[مسابقات تالار هنر] - مسابقه شماره 02 موسیقی | دکلمه خوانی

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیز و هنرمند .
دور دوم مسابقه دکلمه خوانی هم شروع شد امیدوارم هنرمندان با ذوق هنری خودشون اتش این تاپیکو شعله ور تر کنن :d

موضوع مسابقه شماره 02 موسیقی: دکلمه خوانی

قوانین مسابقه:

1- شما عزیزان میتوانید هر دو متن ارائه شده را با صدای خودتون بخونید و برای ما ارسال کنید( ترجیها یک دکلمه)
2- به دلیل مسائل داوری و نظر سنجی از گفتن نام خود در ابتدا یا انتهای اثر خودداری کنید. تنها جمله ( مسابقه دکلمه شماره 2 باشگاه مهندسان ایران ) را در ابتدای دکلمه ذکر کنید. در غیر این صورت اثر از دور مسابقه حذف میشود .
3- برای بهتر شدن آثار، میتوانید از نرم افزار های ضبط صدا (مانند gili soft – high quality soft و ...) استفاده کنید .

نحوه ی ارسال آثار:
شما عزیزان میتوانید دکلمه های زیبای خود را با نام ( دکلمه خوانی ) به fati24 ارسال کنید .

مهلت ارسال آثار :

مهلت ارسال آثار از 20 آبان لغایت20 آذر

هدایای در نظر گرفته شده :

نفر اول : 150 امتیاز
نفر دوم: 125 امتیاز
نفر سوم: 100 امتیاز
پیشاپیش از حضور و مشارکت شما عزیزان هنرمند سپاسگزارم .
متن شماره 1:
آن روز
که نم نم بارانی هم می آمد
اشتباه ما
شمارش یکی در میان حروف دریا بود
ما برای نوشتن اسامی دوستانمان
کلمه کم آورده بودیم
نمی گویم از هرچه بودن حالای ما
آینده هم آسوده خواهد گذشت
اما لااقل یک حرفی بزن، چیزی بگو!
رازی که باد از شمال بیاید و
شنیدن از جنوب گریه ببارد.
پس این همان کمی آرامش بی جهت
کی خواهد رسید؟!
در حیرتم این جا
این بید سر به راه... چرا؟
چرا این همه خسته و خاموش
از شکستن سرشاخه های بلند
خود حرفی نمی زند!
آیا سکوت
همیشه سرآغازِ تمرین ترانه
و گفتگوی باران است!؟
پس تو که با فال سبز علف آشناتری
بگو کی باران خواهد آمد؟

متن شماره 2 :
آسمانش را گرفته تنگ در آغوش
ابر؛ با آن پوستین سرد نمناکش.
باغ بی‌برگی، روز و شب تنهاست،
با سکوت پاک غمناکش.
ساز او باران، سرودش باد.
جامه‌اش شولای عریانی‌ست.
ور جز اینش جامه‌ای باید،
بافته بس شعله ی زر تارِپودش باد.
گو بروید، یا نروید، هرچه در هرجا که خواهد، یا نمی‌خواهد.
باغبان و رهگذاری نیست.
باغ نومیدان،
چشم در راه بهاری نیست.
گر زچشمش پرتو گرمی نمی‌تابد،
ور به رویش برگ لبخندی نمی روید،
باغ بی‌برگی که می‌گوید که زیبا نیست؟
داستان از میوه‌های سر به گردونسای اینک خفته در تابوت
پست خاک می گوید.
باغ بی‌برگی
خنده اش خونیست اشک آمیز.
جاودان بر اسب یال افشان زردش می‌چمد در آن
پادشاه فصلها، پاییز.

مهدی اخوان ثالث...

وحيد اسماعيلي

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام ..

بسیار سپاسگذارم از دعوتتون ...

با امید خدا قصد شرکت در این مسابقه رو دارم ...

اگر بخت یاری کرد حتما ...

باز هم متشکرم ..

ان شا الله موفق موفق موفق باشید...

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
آقا من روم نمی شه ؛ چکار کنم؟
رو شدن نداره که ...فقط صداست...:smile:
درود بر شما...
ممنون از دعوتتون اگر فرصت شد و صدا یاری کرد چشم حتما...
منتظرتون هستیم پس...:smile:
شرمنده من نميتونم شركت كنم
آخه صدام فوق العاده قشنگه ميترسم چشمم بزنن:biggrin:
حالا یه بار چشم نمیخورید.....خوشحال میشیم شرکت کنید...
سلام ..

بسیار سپاسگذارم از دعوتتون ...

با امید خدا قصد شرکت در این مسابقه رو دارم ...

اگر بخت یاری کرد حتما ...

باز هم متشکرم ..

ان شا الله موفق موفق موفق باشید...
ممنون....
منتظر حضورتون هستیم..
:smile:
سلام دوستان
اگر امتیاز دادن به صداها براساس نظرسنجی کاربران سایت باشه هم خوبه!
:)

بر اساس نظر سنجیه...چون در دور اول تعداد شرکت کننده ها کم بود به همین دلیل نظرسنجی نذاشتیم...
ایشالا در این دور نظر سنجی قرار داده میشه...

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیز.:)
امیدوارم ایام ب کامتون باشه .
اول از همه از فاتی عزیز بابت زحمت های مثبت و خوبی که برای این مسابقه میکشه تشکر میکنم .:):gol:
بعد هم ازدوستانی ک صدای زیباشون رو برای ما میفرستن و و اجازه میدن ما هم لذت ببریم تشکر میکنم ..:gol:
ی پیشنهاد هم دارم واسه کسایی که صداشون برای قصه کودک مناسب هستش دارم ..
این سایت
http://www.zabtkonid.ir/ برای کودکان نابینا تست صدا میگیره ..
شاد و موفق باشید :gol:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تشکر می کنم به خاطر مسابقه خیلی خیلی خوبتون.
یه سوال برام پیش اومد: گفتن جمله " مسابقه دکلمه شماره 2 باشگاه مهندسان ایران" برای چی هست؟ نمیشه این رو آخر فایل بگیم؟ من مثلا میخوام یه مدل خاصی شروع کنم دکلمه رو ولی به نظرم حس و حال دکلمه با این دوگانگی به هم می خوره و فضاسازی خوبی صورت نمی گیره، اگر اشکالی نداره بسته به انتخاب بچه ها این جمله رو اول یا آخر بگیم به انتخاب خودمون
ممنونم که پاسخ گو هستین :gol:

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
انحصاری کردن دکلمه های مسابقه

انحصاری کردن دکلمه های مسابقه

یه سوال برام پیش اومد: گفتن جمله " مسابقه دکلمه شماره 2 باشگاه مهندسان ایران" برای چی هست؟ نمیشه این رو آخر فایل بگیم؟ من مثلا میخوام یه مدل خاصی شروع کنم دکلمه رو ولی به نظرم حس و حال دکلمه با این دوگانگی به هم می خوره و فضاسازی خوبی صورت نمی گیره، اگر اشکالی نداره بسته به انتخاب بچه ها این جمله رو اول یا آخر بگیم به انتخاب خودمون

ممنون از حسن نظر و توجه شما دوست ِ خوبم ..
در رابطه با ادای اون جمله که فرمودید باید عرض کنم که بیشتر برای انحصاری کردن ِ دکلمه های عزیزان هست . یعنی این دکلمه ها در انحصار باشگاه و تالار خودمون باشه ، که دیگران و دیگران ها از این دکلمه ها استفاده دیگری در جاهای دیگری نکنند. و فکر میکنم ایده ی خوبی باشه .
اما در مورد اول یا آخر گفتن جمله ی " مسابقه دکلمه شماره ......" ، اگر براتون محدودیت ایجاد میکنه ، میتونید در آخر دکلمه این جمله رو بگید . مشکل خاصی نیست .
ممنون از حضور و همراهی ِ شما ..:gol:

1393.08.26
20:35

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

ممنون از دعوتتون :gol:

من صدام خوب نیس نمیتونم شرکت کنم :دی

به بزرگواری خودتون عفو بفرمایید :smile:

امیدوارم مسابقه خوبی بشه

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام سپاس از دعوت شما:)
اگر امکانش فراهم بود با کمال میل و شوق دل شرکت میکنم/.

امیدوارم از خط بعدی دلگیر نشید؛
ازونجایی که متن باید به لحاظ دستوری و خبری و پرسشی و تعجبی و... درست ادا بشه و نوع کنار هم قرار گرفتن کلمات در خواندن متن نقش بسزایی داره من تغییراتی رو ایجاد کردم جز بخشی که پررنگ شده و نمیتونم اون احساس محتواییشو در قالب صدا بیارم!!!
متن شماره 1:
آن روز که
نم نم بارانی هم ، می آمد
اشتباه ما
کلمه کم آورده بودیم
نمی گویم از هرچه بودن حالای ما آینده هم آسوده خواهد گذشت
اما لااقل یک حرفی بزن
چیزی بگو!
رازی که
باداز شمال بیاید
و شنیدن از جنوب
گریه ببارد.
پس این همان " کمی آرامش بی جهت"
کی خواهد رسید؟!
در حیرتم
این جا
این بید سر به راه...
چرا؟
چرا این همه خسته و خاموش
از شکستن سرشاخه های بلند خود حرفی نمی زند!
آیا سکوت
همیشه
سرآغازِ تمرین ترانه
و گفتگوی باران است!؟
بگو
کی باران خواهد آمد؟

البته این به این معنی نیست بخوام این متن رو بخونم:)

یه چیز دیگه اینکه بیان نگارش متن سخته
:)نیست؟

آخرین ویرایش:

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام سپاس از دعوت شما:)
اگر امکانش فراهم بود با کمال میل و شوق دل شرکت میکنم/.

امیدوارم از خط بعدی دلگیر نشید؛
ازونجایی که متن باید به لحاظ دستوری و خبری و پرسشی و تعجبی و... درست ادا بشه و نوع کنار هم قرار گرفتن کلمات در خواندن متن نقش بسزایی داره من تغییراتی رو ایجاد کردم جز بخشی که پررنگ شده و نمیتونم اون احساس محتواییشو در قالب صدا بیارم!!!
متن شماره 1:
آن روز که
نم نم بارانی هم ، می آمد
اشتباه ما
کلمه کم آورده بودیم
نمی گویم از هرچه بودن حالای ما آینده هم آسوده خواهد گذشت
اما لااقل یک حرفی بزن
چیزی بگو!
رازی که باد از شمال بیاید و
شنیدن از جنوب گریه ببارد.
پس این همان " کمی آرامش بی جهت"
کی خواهد رسید؟!
در حیرتم
این جا
این بید سر به راه...
چرا؟
چرا این همه خسته و خاموش
از شکستن سرشاخه های بلند خود حرفی نمی زند!
آیا سکوت
همیشه
سرآغازِ تمرین ترانه
و گفتگوی باران است!؟
بگو
کی باران خواهد آمد؟

البته این به این معنی نیست بخوام این متن رو بخونم:)

یه چیز دیگه اینکه بیان نگارش متن سخته
:)نیست؟

سلام...اول از نظرتون ممنونم...
بله...نظر شما محترم ه ولی اون بستگی به کسی داره که دکلمه رو چجوری میخواد بخونه اما دکلمه ای که خونده شده با همین سبک نگارش خونده شده
و از لحاظ نگارشی مشکلی نداره...

این دکلمه ها رو خود بچه ها انتخاب کردن و انتخاب خودشون بوده...مسلما اگه سخت بود انتخابش نمی کردن...
باز سخت بودن یا نبودنش بستگی به نظر شخصی فرد بستگی داره...
:smile:

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
موافقم
و اینکه چرا دوتا متن میذارین؟
احساس میکنم یه متن باشه بهتره، مقایسه و قضاوت، راحت تر میشه
باتوجه به اینکه دوتا متن این مسابقه خیلی باهم تفاوت دارن مطمئنا متن اول سخت تره ادا کردنش
ممنونم
:gol:

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
موافقم
و اینکه چرا دوتا متن میذارین؟
احساس میکنم یه متن باشه بهتره، مقایسه و قضاوت، راحت تر میشه
باتوجه به اینکه دوتا متن این مسابقه خیلی باهم تفاوت دارن مطمئنا متن اول سخت تره ادا کردنش
ممنونم

دلیل گذاشتن دو متن اینه که به شرکت کننده ها حق انتخاب میده ، ممکنه فردی از یه متن خوشش نیاد و متن دوم رو انتخاب کنه...
ادا کردن متون هم بستگی به خود شخص داره...مسلما فرد با توجه به تواناییش متن رو انتخاب میکنه و اجباری وجود نداره..
با تشکر

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
تمدید مسابقه دکلمه خوانی

تمدید مسابقه دکلمه خوانی

با عرض سلام خدمت دوستای عزیزم
از اونجا که ما ایرانیا کلا کارامون دقیقه نودیه باز بچه ها موفق به ارسال دکلمه هاشون نشدن و ازم درخواست کردن که مهلتش رو تمدید کنم...:D
این مسابقه به مدت یک هفته تمدید خواهد شد و عزیزان میتونن دکلمه هاشون رو تا تاریخ 28 اذر ماه 93 برامون بفرستن...
ب
ا ارزوی موفقیت برای شما عزیزان:gol:

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
با عرض سلام خدمت دوستای عزیزم
از اونجا که ما ایرانیا کلا کارامون دقیقه نودیه باز بچه ها موفق به ارسال دکلمه هاشون نشدن و ازم درخواست کردن که مهلتش رو تمدید کنم...:D
این مسابقه به مدت یک هفته تمدید خواهد شد و عزیزان میتونن دکلمه هاشون رو تا تاریخ 28 اذر ماه 93 برامون بفرستن...
ب
ا ارزوی موفقیت برای شما عزیزان:gol:

وای دیدی باز یادم رفت :redface:

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
[نظرسنجی] - مسابقه دکلمه خوانی شماره 02 باشگاه مهندسان ایران

[نظرسنجی] - مسابقه دکلمه خوانی شماره 02 باشگاه مهندسان ایران

با تقدیم سلام و احترام
مسابقه دکلمه خوانی شماره 02 باشگاه مهندسان برگزار گردید و دوستان هنرمند در این مسابقه شرکت نمودند... اکنون موعد ارائه ی دکلمه ها و انتخاب دکلمه های برتر توسط مخاطبان گرامی هست .در همین راستا تصمیم بر آن شد که علاوه بر رأی و نظر داوران محترم هر مسابقه، آثار شرکت کنندگان رو در معرض ِ نظرسنجی ِ عمومی نیز قرار بدیم ، و معدل ِ امتیازات رو محاسبه کنیم و آثار برتر رو معرفی کنیم .

قوانین نظرسنجی :
1. جهت برگزاری رقابتی منصفانه و سالم ، تبلیغات اکیداً ممنوع ! در صورت اطلاع از تبلیغ ِ هر کدام از شرکت کننده ها ، از دور مسابقه حذف خواهند شد و برای کاربر امتیاز منفی در نظر گرفته خواهد شد.
2. از بین دکلمه های ارائه شده ،فقط سه دکلمه ( نه کمتر و نه بیشتر ) رو به ترتیب اولویت و با ذکر ِدلایل و "آیتم های مهم در انتخاب دکلمه ها" انتخاب کنید .
3. رأی عزیزانی که بدون ِ ذکر دلیل دکلمه های برتر رو انتخاب کنند ، شمرده نخواهد شد .
4. این نظرسنجی به مدت ( 3 روز ) اعتبار خواهد داشت ، و بعد از آن تاپیک قفل شده و آراء محاسبه خواهند شد.

ایتم های مهم در دکلمه خوانی

1- ایجاد ارتباط شاعر و شنونده: شعر یک زبان است. زبان هم به هدف ارتباط ایجاد شده است. شعر ارتباط احسن به شمار می‏رود. چرا که شعر از قدرتی برخوردار است که زبان معمول آن قدرت را ندارد. شاعر با سرودن شعر می‏خواهد ارتباط مؤثری با شنونده برقرار سازد. ارتباط مؤثر نیاز دارد تا شعر خوب سروده شود و به شکل احسن بیان و ادا گردد.

2- تأثیر گذاری: یکی از خصوصیات عمدۀ شعر تأثیر گذاری آن است. شعر به همین دلیل "بیان برتر" خوانده شده و از نثر تفکیک گردیده است. شعر تأثیر گذاری خود را از چند جا بازیافت می‏دارد:

الف. زبان: یکی از راه‏های تقویت تأثیر گذاری در شعر زبان آن است. شعر اگر زبان فخیم و استواری داشته باشد مانا‏تر و مؤثر‏تر است و اگر زبان شسته رفته وکمال یافته نداشته باشد طبعاً تأثیر‏گذاری نیز خواهد داشت.

ب. محتوا: شعر با پیام ومحتوای مختلف ارایه می‏شود. سطح اندیشه درشعر متفاوت می‏باشد. شعر خوب شعری است که دارای محتوای عالی وغنی باشد. اندیشۀ قوی و حکیمانه‏ای را مطرح کند. به گونه‏ای موضوع را بیان کند که فکر شود این موضوع تازه است. قدرت جذب را دارد و مطابق خواست خواننده می‏باشد.

ج. آهنگ: آهنگ از نیاز‏های روحی انسان سرچشمه می‏گیرد. شعر کلاسیک این نیاز را به خوبی تأمین می‏کند. اما شعر نو ممکن است آهنگ لازم و کافی نداشته باشد. در این صورت آهنگ درونی و استفاده از تکنیک‏های دیگر شعری می‏تواند این مهم را برآورده سازد.

د. تصویر آفرینی: خیال از عناصر عمدۀ شعر محسوب می‏گردد. بعضی آن را مهم‏ترین عناصر شاعرانه خوانده‏اند چرا شعر اگر این عنصر را در خود نداشته باشد یا به نظم شبیه می‏گردد یا به نثر. خیال به شاعر این امکان را می‏بخشد تا مفاهیم بیش‏تری را بیان کند واین مفاهیم را از طریق تصویر‏گری زنده‏تر سازد. شاعر با ایجاد فضای جدید به وسیلۀ خیال، دامنۀ تأثیرات شعر را فراخ‏تر می‏سازد و بر زیبایی شعر می‏افزاید.

3-
انتقال درست معنا: هدف دیگری که در دکلمۀ شعر نهفته است، انتقال درست معناست. شاید بگویید این انتقال به زبان معمول نیز امکان پذیر می‏باشد ولی باید گفت انتقال معنا با زبان عادی و باخواندن یک نواخت متن امکان پذیر است اما انتقال درست معنا از طریق خواندن یک نواخت و بدون حرکات بدنی یا بدون داشتن صدای گیرا امکان ندارد. خواندن یک شعر با خواندن یک نثر کاملاً تفاوت دارد. یک نثر را هرخواننده‏ای می‏تواند بخواند ولی یک شعر را نه. در خواندن شعر داشتن صدای مناسب کافی نیست. دانستن فنون شاعری نیز ضروری است. مثلاً اگر شخصی اختیارات شاعری را نداند، کلمات را همانگونه که نوشته شده‏اند می‏خواند ولی کسی که با این موضوع آشنایی دارد، برخی کلمات را به دلیل ایجاد مشکلات وزنی از تلفظ می‏اندازد مثل واژه‏های خون، خواست، آسمان آبی و...که حرف "و" در "خون" و "خواست" تلفظ نمی‏شوند و "ن" در "آسمان" به یاء تبدیل می‏گردد.

4- لذت بخشی: هدف اساسی در یک اثر هنری لذت بخشی است. شعر هم نوعی هنر تلقی می‏گردد. پس شعر نیز به دنبال این هدف است. شاعر به خاطر همین امر قالب شعر را برای القای معنای مورد نظر خود انتخاب کرده است. شاعر با سرودن شعر می‏خواهد به خوانندۀ شعر خود لذت ببخشد. این لذت زمانی کامل می‏شود که خواننده آن را درست بخواند. اگر شعر درست دکلمه نگردد، نه معنا درست فهمیده می‏شود و نه شنونده از شنیدن آن لذت می‏برد.

پ.ن : دکلمه ها در پست بعدی قرار داده میشود.

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
با سلام دوباره حضور دوستان ِ خوبم ..
طبق گزارشات رسیده، با توجه به اینکه دانلود آثار روند سختی رو داشت، و بعد از ذخیره کردن نیز فرد رو دچار سردرگمی می کرد ، تصمیم گرفتم که فایل ها رو با فولدر بندی مشخص و خوانا، زیپ کنم و همچنین هر یک از دکلمه ها رو نیز در فولدر مشخص با اسم مشخص قرار بدم که دوستان راحت تر و بهتر بتونن مقایسه های مورد نظر رو داشته باشن و در نظرسنجی شرکت کنن.
علاوه بر دلایل فوق، با توجه به اینکه هر دکلمه رو باید با دکمله ی مشابه خودش سنجید ، و ما دو تا شعر در اختیار دوستان قرار دادیم ، لذا دکلمه ها رو به دو قسمت تقسیم کردیم :
فولدر اول : 1.مسابقه دکلمه - متن شماره یک
فولدر دوم : 2.مسابقه دکلمه - متن شماره دو

که دوستان ِ خوبم از هر فولدر ، دو دکلمه رو به ترتیب اولویت معرفی کنن که برندگان رو به دو دسته تقسیم کنیم .
برندگان متن شماره یک - دو نفر
برندگان متن شماره دو - دو نفر

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/fileupload.gif دانلود فایل زیپ دکلمه های مسابقه شماره 2

بابت وقفه و تغییرات پیش اومده عذرخواهی میکنم و پیشاپیش از حضور و نظرات شما در نظرسنجی سپاسگزارم | :gol:

آرشیو لینک های دانلود قدیمی :
دکلمه شماره 1 :
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=dde1de55127bacfaf3609302298f4ac5
دکلمه شماره 2 :
http://s5.picofile.com/file/8155722826/begam2.mp3.html
http://s5.picofile.com/file/81557231...ginew.mp3.html
دکلمه شماره 3 :
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...0ccdc9b5c70fb5
دکلمه شماره 4 :
http://s5.picofile.com/file/8156506792/Fariborz_Lachini.zip.html
دکلمه شماره 5 :
http://s5.picofile.com/file/81582481...Bargi.3gp.html
دکلمه شماره 6 :
http://www.uploadco.ir/uploads/w1ertq2qf5gyc4effi07.amr

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک نظر کاملا سلیقه ای

یک نظر کاملا سلیقه ای

سلام دوستان هنرمند

انتخاب صدای دکلمه شده کاملا سلیقه ای هست من با یکبار گوش دادن انتخابهام رو کردم اما چون می دونستم قطعا دوستان برای قرار دادن این دکلمه ها زحمت کشیدند چون امروز کارم کمتر بود هر کدوم از دکلمه ها رو چند بار گوش دادم تا نظرم رو راجع به همه دکلمه ها بگم . "دوتا از دکلمه ها هم رفتن تو مای موزیکم های لایتم ".

انتخابهای من
دکلمه ی شماره پنج

دکلمه ی شماره دو -شعر اول (آن روز که نم نم بارانی )
دکلمه ی شماره چهار
.
.
.
نظرم راجع به شنیدن دکلمه ها

دکلمه شماره یک : صدا خوب هست ، آهنگ هم خوب هست ، اما صدا و آهنگ و شعر با هم ترکیب خوبی نداره ، آهنگ یه بخشهای گوش خراش شده و مانع از انتقال درست معنی و لذت بخشی به شنوده شده . صدا به دلیل تحکمی که داره مناسب برای خوندن متنهای مشابه نیست .
من بیشتر دوست خواهم داشت که این صدا را روی داستان های نه این چنین احساسی بلکه جدی تر به عنوان راوی بشنوم .

دکلمه شماره دو : شعر اول (آن روز که نم نم بارانی ) این دکلمه رو چندین بار گوش دادم این صدا پخته ست ، یه بم و غم خاصی داره که دوست داری چند بار گوش بدی ، و با درگیر شدن متنی که محتوای تلخی داره یکم ناراحت کننده می شه.

شعر دوم (باغ بی برگی ) به نظرم تاکیدها خیلی خوب انتخاب شد اما مکثها خیر!
انتخاب آهنگ و سوز صدا ، باعث شد تصور کنم که این صدا خیلی مناسب مداحی ، یا تعریف روایت فتح ، یا ویژه برنامه های اینچنینی هست .

دکلمه شماره سه : این صدا زیباست ، شمرده بیان کردن کلمات در حالی که معنا رو از دست نده ، لذت لازمه رو به شنونده می ده ، اهنگ گوش خراش بود اما چون صدای دکلمه کننده غالب بر آهنگ بود تاثیر زیادی روی زیبای صدا نداشت . اما نحوه ی بیان (شاید به دلیل نوع متن ) خیلی داستان وار بود .

دکلمه ی شماره چهار : دکلمه ی تقریبا خوبی بود یکم ریز خونده شد ، اما مکثها خوب بود، انتقال مفهوم با نحوه خوندن و حتی لبخندی که تو یه قسمت از متن شنونده حس می کنه روی لبهای دکلمه خوان حین خوندن اومده، باعث دلنشینی بیشتر متن شد. انتخاب آهنگ خوب بود ، اینکه وقتی دکلمه تموم شد بلافاصله آهنگ کات نشد به نظرم یه فاکتور خوب بود . با شنیدن اون تیکه ی آخر که جمله باشگاه مهندسان رو تکرار کردند به این نتیجه رسیدن صدا زیبا تر از اینی هست که تو دکلمه بود.

دکلمه شماره پنج : من این دکلمه رو بالای ده بار گوش دادم و حس کردم یک سنجاب شیطون فندوق به دست روی شاخه درخت نشسته و داره از اون چیزی که تو یک جنگل زمستون زده می بینه برام صحبت می کنه ، اگر چه ، دو کلمه از وسطهای شعر کمی نامفهوم بیان شد اما موضوع این هست که من با این صدا تونستم تو ذهنم تصویر سازی کنم که فکر می کنم مهمترین معیار یک دکلمه خوب هست. آهنگ آرومی هم داشت و صدا قالب بود و مفهوم تر .

دکلمه شماره شش : صدا خیلی خوب اما یکم خام بود ، یه کوچولو باید محکم تر بیان می شد ، مکثها و تند خوانی ها خوب انتخاب نشد.
.
.
.
شعر باغ بی برگی یکی از شعر های مورد علاقه این فصل من هست من حتی صدای خود شاعر رو در حین دکلمه ی این شعر دوست ندارم چون یک تحکم خاصی داره که لذت شعر رو برام از بین می بره .
اما از شنیدن صداهای شما دوستان عزیز لذت بردم .

.
.
.
نکته ای هم می خواستم اضافه کنم راجه به طریقه ی قرار دادن دکلمه ها ، بهتر بود بعد از دانلود اسم دکلمه روش می بود ، مثلا وقتی دکلمه یک رو دانلود کردم اسم اون چیزی که دانلود کرد یک می بود
دکلمه ی دوم ، به صورت 2-1 . 2-2 می بود ، به شکل فعلی خیلی سردرگم کننده ست .
.
.
.
راجع به اون آیتم اول که تیترش ارتباط شاعر و شنوده هست ، فکر کنم درستش ارتباط خواننده با شنوده هست .

بالا