مسئول فني -حقوق دريافتي-مسئوليت كاري

مسئول فني -حقوق دريافتي-مسئوليت كاري

• مجموع رای دهندگان
    20

tfsrl

عضو جدید
باسلام
يه مهندس صنايع غذايي با سمت مسئول فني در حال حاضر چه مقدار حقوق دريافت ميكنه ؟چه مقدار بايد دريافت بكنه؟ايا به اندازه مسئوليت وكاري كه انجام ميده حقش رو از كارفرماها دريافت ميكنه؟ميدونين كه شغلي به نام مسئول فني وجود نداره ايا وقتش نرسيده كه ماهم به رسميت شناخته بشيم؟ازتمام كساني كه مشغول به كار هستن يا دوستانشون مشغولن ميخوام حقوق دريافتيشون رو ذكر كنن تا فكري به حالمون بكنيم .بيايد دست به دست هم بديم وخودمون حقوق دريافتيمونوبگيم وبا حقوق200 تومن سركار نريم.اگه مابااين حقوقها سركارنريم كارفرماها مجبور ميشن حقمون رو بهمون بدن.

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
از هیچ به همه

از هیچ به همه

سلام دوست خوبم

راست میگی حقوقی که ما میگیریم حق ما نیست اما من ازت یه سوال دارم تو در کارخونتون چه کاری انجام دادی که ارزش تو رو بالا ببره .
من هم همین حقوق پایین را تجربه کردم اما بعد از سه سال دیگه این حقوق پایین نبود اما برای رسیدن به این نتیجه تلاش کردم و جایگاه خودمو در محیط کار مشخص کردم تازه من در ابتدای کار با فوق دیپلم استخدام شدم اما راضی نشدم و درسم رو هم ادامه دادم و هنوز هم دنبال ادامه هستم .
سعی کنیم هر جا هستیم تغییر + ایجاد کنیم تا خودمونو نشون بدیم اونوقت نتیجه خواهیم گرفت
موفق باشی

tfsrl

عضو جدید
راست میگی حقوقی که ما میگیریم حق ما نیست اما من ازت یه سوال دارم تو در کارخونتون چه کاری انجام دادی که ارزش تو رو بالا ببره .
من هم همین حقوق پایین را تجربه کردم اما بعد از سه سال دیگه این حقوق پایین نبود اما برای رسیدن به این نتیجه تلاش کردم و جایگاه خودمو در محیط کار مشخص کردم تازه من در ابتدای کار با فوق دیپلم استخدام شدم اما راضی نشدم و درسم رو هم ادامه دادم و هنوز هم دنبال ادامه هستم .
سعی کنیم هر جا هستیم تغییر + ایجاد کنیم تا خودمونو نشون بدیم اونوقت نتیجه خواهیم گرفت
موفق باشی

باسلام
اگه باكارداني 200 تومن گرفتي خيلي عاليه الان مهندس شدي يا در حال ادامه تحصيلي الان بعداز سه سال چقدر ميگيري من مخالف تلاش نيستم اما بيگاري هم نميكنم وبراي خودم شرايط خاصي دارم يه پيشنهاد مسخره داشتم با 180 شروع كرد قبول نكردم 200 شد بازم قبول نكردم به 250-300هم راضي شد ولي من راضي نشدم تازه هزينه رفت و امدم هم جداازحقوق با خودشون بوداگه من 180 رو قبول ميكردم بيگاري بود من بهرحال قبول نميكردم ولي به هدفم رسيدم كه كسي كه استخدام شد حقش رو گرفت اگه هدف هممون اين باشه هيچ كار فرمايي نميتونه جلوي ما وايسته تمام حرفم اينه كه دست به دست هم بديم وحقمونه بگيريم چون اونا مجبورن مسئول فني داشته باشن اونا به ما احتياج دارن نه ما .هر كسي طرز فكر خاص خودشو داره ومن به طرز فكر هر كسي احترام ميذارم.
موفق باشيد .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ssm12839

عضو جدید
همه این مشکل ها سر قانون خراب هستش ویه مقداری هم بعضی مهندسین
وگرنه اگه اختیار به کار فرما باشه اونها دوست ندارن حق کسی رو بدهند
من تو کارخونه ای کار میکنم با سمت های زیر
مسئول فنی
مدیر تولید
مدیر کنتر کیفیت
مسئول R&D
مسئول آموزش نیروی انسانی
و....
خلاصه ما رو کردن آچار فرانسه خودشون
وهیچ وقت هم حقوق بالای 400 نگرفتیم
هر کجای دیگه هم سر زدیم کاری ندارن چه تخصصی داری
فقط منتظر هستن بگید مفتی مفتی کار میکنیم
یه مشکل دیگه هم هست که کارفرماها رو خودخواه بار اورده
و اون رضایت خانوم مهندسها به حقوق پایین هستش حتی زیر قانون کار
خواهش میکنم نکنید این کار رو
این برای جامعه مهندسی خیلی بده

momo_lavish

عضو جدید
من با شما موافقم اما متاسفانه باید بگم بیشتر خانم ها به حقوق پایین رضایت می دهند البته نه همه ی آنها که یه مقدار باعث طمع مدیران عامل می شود ولی ما می توانیم با یه مقدار خلاقیت جایگاه خود را در کارخانه تثبیت کنیم و اگر انها به ما نیاز داشته باشند دیگر نوبت ماست که برای آنها شرط بگذاریم

tfsrl

عضو جدید
من با شما موافقم اما متاسفانه باید بگم بیشتر خانم ها به حقوق پایین رضایت می دهند البته نه همه ی آنها که یه مقدار باعث طمع مدیران عامل می شود ولی ما می توانیم با یه مقدار خلاقیت جایگاه خود را در کارخانه تثبیت کنیم و اگر انها به ما نیاز داشته باشند دیگر نوبت ماست که برای آنها شرط بگذاریم

باسلام
حرفتون درسته چون درصدبالايي از مسئولان فني خانمها هستند چون هم حقوق پاييني ميگيرن هم كار بيشتري ميكننداگه بگي چراخانمها ترجيح داده ميشه ميگن چون دقت بيشتري توكاردارن ازاين كه افراد ديگري هم هستند كه باهرشرايطي كار نميكنندخوشحالم .
به اميد روزي كهحقوق دريافتي مسئولان فني درحدمسئوليتشون باشه.
موفق باشيد.

ssm12839

عضو جدید
من موافق نیستم کم کاری خودمون را به گردن خانم ها بندازیم
علم ما ها چقدر به روزه ؟ وجدانن جوابت چیه ؟
دوست عزیز علیرضا جان:
ما که نگفتیم همه خانم ها این طوری هستن ولی بعضی اونها واقعا با رضایت به حقوق زیر حتی قانون کار خیانت میکنن
در مورد سوالتون(علم ماها چقدر به روزه؟) من کاری به دیگرون ندارم ولی خودم رو میدونم اگه خیلی به روز نباشم کم هم نمیارم دلیلش هم اینه که توی شرکت خودم کارفرما به خاطر تواناییم چندین پست مهم رو به من داده که در پست قبلیم اشاره کردم که این خودش دلیل توانایی مدیریتی یا علمی هستش و مطمئنم مثل من بسیار زیادن
ولی وقتی صحبت حق و حقوق میشه همون کارفرما با بهانه تراشی زیر بار نمیره واز مقرر کردن یه حقوق واقعی متناسب با کارت شونه خالی میکنه چون میدونه پشتوانه قانونی نداریم و میتونه زور بگه.

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

نمیدونم از کارت راضی هستی یا نه اما گفتم قبول دارم جامعه امروز ما جامعه سرمایداریست و علم در درجه دوم و شاید درجه های بعدی باشه نشونشم همه جا دیده میشه که در همه چیز در ایران تقلبات اضافه شده ؟
راستی خوشحال میشم بدونم کجا کار میکنی شاید بدرد هم خوردیم ؟

tfsrl

عضو جدید
من موافق نیستم کم کاری خودمون را به گردن خانم ها بندازیم
علم ما ها چقدر به روزه ؟ وجدانن جوابت چیه ؟

باسلام
انگار هدفمون فراموش شده هدف ما به روز بودن يا نبودن علم نيست وياكم كاري وپركاري نيست (البته كه علم بايد به روز باشه وكم كاري نكنيم اما...).هدف ما اينه كه به عنوان مسئول فني يك واحدتوليدي صنايع غذايي باتوجه به مسئوليت كاري حقوق دريافتيمون انقدر كم نباشه يا با حقوق دريافتي كم كار نكنيم.

soroush_66

عضو جدید
سلام ما که دانشجوییم هنوز
ولی یکی از دوستان تو شهرستان کاشمر بود نمی دونم یا یکی از شهرهای اون اطراف
می گفت با حقوق 80 تومان می خواسته استخدام کنه

soroush_66

عضو جدید
اقا شما خبر نداری
ما استاد فوق لیسانس دانشگامون 100 تومان میگیره بد بخت
میگه اگه بگم کمه جام یکیرو میارن مجانی کار کنه

tfsrl

عضو جدید
به خدا دیگه این خبها هم نیست ؟
الان آبدارچی هم 180000 کمتر نمیگیره

باسلام
شما چقدر ميگيريد؟حقوق دريافتي ما دراول كار با كارگر ساده دريك حده من براي تمام مشاغل احترام قائلم وبه نظرمن قرار نيست همه مهندس بشن كارگرهانقش مهمي درتمام صنايع دارن فقط مسئوليت ما يه كم بيشتره وحرف ماهم اينه كه به اندازه مسئوليت حقوق بگيريم.

saman_e

عضو جدید
سلام کار کردن در بخش خصوصی به خصوص خانمها توهین به شخصیت واطلاعاتشون وتواناییهاشونه.دوستی دارم با 3 سال سابقه لبنی و راه اندازی 2 کارخانه لبنی وبه بهره برذاری رسوندنشون الان خونه نشین شده فقط برای اینکه حقش را طلب کردوالان حاضر به کار در کارخانه نیست وکسی که سابقه تحقیق و تدریس وشاگرد اولی ورتبه 65 ارشد را داره وای به حال بقیه

tfsrl

عضو جدید
سلام کار کردن در بخش خصوصی به خصوص خانمها توهین به شخصیت واطلاعاتشون وتواناییهاشونه.دوستی دارم با 3 سال سابقه لبنی و راه اندازی 2 کارخانه لبنی وبه بهره برذاری رسوندنشون الان خونه نشین شده فقط برای اینکه حقش را طلب کردوالان حاضر به کار در کارخانه نیست وکسی که سابقه تحقیق و تدریس وشاگرد اولی ورتبه 65 ارشد را داره وای به حال بقیه

باسلام
براي دوستتون ارزوي موفقيت ميكنم واميدوارم بتونه حقش روبگيره.افرادباسواد درهرصورتي به جايگاهي كه حقشونه ميرسن .
موفق باشيد.

s.khosroshahii

عضو جدید
سلام
من خودم الان يكسال توي شركت واردات به عنوان مسول فني كار مي كنم. ولي 2 ماه بيمه شدم. حقوقم هم پايينه

در جواب اون دوست عزيز كه گفت تقصير دخترهاست كه به حقوق كم راضين، بايد بگم ما اين فكر را مي كنيم كه هرچي هست از خونه نشستن بهتره
و اينكه واسه خيلي از دخترها كارخانه خارج از شهر كار كردن سخته عين من. بخاطر همين شركت داخل شهر با حقوق كم را ترجيح ميدم.
ولي واقعا" كار نيست. و براي موفق شدن بايد تلاش كرد، مغرور نبود،ويكم پررو
موفق باشيد.

hani baghery

عضو جدید
من تو سه تا كارخونه هركدوم به مدت 7 الي 8 ماه كاركردم حقوق دريافتيم 130.180.170 تومن بوده تو جاييآخري كه كاركردم 180 تومن بهم ميدادن تازه با منت ،درصورتي كه مدير كارخونه خودش شخصاً به من زنگ زد چون كارمو ديده بودمن به قول آقايون خودمو هرجابودم بالا كشيدم كم كم متوجه شدم كه كاركردن توصنعت غذا فقط بيگاريه و اين كه يه حقوق بخور نمير الان تومحيط دانشگاهي كار ميكنم كاراداري گرچه كاري كه انجام ميدم يه ديپلمه هم ميتونه انجام بده ولي هم حقوقم خيلي خوب هم مجبورنيستم از اول صبح تا غروب تو خط توليد راه برم و آخرش هرچي توهين وناسزاست بشنوم اين نظر من با دوسال تجربه

feodolar

عضو جدید
دوستان کارفرما دلش به حال ماها نمیسوزه . تازه کارخونه ی دایتی با همه ی عظمتش داره به مسئول کنترل کیفیش 270 تومن میده ! در صورتی که حقوق یه کارگر هم تو همین مایه هاست و حتی ممکنه بیشتر .
تازه اگه محصول هم خراب بشه یا مواد اولیه خرابی داشته باشن ، همه رو از چشم اونا میبینن و میخوان خسارتشونو از حقوقت کم کنن . وضع خوبی نیست .
من تصمیم دارم خودم کارآفرین باشم . شما هم اگه میخواین به جایگاهی که دوست دارین برسین فکرتونو به کار بندازین . الان این وامهای زودبازده که میدن ، میتونه یکی مثل من یا شما رو راه راه بندازه . بیفتیم رو غلطک همه چی تمومه

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کارفرما دلش به حال ماها نمیسوزه . تازه کارخونه ی دایتی با همه ی عظمتش داره به مسئول کنترل کیفیش 270 تومن میده ! در صورتی که حقوق یه کارگر هم تو همین مایه هاست و حتی ممکنه بیشتر .
تازه اگه محصول هم خراب بشه یا مواد اولیه خرابی داشته باشن ، همه رو از چشم اونا میبینن و میخوان خسارتشونو از حقوقت کم کنن . وضع خوبی نیست .
من تصمیم دارم خودم کارآفرین باشم . شما هم اگه میخواین به جایگاهی که دوست دارین برسین فکرتونو به کار بندازین . الان این وامهای زودبازده که میدن ، میتونه یکی مثل من یا شما رو راه راه بندازه . بیفتیم رو غلطک همه چی تمومه

وام زود بازده کجاست؟چه ارگانی میده؟من که ندیدم
شما اگر دیدید یه کم توضیح بدید.
ممنون.:gol:

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اگر شما مسئول فنی یک کارخانه شوید دوست دارید حقوق از چه کسی بگیرید ؟

خوب ... مسلما از اداره نظارت بر مواد غذایی . چون اینجوری دیگه حقوقا سلیقه ای نمیشه .
میگم علیرضا جان ! خودت نمیخوای تو نظر سنجیت شرکت کنی ؟ من اولین نفری بودم که نظر دادم . :biggrin:

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر من

نظر من

به نظر من با پرداخت حقوق توسط اداره نظارت خیلی از مشکلات که امروز ما با آنها درگیر هستیم حل میشه مثل
1. دیگه مسئول فنی نقش اصلی خودش را که شامل جلوگیری از تقلب در کارخانه است را درست انجام میدهد
2. هر کسی مشغول نقش خودش میشه
3. کیفیت محصولات بالا میرود
4.کم کم میشود یک برنامه جامع نیز برای واحدهای کوچکتر ترتیب داد
خیلی از محاسن دیگر که دوستان حتما اشاره خواهند کرد.

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
علیرضا جان سوال سختی کردی
این سوال به خیلی شرایط بستگی داره مثلا باید دید مدیر چه کسی است
من با 70% حرفت موافقم اما باید بدانیم درکشور ما حقوق گرفتن از ارگان دولتی مشکلات خاص خودشو داره

سلام
نمی دونم سابقه کاری داری یا نه اما یک چیزی را بارها من شاهد بودم زمانی که یک مسئول فنی گواهی محضری میدهد که تمامی موازین را رعایت کند نمی دونم بعدش چه اتفاقی می افتد که هدف عوض میشود بجای اینکه هوای مصرف کننده را داشته باشد تنها فقط به فکر ماندگاری خودش در کارخونه است و نهایتن افزایش حقوقش
قرار بزاریم در این بخش دردودل کنیم و شعار ندیم
در مورد دریافت حقوق هم این همه کارمند دولتی داریم ما هم روش
در مبحث خصوصی سازی هم عرض کنم بخش های اجرایی باید از دولت جداشوند اما در بخش نظارتی به نظر من دولت باید فعالیت چشمگیرتر باید انجام دهد.

momo_lavish

عضو جدید
سلام
نمی دونم سابقه کاری داری یا نه اما یک چیزی را بارها من شاهد بودم زمانی که یک مسئول فنی گواهی محضری میدهد که تمامی موازین را رعایت کند نمی دونم بعدش چه اتفاقی می افتد که هدف عوض میشود بجای اینکه هوای مصرف کننده را داشته باشد تنها فقط به فکر ماندگاری خودش در کارخونه است و نهایتن افزایش حقوقش
قرار بزاریم در این بخش دردودل کنیم و شعار ندیم
در مورد دریافت حقوق هم این همه کارمند دولتی داریم ما هم روش
در مبحث خصوصی سازی هم عرض کنم بخش های اجرایی باید از دولت جداشوند اما در بخش نظارتی به نظر من دولت باید فعالیت چشمگیرتر باید انجام دهد.

نه علیرضا من سابقه ندارم چون خدمت نرفتم نمیتونم جایی مشغول شم اما کم وبیش در جریان مشکلات به واسطه دوستان نزذیکم که مسئول فنی اند هستم و چون قبلا پدرم شرکت داشت تجربه کار گر داشتن هم داریم
من با حرفت موافقم دولت باید فقط نظارت قوی کند نه عامل اجرا باشد مثلا روی همین حقوق دادن نظارت کند اما نه اینکه خود حقوق دهنده باشد

yas_67

عضو جدید
سلام
باعرض پوزش از بزرگان من هنوز خيلي راه دارم تابه شما برسم ولي كاملا باحرف عليرضا خان موافقم .
وقتي يه دانشجوي صنايع غذايي وارد دانشگاه ميشه همش فكرش اينه كه ميرم سركار توي يه كارخونه وخدمت ميكنم به مردمم وديگه بي تعارف بگم از كشتن تدريجي مردم جلوگيري ميكنم. ولي وقتي وارد كارخونه ميشه بافشارهايي كه از طرف رئيس كارخونه وبقيه بهش وارد ميشه هيچ به وقت به هدفش نميرسه.
اين طوري اگه اداره نظارت حقوق بده همه چي كم كم درست ميشه واز شر اين تقلب كاريا خلاص ميشيم.

بالا