مرکز زمین شناسی آمریکا هشدار داد: احتمال زلزله ۱۰ ریشتری در خاورمیانه بین 5 تا 10 اردیبهشت

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نقل ازایلنا:مرکز زمین شناسی آمریکا از احتمال وقوع یک زلزله به بزرگی 10 ریشتر در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس خبر داد.به گزارش ایلنا، به نقل از روزنامه الوطن آمریکا، مرکز زمین شناسی آمریکا از پیش بینی وقوع زلزله‌ای بسیار بزرگ در منطقه خاورمیانه بین 25 تا 30 آوریل (5 تا 10 اردیبهشت) خبر داد.بر اساس گزارش این مرکز گسل بزرگی در عمق 20 کیلومتری زمین از جنوب شرق ایران به سمت کشورهای خلیج فارس به حرکت درآمده و گسل دیگری از سمت شرق ایران به سمت کشورهای پاکستان، هند و شرق آسیا خواهد رفت که باعث ایجاد زلزله‌ای به بزرگی 9 تا 10 ریشتر خواهد شد.بر اساس اعلام این مرکز قدرت اولیه این زلزله 10 ریشتری می‌تواند کل منطقه را به طور کامل تخریب و در عمق زمین دفن کند.مرکز زمین شناسی آمریکا همچنین نسبت به پس لرزه‌های این زلزله به قدرت 5 ریشتر در جنوب عراق، کویت، قطر، امارات، شرق و مرکز عربستان و شمال شرق عمان هشدار داد که همین پس لرزه‌ها می‌تواند نابودی زیرساخت‌های این کشور‌ها از جمله جاده‌ها، خیابان‌ها، پل‌ها، نیروگاه‌ها، ایستگاه‌های برق، تلفن، فرستنده‌های تلویزیونی، اینترنت، آسمان‌خراش‌ها، برج‌ها و کلیه تاسیسات عمومی این کشور‌ها را نابود کند.همچنین این مرکز هشدار داده است که این زلزله سبب وقوع یک سونامی خطرناک خواهد شد.
لینک خبر در سایت خبر انلاین http://www.khabaronline.ir/detail/287952/society/urban
لینک خبرhttp://ilna.ir/news/news.cfm?id=64170

آخرین ویرایش:

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط پیش‌بینی زلزله ندیده بودیم که به لطف اقایون، پیش‌یبنی زلزله در چند روز اینده رو هم دیدیم اونم با دقت ریشتر و محل وقوع!! :)....

غرب کشور که چیزی توش نیست که بخواد خراب بشه جز ادما!! ماها هم خدا به دادمون برسه! نوبتی هم که باشه بعد از شمال و جنوب و شرق و وسط ایران، اینبار دیگه نوبت ماست...

--------
دیدو رو دوست دارم! :).... چند یا شایدم یه اهنگ! ازش داشتم که الان یادم نیست چیه... ولی خیلی دوستش داشتم.... باید برم دانلودش کنم..

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط پیش‌بینی زلزله ندیده بودیم که به لطف اقایون، پیش‌یبنی زلزله در چند روز اینده رو هم دیدیم اونم با دقت ریشتر و محل وقوع!! :)....

غرب کشور که چیزی توش نیست که بخواد خراب بشه جز ادما!! ماها هم خدا به دادمون برسه! نوبتی هم که باشه بعد از شمال و جنوب و شرق و وسط ایران، اینبار دیگه نوبت ماست...

--------
فقط احتماله دادا ......پیش بینی نیست که...عکس خبر هم دارمم درصورت برداشتن خبر براتون میزارم...
دیدو رو دوست دارم! :).... چند یا شایدم یه اهنگ! ازش داشتم که الان یادم نیست چیه... ولی خیلی دوستش داشتم.... باید برم دانلودش کنم..
خدا نکنه راست باشه کونفیکون میشیم....کله خاورمیانه.....یا خدا ...خودت به دادمون برس.......الان لینک خبرش تو خبر انلاین و ایلنا بعد 2 ساعت جزو لینک های داغ شده....یا خدا :cry:

آخرین ویرایش:

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
.......خورده پیش‌بینی کرده،:w00: من نمی‌دونم مردم چرا این‌قدر برای این خبرگذاری‌ها اعتبار قائلن، یه روز میان می‌گن دنیا تموم می‌شه هیچ اتفاقی هم نمی‌افته (از این مسخره‌تر؟؟؟)، یه روزم میان از این چرندیات پیش‌بینی می‌کنن:w00:. مردم هم عبرت نمی‌گیرن، به ریش هممون هم می‌خندن.:mad:
اخه الان شرایط مهیاست.... تو یک ماه سه تازلزله بزرگ تو ایران اومده....یکیش که بزرگترین زلزله قرن ایران بوده....
همین دیروز اصفهان که نه گسلی داره و نه تو تاریخش زلزله اومده یه 4.2 اومد...من که بهش فکر میکنم..و جدی میگیرم
همین 2 ساعتی که خبر اومده خبر انلاینو ترکوندهههه..

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
واکنش معاون پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی: نه زلزله ۱۰ ریشتری داریم و نه در خاورمیانه می آید

واکنش معاون پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی: نه زلزله ۱۰ ریشتری داریم و نه در خاورمیانه می آید

خبر انلاین در خبری که یکی از سایت‌ها به نقل از مرکز زمین‌شناسی آمریکا ذکر کرده، از احتمال وقوع زلزله 10 ریشتری در خاورمیانه و خلیج فارس خبر داده شده است.
فهیمه میری: در این خبر آمده: «مرکز زمین شناسی آمریکا از پیش بینی وقوع زلزله‌ای بسیار بزرگ در منطقه خاورمیانه بین 25 تا 30 آوریل (5 تا 10 اردیبهشت) خبر داده است. بر اساس گزارش این مرکز، گسل بزرگی در عمق 20 کیلومتری زمین از جنوب شرق ایران به سمت کشورهای خلیج فارس به حرکت درآمده و گسل دیگری از سمت شرق ایران به سمت کشورهای پاکستان، هند و شرق آسیا خواهد رفت که باعث ایجاد زلزله‌ای به بزرگی 9 تا 10 ریشتر خواهد شد. بر اساس اعلام این مرکز قدرت اولیه این زلزله 10 ریشتری می‌تواند کل منطقه را به طور کامل تخریب و در عمق زمین دفن کند.» (اینجا)دکتر مهدی زارع، معاون پژوهشی و فناوری پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله در پاسخ به این که آیا ممکن است چنین اتفاقی رخ بدهد، به خبرآنلاین گفت: امکان وقوع چنین حادثه‌ای بسیار بعید است چرا که اصلا پتانسیل زلزله 10 ریشتری وجود ندارد.او گفت: بزرگترین زلزله ثبت شده تاریخ، زلزله‌ 9.5 ریشتری بود که در 22 ماه می 1960 در شیلی اتفاق افتاد. این زلزله مربوط به فرورانش بوده که در اقیانوس آرام اتفاق افتاده است.به گفته زارع امکان وقوع چنین زلزله ای در خاورمیانه وجود ندارد: اگر این پیش‌بینی درباره اقیانوس آرام شده بود باز هم می‌توانستیم بگوییم احتمال دارد اتفاق بیفتد اما در خاورمیانه امکان وقوع زلزله‌ای با این ابعاد وجود ندارد.همچنین مرکز زلزله شناسی امارات متحده عربی پیش بینی مرکز زمین شناسی آمریکا را فقط شایعه دانست و اعلام کرد که زلزله به این بزرگی را نمی شود پیش بینی کرده است​

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز تمامی 5 عضو شورای امنیت بیانیه ای صادر کردند و توی اون ایران و کره ی شمالی رو مقصر اصلی عدم صلح و امنیت در جهان دونستند،از طرف دیگه هم برخی روزنامه های تندروی امریکایی انفجارهای بوستون رو به ایران و حزب الله نسبت داده اند،فقط این رو بگم که سناریوی شومی برای ما تدارک دیده اند.خدا لعنتشان کند

باید دید چی میشه....

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا خدا من یه حس هایی دارم امیدوارم حسم درست نباشه!:cry:
خدا خودش به خیر کنه!

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا خدا من یه حس هایی دارم امیدوارم حسم درست نباشه!:cry:
خدا خودش به خیر کنه!
منم چند روزه دارم زلزله +انفجارهای اون امریکای لعنتی را که کنار هم میزارم ....ول
ی خدا جان خودت نگذار بدخواهان به هدفشون برسن....این مردم کشورم...خیلی زجر کشیدن خدا جان

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بذار بیاد بابا چکارش دارین
مهمون حبیب خداست
تعارفش کنین دم در بده..بیا اتاق خوایمون رو هم خراب کن

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 15 اردیبهشت تحویل پروژه دارم
نمیشه بندازنش عقب که منم بتونم فرار کنم
اگه نه پشت سیستم به لقا ا... خواهم پیوست .....

این از زندگی اینم از مردنمون عثن شانس ندارم

mech_eng2000

عضو جدید
پروردگارا چندتا زلزله 8-9 ریشتری به چین، عربستان، امارات ، روسیه، افغانستان و پاکستان بده
و فقط مثل سیاوش در آتش ایران ما رو حفظ کن
همشون تلف بشن دلمون خنک شه

solar flare

مدیر بازنشسته
من خودم نشنیدم توکل تاریخ رمین تو این 4.6 میلیارد سال هیچ وقت زلزله 10 ریشتری به وقوع بپیونده
حالا از کجا در اومده خدا داند
تا حالا هم کسی نتونسته زلزله رو پیش بینی کنه
اگه آمریکایی ها راست میگن چرا زلزله ها و طوفانهای خودشونو نمیتونن پیش بینی کنن؟
یا اینکه دقتشون رو خاورمیانه زیاد شده واسه همین:w25:

mech_eng2000

عضو جدید
من خودم نشنیدم توکل تاریخ رمین تو این 4.6 میلیارد سال هیچ وقت زلزله 10 ریشتری به وقوع بپیونده
حالا از کجا در اومده خدا داند
تا حالا هم کسی نتونسته زلزله رو پیش بینی کنه
اگه آمریکایی ها راست میگن چرا زلزله ها و طوفانهای خودشونو نمیتونن پیش بینی کنن؟
یا اینکه دقتشون رو خاورمیانه زیاد شده واسه همین:w25:
اقا نکنه پدرسوخته ها با هارپ (یا 1 چیزی تو همین مایه ها) خودشون زلزله درست میکنن
واسه همین وقت و مکانشو میدوننن

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا نکنه پدرسوخته ها با هارپ (یا 1 چیزی تو همین مایه ها) خودشون زلزله درست میکنن
واسه همین وقت و مکانشو میدوننن
یکی این هارپ و تعریف کنه...اولین بار تو کیهان یا فارس نیوز دیدم عنوانشو..

mech_eng2000

عضو جدید
والا یادم نیست
2-3سال پیش از یکی از دوستانم شنیدم
سرچ کنی پیدا میکنی
گویا 1 تکنولوژی که در اختیار امریکاست تا هرکیو خواست قلقلک بده، قلقلک بده
اگر اشتباه نکنم میتونه پیدیده های طبیعی مثل سیل، طوفان و ززله راه بندازه
البته هم اکنون استاد senap تشریف میارن و توضیحات تکمیلی میدن (خارج از شوخی بودا)

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
والا یادم نیست
2-3سال پیش از یکی از دوستانم شنیدم
سرچ کنی پیدا میکنی
گویا 1 تکنولوژی که در اختیار امریکاست تا هرکیو خواست قلقلک بده، قلقلک بده
اگر اشتباه نکنم میتونه پیدیده های طبیعی مثل سیل، طوفان و ززله راه بندازه
البته هم اکنون استاد senap تشریف میارن و توضیحات تکمیلی میدن (خارج از شوخی بودا)

آقاجان ماخیلی دلخوشیم؛ قلقلک نمی خوایم خودمون می گیم و می خندیم؛

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروردگارا چندتا زلزله 8-9 ریشتری به چین، عربستان، امارات ، روسیه، افغانستان و پاکستان بده

تو چین اومده، 150 نفر رو تلف کرده!! :)....

هه هه ماخ! :)...

امریکا اومد اون انتن شاخکی‌های تلویزیون های قدیمی مردمش رو جمع کرد، کاشت تو زمین، ابیاریشون کرد بزرگ‌شدن، حالا ازشون برای ارتباطات کیهانی و چه میدونم این حرفا استفاده میکنه....!!!
یه شیر پاک خورده ای یه روزی یه حرفی زد! با اعتبار حرفهای دوستان پیشگوی مایا و نوستراداموس در خصوص پایان دنیا در 2012!! که اقا این انتن ها زلزله میزنن و بمب می‌فرستن و سونامی راه میندازن و از این حرفا....!!!

خلاصه اینکه کار به اینجا کشید که هر اتفاقی تو دنیا رخ میده، این بندگان خدا سریع میندازن گردن هارپ امریکا!!!( هر جای دنیا زلزله بیاد، اولین مضنون هارپه و بعد صفحه‌های زیر‌زمینی و گسل ها!!)....

یه نکته‌ی جالب هم بگم که ایران به عنوان یه کشور پیشگام، رادار کیهانی خودش رو داره میسازه و نکته‌ی جالبش اینه که وقتی طوفان سندی زد تو سر امریکا(نیویورک!) ارتش سوریه! تو فیس بوقش از ایران که با هارپ خودش این طوفان رو زده تشکر کرد!!! اصل خبر هم توی هافینگتون پوست منتشر شد که بله! ایران هم یه هارپ ساخته و امریکا باید یه هارپ دیگه بزنه که بتونه جلوی ایران وایسه!!! :)))))

mech_eng2000

عضو جدید
تو چین اومده، 150 نفر رو تلف کرده!! :)....

هه هه ماخ! :)...

امریکا اومد اون انتن شاخکی‌های تلویزیون های قدیمی مردمش رو جمع کرد، کاشت تو زمین، ابیاریشون کرد بزرگ‌شدن، حالا ازشون برای ارتباطات کیهانی و چه میدونم این حرفا استفاده میکنه....!!!
یه شیر پاک خورده ای یه روزی یه حرفی زد! با اعتبار حرفهای دوستان پیشگوی مایا و نوستراداموس در خصوص پایان دنیا در 2012!! که اقا این انتن ها زلزله میزنن و بمب می‌فرستن و سونامی راه میندازن و از این حرفا....!!!

خلاصه اینکه کار به اینجا کشید که هر اتفاقی تو دنیا رخ میده، این بندگان خدا سریع میندازن گردن هارپ امریکا!!!( هر جای دنیا زلزله بیاد، اولین مضنون هارپه و بعد صفحه‌های زیر‌زمینی و گسل ها!!)....

یه نکته‌ی جالب هم بگم که ایران به عنوان یه کشور پیشگام، رادار کیهانی خودش رو داره میسازه و نکته‌ی جالبش اینه که وقتی طوفان سندی زد تو سر امریکا(نیویورک!) ارتش سوریه! تو فیس بوقش از ایران که با هارپ خودش این طوفان رو زده تشکر کرد!!! اصل خبر هم توی هافینگتون پوست منتشر شد که بله! ایران هم یه هارپ ساخته و امریکا باید یه هارپ دیگه بزنه که بتونه جلوی ایران وایسه!!! :)))))
هه هه ماخ
قرار نبود انقدر بد جواب بدی
بدرد نمیخورد
اره زلزله چین رو قهمیدم
امروز صبح از خدا خواستم چین زلزله بیاد پستشم هست( خواست نشونت میدم)
فقط خدایا منظورم 1 زلزله خوف و خفن بود
150 نفر که خیلی کمه

farizin

عضو جدید
معمولاً بعد یک زمین لرزه به اون شدت، لااقل مدتی طول میکشه تا زمین لرزه بعدی با شدتی در همون اندازه با بزرگتر رخ بده، شدت زمین لرزه ای که گفته شده، اندازه طول گسلی برابر 3000 کیلومتر میخواد که تو منطقه خاور میانه کمی بعید به نظر میرسه.( هر گسل مستعد زمین لرزه ای در حد اندازه خود گسل هست)
به نظرم یه پیش بینی عبث و صرفاً برای ایجاد جو تو منطقه خاور میانه هست

solar flare

مدیر بازنشسته
معمولاً بعد یک زمین لرزه به اون شدت، لااقل مدتی طول میکشه تا زمین لرزه بعدی با شدتی در همون اندازه با بزرگتر رخ بده، شدت زمین لرزه ای که گفته شده، اندازه طول گسلی برابر 3000 کیلومتر میخواد که تو منطقه خاور میانه کمی بعید به نظر میرسه.( هر گسل مستعد زمین لرزه ای در حد اندازه خود گسل هست)
به نظرم یه پیش بینی عبث و صرفاً برای ایجاد جو تو منطقه خاور میانه هست
دقیقا برای ایجاد تشویش این خبر منتشر شده

بالا