مسابـقـات رالی داکــار 2014

abyss ocean

مدیر بازنشسته
خطرناک‌ترین و زیباترین مسابقه رالی جهان در ابتدای هر سال میلادی با حضور صدها راننده و وسیله نقلیه برگزار شد.سی و پنجمین دوره رقابت های رالی داکار در سال ۲۰۱۴ در آرژانتین آغاز شداست . مسابقات در 4 بخش موتور سیکلت،‌ چهارچرخ، اتومبیل و کامیون برگزار می‌شود. رالی داکار امسال از آرژانتین با 575 وسیله نقلیه شروع شد و پس از 13 روز در شیلی به پایان می‌رسد. نکته جالب توجه در مورد رالی داکار این است که به جز جام قهرمانی، جایزه چشمگیر دیگری ندارد.رالی داکار امسال از روزاریو آرژانتین آغاز می‌شود و در تپه‌های معروف والپارازیو در شیلی به پایان می‌رسد.

در رالی داکار ۲۰۱۴ شرکت کنندگان در ۱۳ مرحله در مسافت ۹۳۷۴ کیلومتر به رقابت می پردازند.بیش از ۴۰۰ اتومبیل ، موتور ، کوادبایک و کامیون در این رقابت تا ۱۸ ژانویه شرکت کرد اند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه از روساریو ، مسابقات امسال به مانند 6 سال اخیر در آمریکای جنوبی برگزار خواهد شد و اشتفان پیتر هانسل فرانسوی - مدافع عنوان قهرمانی - بازهم مدعی قرار گرفتن بر سکوی نخست است.پیترهانسل 48 ساله 11 قهرمانی در دو بخش اتومبیل رانی و موتورسواری در کارنامه دارد.

نانی روما از اسپانیا قهرمان سابق رالی داکار در بخش موتوربایک و نفر دوم سال قبل در بخش اتومبیل رانی ، ناصر العطیه از قطر قهرمان سال 2011 ، اورلاندو ترانووا از آرژانتین ، جینیل د ویلیر از آفریقای جنوبی و بالاخره کارلوس ساینس قهرمان دو دوره رالی قهرمانی جهان ، رقبای پیترهانسل به شمار می روند.
 
بالا