مدیریت و کنترل پروژه (آموزش گام به گام)

سرزمین من

عضو جدید
در مورد کنترل پروژه در خدمت دوستان عزیز هستیم از مبتدی تا حرفه ای از مفاهیم تا آموزش نرم افزار گام به گام

rasool.civil

مدیر بازنشسته
در مورد کنترل پروژه در خدمت دوستان عزیز هستیم از مبتدی تا حرفه ای از مفاهیم تا آموزش نرم افزار گام به گام
سلام
لطفا اسمی که برای تاپیک انتخاب میکنید متناسب با محتوای تاپیک باشه تا بقیه بتونن استفاده کنند
شما شروع کنید
من اسمو عوض میکنم اگه لازم میدونید

سرزمین من

عضو جدید
می پسندم

می پسندم

سلام
لطفا اسمی که برای تاپیک انتخاب میکنید متناسب با محتوای تاپیک باشه تا بقیه بتونن استفاده کنند
شما شروع کنید
من اسمو عوض میکنم اگه لازم میدونید
اسمی که انتخواب کردی بذار منم شروع می کنم به نوشتن

سرزمین من

عضو جدید
به نام حضرت دوست که هر چه نیک گوییم سزاوار اوست

به نام حضرت دوست که هر چه نیک گوییم سزاوار اوست

پروژه»
به مجموعه تلاشهای موقت و هدفدار که جهت ایجاد یک محصول و یا ارائه یک خدمت معین صورت می گیرد گوییم.
مشخصات پروژه»
1» طول عمر پروژه مشخص است.
2» هدف مشخص دارد.
3» محدویت دارد.
4» ریسک دارد.
مدیریت پروژه»
هنر انجام پروژه به بهترین حالت را گوییم.
فرایند های کنترل پروژه»
1» آغازین
2» برنامه ریزی
3» اجرایی
4 »کنترل
5» اختتامی
از نرم افزار ms project به خصوص در دو محدوده "مدیریت زمان و مدیریت هزینه" می توان کمک زیادی گرفت.
فرآیند»
به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که روی وردی های سیستم انجام می شود تا آن ها را به خروجی تبدیل کند یا به محصول تبدیل کند.
ورودی های سیستم»
1»نقشه ها
2»قرار دادها
3»مستندات پروژه های مشابه
4»گرارشات
5»مشخصات منابع(راندمان کاری یا نرخ منابع)
مدیریت زمان پروژه شامل»
1»تعریف فعالیت ها WBS
2»ارتباط فعالیت ها
3»برآورد زمان
4»تهیه زمان بندی
5»کنترل زمان بندی
مدیرت هزینه پروژه»
1»برنامه ریزی منابع کاری
2»برآورد هزینه
3»برنامه ریزی بودجه
4»کنترل هزینه
معروفترین روش ها در برنامه ریزی عبارتند از »
1»نمودار گانت چارت GANTT CHART
2»روش مسیر بحرانی CPM
3»تکنیک ارزیابی و بازنگری برنامه PERT
4»تکنیک گرافیکی ارزیابی و بازنگریGERT

1»نمودارگانت چارت»
نام فعالیت به صورت عمودی در ستون نوشته می شود و جلو آن میله هایی که نشان دهنده زمان فعالیت است نشان داده می شود.
2»روش مسیر بحرانی
طولانی ترین مسیر را درطول پروژه نشان می دهد از نظر زمانی
PERT» تمرکز روی فعالیت های مهم پروژه است بهتر است بگوییم milestone
GERT»در مورد پروژه هایی که زمان قطعی آن ها هنوز مشخص نشده است.

amin 28

عضو جدید
سلام بر همه
من صنایع میخونم ولی‌ ما هم درس کنترل پروژه رو داریم
اگه امکان داره،این تاپیک رو ادامه بدین،چون من خودم هیچی‌ از این درس بلد نیستم و این ترم دارم این درس رو :D
از "سرزمین من" هم می‌خوام ب خاطره را انداختن این تاپیک تشکر کنم،ولی‌ دکمه ی "تشکر" غیر فعاله :(

yasi.6539

عضو جدید
سلام،بنظرم نرم افزار MSP راحته اگر ممکنه دوستان بیاید یه پروژه (مثلا پروژه مسکونی)رو با نرم افزارِ پریماورا انجام بدیم و در حین اجرا اشکالاتمون دربیاد چون کاربردی ترم هست..

f-35c

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی دوستان بهترین منبع موجود برای مدیرت و کنترل پروژه چیه؟ ساده و روان و کامل باشه ممنوم میشم

vab1991

عضو جدید
اگه به دنبال یادگیری واقعی msp هستید دوستان عزیز، به شما پیشنهاد می کنیم که لینک زیر ببینید این آموزش توسط یکی از نخبه های مهندسی عمران در ایران تهیه شده که تاکنون نظیر این آموزش در هیچ کتاب و وبسایتی منتشر نشده

http://civil2.ir/%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%A8%D8%A7-msp-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D8%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%88-%D9%85%D8%AF/