمیکنم،ولی بهتره پوستر از یه جا شروع بشه و به یه جایی برسه......خط و هدف تو هیچکدوم معلوم نبودش...

من از رنگ بندی شماره یک خوشم اومد..کادرها با هم میخوند....یه فکری توش بوده،باید کار بشه....باید یکم هیجان چاشنیش بشه...

شماره 8
هم طراحی داره ولی خوب خیلی خام و نپخته اس.....خیلی خیلی کار داره....اصلن تو چیدن عکس ها،هیچ توجه ای به بک گراند نشده

شماره 3 انتخاب عکس های مناسب:D

یه خسته نباشید هم به طراح ها بگم...ولی کار کنید،اشتباه کنید و صفر بگیرین تا اول بشین....

آیتم هایی که تو طراحی باید در نظر گرفته بشه؟

1- خط فکری.....کار باید شروع و پایان داشته باشه...اینا همه اش یه جورایی آش شدن....اصلن فکری تو چیدن عکس ها نبود...

2-کادر بندی......باید جای هرعکس و ابعادش تو بک گراند مشخص باشه...نه اینکه عکس رو بذاری و بزرگ کوچیکش کنی و بعد بک گراند رو بزنی....

3-رنگبندی....باید رنگ های مورد استفاده بهم بیان،باید یه وجهه مشترکی داشته باشن...باید یه توجیهی براش داشته باشین،نه اینکه خوشگل باشه....مثلن،تضاد،تقارن و ...

البته من نظره خودمو گفتم ها...لطفا فش ندین:smile:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام

1- تابلوی شماره1
کامل بودن تابلو ، و استفاده ی حداکثر از عکس های تاپیک

2- تابلوی شماره2
نحوه ی چیدمان و سازمان دهی ِ تصاویر در تابلو

3- تابلوی شماره 6
انتخاب تم و بکگراند مناسب با حال و هوای موضوع