مراجع آزمون نظام مهندسی( تاسیسات مکانیکی)

m.e.a.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای گرفتن پروانه سابقه کار چقدر میخواهد؟

bhabdi

عضو جدید
سلام دوست عزیز واسه گرفتن پروانه نظام مهندسی یا باید 2 سال سابقه کار داشته باشی یا 2 سال از تاریخ اخذ مدرکت بگذره

اشتباه می کنید. سابقه کار برای مقطع لیسانس 3 سال هست.
من خودم امسال امتجان دادم و از این بابت مطمئنم.

just mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتباه می کنید. سابقه کار برای مقطع لیسانس 3 سال هست.
من خودم امسال امتجان دادم و از این بابت مطمئنم.
خوب من خودم دوستایی دارم که با گذشتن 2 سال از اخذ مدرکشون واسه نظام مهندسی امتحان دادن و الان پروانه نظام مهندسی رو هم گرفتن
نمی دونم شاید نظام مهندسی هر شهر قوانین خاص خودشو داشته باشه
حالا اگه 3 سالم باشه حتما" لازم نیست که سابقه کار داشته باشی

bhabdi

عضو جدید
خوب من خودم دوستایی دارم که با گذشتن 2 سال از اخذ مدرکشون واسه نظام مهندسی امتحان دادن و الان پروانه نظام مهندسی رو هم گرفتن
نمی دونم شاید نظام مهندسی هر شهر قوانین خاص خودشو داشته باشه
حالا اگه 3 سالم باشه حتما" لازم نیست که سابقه کار داشته باشی

خیر همه جا قانون یک شکله. شما می تونین وقتی دو سال از لیسانستون گذشته هم امتحان بدین. اما پروانه اشتغال رو بعد از سه سال که از لیسانس گذشت می تونین بگیرین.
ضمنا یک فرم شماره 4 در سایت نظام مهندسی هست که حتما باید به امضای دو مهندس پایه 1 با 10 سال سابقه کار برسه. اگر چه یه جورایی فرمالیته است. اما باید این فرم رو موقع اخذ پروانه تکمیل کنید.
توضیحات بیشتر اینجا: http://www.tceo.ir/member/info.aspx

just mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیر همه جا قانون یک شکله. شما می تونین وقتی دو سال از لیسانستون گذشته هم امتحان بدین. اما پروانه اشتغال رو بعد از سه سال که از لیسانس گذشت می تونین بگیرین.
ضمنا یک فرم شماره 4 در سایت نظام مهندسی هست که حتما باید به امضای دو مهندس پایه 1 با 10 سال سابقه کار برسه. اگر چه یه جورایی فرمالیته است. اما باید این فرم رو موقع اخذ پروانه تکمیل کنید.
توضیحات بیشتر اینجا: http://www.tceo.ir/member/info.aspx
خوب عزیز من بعد 2 سال امتحان می دی در صورت قبولی پروانه نظام مهندسی رو بهت میدن دیگه حالا بهد هر وقتی باشه
مهم اینکه کی میتونی امتحان بدی

bhabdi

عضو جدید
خوب عزیز من بعد 2 سال امتحان می دی در صورت قبولی پروانه نظام مهندسی رو بهت میدن دیگه حالا بهد هر وقتی باشه
مهم اینکه کی میتونی امتحان بدی

اتفاقا مهم نیست که کی می تونی امتحان بدی. چون قانون و محدودیت خاصی نداره.. فقط باید عضو نظام مهندسی باشین. چیزی که ارزش داره پروانه اشتغال هست که بعد از 3 سال بهتون داده میشه. امتحان هایی هم که قبول میشین فکر می کنم 2-3 سال اعتبار داره. مثلا نتیجه آزمون اسفند 89 که من دادم. تا سال 93 یا 92 اعتبار داره فکر کنم

deljavan

عضو جدید
ازدوستان كسي ميدونه كه رشته كارشناسي ناپيوسته تاسيسات حرارتي وبرودتي اگه توي آزمون نظام قبول بشه كد اصلي ميگيره يا مرتبط؟
لطفا جواب بدين خيلي حياتيه.

مهندس داودی

عضو جدید
اطلاعات جدید و بروز شده را در تاپیک مشاوره آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان ملاحظه فرمایید.

bhabdi

عضو جدید
سوالای پارسال که انصافا نسبت به نمونه های سال های قبلش خیلی سخت تر بود... اگه همیشه 80 درصد سوالا از مبحث ها بود... این دفعه فکر کنم فقط 50 درصدش از مباحث بود... بقیه اش اطلاعات عمومی بود و سوالای تبرید هم خیلی زیاد شده بود... توصیه می کنم علاوه بر مبحث ها و کتاب طباطبایی، 2-3 تا کتاب تبرید و یک کتاب مکانیک سیالات هم با خودتون ببرین... چون دیگه سوالا داره مثل کنکور میشه... امسال یک محاسبه قطر هیدرولیکی یا سرعت ضربه قوچ داده بودن که توی منابعی که من برده بودم نبود و نزدمشون...

lonelinesspains

عضو جدید
؟

؟

دوستان می خواستم بدونم عضویت تو نظام مهندسی استان تهران هیچ مزیتی نسبت به نظام مهندسی استان های دیگه داره؟!

mr.rahjou

کاربر فعال
دوستان می خواستم بدونم عضویت تو نظام مهندسی استان تهران هیچ مزیتی نسبت به نظام مهندسی استان های دیگه داره؟!

خیر هیچ مزیتی نداره!

فقط پایه هست که اعتبار رو میرسونه...

amirmort

عضو جدید
سلام
منابع برای مسائل امتحان نظام مهندسی -رشته مکانیک -غیر از مباحث 1-19- آخه در آزمون گذشته خیلی سوال از کتایهای مباحث 1 -19نبود
.....................................................................................................................................

mnai49

عضو جدید
[h=2]مواد آزمون ورود به حرفه‌ مهندسان(پایه سه) رشته تاسيسات مکانیکی[/h]
قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان مصوب 74 و آئين‌نامه اجرائي آن -ويرايش 1390
• مبحث دوم ( نظامات اداري )-ويرايش 1384
• مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )-ويرايش 1385
• مبحث چهاردهم ( تاسيسات گرمايي،تعويض هوا و تهويه مطبوع )-ويرايش 1391
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي )-ويرايش 1387
• مبحث شانزدهم (تأسيسات بهداشتي )-ويرايش 1391
• مبحث هفدهم (لوله‌كشي گاز طبيعي ساختمانها )-ويرايش 1389
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )-ويرايش 1389
• *طرح و اجراي تاسيسات مكانيكي
براي مواردي كه با علامت ( * ) مشخص شده است، از مراجع معتبر فني و مهندسي شامل كتابهاي دانشگاهي و انجمنهاي بين‌المللي صنعت تأسيسات استفاده گردد.
• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملي ساختمان مي‌باشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملي ساختمان و ساير مدارك فني، مباحث مقررات ملي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني اعلام شده ملاك عمل خواهد
بود.
بسمه تعالی
قابل توجه مهندسان حقوقی و حقیقی و دست اندرکاران مهندسی ساختمان
ویرایش دوم مبحث چهاردهم مقررات ملّی ساختمان (مصوب سال 1391) با عنوان «تأسیسات مکانیکی» ، ویرایش سوم مبحث شانزدهم مقررات ملّی ساختمان (مصوب سال 1391) با عنوان «تأسیسات بهداشتی» و ویرایش اول مبحث بیست و یکم مقررات ملّی ساختمان (مصوب سال 1391) با عنوان «پدافند غیرعامل» جهت بهره‌برداری عموم چاپ و منتشر و از این تاریخ رعایت آن درکلیه ساخت و سازهای موضوع قانون الزامی است.
"دفتر مقررات ملّی ساختمان"
www.inbr.ir

AMIR843232

اخراجی موقت
سلام خدمت مهندسان زحمت کش مکانیک به خصوص گرایش تاسیسات من سال پیش تو ازمون قبول شدم اونم بعد از 4 سری شرکت ولی بالاخره راز قبولی رو فهمیدم

1- خواندن کتاب های تاسیسات 77
2-خواندن کتاب تاسیسات مکانیکی وکیل ارعیا
3- بدست اوردن جزوات طلایی مباحث 14،16،17 که خیلی کم گیر میاد ولی من از این سایت خریدم ارزششو داشت و خیلی کمک کرد www.mohandeci.ir
4- خواندن سوالات سالهای گذشته مخصوصا 5 سال اخیر
5-تهیه یه فهرست بندی جالب از مطالب کتاب و بردن سر جلسه
6-مرور کامل مباحث مربوط به اسانسور ها مهمه
7- توکل به خدا
موفق باشید

AMIR843232

اخراجی موقت
آقا حالا این منابع رو از کجا می تونیم گیر بیاریم؟

سلام خدمت مهندسان زحمت کش مکانیک به خصوص گرایش تاسیسات من سال پیش تو ازمون قبول شدم اونم بعد از 4 سری شرکت ولی بالاخره راز قبولی رو فهمیدم

1- خواندن کتاب های تاسیسات 77
2-خواندن کتاب تاسیسات مکانیکی وکیل ارعیا
3- بدست اوردن جزوات طلایی مباحث 14،16،17 که خیلی کم گیر میاد ولی من از این سایت خریدم ارزششو داشت و خیلی کمک کرد www.mohandeci.ir
4- خواندن سوالات سالهای گذشته مخصوصا 5 سال اخیر
5-تهیه یه فهرست بندی جالب از مطالب کتاب و بردن سر جلسه
6-مرور کامل مباحث مربوط به اسانسور ها مهمه
7- توکل به خدا
موفق باشید

• Like
واکنش ها: 4540

mnai49

عضو جدید
مواد آزمون ورود به حرفه‌ مهندسان(پایه سه) رشته تاسيسات مکانیکی
• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان مصوب 74 و آئين‌نامه اجرائي آن -ويرايش 1390
• مبحث دوم ( نظامات اداري )-ويرايش 1384
• مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )-ويرايش 1392
• مبحث چهاردهم ( تاسيسات مكانيكي)-ويرايش 1391
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي )-ويرايش 1387
• مبحث شانزدهم (تأسيسات بهداشتي )-ويرايش 1391
• مبحث هفدهم (لوله‌كشي گاز طبيعي ساختمانها )-ويرايش 1389
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )-ويرايش 1389
• مبحث بیست و یکم (پدافند غیرعامل) (1391)
• *طرح و اجراي تاسيسات مكانيكي براي مواردي كه با علامت ( * ) مشخص شده است، از مراجع معتبر فني و مهندسي شامل كتابهاي دانشگاهي و انجمنهاي بين‌المللي صنعت تأسيسات استفاده گردد.
• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملي ساختمان مي‌باشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملي ساختمان و ساير مدارك فني، مباحث مقررات ملي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.

[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png[/h]
سلام دو ستان
من پایه 3 مکانیک طراحی و نظارت هستم
کسی از دوستان میدونه تا چه متراژ رو از نظر سازمان ما میتونیم نظارت کنیم​

mina8432

عضو جدید
جزوات ویژه نظام مهندسی برای روزهای آخر + تضمین قبولی

www.engfa.ir

www.engfa.ir

www.engfa.ir

www.engfa.ir

usermop

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان محترم

پاسخ های تشریحی ارائه شده از سوی برخی مراجع دارای اشکال های متعدد بوده و از کیفیت لازم علمی نیز برخوردار نمی باشد و احتمال سردرگمی شما مهندسان عزیز را هم در بر دارد لذا به جهت بر طرف کردن تشویش ذهنی شما مهندسان عزیز
پاسخنامه تشریحی تاسیسات مکانیکی مرداد 94 آماده و در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است .

با پاسخهای کاملا تشریحی و توضیحات مفصل در مورد هر سوال در آدرس زیرkara.sellfile.ir

ahmadreza.gh

عضو جدید
جزوه کامل تاسیسات مکانیکی (برای کسانی که فرصت مطالعه تمام کتاب های تاسیسات مکانیکی را ندارند)
جزوه ای تضمینی که در آن قسمتهای مختلف درس همراه با حل تشریحی جدیدترین مثال ها از سوالات آبان 93 و مرداد 94 بعد از هر قسمت درس توضیح داده شده است.نکات مهم کتاب تاسیسات مکانیکی طباطبایی،کتاب تاسیسات مکانیکی محمد متقیان،جلد اول و دوم کتاب مرجع کامل تاسیسات مکانیکی پیمان ابراهیمی و ... گلچین شده است.اگر مایل به سفارش هستید با این ایمیل تماس بگیرید.
ahmadrezagh21@gmail.com

ariax77

کاربر فعال
یه چهار تا جزوه و کتاب بدرد بخور بذارید اینجا ملت استفاده کنن. همه میان تبلیغ سایتای خودشونو میکنن. آزمون ها تو ایران شده منبع درامد بعضی ها...

usermop

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان محترم
حل تشریحی آزمون تاسیسات مکانیکی بهمن 94 و آزمون های قبل تر آماده و در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است .

با پاسخهای کاملا تشریحی و توضیحات مفصل در مورد هر سوال در آدرس زیرkara.sellfile.ir

ahmadreza.gh

عضو جدید
سلام

سلام

جزوه تاسیسات مکانیکی ویژه آزمون شهریور 95

جزوه کامل تاسیسات مکانیکی (برای کسانی که فرصت مطالعه تمام کتاب های تاسیسات مکانیکی را ندارند) مطالب این جزوه برخلاف بقیه جزوه های موجود در اینترنت قدیمی نیست و مطابق با نکات و مطالب آخرین آزمون نظام مهندسی (شهریور 95) ویرایش شده است همچنین جزوه ای تضمینی که در آن قسمتهای مختلف درس همراه با حل تشریحی جدیدترین مثال ها از سوالات آبان 93 و مرداد 94 و بهمن 94 بعد از هر قسمت درس توضیح داده شده است.این جزوه با بقیه جزوه های موجود در اینترنت متفاوت است جزوه حاصل نکات مهم 4 منبع اصلی تاسیسات مکانیکی:کتاب تاسیسات مکانیکی طباطبایی،تاسیسات محمد مقیمان،جلد اول و دوم کتاب پیمان ابراهیمی می باشد (البته منظور از جلد اول ودوم کتب پیمان ابراهیمی دو کتاب نکات مهم و تشریح تاسیسات مکانیکی و سوالات سالهای قبل نیست بلکه دو کتاب مرجع کامل تاسیسات مکانیکی پیمان ابراهیمی جلد اول و دوم می باشد) این 4 کتاب بسیار حجیم اند و کسانی که شاغل اند و زمان کمی دارند فرصت مطالعه این ها را پیدا نمی کنند.این کتاب ها در سال های اخیرا بسیار مورد توجه طراحان آزمون قرار گرفته اند. به همین دلیل به تشریح و توضیح نکات مهم این کتاب ها در این جزوه پرداخته شده است همچنین نکات مهم این 4 کتاب حجیم همراه قسمتهای مهم دیگر تاسیسات مکانیکی همراه با حل مثال برای روشن شدن بهتر درس ارایه شده است.

(در ضمن جزوه تایپ شده است و دارای کیفیت بالایی می باشد).

برای تهیه به سایت زیر مراجعه نمایید:

آخرین ویرایش:

ahmadreza.gh

عضو جدید
سلام

سلام

حل تشریحی سوالات آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی

مرداد 94

بهمن 94

در این پاسخنامه تشریحی، حل تمامی سوالات ازمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی مرداد 94 و بهمن 94 به صورت تایپ شده و مجزا با کیفیت عالی همراه با توضیحات کامل آورده شده است.تمامی سوالات با استدلال و دلایل منطقی و راه حل کامل ارایه شده اند

آخرین ویرایش:

ahmadreza.gh

عضو جدید
جزوه تاسیسات مکانیکی ویژه آزمون شهریور 95
[h=2](متفاوت با جزوه قبل،ویرایش شده با آخرین تغییرات آزمون و تایپ شده)[/h] جزوه کامل تاسیسات مکانیکی (برای کسانی که فرصت مطالعه تمام کتاب های تاسیسات مکانیکی را ندارند) مطالب این جزوه برخلاف بقیه جزوه های موجود در اینترنت قدیمی نیست و مطابق با نکات و مطالب آخرین آزمون نظام مهندسی (شهریور 95) ویرایش شده است همچنین جزوه ای تضمینی که در آن قسمتهای مختلف درس همراه با حل تشریحی جدیدترین مثال ها از سوالات آبان 93 و مرداد 94 و بهمن 94 بعد از هر قسمت درس توضیح داده شده است.این جزوه با بقیه جزوه های موجود در اینترنت متفاوت است جزوه حاصل نکات مهم 4 منبع اصلی تاسیسات مکانیکی:کتاب تاسیسات مکانیکی طباطبایی،تاسیسات محمد مقیمان،جلد اول و دوم کتاب پیمان ابراهیمی می باشد (البته منظور از جلد اول ودوم کتب پیمان ابراهیمی دو کتاب نکات مهم و تشریح تاسیسات مکانیکی و سوالات سالهای قبل نیست بلکه دو کتاب مرجع کامل تاسیسات مکانیکی پیمان ابراهیمی جلد اول و دوم می باشد) این 4 کتاب بسیار حجیم اند و کسانی که شاغل اند و زمان کمی دارند فرصت مطالعه این ها را پیدا نمی کنند.این کتاب ها در سال های اخیرا بسیار مورد توجه طراحان آزمون قرار گرفته اند. به همین دلیل به تشریح و توضیح نکات مهم این کتاب ها در این جزوه پرداخته شده است همچنین نکات مهم این 4 کتاب حجیم همراه قسمتهای مهم دیگر تاسیسات مکانیکی همراه با حل مثال برای روشن شدن بهتر درس ارایه شده است.

(در ضمن جزوه تایپ شده است و دارای کیفیت بالایی می باشد).

http://jozvehshop94.sellfile.ir

usermop

عضو جدید
با سلام خدمت شما مهندسان عزیز

پاسخنامه تشریحی تاسیسات مکانیکی بهمن 94 و مرداد 94 و آبان 93 و خرداد 93 آماده و در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است .

*** با توجه به افزایش حد نصاب قبولی و افزایش سختی سوالات و استفاده از چندین بخش یک مبحث جهت طرح یک سوال و عدم کفایت سوالات غیر محاسباتی جهت قبولی داوطلبان عزیز لازم است نسبت به حل آزمونهای سالهای گذشته بخصوص سوالات محاسباتی که اکثر هم خارج از مباحث مقررات ملی ساختمان هست اقدام نمایند که در این راستا پاسخنامه تشریحی سوالات آزمون نظام مهندسی آبان و خرداد 93 و مرداد 94 و بهمن 94 را با ویژگی های زیر برای شما عزیزان آماده کرده ایم تا در موفقیت شما عزیزان نقشی ایفا کرده باشیم.

*** این پاسخنامه ها به روش درس محور و توضیح جامع جزئیات برای شما عزیزان تهیه شده است تا با توجه به جوابهای ارائه شده در این پاسخنامه نسبت به پاسخگویی سوالات مشابه دیگر قادر باشید .

با پاسخهای کاملا تشریحی و توضیحات مفصل در مورد هر سوال در آدرس زیر
kara.sellfile.ir

با آرزوی موفقیت برای شما مهندس عزیز