مدیریت زمان در زندگی مهندسین صنایع

1716

عضو جدید
اینم خوبه اما به نظرم من نمودار قبلی خوندنش راحت تره . اینطور نیست ؟
درسته،منم قبول دارم این چارت مناسب نیست
بیشتر، هدف من رسم نمودار گانت توی اکسل بود که مورد سوال دوستان بود
در مورد برنامه هفتگی هم من معمولا روی کاغذ مینویسم

پیوست ها

• نحوه رسم نمودار &#.pdf
    571.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درسته،منم قبول دارم این چارت مناسب نیست
بیشتر، هدف من رسم نمودار گانت توی اکسل بود که مورد سوال دوستان بود
در مورد برنامه هفتگی هم من معمولا روی کاغذ مینویسم
آقا بسیار آموزش عالی رو درست کردید . از طرف همه سپاسگذارم . :gol::gol:

• Like
واکنش ها: 1716

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
ایمان بازم بهم جایزه ندادی که !!!!:w08:
من اصلا وقت نکردم فکر کنم در موردش
راستش یه چیزایی تو ذهنم بود ولی چون ننوشتم از ذهنم پریده.
یکی از کارهایی که باید انجام بشه اینکه تو محل حضور پیدا کردیم یا نه !! بعدش چقدر به هدف رسیدیم !! اثربخششیو در نظر بگیریم
در کل منظورم اینکه یک برنامه چقدر اجرایی میشه .
حالا یکی زحمت بکشه اینها رو بیاره تو برنامه !
ایمان باز بگو علی حقش نیست جایزه بگیره !!

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ایمان بازم بهم جایزه ندادی که !!!!:w08:
من اصلا وقت نکردم فکر کنم در موردش
راستش یه چیزایی تو ذهنم بود ولی چون ننوشتم از ذهنم پریده.
یکی از کارهایی که باید انجام بشه اینکه تو محل حضور پیدا کردیم یا نه !! بعدش چقدر به هدف رسیدیم !! اثربخششیو در نظر بگیریم
در کل منظورم اینکه یک برنامه چقدر اجرایی میشه .
حالا یکی زحمت بکشه اینها رو بیاره تو برنامه !
ایمان باز بگو علی حقش نیست جایزه بگیره !!
چقد عجله داری ! صبر کن ...

برای اثر بخشی من مثل کنترل پروژه یه برنامه بیس لاین دارم و یکی هم اجرا شده . بیس لاینم همینی هست که کشیدی و اجرا شده و واقعی هم در طول روز تکمیل میکنم زیرش و نتیجه گیری میکنم.

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام ایمان جان به چیز مهمی اشاره کردی
عیدتو و خانواده کوچکت هم مبارک باشه .
در مو اینکه چطور از زمان حداکثر استفاده رو ببریم ، مطلب خیلی زیاده اما واقعا چقدر تو زندگی روز مره ازش استفاده می کنیم .
همونطور که گفتم تو قسمتی که مشغول به خدمت هستم کار دفتری زیاد انجام میدم و همش هم با کمبود وقت مواجه هستیم . حجم بالای کاری از طرفی بیشتر کارها آنی به وجود میاد و ....
یکی از ابتدایی ترین کارها که همش تو دفتر انجام میدیم لیست بندی کارهای روزانه
اینکه از روز قبل مشخص باشه روز بعد چه کارهای باید انجام بدیم . خیلی کمک میکنه.
اما این روش چقدر مهم هست ؟
تازگی کتابی به نام " چگونه شاد زیستن " رو شروع کردم به خوندن . حدود یک ماهی میشه . جالبه چیزی که خیلی تو کتاب بهش اهمیت داده میشه به نیروی مغز انسان هست اینکه وظیفه ی اصلی مغز اینکه ما بهتر و شادتر زندگی کنیم .
همیشه مغز در حال تکاپو و جستجو بهترین راه برای زندگی هست . جالبه حتی وقت خواب هم همینطور هست . یعنی تو خواب مسائلی که باهاشون روزمره درگیر هستی در جند مرحله خواب به بررسی و تحلیلش می پردازه تا در اخرین مرحله - مرحله چهار خواب راه حلی براش پیدا می کنه . اگر فیلم inception رو دیده باشید دقیقا هدف همین هست . (فیلمش خیلی جالبه حتما ببینید اسکار هم گرفته و تلویزیون ایران هم چندبار نشونش داده )
خب وقتی از روز قبل فکرمون درگیر مسائل روز فردا باشه !! میریم سرکار میدونیم باید چیکار کنیم و خیلی بهمون کمک میکنه .
پس بنظر من اولین و ساده ترین کار اینکه برای فردا برنامه ریزی داشته باشیم .
برنامه ریزی شخصی خودم کاغذی و یه چارت خاصی دارم واسه خودم!! که پیش بینی های خوش بینانه و بد بینانه را می گنجونم! البته سیستم خاصه خودمه!! چون معتقدم بهترین مشاور و برنامه ریز هر کسی خودشه.اما یه جا یه برنامه جالب دیدیم که طرف واسه مطالعه خودش نوشته بود . ساده بود اما جالب مثلا برنامه ریزی می کرد و بعد می پرسید اگر یه ساعت تاخیر داشته باشه چی میشه و جبرانش را برنامه ریزی می کرد بامزه بود و البته کاربردی
اگر اجازه دادند شیر میکنم.

آنه...

عضو جدید
چه جالب!
من با اینکه رشتم صنایع نیست اما چندین ساله که این برنامه ریزی رو ناخودآگاه انجام میدم و همینطور که شما میگین دقیقا مشخص میکنم که چه زمانی باید کجاباشم
این برنامه ریزی رو واسه یک روز انجام دادم واسه یک هفته هم انجام دادم و حتی دوسال پیش تقریبا برای یکسال پیش رو هم انجام دادم کاملا دقیق! واجراش هم کردم البته سه -4ماه آخرش اونطورکه فکرمیکردم پیش نرفت!که اگه پیش میرفت عالی میشد!

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چه جالب!
من با اینکه رشتم صنایع نیست اما چندین ساله که این برنامه ریزی رو ناخودآگاه انجام میدم و همینطور که شما میگین دقیقا مشخص میکنم که چه زمانی باید کجاباشم
این برنامه ریزی رو واسه یک روز انجام دادم واسه یک هفته هم انجام دادم و حتی دوسال پیش تقریبا برای یکسال پیش رو هم انجام دادم کاملا دقیق! واجراش هم کردم البته سه -4ماه آخرش اونطورکه فکرمیکردم پیش نرفت!که اگه پیش میرفت عالی میشد!
لازم نیست مهندس صنایع باشید . در تعریف مدیریت میگن : مدیریت علم و "هنری" است...