مدیریت تولید

مهرآذین

عضو جدید
با عرض سلام گام اساسی در تعریف مدیریت تولید درست بودم سیستم موجودیه که من الآن مطلب وردی ندارم ولی حتما پیدا میکنم
همانطور که میدونید سیستم های کنترل موجودی جدیدروی کار آمده بحث MRP و MRP2 مطرحه که فرقی با هم ندارند ولی MRP2 بهبود یافته MRP هست و از مزایای آن میتوان به مواردی اشاره کرد مثل پایین آمدن هزینه ها و مهمتر از همه هزینه نگهداری هست و استفاده بهینه از تجهیزات و دستگاه ها هست
البته یه نکته سیستم MRP مناسب برای قطعاتی هست که خود مواد اولیه میشوند برای تولید محصول مثلا مثل لاستیک برای خودرو و سیستم های قبل مناسب برای بقیه محصولات هستند که خود پیش نیاز تولید نیستند مثل خودرو
در مدیریت تولید بحث mps هم خیلی مهمه که شامل بهر به بهر یا بهر ثابت میشه که دیگه خودتون بهتر میدونید
که کلا مدیر تولید باید با توجه به هزینه ها و سطح تقاضا باید تصمیم بگیرد که کدام روش بهتر است
بازهم اگر مطلبی خواستید بگید:gol:

مهرآذین

عضو جدید
مطالب ادامه دارد . . .:)
سلام دوست عزیز من خودم یه تاپیک زدم درباره MRP - JIT و... زدم تجربه ندارم این اولین تاپیک هست که میزنم منتظر راهنماییهاتون هستم علاوه بر شما از همه دوستان میخوام یه سری به تاپیک ماهم بزنند:)

KARA_DENIZ

عضو جدید
سلام دوست عزیز من خودم یه تاپیک زدم درباره MRP - JIT و... زدم تجربه ندارم این اولین تاپیک هست که میزنم منتظر راهنماییهاتون هستم علاوه بر شما از همه دوستان میخوام یه سری به تاپیک ماهم بزنند:)

سلام
مدتی نبودم
ببخشید دیر جواب میدم
بله حتما سر می زنم

مهرآذین

عضو جدید
سلام
مدتی نبودم
ببخشید دیر جواب میدم
بله حتما سر می زنم
سلام مهندس دیر آمدی مهم هم نیست آقا ما تاپیک را زدیم مگس هم توش نرفت چه برسه به بچه ها هیچ کس نیامد حتی فحش بهمون بدهد درحالیکه من خیلی نقشه داشتم من می خواستم آموزش تک تک آنها را فایل به اشتراک بذارم ولی اینطور شد منم تصمیم گرفتم دیگه تاپیک علمی تو این تالار نذارم
یه تاپیک دیگه هم جدیدا گذاشتم که انتخاب مدیر است که اصلا علمی نیست
مرسی مهندس که جواب دادی امیدوارم تو تاپیک های بعدی که شما میزنی سهیم باشم
خداحافظ:gol:

ilCapitano

عضو جدید
سلام دوست عزیز
ببخشید اینقدر صریح جواب می دم
تو دنیای امروز دیگه جایی برای موجودی و MRP ها وجود نداره
در حالی که خیلی ها تو ایران نمی دونن ERP چی هست دنیا به سمت EXRP داره میره!
می دونید در آمد خالص شرکت ORACLE فقط از فروش نرم افزار و پایگاه داده(data base) سیستم ERP از بودجه 1 سال ایران بیشتره!

مهرآذین

عضو جدید
سلام دوست عزیز
ببخشید اینقدر صریح جواب می دم
تو دنیای امروز دیگه جایی برای موجودی و MRP ها وجود نداره
در حالی که خیلی ها تو ایران نمی دونن ERP چی هست دنیا به سمت EXRP داره میره!
می دونید در آمد خالص شرکت ORACLE فقط از فروش نرم افزار و پایگاه داده(data base) سیستم ERP از بودجه 1 سال ایران بیشتره!
باشگاهی که توش فقط گفتگوی آزاد پر مخاطبه باعرض معذرت همین mrp هم از سرش زیاده تازه من ازerp هم اطلاع دارم و می خواستم فایل درباره اش بذارم
مهندس آخه یه چیزی بگو که به لیاقت باشگاه بخوره این باشگاه که مثل قبرستان می مونه هیچ کس سری به باشگاه نمی زنه انتظار داری من تواین باشگاه از تکنولوژی روز حرف بزنم من خودم لیسانس را تمام کردم و الآن دارم برای فوق می خونم
فکر نکن ازپشت کوه آمدم کلی تجربه خط تولید دارم

بالا