مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج

Excalibur

عضو جدید
معمولا حداقل معدل لیسانس برای پذیرش تو خارج چقدره ؟
3 از 4
كه بعضي جاها ميگن 14 به بالا و بعضيها ميگن 15 به بالا ولي در كل بالاي 15 مطمئن تره
هرچند نمره تافل و GRE فاكتورهاي مهمترين(البته بنظر من!)

hamedth

عضو جدید
با تشکر از اطلاعات بسیار بسیار ارزشمندتون.
چرا ادامه ندادین دیگه؟
کسی تونست پذیرش بگیره.
خوشحال میشیم اگه جواب مثبت باشه.

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
نمیدونم این تایپیک هنوز فعاله یا نه؟ ولی امیدوارم به سوالم جواب بدید
من لیسانس حسابداری دارم برای ارشد میخوام تغییر رشته بدم و یکی از رشته های هنر رو بخونم سوالم اینه که تو کدوم یک از رشته های هنر ارشد رو ادامه بدم؟ کدوم رشته است که برای دکترا میتونم راحت از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرم؟ برای ارشد هم دانشگاهی هست که با توجه به شرایط من پذیرش بده؟

Excalibur

عضو جدید
سلام بچه ها
نمیدونم این تایپیک هنوز فعاله یا نه؟ ولی امیدوارم به سوالم جواب بدید
من لیسانس حسابداری دارم برای ارشد میخوام تغییر رشته بدم و یکی از رشته های هنر رو بخونم سوالم اینه که تو کدوم یک از رشته های هنر ارشد رو ادامه بدم؟ کدوم رشته است که برای دکترا میتونم راحت از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرم؟ برای ارشد هم دانشگاهی هست که با توجه به شرایط من پذیرش بده؟

من یا بقیه دوستانی که اینجا هستن همیشه در خدمتن...
حقیقتش از موراد مهم در پذیرش سوابق تحصیلی و کاری و تجربیات و فعالیتهای عملیه که وقتی شما با پس زمینه ی حسابداری برای هنر اقدام کنین شانستون بسمت صفر میل میکنه (البته نظر منه)
شما اگه قصد رفتن دارین ارشد رو یک زمینه مرتبط کار کنین که این مواردی که گفتم رو بتونین داشته باشین...
میدونی مث چی میمونه یکی بیاد بگه من دندون پزشکی خوندم حالا میخوام تو فوق لیسانس عمران منو بپذیرین... شما خودت بودی این دانشجو را میپذیرفتی؟؟؟
اما در مورد رشته های هنر با عرض معذرت من خیلی آشنایی ندارم... اگه حالشو دارین یه سر به سایت چندتا دانشگاه بزنین و رشته هاشونو ببینین و ببینین چی بیشتر طرفدار داره؟! و ایمیل چند تا دانشجوهاشونم از تو سایتش بردارینو بهشون ایمیل بدین ته و توشو در بیارین!!!

• Like
واکنش ها: fifa

Excalibur

عضو جدید
با تشکر از اطلاعات بسیار بسیار ارزشمندتون.
چرا ادامه ندادین دیگه؟
کسی تونست پذیرش بگیره.
خوشحال میشیم اگه جواب مثبت باشه.
دوستی سوال داشته باشه در خدمت هستیم...
من شخصا فعلا از اپلای منصرف شدم و در حال حاضر ارشدمو همینجا میخوونم تا برای دکترا اگر خدا خواست یه فکری بکنم...
اما دوستانی بودن که پذیرش گرفتن...
در ضمن شخصا فک میکنم امسال سال بهتری برای اپلای کردنه نسبت به سال گذشته!!!!!

oj2008pc

عضو جدید
سلام دوستان
راستش کاری که من میخوام انجام بدم یکم نادر هست :)

من الان رشته مهندسی شیمی هستم و سال آینده درسم تموم میشه و لیسانس میگیرم و میخوام برای ادامه تحصیل به خارج برم ولی اینجا چند تا مشکل هست:

1- معدل من کم هست.
2- علاقه زیادی به این رشته ندارم.
3- از نظر درسی مطمئن هستم که با تحصیل در یک دانشگاه خارجی کم میارم.

یکی از دوستانم یک پیشنهاد داد که به نظر خودم فکر بدی نیست. ایشون گفتن که با توجه به علاقه من به رشته کامپیوتر بجای ادامه تحصیل در رشته مهندسی شیمی برای مقطع لیسانس IT اقدام کنم. یعنی لیسانس در یک دانشگاه خارجی بگیرم و چون من باید 2 سال سربازی برم بجای سربازی 3 سال میرم خارج و لیسانس میگیرم. :)

1- به نظر شما این فکر خوبی هست ؟ (لطفا با دلیل بگید)
2- رشته IT کدوم کشورها مناسب هست ؟ (سطح دانشگاه - هزینه تحصیل و ...)

متشکر

Excalibur

عضو جدید
سلام دوستان
راستش کاری که من میخوام انجام بدم یکم نادر هست :)

من الان رشته مهندسی شیمی هستم و سال آینده درسم تموم میشه و لیسانس میگیرم و میخوام برای ادامه تحصیل به خارج برم ولی اینجا چند تا مشکل هست:

1- معدل من کم هست.
2- علاقه زیادی به این رشته ندارم.
3- از نظر درسی مطمئن هستم که با تحصیل در یک دانشگاه خارجی کم میارم.

یکی از دوستانم یک پیشنهاد داد که به نظر خودم فکر بدی نیست. ایشون گفتن که با توجه به علاقه من به رشته کامپیوتر بجای ادامه تحصیل در رشته مهندسی شیمی برای مقطع لیسانس IT اقدام کنم. یعنی لیسانس در یک دانشگاه خارجی بگیرم و چون من باید 2 سال سربازی برم بجای سربازی 3 سال میرم خارج و لیسانس میگیرم. :)

1- به نظر شما این فکر خوبی هست ؟ (لطفا با دلیل بگید)
2- رشته IT کدوم کشورها مناسب هست ؟ (سطح دانشگاه - هزینه تحصیل و ...)

متشکر
سلام
اول چندتا سوال:
1- معدل کم یعنی چند؟
2- کدوم دانشگاه درس خووندی؟
3- وضعیت مالیتون چطوره؟
ببینین اغلب دانشگاهها برای دوره لیسانس هیچگونه ساپورت مالی ندارن یعنی غیر از مخارج زندگی هزینه ثبت نام توی اون دانشگاه رو هم دارین... مگه اینکه یه کشورایی برین که تحصیل رایگانه فک کنم آلمان اینجوری باشه

اما جواب سوالاتت:
1- ورود به فیلد مورد علاقه کار خوبیه در صورتیکه شرایط و تضمین لازم جهت موفقیت و کارارمد بودنش وجود داشته باشه!! اما من جای شما بودم اینکارو نمیکردم (این نظر کاملا شخصیه) مهندسی مخصوصا مهندسی شیمی فیلدهای زیادی رو در برمیگیره:
مدلینگ و کدینگ
مباحث بیوتکنولوژی که اغلب در زمینه ی تولید سوختهای جایگزین و موضوعات مرتبطه
مباحث محیط زیستی
مباحث فرآیندی
کاتالیست
مباحث مربوط به صنایع غذایی یا داروسازی و....
یعنی وسعت مهندسی شیمی یه جورایی کم نظیره در این حد که شما میتونین تخصصی در زمینه های مشترک کامپیوتر و مهندسی شیمی وارد بشین
از نظر من خروج از یک موقعیت (رشته درسی) و ورود به بحث جدید مستلزم صرف زمان برای شروع از صفره! من بنظرم اینکار هدر دادن عمره مگه اینکه شرایط بسیار خوبی داشته باشی مثلا نگرانی کار و پولو زندگی نداری حالا میخوای بری دنبال علایقت... اونموقع کل عمرتم هی رشته عوض کنی مهم نیس چون از اون جنبه به ثبات رسیدی... اما اگه دنبال به ثبات رسیدنی این حرکت (تغییر رشته دادن) یه موج خیلی بزرگ عدم ثبات محسوب میشه..

حرفام همش نظرات شخصی بود

2- در مورد سوال دو اطلاعات خاصی ندارم

موفق باشید و سربلند

oj2008pc

عضو جدید
1- معدل کل 14.57 و غیر از این ترم 2 ترم دیگه باید بخونم.
2- دانشگاه فردوسی مشهد
3- وضعیت مالی مشکلی نداره ولی بشرطی که این کار ارزش داشته باشه یعنی بعدا از طریق یک شغل خوب پولی که الان میدم برگرده.
من چون علاقه زیادی به رشته کامپیوتر دارم مطمئن هستم که پیشرفت خوبی خواهم داشت و در همون ترم های اول نظر استاد هارو جلب میکنم.
و فکر کنم اگر لیسانس و ارشد از همون دانشگاه بگیرم و بعد برگردم ایران موقعیت شغلی خوبی داشته باشم.
در ضمن من شنیدم که درس های پایه که اینجا گذروندم اونجا قبول میکنن و نیازی نیست دوباری انتخاب کنم.
البته همه اینها بستگی به دانشگاه داره

بالا